Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#34051 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

"Tesko upalio" je neprecizan pojam. Da li je verglao usporeno ili normalno? Ja juce odradio pregled anlasera i zamjenu cetkica. Razlog je bio jer se ponekad desavalo da tesko zavergla kao da je prazan akumulator. Nakon zamjene cetkica verglanje je kao nikad...frrr. Nisam ni bio svjestan da je ranije kod mog normalnog verglanja u stvari anlaser vrtio sporo vrtio.
User avatar
visuljak
Posts: 994
Joined: 26/11/2020 14:05

#34052 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by visuljak »

je li ti alnasujes ili anlasujes?
User avatar
drug_profi
Posts: 65427
Joined: 16/07/2012 16:00

#34053 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Mozes samo anlasovati kad palis auto.
To drugo je vjerovatno druzenje sa nekim arapinom.
User avatar
visuljak
Posts: 994
Joined: 26/11/2020 14:05

#34054 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by visuljak »

drug_profi wrote: 13/02/2021 01:19 Mozes samo anlasovati kad palis auto.
To drugo je vjerovatno druzenje sa nekim arapinom.
:thumbup:

Od nemačkog Anlasser što znači pokretač (elektromotorni pokretač).
rimsa91
Posts: 115
Joined: 21/07/2017 14:17

#34055 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by rimsa91 »

preludezalude wrote: 12/02/2021 23:32 "Tesko upalio" je neprecizan pojam. Da li je verglao usporeno ili normalno? Ja juce odradio pregled anlasera i zamjenu cetkica. Razlog je bio jer se ponekad desavalo da tesko zavergla kao da je prazan akumulator. Nakon zamjene cetkica verglanje je kao nikad...frrr. Nisam ni bio svjestan da je ranije kod mog normalnog verglanja u stvari anlaser vrtio sporo vrtio.
Prilikom paljenja, je verglao na nacin kao da je prazan akumulator i kad sam ga upalio, prilikom paljenja, kao da se kazaljka sporo digla. Kad sam pokretao dodavao sam, i papucicu gasa. Sad ne znam jel to pomoglo da upali.

Poslije je palio normalo bez da si morao davati gasa ili slicno.
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#34056 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

rimsa91 wrote: 28/09/2020 20:24 Pozdrav,

ima li ko iskustva sa ovom situacijom.

Naime imam Kia Ceed 2010 godiste. Kada ubacim kljuc, ako mi na instrument tabli se ne pojavi lampica kljuca, nece da mi upali auto, samo vergla. Slika je sa lampicom

Kada opet izvadim I ubacim kljuc I kad mi ocita, pali bez problema. Da li je neko imao iskustva sa tim I da li se savjetovao s majstorima?

Provjerio sam u Hudinyu I kazu da mode biti do kljuca ili je IMOBILAJZER, al mi ne rece za cijenu koliko bi kostalo. [media]Image[/media]
Jesi li riješio ovaj problem, ako nisi, mislim da je tu sva "problematika tvog problema" sa paljenjem.
I moderni auti se ne pale nikakvim dodavanjem gasa, povučeš ručnu, izbaciš iz brzine, prEtisneš kvačilo i paLji. :-D
Matrix89
Posts: 117
Joined: 26/05/2019 21:27

#34057 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Matrix89 »



Jel imao neko slican problem sa grijanjem
Znaci ovo cvrkutanje koje se cuje povremeno ili na odredenoj jacini grijanja
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#34058 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by shandrprcSA »

kod mene se uvijek cuo i otisao je ventilator
rimsa91
Posts: 115
Joined: 21/07/2017 14:17

#34059 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by rimsa91 »

NediM17 wrote: 13/02/2021 10:20
rimsa91 wrote: 28/09/2020 20:24 Pozdrav,

ima li ko iskustva sa ovom situacijom.

Naime imam Kia Ceed 2010 godiste. Kada ubacim kljuc, ako mi na instrument tabli se ne pojavi lampica kljuca, nece da mi upali auto, samo vergla. Slika je sa lampicom

Kada opet izvadim I ubacim kljuc I kad mi ocita, pali bez problema. Da li je neko imao iskustva sa tim I da li se savjetovao s majstorima?

Provjerio sam u Hudinyu I kazu da mode biti do kljuca ili je IMOBILAJZER, al mi ne rece za cijenu koliko bi kostalo. [media]Image[/media]
Jesi li riješio ovaj problem, ako nisi, mislim da je tu sva "problematika tvog problema" sa paljenjem.
I moderni auti se ne pale nikakvim dodavanjem gasa, povučeš ručnu, izbaciš iz brzine, prEtisneš kvačilo i paLji. :-D
To nisam znao. Hvala da znam.

Mislio sam i ja, da je do ocitanja kljuca, al sinoc je na instrumental tabli svijetlio, zato kontam da nije ista stvar.
User avatar
saiks
Posts: 1196
Joined: 12/11/2013 13:06

#34060 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by saiks »

Matrix89 wrote: 13/02/2021 13:42

Jel imao neko slican problem sa grijanjem
Znaci ovo cvrkutanje koje se cuje povremeno ili na odredenoj jacini grijanja
Ventilator u kabini. Radit ce i tako osim ako ti taj zvuk ne smeta
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#34061 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ruud »

Image

Jel' ovo famozna majoneza na čepu? Hvala.
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#34062 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

ruud wrote: 13/02/2021 14:36 Image

Jel' ovo famozna majoneza na čepu? Hvala.
Moze to puno gore da bude...
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#34063 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

ruud wrote: 13/02/2021 14:36 Image

Jel' ovo famozna majoneza na čepu? Hvala.
Ja bi rekao...ne.
User avatar
konektovan
Posts: 51443
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#34064 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Neka kondenzacija.... :mrgreen:
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#34065 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ruud »

Uzima vodu mamu j.
User avatar
Point.
Posts: 33496
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#34066 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Point. »

Ko me nagovori da uzmem francusko auto jebo sve svoje. Je li moguće da 2 puta u haman godinu dana ode servo pumpa u Peugeot 508? Danas na rundeli volan težak ko đumle jedva sam došao kući. Isto mi se desilo prošle godine krajem januara, mjenjao servo pumpu. Pičku jebene matere i auto i sve.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#34067 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

kad si mijenjao,jesi stavio novu?
User avatar
konektovan
Posts: 51443
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#34068 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Sve je moguce, pa i to...
User avatar
kabal1337
Posts: 13447
Joined: 11/02/2012 21:08

#34069 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Hidro elektricna pumpa? - smece i govno tesko

Mora ti ispuniti sljedece.
Senzor ugla volana
14V na pumpu
Do 10 A potrosnje kada se ne mice volan
Tecnost da je zdrava bez vlage, ako nije pojavljuju se problemi da ne registruje obrtaje servo pumpe i samim time nemas servo.
Ako nesto od ovog ne radi, nece ni servo.

Ako je na letvi el. Pumpa nema tu sta, radi ne radi.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#34070 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

i kod mene je ta elektro-hidro :D
User avatar
Point.
Posts: 33496
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#34071 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Point. »

Nisam neki auto znalac, samo znam da mi se ovo drugi put dešava u godinu dana i oba outa na zimu, kad je minus vani ako to nešto znači. Jesu li stavljali novu ili staru to ne bih znao reći ali jr koštala cirka 260 eura.

Jako čudnih stvari se dešavalo zadnjih par mjeseci. Onaj klinac kod volana gdje se reguliše duga svjetla i svjetla i žmigavci ne radi, odnosno radi al neće da zakači na duga svjetla nego se vrati. Ako hoću duga svjetla moram držati onaj hepek prstom. I nema nigdje uzeti samo lijevi dio, nego obadva i desni koji mi ne treba. Naravno, dosta skuplje oba, 700 eura nova a 200 eura polovna. Iako gotovo nikad ne koristim duga svjetla, na servisu neću proći, oborit će me.

Prije 2 hefte mi stade auto na sred autoputa. Upali se lampa za motor i stade auto i ne može da se upali. Ja ga halalio. Šlepam ga kod automehaničara, zove on kasnije kaže nema kap benzina u autu. Kontam kako, kad sam nasuo 10 litara prije 4 dana dana a nisam vozio ništa posebno, sa posla na posao dva dana. Nije mi se ni ona lampica za gorivo upalila, po kazaljci nije bila ni na onome crvenom. I haj sad vjeruj autu.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#34072 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

jedno od najvecih sranja u atoindustriji zvano Teves MK60,za koje nikad ATE/Teves nije uradio opoziv,a pogadja skoro sve marke :-)


https://pmmonline.co.uk/technical/commo ... -abs-unit/
User avatar
kabal1337
Posts: 13447
Joined: 11/02/2012 21:08

#34073 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Rucice mozes probati ocistiti kontakt sprejem, cesto popravi situaciju jer nekada zna uci prljavstine. Ali trebao bi ih skinuti prvo.
A za servo mora ti majstor dobro ispitati i nova tecnost obavezno. Previse je jeftina da se ne mijenja svako par godina.
zigson
Posts: 4818
Joined: 04/04/2015 22:17

#34074 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zigson »

Kako mrzim te retardirane kvarove tipa ne moze da se zakaci ruckica za duga. Najradije bih sve zubima iscupo.
I mene je svakakvih nekih gluposti pogadjalo
User avatar
drug_profi
Posts: 65427
Joined: 16/07/2012 16:00

#34075 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Meni se na astri F pokvarila rucica zmigavca. Nece sama da se vrati. Islo mi na zivce nenormalno.
Post Reply