Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
preludezalude
- Posts: 7011
- Joined: 07/03/2012 00:09
#34051 Re: Pitamo Mehanicare ?
"Tesko upalio" je neprecizan pojam. Da li je verglao usporeno ili normalno? Ja juce odradio pregled anlasera i zamjenu cetkica. Razlog je bio jer se ponekad desavalo da tesko zavergla kao da je prazan akumulator. Nakon zamjene cetkica verglanje je kao nikad...frrr. Nisam ni bio svjestan da je ranije kod mog normalnog verglanja u stvari anlaser vrtio sporo vrtio.
- visuljak
- Posts: 994
- Joined: 26/11/2020 14:05
#34052 Re: Pitamo Mehanicare ?
je li ti alnasujes ili anlasujes?
- drug_profi
- Posts: 65427
- Joined: 16/07/2012 16:00
#34053 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mozes samo anlasovati kad palis auto.
To drugo je vjerovatno druzenje sa nekim arapinom.
To drugo je vjerovatno druzenje sa nekim arapinom.
- visuljak
- Posts: 994
- Joined: 26/11/2020 14:05
#34054 Re: Pitamo Mehanicare ?
drug_profi wrote: ↑13/02/2021 01:19 Mozes samo anlasovati kad palis auto.
To drugo je vjerovatno druzenje sa nekim arapinom.
Od nemačkog Anlasser što znači pokretač (elektromotorni pokretač).
-
rimsa91
- Posts: 115
- Joined: 21/07/2017 14:17
#34055 Re: Pitamo Mehanicare ?
Prilikom paljenja, je verglao na nacin kao da je prazan akumulator i kad sam ga upalio, prilikom paljenja, kao da se kazaljka sporo digla. Kad sam pokretao dodavao sam, i papucicu gasa. Sad ne znam jel to pomoglo da upali.preludezalude wrote: ↑12/02/2021 23:32 "Tesko upalio" je neprecizan pojam. Da li je verglao usporeno ili normalno? Ja juce odradio pregled anlasera i zamjenu cetkica. Razlog je bio jer se ponekad desavalo da tesko zavergla kao da je prazan akumulator. Nakon zamjene cetkica verglanje je kao nikad...frrr. Nisam ni bio svjestan da je ranije kod mog normalnog verglanja u stvari anlaser vrtio sporo vrtio.
Poslije je palio normalo bez da si morao davati gasa ili slicno.
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#34056 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jesi li riješio ovaj problem, ako nisi, mislim da je tu sva "problematika tvog problema" sa paljenjem.rimsa91 wrote: ↑28/09/2020 20:24 Pozdrav,
ima li ko iskustva sa ovom situacijom.
Naime imam Kia Ceed 2010 godiste. Kada ubacim kljuc, ako mi na instrument tabli se ne pojavi lampica kljuca, nece da mi upali auto, samo vergla. Slika je sa lampicom
Kada opet izvadim I ubacim kljuc I kad mi ocita, pali bez problema. Da li je neko imao iskustva sa tim I da li se savjetovao s majstorima?
Provjerio sam u Hudinyu I kazu da mode biti do kljuca ili je IMOBILAJZER, al mi ne rece za cijenu koliko bi kostalo. [media][/media]
I moderni auti se ne pale nikakvim dodavanjem gasa, povučeš ručnu, izbaciš iz brzine, prEtisneš kvačilo i paLji.
-
Matrix89
- Posts: 117
- Joined: 26/05/2019 21:27
#34057 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jel imao neko slican problem sa grijanjem
Znaci ovo cvrkutanje koje se cuje povremeno ili na odredenoj jacini grijanja
-
shandrprcSA
- Posts: 10219
- Joined: 23/02/2013 08:16
#34058 Re: Pitamo Mehanicare ?
kod mene se uvijek cuo i otisao je ventilator
-
rimsa91
- Posts: 115
- Joined: 21/07/2017 14:17
#34059 Re: Pitamo Mehanicare ?
To nisam znao. Hvala da znam.NediM17 wrote: ↑13/02/2021 10:20Jesi li riješio ovaj problem, ako nisi, mislim da je tu sva "problematika tvog problema" sa paljenjem.rimsa91 wrote: ↑28/09/2020 20:24 Pozdrav,
ima li ko iskustva sa ovom situacijom.
Naime imam Kia Ceed 2010 godiste. Kada ubacim kljuc, ako mi na instrument tabli se ne pojavi lampica kljuca, nece da mi upali auto, samo vergla. Slika je sa lampicom
Kada opet izvadim I ubacim kljuc I kad mi ocita, pali bez problema. Da li je neko imao iskustva sa tim I da li se savjetovao s majstorima?
Provjerio sam u Hudinyu I kazu da mode biti do kljuca ili je IMOBILAJZER, al mi ne rece za cijenu koliko bi kostalo. [media][/media]
I moderni auti se ne pale nikakvim dodavanjem gasa, povučeš ručnu, izbaciš iz brzine, prEtisneš kvačilo i paLji.![]()
Mislio sam i ja, da je do ocitanja kljuca, al sinoc je na instrumental tabli svijetlio, zato kontam da nije ista stvar.
- saiks
- Posts: 1196
- Joined: 12/11/2013 13:06
- ruud
- Posts: 4129
- Joined: 30/07/2008 15:29
#34061 Re: Pitamo Mehanicare ?

Jel' ovo famozna majoneza na čepu? Hvala.
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
-
preludezalude
- Posts: 7011
- Joined: 07/03/2012 00:09
- konektovan
- Posts: 51443
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#34064 Re: Pitamo Mehanicare ?
Neka kondenzacija.... 
- Point.
- Posts: 33496
- Joined: 28/10/2008 00:24
- Location: Bagni di Lucca
#34066 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ko me nagovori da uzmem francusko auto jebo sve svoje. Je li moguće da 2 puta u haman godinu dana ode servo pumpa u Peugeot 508? Danas na rundeli volan težak ko đumle jedva sam došao kući. Isto mi se desilo prošle godine krajem januara, mjenjao servo pumpu. Pičku jebene matere i auto i sve.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#34067 Re: Pitamo Mehanicare ?
kad si mijenjao,jesi stavio novu?
- konektovan
- Posts: 51443
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#34068 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sve je moguce, pa i to...
- kabal1337
- Posts: 13447
- Joined: 11/02/2012 21:08
#34069 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hidro elektricna pumpa? - smece i govno tesko
Mora ti ispuniti sljedece.
Senzor ugla volana
14V na pumpu
Do 10 A potrosnje kada se ne mice volan
Tecnost da je zdrava bez vlage, ako nije pojavljuju se problemi da ne registruje obrtaje servo pumpe i samim time nemas servo.
Ako nesto od ovog ne radi, nece ni servo.
Ako je na letvi el. Pumpa nema tu sta, radi ne radi.
Mora ti ispuniti sljedece.
Senzor ugla volana
14V na pumpu
Do 10 A potrosnje kada se ne mice volan
Tecnost da je zdrava bez vlage, ako nije pojavljuju se problemi da ne registruje obrtaje servo pumpe i samim time nemas servo.
Ako nesto od ovog ne radi, nece ni servo.
Ako je na letvi el. Pumpa nema tu sta, radi ne radi.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#34070 Re: Pitamo Mehanicare ?
i kod mene je ta elektro-hidro 
- Point.
- Posts: 33496
- Joined: 28/10/2008 00:24
- Location: Bagni di Lucca
#34071 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nisam neki auto znalac, samo znam da mi se ovo drugi put dešava u godinu dana i oba outa na zimu, kad je minus vani ako to nešto znači. Jesu li stavljali novu ili staru to ne bih znao reći ali jr koštala cirka 260 eura.
Jako čudnih stvari se dešavalo zadnjih par mjeseci. Onaj klinac kod volana gdje se reguliše duga svjetla i svjetla i žmigavci ne radi, odnosno radi al neće da zakači na duga svjetla nego se vrati. Ako hoću duga svjetla moram držati onaj hepek prstom. I nema nigdje uzeti samo lijevi dio, nego obadva i desni koji mi ne treba. Naravno, dosta skuplje oba, 700 eura nova a 200 eura polovna. Iako gotovo nikad ne koristim duga svjetla, na servisu neću proći, oborit će me.
Prije 2 hefte mi stade auto na sred autoputa. Upali se lampa za motor i stade auto i ne može da se upali. Ja ga halalio. Šlepam ga kod automehaničara, zove on kasnije kaže nema kap benzina u autu. Kontam kako, kad sam nasuo 10 litara prije 4 dana dana a nisam vozio ništa posebno, sa posla na posao dva dana. Nije mi se ni ona lampica za gorivo upalila, po kazaljci nije bila ni na onome crvenom. I haj sad vjeruj autu.
Jako čudnih stvari se dešavalo zadnjih par mjeseci. Onaj klinac kod volana gdje se reguliše duga svjetla i svjetla i žmigavci ne radi, odnosno radi al neće da zakači na duga svjetla nego se vrati. Ako hoću duga svjetla moram držati onaj hepek prstom. I nema nigdje uzeti samo lijevi dio, nego obadva i desni koji mi ne treba. Naravno, dosta skuplje oba, 700 eura nova a 200 eura polovna. Iako gotovo nikad ne koristim duga svjetla, na servisu neću proći, oborit će me.
Prije 2 hefte mi stade auto na sred autoputa. Upali se lampa za motor i stade auto i ne može da se upali. Ja ga halalio. Šlepam ga kod automehaničara, zove on kasnije kaže nema kap benzina u autu. Kontam kako, kad sam nasuo 10 litara prije 4 dana dana a nisam vozio ništa posebno, sa posla na posao dva dana. Nije mi se ni ona lampica za gorivo upalila, po kazaljci nije bila ni na onome crvenom. I haj sad vjeruj autu.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#34072 Re: Pitamo Mehanicare ?
jedno od najvecih sranja u atoindustriji zvano Teves MK60,za koje nikad ATE/Teves nije uradio opoziv,a pogadja skoro sve marke
https://pmmonline.co.uk/technical/commo ... -abs-unit/
https://pmmonline.co.uk/technical/commo ... -abs-unit/
- kabal1337
- Posts: 13447
- Joined: 11/02/2012 21:08
#34073 Re: Pitamo Mehanicare ?
Rucice mozes probati ocistiti kontakt sprejem, cesto popravi situaciju jer nekada zna uci prljavstine. Ali trebao bi ih skinuti prvo.
A za servo mora ti majstor dobro ispitati i nova tecnost obavezno. Previse je jeftina da se ne mijenja svako par godina.
A za servo mora ti majstor dobro ispitati i nova tecnost obavezno. Previse je jeftina da se ne mijenja svako par godina.
-
zigson
- Posts: 4818
- Joined: 04/04/2015 22:17
#34074 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kako mrzim te retardirane kvarove tipa ne moze da se zakaci ruckica za duga. Najradije bih sve zubima iscupo.
I mene je svakakvih nekih gluposti pogadjalo
I mene je svakakvih nekih gluposti pogadjalo
- drug_profi
- Posts: 65427
- Joined: 16/07/2012 16:00
#34075 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni se na astri F pokvarila rucica zmigavca. Nece sama da se vrati. Islo mi na zivce nenormalno.

[/media]