Senći wrote:Ne proizvodim sjeme krompira to mi izgleda komplikovano, a kupujem: jerlu, kenebeg, lisetu, dezire i prije sam kupovao romano sad ne nije nam se svidio, on je navodno dobar za pomfrit ovi ostali su priličito dobri tako mi kaže Hanuma. Jerla se prva vadi i troši nije za dugog stajanja ona je rana, za njom liseta itd. Jesi li prije sijala luk koliko siješ ili sadiš, ako pitaš za sitni sadni za ovu godinu nemam višak sam već nešto dao, nešto prodao. Paradajza domaćeg jabučara imam još nešto sjemena pa javi ako treba.
ma htjela sam onaj luk sitni za saditi direktno u lijehe, ništa onaj prah to je prekomplikovano za mene, a nit se ima vremena ni prostora-zemlje toliko za tako nešto, ima kupiti toga luka za sađenje već na pijaci, ali ja mislila pošto ti proizvodiš da i prodaješ, nema veze, a koliko mi treba ne znam prvi put ovog proljeća to moram
ja odlučiti
A za paradjz sam opet mislila rasad, ne sjeme, ko zna bih li ja od sjemena uspjela išta,a nemamo plastenik nikakav, sve sijemo-sadimo na otvorenom. Imala sam priliku probati paradajz iz plastenika od našeg prijatelja koji isto sije samo za svoje potrebe, meni je neuporedivo ukusniji ovaj što prispije na otvorenom, ali moram priznati i da prije propadne, uglavnom ga plamenjača uništi, ali ono što bude preukusno je. Eh sad opet ne znam koliko mi sadnica treba, nikad o tome nisam vodila računa, sad me puno strah da mi se komšije ne podsmijevaju kad dođe vrijeme sjetve. A kako bih došla do tih sjemenkica jabučara domaćeg jer sam shvatila da nisi u SA? I onda da posijem po jednu sjemenkicu u čašice od jogurta, pa na prozor, pa čekati...