F1 2008, 2009, 2010 and counting

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Charuga, Tomahawk11

Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33726 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

Realno nije Monza ni staza za pocetnike, minimalno downforca moras imati fenomenalnu kontrolu i osjecaj za zadnjim dijelom bolida...

Al valjda sto je italijan pa da ga vide njegovi...
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33727 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

A nisu mi jasni mi ovi u Merecedesu, oni se ponasaju i dalje ko da im je Lewis dugorocni plan, mislim frajer ih napusta sljedece sezone, umjesto da teste voznje mladim vozacima daju u njegovom bolidu...oni daju bolid Russela da vjezbaju na njemu rukiji...nevjerovatno
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83491
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33728 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Lewis je babo u Mercedesu i to ti je tako.

Vidjet cemo kad ce ga krenut iskljucivat iz sastanaka i dijeljenja podataka.
Sid the sloth
Posts: 3852
Joined: 30/01/2013 15:56

#33729 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Sid the sloth »

Samprotivsviju wrote: 30/08/2024 17:08 A nisu mi jasni mi ovi u Merecedesu, oni se ponasaju i dalje ko da im je Lewis dugorocni plan, mislim frajer ih napusta sljedece sezone, umjesto da teste voznje mladim vozacima daju u njegovom bolidu...oni daju bolid Russela da vjezbaju na njemu rukiji...nevjerovatno
Pa valjda im jos uvijek pomaze u razvoju bolida. Ima li neko na gridu bolji za dati feedback od njega s obzirom na iskustvo i titule?
ST11
Posts: 785
Joined: 09/03/2015 12:24

#33730 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by ST11 »

Antonelli confirmed as Hamilton’s replacement with Mercedes looking ahead to ‘next chapter’

https://www.formula1.com/en/latest/arti ... UlBjl9jBTm
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83491
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33731 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#33732 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by nitro_90 »

Znači uvjet je bio da razbije bolid :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33733 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by konektovan »

Joj komedije..ja bi bar heftu sacekao da bruku zaboravimo.. :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83491
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33734 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Pa momci malo povrsno gledate na stvar.

Momak ocigledno ima muda da pritisne papucicu do kraja i da trazi limite bolida.

Jedan takav je isto balav usao u F1 a sad je vec na 60 pobjeda i 3 titule.
ITNet
Posts: 998
Joined: 30/09/2016 11:47

#33735 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by ITNet »

Samprotivsviju wrote: 30/08/2024 17:08 A nisu mi jasni mi ovi u Merecedesu, oni se ponasaju i dalje ko da im je Lewis dugorocni plan, mislim frajer ih napusta sljedece sezone, umjesto da teste voznje mladim vozacima daju u njegovom bolidu...oni daju bolid Russela da vjezbaju na njemu rukiji...nevjerovatno
Pa predace i Ham bolid za jedan FP1 trening nekad kasnije, pravilo je da oba vozaca daju bolid rookieu a ne da samo jedan izvisi, stresas beze :lol:

The FIA rules specify that every race driver has to give up an FP1 session for a rookie who has started no more than two grands prix.

A sto sad Ham mislim da je ocigledno. Kimi Italijan, tek napunio 18 i dobio superlicencu da moze sluzbeno nastupati, protiv Ham 7x WC, 5x Monza winner koga ce Kimi da zamjeni itd...Malo i PR, Logicki sve ima smisla.
El_comadante
Posts: 9045
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#33736 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by El_comadante »

Kao što je već neko ranije napisao je već ranije potpisao ugovor, danas objavili, a sudar i nije imao toliko uticaja na ugovor.
User avatar
PlusSA
Posts: 4252
Joined: 13/07/2011 16:51

#33737 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by PlusSA »

_BataZiv_0809 wrote: 31/08/2024 10:05 Pa momci malo povrsno gledate na stvar.

Momak ocigledno ima muda da pritisne papucicu do kraja i da trazi limite bolida.

Jedan takav je isto balav usao u F1 a sad je vec na 60 pobjeda i 3 titule.
Lahko je stisnuti to je onda i logan sargeant radio pa ode u helac :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33738 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by konektovan »

El_comadante wrote: 31/08/2024 12:45 Kao što je već neko ranije napisao je već ranije potpisao ugovor, danas objavili, a sudar i nije imao toliko uticaja na ugovor.
Pitpisao Antonelli odhah kad je Hamilton objavio da ce voziti za Ferari 2025...samo cekali..
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33739 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

PlusSA wrote: 31/08/2024 13:09
_BataZiv_0809 wrote: 31/08/2024 10:05 Pa momci malo povrsno gledate na stvar.

Momak ocigledno ima muda da pritisne papucicu do kraja i da trazi limite bolida.

Jedan takav je isto balav usao u F1 a sad je vec na 60 pobjeda i 3 titule.
Lahko je stisnuti to je onda i logan sargeant radio pa ode u helac :lol:
Ne znam koja je korist od tih muda da pritisne papucicu na trenigu, em ode na budzet em ostali uskraceni za 20 krugova podataka :D
cable_stayed_bridge
Posts: 626
Joined: 03/09/2018 17:46

#33740 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by cable_stayed_bridge »

Evo sanse za McL da stigne RedBull u konstruktorima, i za Norrisa da smanji zaostatak. Top kvale za McL
User avatar
PlusSA
Posts: 4252
Joined: 13/07/2011 16:51

#33741 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by PlusSA »

RB do kraja sezone ce se sa Alpinom boriti :D

Bome Max tek 7 sutra, zanimljivo
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33742 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

PlusSA wrote: 31/08/2024 17:08 RB do kraja sezone ce se sa Alpinom boriti :D

Bome Max tek 7 sutra, zanimljivo
Katastrofa...ako ovako nastave za 3 4 trke bi mogao stici Lando
User avatar
Romeo 80
Posts: 4628
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#33743 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Romeo 80 »

Koja je kvota da Lando sutra opet gubi poziciju na startu?! Pitam za druga :D
User avatar
Edin H.
Posts: 53620
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#33744 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Edin H. »

Karnuċe ga Piastri :D
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33745 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by konektovan »

Ja sve vise vjerujem da Lando moze stici Maxa,...
Uskov je samo da nema udes ili kvar motora.
Cisto sto se tice performansi...mclaren je top
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83491
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33746 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

konektovan wrote: 31/08/2024 19:44 Ja sve vise vjerujem da Lando moze stici Maxa,...
Uskov je samo da nema udes ili kvar motora.
Cisto sto se tice performansi...mclaren je top
Ma kakvi.

Max jos jedna pobjeda i cao djaci.
User avatar
rovac13
Posts: 5763
Joined: 08/12/2013 16:17

#33747 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by rovac13 »

Ako merc ili ferari pocnu stipkat bodove maxu........razlika bi se brzo topila
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83491
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33748 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Eto njega sutra na P2 do polovine trke
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33749 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

_BataZiv_0809 wrote: 31/08/2024 19:51
konektovan wrote: 31/08/2024 19:44 Ja sve vise vjerujem da Lando moze stici Maxa,...
Uskov je samo da nema udes ili kvar motora.
Cisto sto se tice performansi...mclaren je top
Ma kakvi.

Max jos jedna pobjeda i cao djaci.
0.5 sekunde po krugu, 0.3 na prosloj...trenutno je naucna fantastika da Max moze do pobjede.
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#33750 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by nitro_90 »

_BataZiv_0809 wrote: 31/08/2024 19:56 Eto njega sutra na P2 do polovine trke
Nema sanse, prije ce Leclerc ili Russell pobijediti sutra nego Verstappen biti drugi.
Post Reply