INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Logovan
Posts: 102805
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3351 Re: Poskupljenja

Post by Logovan »

duh_sa_sjekirom wrote: 04/04/2022 17:59 Kao i gorivo-ako nafta danas poskupi naši lihvari sutra dižu cijene. Ako nafta pojeftini, onda čekaju da potroše stare tj 'skupe' zalihe.
Jebiga, mogu šta hoće a i dokle hoće. Kontrole smiješne, kazne još smješnije, država trlja ruke zbog većeg priliva a obična fukara šuti i puši...
Ukratko, sve u kontru gradjanima. :-)
tap3ah75
Posts: 7599
Joined: 07/09/2009 14:14

#3352 Re: Poskupljenja

Post by tap3ah75 »

boshniak wrote: 05/04/2022 18:57
konektovan wrote: 05/04/2022 16:05

U bingu maloprije, 3 kom buena za 2.95 KM.
A što je najsmješnije, jučer su ta tri komada bila 4.20 KM, a kom 1.40 KM, đe je tu logika?! :lol:
U Megadiskontu je mjesecima 1kom 1KM, a nedavno su dosla ova pakovanja od 3kom. Ja sam kupovao djeci, i ono sto me iznenadilo je samo pakovanje gdje se vidi da je sve na madjarskom jeziku
Ima i u ZE ona radnja - Bata sigurno zna kako se zove. 😁
Tu uzimam oduvijek Barila tjesteninu po 1.45
Ali je kod ovih na turskom jeziku.
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2839
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#3353 Re: Poskupljenja

Post by Del_Boy1 »

mayab wrote: 05/04/2022 21:11
boshniak wrote: 05/04/2022 15:49 U Megadiskontu Kinder Bueno 1KM, a pakovanje od 3 cokoladice 2.75KM. U Bingu jedna cokoladica 1.40KM, bilo je toliko i prije. Megadiskont nabavlja mimo zvanicnih kanala distribucije, pakovanja su za Mađarsku. Naši distributeri su govna najveca.
Gdje je taj Megadiskont?
Evo lokacije mega diskonta

https://yimor.ba/mega-diskont/
User avatar
starii
Posts: 3389
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#3354 Re: Poskupljenja

Post by starii »

veceras u bingu pakovanje 2l Floriol ulja 11.10KM....jebote bas su ga digli...
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#3355 Re: Poskupljenja

Post by mk ultra »

Del_Boy1 wrote: 05/04/2022 21:51
mayab wrote: 05/04/2022 21:11

Gdje je taj Megadiskont?
Evo lokacije mega diskonta

https://yimor.ba/mega-diskont/
bio sam u 2, eto nako da kupim nešto usput za puta, u brčkom i maglaju

heco pijaca rang
al nejse, bitno je da je dođaba

ko suhomeso u Edeki

kaže ima jeVtino edeka fazoni, i tamo bezveze navratim jer sam konstantno u autu, pa reko da vidim šta je to tamo. jedna polica ekseri 20ke naredna suho meso nakamarano ko na autopijaci :mrgreen:

ima sokova dođaba
al kad dođe 100% narandža iako je neki turski šrot, taj je bio tipa 2.70KM/l...

sve ima svoju cijenu pa i ove pavlake od 800g iz yimora za 2KM
ZuzuTop
Posts: 552
Joined: 02/03/2022 12:44

#3356 Re: Poskupljenja

Post by ZuzuTop »

Nadam se da je ovaj Spinel sarkastican.
Ako nije onda smo kao drustvo otisli u nepovrat.
Po njemu neka djeca ne moraju probat snickers.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 25328
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
Grijem se na: Toplane
Vozim: Peugeot
Contact:

#3357 Re: Poskupljenja

Post by teskeredzic_22 »

ZuzuTop wrote: 05/04/2022 23:07 Nadam se da je ovaj Spinel sarkastican.
Ako nije onda smo kao drustvo otisli u nepovrat.
Po njemu neka djeca ne moraju probat snickers.
Definitivno je zdravije i pametnije da ničija djeca nikada ne probaju snikers radi zdravlja a ne zbog neimaštine ili nedostatka novca.
ZuzuTop
Posts: 552
Joined: 02/03/2022 12:44

#3358 Re: Poskupljenja

Post by ZuzuTop »

Zato kazem jel sarkastican ili smo otisli helac.
Hakiz
Posts: 48402
Joined: 30/07/2015 20:01

#3359 Re: Poskupljenja

Post by Hakiz »

ZuzuTop wrote: 05/04/2022 23:07 Nadam se da je ovaj Spinel sarkastican.
Ako nije onda smo kao drustvo otisli u nepovrat.
Po njemu neka djeca ne moraju probat snickers.
I ne moraju. Ima drugih čokoladica.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17518
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#3360 Re: Poskupljenja

Post by JohnnyS »

Zdravije i pametnije jest, ali nije sretnije :D Dajte djeci čokoladu, samo nek je "istrče"
Piaty
Posts: 6274
Joined: 01/12/2020 00:58

#3361 Re: Poskupljenja

Post by Piaty »

konektovan wrote: 05/04/2022 16:05
boshniak wrote: 05/04/2022 15:49 U Megadiskontu Kinder Bueno 1KM, a pakovanje od 3 cokoladice 2.75KM. U Bingu jedna cokoladica 1.40KM, bilo je toliko i prije. Megadiskont nabavlja mimo zvanicnih kanala distribucije, pakovanja su za Mađarsku. Naši distributeri su govna najveca.
U bingu maloprije, 3 kom buena za 2.95 KM.
A što je najsmješnije, jučer su ta tri komada bila 4.20 KM, a kom 1.40 KM, đe je tu logika?! :lol:
Šal - 4 KM
Kapa - 4 KM

Šal+Kapa - 10 KM
ZuzuTop
Posts: 552
Joined: 02/03/2022 12:44

#3362 Re: Poskupljenja

Post by ZuzuTop »

Hakiz wrote: 05/04/2022 23:12
ZuzuTop wrote: 05/04/2022 23:07 Nadam se da je ovaj Spinel sarkastican.
Ako nije onda smo kao drustvo otisli u nepovrat.
Po njemu neka djeca ne moraju probat snickers.
I ne moraju. Ima drugih čokoladica.
Znaci Snickers samo za elitu?
Piaty
Posts: 6274
Joined: 01/12/2020 00:58

#3363 Re: Poskupljenja

Post by Piaty »

Od mene mogu dobiti sipak za sve to.

Sto se mene tice Maza je pojeftinila i that's good. Milke od marku idu i dalje i Milke sa isteklim rokom.
A neki oni povecavaju koliko hoce i KOME hoce.

Tako neki dan uzmem 2 banane i blizu 1.60 KM...heh kada sam vidio, rekoh covjeku do sebe "ne moram je u zvotu pojesti". Tacno bih se ko magarac osjecao,
a to ne zelim.
ZuzuTop
Posts: 552
Joined: 02/03/2022 12:44

#3364 Re: Poskupljenja

Post by ZuzuTop »

Piaty wrote: 05/04/2022 23:19 Od mene mogu dobiti sipak za sve to.

Sto se mene tice Maza je pojeftinila i that's good. Milke od marku idu i dalje i Milke sa isteklim rokom.
A neki oni povecavaju koliko hoce i KOME hoce.

Tako neki dan uzmem 2 banane i blizu 1.60 KM...heh kada sam vidio, rekoh covjeku do sebe "ne moram je u zvotu pojesti". Tacno bih se ko magarac osjecao,
a to ne zelim.
Imas u Bingu uvjek snizenja Milki. Pitaj samo jer tete sakriju sebi. (dao sam mladost Bingu u TZ)
Hakiz
Posts: 48402
Joined: 30/07/2015 20:01

#3365 Re: Poskupljenja

Post by Hakiz »

ZuzuTop wrote: 05/04/2022 23:17
Hakiz wrote: 05/04/2022 23:12

I ne moraju. Ima drugih čokoladica.
Znaci Snickers samo za elitu?
Ne, nego nije abuzemze pa da ga se mora probati. Onaj ko ga ne proba neće puno izgubiti, a onaj ko ga proba neće puno dobiti.
ZuzuTop
Posts: 552
Joined: 02/03/2022 12:44

#3366 Re: Poskupljenja

Post by ZuzuTop »

Ja sam se vratio iz Hol, da budem ovde.
Ako djete ne moze pojest Snickers, Twix, Bounty...
Ja sam negdje pogrjesio
User avatar
nepass1
Posts: 14681
Joined: 06/07/2017 07:35

#3367 Re: Poskupljenja

Post by nepass1 »

Ne mora se nista, moze se od maslacka zivjeti. A mesina goluba nafatati na terasi.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17518
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#3368 Re: Poskupljenja

Post by JohnnyS »

ZuzuTop wrote: 06/04/2022 02:12 Ja sam se vratio iz Hol, da budem ovde.
Ako djete ne moze pojest Snickers, Twix, Bounty...
Ja sam negdje pogrjesio

Pogriješio što si se vratio neovisno o Snickersu :D
User avatar
Rothmans
Posts: 4651
Joined: 21/11/2019 21:32

#3369 Re: Poskupljenja

Post by Rothmans »

ZuzuTop wrote: 06/04/2022 02:12 Ja sam se vratio iz Hol, da budem ovde.
Ako djete ne moze pojest Snickers, Twix, Bounty...
Ja sam negdje pogrjesio
Dobro si zajebo to djete i bez snickersa
elk
Posts: 3153
Joined: 14/08/2006 12:03

#3370 Re: Poskupljenja

Post by elk »

Zajebo si i u jednom i :D . I dijete naravno.
Odmah nazad ako mozete, kakva bosna i kurci.
User avatar
Truba
Posts: 93824
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3371 Re: Poskupljenja

Post by Truba »

bezbeli gore ima kuću ili biznis :mrgreen:
a vamo živi od razlike što izdaje i besplatno se školuje dijete i liječi
znam nekoliko takvih koji su se vratili iz amerike i njemačke peteročlane obitelji
faktički su u mirovini u 50 i nekoj
ovdje se može živjeti od 1500 2000 dolara ili erua mjesečno
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6607
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#3372 Re: Poskupljenja

Post by VladaFBiH »

elk wrote: 06/04/2022 08:21 Zajebo si i u jednom i :D . I dijete naravno.
Odmah nazad ako mozete, kakva bosna i kurci.
samo da znaš koliko možeš pogriješti s ovim stavom... znam nekoliko porodica koje su se pokajale što se nisu vratile a sada je kasno jer više nema svrhe.

Hint: djeca i njihove sudbine
User avatar
Truba
Posts: 93824
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3373 Re: Poskupljenja

Post by Truba »

pričaj mi o tome?
droga? udale se za drugu vjeru i naciju? nesretne u ljubavi? upali u loše društvo

sve to ima ovdje :D

al je bolje biti tužan i nesretan ležeći na hrpi para i na dobrom poslu i liječit se u boljoj bolnici
User avatar
JohnnyS
Posts: 17518
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#3374 Re: Poskupljenja

Post by JohnnyS »

Black swan wrote: 06/04/2022 09:30 pričaj mi o tome?
droga? udale se za drugu vjeru i naciju? nesretne u ljubavi? upali u loše društvo

sve to ima ovdje :D

al je bolje biti tužan i nesretan ležeći na hrpi para i na dobrom poslu i liječit se u boljoj bolnici
Realno lakše se vanka drogirat, više para imaš pa lakše drogu kupiš :D
User avatar
Truba
Posts: 93824
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3375 Re: Poskupljenja

Post by Truba »

to jest u pravu si
sjećam se kod nas 1996 u školi niko se nije drogirao = nismo za kifle imali
raslojavanje je krenulo negdje s prelaza milenija... 2001 2002
a samim tim su došle generacije drogalja :D
1999 se stan mogao s drvenim vratima ostaviti 20 dana bez nadzora = ništa se i nije imalo ukrasti niti je iko imao da obije sirotinjski stan
pare kvare ljude a vala i potrošački krediti :D
Post Reply