Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Romeo 80
Posts: 4628
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#33626 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Romeo 80 »

vjeshalica wrote: 29/01/2021 23:29 Na autu mi se javio zvuk tak tak tak prilikom motanja ulijevo, poceo se volan otimati pomalo oko 50kmh pa sam otisla majstoru i utvrdili smo da je rijec o homokinetickom, s tim da je i desni imao malo lufta al nista strasno, skrpili smo lijevi komplet, i prilikom kretanja opet pravo bez motanja javlja se isti zvuk ali iz desnog tocka, onda prilikom motanja ulijevo i udesno cuje se to ujednaceno tak tak tak i bum preko volana kao da se volan prelomio ne znam kako da objasnim taj zvuk, poslije se nije culo nista osim opet tog specificnog taktanja prilikom voznje pravo 1,2,3 brzina, u 4 se nista to ne cuje niti pucketa,volan se ne otima

Ima li sanse da je i desni otisao da se zamjeni?

Buni me taj zvuk jer dolazi iz tocka nmg vjerovat da su oba otisla doduse knap sam sa vremenom bila kod majstora opet cu abd u ponedeljak ici da to rijesimo?

Da li se nesto moglo prelomiti zaskripati preko volana osim da je homokineticki tj da li je on mogao izazvati zvuk taj cudni koji se samo jednom cuo?

:(
Ja sam imao sličnu situaciju i nakon više dana brige i razmišljanja šta bi moglo biti na kraju se ispostavilo da su mi na desnom prednjem točku popustili šarafi :P

Samo ih pritegao i vozi miško :D
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#33627 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

bitanga_sa_otesa wrote: 30/01/2021 22:09 mozda ima bubreg na nekom crijevu :lol:

Image
I kaže balansiraj...pa kako sa bubregom :mrgreen:
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#33628 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

vjeshalica wrote: 29/01/2021 23:29 Na autu mi se javio zvuk tak tak tak prilikom motanja ulijevo, poceo se volan otimati pomalo oko 50kmh pa sam otisla majstoru i utvrdili smo da je rijec o homokinetickom, s tim da je i desni imao malo lufta al nista strasno, skrpili smo lijevi komplet, i prilikom kretanja opet pravo bez motanja javlja se isti zvuk ali iz desnog tocka, onda prilikom motanja ulijevo i udesno cuje se to ujednaceno tak tak tak i bum preko volana kao da se volan prelomio ne znam kako da objasnim taj zvuk, poslije se nije culo nista osim opet tog specificnog taktanja prilikom voznje pravo 1,2,3 brzina, u 4 se nista to ne cuje niti pucketa,volan se ne otima

Ima li sanse da je i desni otisao da se zamjeni?

Buni me taj zvuk jer dolazi iz tocka nmg vjerovat da su oba otisla doduse knap sam sa vremenom bila kod majstora opet cu abd u ponedeljak ici da to rijesimo?

Da li se nesto moglo prelomiti zaskripati preko volana osim da je homokineticki tj da li je on mogao izazvati zvuk taj cudni koji se samo jednom cuo?

:(
Pa ....kad namotaš u lijevo, trebao bi da lupa desni, sto znaci, mjenja se desni homokineticki zglob.
Meni to lici na "zamjenio je pogresan" pa sad treba i drugi...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#33629 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Al'din wrote: 30/01/2021 23:28

I kaže balansiraj...pa kako sa bubregom :mrgreen:
zdrvenim tegom :lol:
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#33630 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

bitanga_sa_otesa wrote: 30/01/2021 23:53
Al'din wrote: 30/01/2021 23:28

I kaže balansiraj...pa kako sa bubregom :mrgreen:
zdrvenim tegom :lol:
Sturborupom
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#33631 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Al'din wrote: 30/01/2021 23:33
vjeshalica wrote: 29/01/2021 23:29 Na autu mi se javio zvuk tak tak tak prilikom motanja ulijevo, poceo se volan otimati pomalo oko 50kmh pa sam otisla majstoru i utvrdili smo da je rijec o homokinetickom, s tim da je i desni imao malo lufta al nista strasno, skrpili smo lijevi komplet, i prilikom kretanja opet pravo bez motanja javlja se isti zvuk ali iz desnog tocka, onda prilikom motanja ulijevo i udesno cuje se to ujednaceno tak tak tak i bum preko volana kao da se volan prelomio ne znam kako da objasnim taj zvuk, poslije se nije culo nista osim opet tog specificnog taktanja prilikom voznje pravo 1,2,3 brzina, u 4 se nista to ne cuje niti pucketa,volan se ne otima

Ima li sanse da je i desni otisao da se zamjeni?

Buni me taj zvuk jer dolazi iz tocka nmg vjerovat da su oba otisla doduse knap sam sa vremenom bila kod majstora opet cu abd u ponedeljak ici da to rijesimo?

Da li se nesto moglo prelomiti zaskripati preko volana osim da je homokineticki tj da li je on mogao izazvati zvuk taj cudni koji se samo jednom cuo?

:(
Pa ....kad namotaš u lijevo, trebao bi da lupa desni, sto znaci, mjenja se desni homokineticki zglob.
Meni to lici na "zamjenio je pogresan" pa sad treba i drugi...
Nije zamjenio pogresan. Istina lupa i desni moguce unutrasnji
Ali promjenom lijevog nije bacao vise volan, jer kad smo ga skinuli stvarno je lupao...
Vidjecemo sutra kakva me kaka ocekuje sa desne strane...
Dzontra_Volta
Posts: 8004
Joined: 20/01/2011 11:10

#33632 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dzontra_Volta »

Otišla mi opruga na zadnjem lijevom točku (C4 II).
Originalna opruga je dužine cca 325 mm.
U radnjama se mogu naći za ovo auto samo u dužini od 345 mm (i nešto su tanje nego ove što su sad na autu).
Mogu li uzeti te opruge, hoće li auto biti previše podignuto ili da tražim po otpadima ove originalne (u ovlastenom servisu su žara skupe).
Koju marku preporučujete?
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33633 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Dzontra_Volta wrote: 31/01/2021 09:15 Otišla mi opruga na zadnjem lijevom točku (C4 II).
Originalna opruga je dužine cca 325 mm.
U radnjama se mogu naći za ovo auto samo u dužini od 345 mm (i nešto su tanje nego ove što su sad na autu).
Mogu li uzeti te opruge, hoće li auto biti previše podignuto ili da tražim po otpadima ove originalne (u ovlastenom servisu su žara skupe).
Koju marku preporučujete?
Jesi zvao simimpex? Ja bi ttazio istu duzinu, ili na otpadu..
Koliko su u ovlastenom??
Dzontra_Volta
Posts: 8004
Joined: 20/01/2011 11:10

#33634 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dzontra_Volta »

konektovan wrote: 31/01/2021 09:38
Dzontra_Volta wrote: 31/01/2021 09:15 Otišla mi opruga na zadnjem lijevom točku (C4 II).
Originalna opruga je dužine cca 325 mm.
U radnjama se mogu naći za ovo auto samo u dužini od 345 mm (i nešto su tanje nego ove što su sad na autu).
Mogu li uzeti te opruge, hoće li auto biti previše podignuto ili da tražim po otpadima ove originalne (u ovlastenom servisu su žara skupe).
Koju marku preporučujete?
Jesi zvao simimpex? Ja bi ttazio istu duzinu, ili na otpadu..
Koliko su u ovlastenom??
Nema ni u jednoj radnji ta dužina. Njima za C4 izbacuje dužinu 345 mm.
Otpad je posebna kategorija, nema ce-četvorki previše na otpadima.
U ovlastenom je preko 200 KM jedna opruga, dok su u radnjama oko 60 KM.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83491
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33635 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

Kupi u ovlastenom i trajno rijesi problem
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#33636 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

zamijeni obje opruge za 120 maraka i uzivaj
Naslovnica
Posts: 35461
Joined: 20/03/2013 15:38

#33637 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Dzontra_Volta wrote: 31/01/2021 09:15 Otišla mi opruga na zadnjem lijevom točku (C4 II).
Originalna opruga je dužine cca 325 mm.
U radnjama se mogu naći za ovo auto samo u dužini od 345 mm (i nešto su tanje nego ove što su sad na autu).
Mogu li uzeti te opruge, hoće li auto biti previše podignuto ili da tražim po otpadima ove originalne (u ovlastenom servisu su žara skupe).
Koju marku preporučujete?
Sta kazu na SILUX?
Dzontra_Volta
Posts: 8004
Joined: 20/01/2011 11:10

#33638 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dzontra_Volta »

bitanga_sa_otesa wrote: 31/01/2021 10:00 zamijeni obje opruge za 120 maraka i uzivaj
Ovaj mi se prijedlog sviđa najviše. Samo moRe li ova veća dimenzija?
noviclan
Posts: 15024
Joined: 31/10/2013 06:48

#33639 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

Dzontra_Volta wrote: 31/01/2021 09:15 Otišla mi opruga na zadnjem lijevom točku (C4 II).
Originalna opruga je dužine cca 325 mm.
U radnjama se mogu naći za ovo auto samo u dužini od 345 mm (i nešto su tanje nego ove što su sad na autu).
Mogu li uzeti te opruge, hoće li auto biti previše podignuto ili da tražim po otpadima ove originalne (u ovlastenom servisu su žara skupe).
Koju marku preporučujete?
https://www.rexbo.co.uk/
https://www.rexbo.de/

One jeftinije ne bi trebale biti od onih skupljih da ih jeves
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33640 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Dzontra_Volta wrote: 31/01/2021 10:16
bitanga_sa_otesa wrote: 31/01/2021 10:00 zamijeni obje opruge za 120 maraka i uzivaj
Ovaj mi se prijedlog sviđa najviše. Samo moRe li ova veća dimenzija?
Moze, samo ce auto biti visocije (straznji dio)...2 cm nije malo
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#33641 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

vjeshalica wrote: 31/01/2021 08:27
Al'din wrote: 30/01/2021 23:33
vjeshalica wrote: 29/01/2021 23:29 Na autu mi se javio zvuk tak tak tak prilikom motanja ulijevo, poceo se volan otimati pomalo oko 50kmh pa sam otisla majstoru i utvrdili smo da je rijec o homokinetickom, s tim da je i desni imao malo lufta al nista strasno, skrpili smo lijevi komplet, i prilikom kretanja opet pravo bez motanja javlja se isti zvuk ali iz desnog tocka, onda prilikom motanja ulijevo i udesno cuje se to ujednaceno tak tak tak i bum preko volana kao da se volan prelomio ne znam kako da objasnim taj zvuk, poslije se nije culo nista osim opet tog specificnog taktanja prilikom voznje pravo 1,2,3 brzina, u 4 se nista to ne cuje niti pucketa,volan se ne otima

Ima li sanse da je i desni otisao da se zamjeni?

Buni me taj zvuk jer dolazi iz tocka nmg vjerovat da su oba otisla doduse knap sam sa vremenom bila kod majstora opet cu abd u ponedeljak ici da to rijesimo?

Da li se nesto moglo prelomiti zaskripati preko volana osim da je homokineticki tj da li je on mogao izazvati zvuk taj cudni koji se samo jednom cuo?

:(
Pa ....kad namotaš u lijevo, trebao bi da lupa desni, sto znaci, mjenja se desni homokineticki zglob.
Meni to lici na "zamjenio je pogresan" pa sad treba i drugi...
Nije zamjenio pogresan. Istina lupa i desni moguce unutrasnji
Ali promjenom lijevog nije bacao vise volan, jer kad smo ga skinuli stvarno je lupao...
Vidjecemo sutra kakva me kaka ocekuje sa desne strane...
Ma samo kazem :)
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33642 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Dzontra_Volta wrote: 31/01/2021 10:16
bitanga_sa_otesa wrote: 31/01/2021 10:00 zamijeni obje opruge za 120 maraka i uzivaj
Ovaj mi se prijedlog sviđa najviše. Samo moRe li ova veća dimenzija?
pitaj i u bloku koliko su,ja sebi kupio neke dihtunge za EGR po 3 puta manjoj cijeni u odnosu na ford i mazdu :)

trazis za 308,samo nadji kataloske brojeve,valjda je isto sve ispod, @konektovan bi trebao znat :D
Dzontra_Volta
Posts: 8004
Joined: 20/01/2011 11:10

#33643 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dzontra_Volta »

Naslovnica wrote: 31/01/2021 10:08
Dzontra_Volta wrote: 31/01/2021 09:15 Otišla mi opruga na zadnjem lijevom točku (C4 II).
Originalna opruga je dužine cca 325 mm.
U radnjama se mogu naći za ovo auto samo u dužini od 345 mm (i nešto su tanje nego ove što su sad na autu).
Mogu li uzeti te opruge, hoće li auto biti previše podignuto ili da tražim po otpadima ove originalne (u ovlastenom servisu su žara skupe).
Koju marku preporučujete?
Sta kazu na SILUX?
Nema dužine, a cijena još bolja.
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#33644 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Dzontra_Volta wrote: 31/01/2021 09:57
konektovan wrote: 31/01/2021 09:38
Dzontra_Volta wrote: 31/01/2021 09:15 Otišla mi opruga na zadnjem lijevom točku (C4 II).
Originalna opruga je dužine cca 325 mm.
U radnjama se mogu naći za ovo auto samo u dužini od 345 mm (i nešto su tanje nego ove što su sad na autu).
Mogu li uzeti te opruge, hoće li auto biti previše podignuto ili da tražim po otpadima ove originalne (u ovlastenom servisu su žara skupe).
Koju marku preporučujete?
Jesi zvao simimpex? Ja bi ttazio istu duzinu, ili na otpadu..
Koliko su u ovlastenom??
Nema ni u jednoj radnji ta dužina. Njima za C4 izbacuje dužinu 345 mm.
Otpad je posebna kategorija, nema ce-četvorki previše na otpadima.
U ovlastenom je preko 200 KM jedna opruga, dok su u radnjama oko 60 KM.
Pa koje dužine su te u ovlaštenom? Kako si ti došao do te dužine od cca 325 mm, mjerio staru ili?
Dzontra_Volta
Posts: 8004
Joined: 20/01/2011 11:10

#33645 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dzontra_Volta »

NediM17 wrote: 31/01/2021 10:34
Dzontra_Volta wrote: 31/01/2021 09:57
konektovan wrote: 31/01/2021 09:38

Jesi zvao simimpex? Ja bi ttazio istu duzinu, ili na otpadu..
Koliko su u ovlastenom??
Nema ni u jednoj radnji ta dužina. Njima za C4 izbacuje dužinu 345 mm.
Otpad je posebna kategorija, nema ce-četvorki previše na otpadima.
U ovlastenom je preko 200 KM jedna opruga, dok su u radnjama oko 60 KM.
Pa koje dužine su te u ovlaštenom? Kako si ti došao do te dužine od cca 325 mm, mjerio staru ili?
U ovlastenom nisu imali volje da daju taj podatak.
Mjerio staru.
Naslovnica
Posts: 35461
Joined: 20/03/2013 15:38

#33646 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Dzontra_Volta wrote: 31/01/2021 10:44
NediM17 wrote: 31/01/2021 10:34
Dzontra_Volta wrote: 31/01/2021 09:57
Nema ni u jednoj radnji ta dužina. Njima za C4 izbacuje dužinu 345 mm.
Otpad je posebna kategorija, nema ce-četvorki previše na otpadima.
U ovlastenom je preko 200 KM jedna opruga, dok su u radnjama oko 60 KM.
Pa koje dužine su te u ovlaštenom? Kako si ti došao do te dužine od cca 325 mm, mjerio staru ili?
U ovlastenom nisu imali volje da daju taj podatak.
Mjerio staru.
Ma kupuj tu 345, to je ta duzina ba.
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33647 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Evolution_IV wrote: 31/01/2021 10:26
Dzontra_Volta wrote: 31/01/2021 10:16
bitanga_sa_otesa wrote: 31/01/2021 10:00 zamijeni obje opruge za 120 maraka i uzivaj
Ovaj mi se prijedlog sviđa najviše. Samo moRe li ova veća dimenzija?
pitaj i u bloku koliko su,ja sebi kupio neke dihtunge za EGR po 3 puta manjoj cijeni u odnosu na ford i mazdu :)

trazis za 308,samo nadji kataloske brojeve,valjda je isto sve ispod, @konektovan bi trebao znat :D
Ma idu iste vjerovatno,...
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#33648 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ma to nam kaži, manje više odokativna metoda? Onda nemaš brige, uzmeš te po katalogu i promijeniš u paru, to je to.
Imaš čovjeka na forumu ovdje, dogovoriš i završiš, samo ne bacaj lišće po avliji. :-D
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33649 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Nisam upratio, kod Aldina se mogu kupiti i dijelovi??!!
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83491
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33650 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

Ne voli ni @bitanga_sa_otesa lisce da mu bacas po avliji :lol:
Post Reply