Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
vjeshalica wrote: ↑29/01/2021 23:29
Na autu mi se javio zvuk tak tak tak prilikom motanja ulijevo, poceo se volan otimati pomalo oko 50kmh pa sam otisla majstoru i utvrdili smo da je rijec o homokinetickom, s tim da je i desni imao malo lufta al nista strasno, skrpili smo lijevi komplet, i prilikom kretanja opet pravo bez motanja javlja se isti zvuk ali iz desnog tocka, onda prilikom motanja ulijevo i udesno cuje se to ujednaceno tak tak tak i bum preko volana kao da se volan prelomio ne znam kako da objasnim taj zvuk, poslije se nije culo nista osim opet tog specificnog taktanja prilikom voznje pravo 1,2,3 brzina, u 4 se nista to ne cuje niti pucketa,volan se ne otima
Ima li sanse da je i desni otisao da se zamjeni?
Buni me taj zvuk jer dolazi iz tocka nmg vjerovat da su oba otisla doduse knap sam sa vremenom bila kod majstora opet cu abd u ponedeljak ici da to rijesimo?
Da li se nesto moglo prelomiti zaskripati preko volana osim da je homokineticki tj da li je on mogao izazvati zvuk taj cudni koji se samo jednom cuo?
Ja sam imao sličnu situaciju i nakon više dana brige i razmišljanja šta bi moglo biti na kraju se ispostavilo da su mi na desnom prednjem točku popustili šarafi
vjeshalica wrote: ↑29/01/2021 23:29
Na autu mi se javio zvuk tak tak tak prilikom motanja ulijevo, poceo se volan otimati pomalo oko 50kmh pa sam otisla majstoru i utvrdili smo da je rijec o homokinetickom, s tim da je i desni imao malo lufta al nista strasno, skrpili smo lijevi komplet, i prilikom kretanja opet pravo bez motanja javlja se isti zvuk ali iz desnog tocka, onda prilikom motanja ulijevo i udesno cuje se to ujednaceno tak tak tak i bum preko volana kao da se volan prelomio ne znam kako da objasnim taj zvuk, poslije se nije culo nista osim opet tog specificnog taktanja prilikom voznje pravo 1,2,3 brzina, u 4 se nista to ne cuje niti pucketa,volan se ne otima
Ima li sanse da je i desni otisao da se zamjeni?
Buni me taj zvuk jer dolazi iz tocka nmg vjerovat da su oba otisla doduse knap sam sa vremenom bila kod majstora opet cu abd u ponedeljak ici da to rijesimo?
Da li se nesto moglo prelomiti zaskripati preko volana osim da je homokineticki tj da li je on mogao izazvati zvuk taj cudni koji se samo jednom cuo?
Pa ....kad namotaš u lijevo, trebao bi da lupa desni, sto znaci, mjenja se desni homokineticki zglob.
Meni to lici na "zamjenio je pogresan" pa sad treba i drugi...
vjeshalica wrote: ↑29/01/2021 23:29
Na autu mi se javio zvuk tak tak tak prilikom motanja ulijevo, poceo se volan otimati pomalo oko 50kmh pa sam otisla majstoru i utvrdili smo da je rijec o homokinetickom, s tim da je i desni imao malo lufta al nista strasno, skrpili smo lijevi komplet, i prilikom kretanja opet pravo bez motanja javlja se isti zvuk ali iz desnog tocka, onda prilikom motanja ulijevo i udesno cuje se to ujednaceno tak tak tak i bum preko volana kao da se volan prelomio ne znam kako da objasnim taj zvuk, poslije se nije culo nista osim opet tog specificnog taktanja prilikom voznje pravo 1,2,3 brzina, u 4 se nista to ne cuje niti pucketa,volan se ne otima
Ima li sanse da je i desni otisao da se zamjeni?
Buni me taj zvuk jer dolazi iz tocka nmg vjerovat da su oba otisla doduse knap sam sa vremenom bila kod majstora opet cu abd u ponedeljak ici da to rijesimo?
Da li se nesto moglo prelomiti zaskripati preko volana osim da je homokineticki tj da li je on mogao izazvati zvuk taj cudni koji se samo jednom cuo?
Pa ....kad namotaš u lijevo, trebao bi da lupa desni, sto znaci, mjenja se desni homokineticki zglob.
Meni to lici na "zamjenio je pogresan" pa sad treba i drugi...
Nije zamjenio pogresan. Istina lupa i desni moguce unutrasnji
Ali promjenom lijevog nije bacao vise volan, jer kad smo ga skinuli stvarno je lupao...
Vidjecemo sutra kakva me kaka ocekuje sa desne strane...
Otišla mi opruga na zadnjem lijevom točku (C4 II).
Originalna opruga je dužine cca 325 mm.
U radnjama se mogu naći za ovo auto samo u dužini od 345 mm (i nešto su tanje nego ove što su sad na autu).
Mogu li uzeti te opruge, hoće li auto biti previše podignuto ili da tražim po otpadima ove originalne (u ovlastenom servisu su žara skupe).
Koju marku preporučujete?
Dzontra_Volta wrote: ↑31/01/2021 09:15
Otišla mi opruga na zadnjem lijevom točku (C4 II).
Originalna opruga je dužine cca 325 mm.
U radnjama se mogu naći za ovo auto samo u dužini od 345 mm (i nešto su tanje nego ove što su sad na autu).
Mogu li uzeti te opruge, hoće li auto biti previše podignuto ili da tražim po otpadima ove originalne (u ovlastenom servisu su žara skupe).
Koju marku preporučujete?
Jesi zvao simimpex? Ja bi ttazio istu duzinu, ili na otpadu..
Koliko su u ovlastenom??
Dzontra_Volta wrote: ↑31/01/2021 09:15
Otišla mi opruga na zadnjem lijevom točku (C4 II).
Originalna opruga je dužine cca 325 mm.
U radnjama se mogu naći za ovo auto samo u dužini od 345 mm (i nešto su tanje nego ove što su sad na autu).
Mogu li uzeti te opruge, hoće li auto biti previše podignuto ili da tražim po otpadima ove originalne (u ovlastenom servisu su žara skupe).
Koju marku preporučujete?
Jesi zvao simimpex? Ja bi ttazio istu duzinu, ili na otpadu..
Koliko su u ovlastenom??
Nema ni u jednoj radnji ta dužina. Njima za C4 izbacuje dužinu 345 mm.
Otpad je posebna kategorija, nema ce-četvorki previše na otpadima.
U ovlastenom je preko 200 KM jedna opruga, dok su u radnjama oko 60 KM.
Dzontra_Volta wrote: ↑31/01/2021 09:15
Otišla mi opruga na zadnjem lijevom točku (C4 II).
Originalna opruga je dužine cca 325 mm.
U radnjama se mogu naći za ovo auto samo u dužini od 345 mm (i nešto su tanje nego ove što su sad na autu).
Mogu li uzeti te opruge, hoće li auto biti previše podignuto ili da tražim po otpadima ove originalne (u ovlastenom servisu su žara skupe).
Koju marku preporučujete?
Dzontra_Volta wrote: ↑31/01/2021 09:15
Otišla mi opruga na zadnjem lijevom točku (C4 II).
Originalna opruga je dužine cca 325 mm.
U radnjama se mogu naći za ovo auto samo u dužini od 345 mm (i nešto su tanje nego ove što su sad na autu).
Mogu li uzeti te opruge, hoće li auto biti previše podignuto ili da tražim po otpadima ove originalne (u ovlastenom servisu su žara skupe).
Koju marku preporučujete?
vjeshalica wrote: ↑29/01/2021 23:29
Na autu mi se javio zvuk tak tak tak prilikom motanja ulijevo, poceo se volan otimati pomalo oko 50kmh pa sam otisla majstoru i utvrdili smo da je rijec o homokinetickom, s tim da je i desni imao malo lufta al nista strasno, skrpili smo lijevi komplet, i prilikom kretanja opet pravo bez motanja javlja se isti zvuk ali iz desnog tocka, onda prilikom motanja ulijevo i udesno cuje se to ujednaceno tak tak tak i bum preko volana kao da se volan prelomio ne znam kako da objasnim taj zvuk, poslije se nije culo nista osim opet tog specificnog taktanja prilikom voznje pravo 1,2,3 brzina, u 4 se nista to ne cuje niti pucketa,volan se ne otima
Ima li sanse da je i desni otisao da se zamjeni?
Buni me taj zvuk jer dolazi iz tocka nmg vjerovat da su oba otisla doduse knap sam sa vremenom bila kod majstora opet cu abd u ponedeljak ici da to rijesimo?
Da li se nesto moglo prelomiti zaskripati preko volana osim da je homokineticki tj da li je on mogao izazvati zvuk taj cudni koji se samo jednom cuo?
Pa ....kad namotaš u lijevo, trebao bi da lupa desni, sto znaci, mjenja se desni homokineticki zglob.
Meni to lici na "zamjenio je pogresan" pa sad treba i drugi...
Nije zamjenio pogresan. Istina lupa i desni moguce unutrasnji
Ali promjenom lijevog nije bacao vise volan, jer kad smo ga skinuli stvarno je lupao...
Vidjecemo sutra kakva me kaka ocekuje sa desne strane...
Dzontra_Volta wrote: ↑31/01/2021 09:15
Otišla mi opruga na zadnjem lijevom točku (C4 II).
Originalna opruga je dužine cca 325 mm.
U radnjama se mogu naći za ovo auto samo u dužini od 345 mm (i nešto su tanje nego ove što su sad na autu).
Mogu li uzeti te opruge, hoće li auto biti previše podignuto ili da tražim po otpadima ove originalne (u ovlastenom servisu su žara skupe).
Koju marku preporučujete?
Dzontra_Volta wrote: ↑31/01/2021 09:15
Otišla mi opruga na zadnjem lijevom točku (C4 II).
Originalna opruga je dužine cca 325 mm.
U radnjama se mogu naći za ovo auto samo u dužini od 345 mm (i nešto su tanje nego ove što su sad na autu).
Mogu li uzeti te opruge, hoće li auto biti previše podignuto ili da tražim po otpadima ove originalne (u ovlastenom servisu su žara skupe).
Koju marku preporučujete?
Jesi zvao simimpex? Ja bi ttazio istu duzinu, ili na otpadu..
Koliko su u ovlastenom??
Nema ni u jednoj radnji ta dužina. Njima za C4 izbacuje dužinu 345 mm.
Otpad je posebna kategorija, nema ce-četvorki previše na otpadima.
U ovlastenom je preko 200 KM jedna opruga, dok su u radnjama oko 60 KM.
Pa koje dužine su te u ovlaštenom? Kako si ti došao do te dužine od cca 325 mm, mjerio staru ili?
Jesi zvao simimpex? Ja bi ttazio istu duzinu, ili na otpadu..
Koliko su u ovlastenom??
Nema ni u jednoj radnji ta dužina. Njima za C4 izbacuje dužinu 345 mm.
Otpad je posebna kategorija, nema ce-četvorki previše na otpadima.
U ovlastenom je preko 200 KM jedna opruga, dok su u radnjama oko 60 KM.
Pa koje dužine su te u ovlaštenom? Kako si ti došao do te dužine od cca 325 mm, mjerio staru ili?
U ovlastenom nisu imali volje da daju taj podatak.
Mjerio staru.
Dzontra_Volta wrote: ↑31/01/2021 09:57
Nema ni u jednoj radnji ta dužina. Njima za C4 izbacuje dužinu 345 mm.
Otpad je posebna kategorija, nema ce-četvorki previše na otpadima.
U ovlastenom je preko 200 KM jedna opruga, dok su u radnjama oko 60 KM.
Pa koje dužine su te u ovlaštenom? Kako si ti došao do te dužine od cca 325 mm, mjerio staru ili?
U ovlastenom nisu imali volje da daju taj podatak.
Mjerio staru.
Ma to nam kaži, manje više odokativna metoda? Onda nemaš brige, uzmeš te po katalogu i promijeniš u paru, to je to.
Imaš čovjeka na forumu ovdje, dogovoriš i završiš, samo ne bacaj lišće po avliji.