Ukratko, sve u kontru gradjanima.duh_sa_sjekirom wrote: ↑04/04/2022 17:59 Kao i gorivo-ako nafta danas poskupi naši lihvari sutra dižu cijene. Ako nafta pojeftini, onda čekaju da potroše stare tj 'skupe' zalihe.
Jebiga, mogu šta hoće a i dokle hoće. Kontrole smiješne, kazne još smješnije, država trlja ruke zbog većeg priliva a obična fukara šuti i puši...
INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
- Logovan
- Posts: 102805
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#3351 Re: Poskupljenja
-
tap3ah75
- Posts: 7599
- Joined: 07/09/2009 14:14
#3352 Re: Poskupljenja
Ima i u ZE ona radnja - Bata sigurno zna kako se zove.boshniak wrote: ↑05/04/2022 18:57U Megadiskontu je mjesecima 1kom 1KM, a nedavno su dosla ova pakovanja od 3kom. Ja sam kupovao djeci, i ono sto me iznenadilo je samo pakovanje gdje se vidi da je sve na madjarskom jezikukonektovan wrote: ↑05/04/2022 16:05
U bingu maloprije, 3 kom buena za 2.95 KM.
A što je najsmješnije, jučer su ta tri komada bila 4.20 KM, a kom 1.40 KM, đe je tu logika?!![]()
Tu uzimam oduvijek Barila tjesteninu po 1.45
Ali je kod ovih na turskom jeziku.
- Del_Boy1
- Posts: 2839
- Joined: 19/01/2013 14:37
- Location: TK
#3353 Re: Poskupljenja
Evo lokacije mega diskonta
https://yimor.ba/mega-diskont/
- starii
- Posts: 3389
- Joined: 15/04/2007 13:49
- Location: Tito partija, omladina akcija
#3354 Re: Poskupljenja
veceras u bingu pakovanje 2l Floriol ulja 11.10KM....jebote bas su ga digli...
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#3355 Re: Poskupljenja
bio sam u 2, eto nako da kupim nešto usput za puta, u brčkom i maglaju
heco pijaca rang
al nejse, bitno je da je dođaba
ko suhomeso u Edeki
kaže ima jeVtino edeka fazoni, i tamo bezveze navratim jer sam konstantno u autu, pa reko da vidim šta je to tamo. jedna polica ekseri 20ke naredna suho meso nakamarano ko na autopijaci
ima sokova dođaba
al kad dođe 100% narandža iako je neki turski šrot, taj je bio tipa 2.70KM/l...
sve ima svoju cijenu pa i ove pavlake od 800g iz yimora za 2KM
-
ZuzuTop
- Posts: 552
- Joined: 02/03/2022 12:44
#3356 Re: Poskupljenja
Nadam se da je ovaj Spinel sarkastican.
Ako nije onda smo kao drustvo otisli u nepovrat.
Po njemu neka djeca ne moraju probat snickers.
Ako nije onda smo kao drustvo otisli u nepovrat.
Po njemu neka djeca ne moraju probat snickers.
- teskeredzic_22
- Posts: 25328
- Joined: 12/07/2021 15:41
- Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
- Grijem se na: Toplane
- Vozim: Peugeot
- Contact:
#3357 Re: Poskupljenja
Definitivno je zdravije i pametnije da ničija djeca nikada ne probaju snikers radi zdravlja a ne zbog neimaštine ili nedostatka novca.
-
ZuzuTop
- Posts: 552
- Joined: 02/03/2022 12:44
#3358 Re: Poskupljenja
Zato kazem jel sarkastican ili smo otisli helac.
-
Hakiz
- Posts: 48402
- Joined: 30/07/2015 20:01
- JohnnyS
- Posts: 17518
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#3360 Re: Poskupljenja
Zdravije i pametnije jest, ali nije sretnije
Dajte djeci čokoladu, samo nek je "istrče"
-
Piaty
- Posts: 6274
- Joined: 01/12/2020 00:58
#3361 Re: Poskupljenja
Šal - 4 KMkonektovan wrote: ↑05/04/2022 16:05U bingu maloprije, 3 kom buena za 2.95 KM.
A što je najsmješnije, jučer su ta tri komada bila 4.20 KM, a kom 1.40 KM, đe je tu logika?!![]()
Kapa - 4 KM
Šal+Kapa - 10 KM
-
ZuzuTop
- Posts: 552
- Joined: 02/03/2022 12:44
-
Piaty
- Posts: 6274
- Joined: 01/12/2020 00:58
#3363 Re: Poskupljenja
Od mene mogu dobiti sipak za sve to.
Sto se mene tice Maza je pojeftinila i that's good. Milke od marku idu i dalje i Milke sa isteklim rokom.
A neki oni povecavaju koliko hoce i KOME hoce.
Tako neki dan uzmem 2 banane i blizu 1.60 KM...heh kada sam vidio, rekoh covjeku do sebe "ne moram je u zvotu pojesti". Tacno bih se ko magarac osjecao,
a to ne zelim.
Sto se mene tice Maza je pojeftinila i that's good. Milke od marku idu i dalje i Milke sa isteklim rokom.
A neki oni povecavaju koliko hoce i KOME hoce.
Tako neki dan uzmem 2 banane i blizu 1.60 KM...heh kada sam vidio, rekoh covjeku do sebe "ne moram je u zvotu pojesti". Tacno bih se ko magarac osjecao,
a to ne zelim.
-
ZuzuTop
- Posts: 552
- Joined: 02/03/2022 12:44
#3364 Re: Poskupljenja
Imas u Bingu uvjek snizenja Milki. Pitaj samo jer tete sakriju sebi. (dao sam mladost Bingu u TZ)Piaty wrote: ↑05/04/2022 23:19 Od mene mogu dobiti sipak za sve to.
Sto se mene tice Maza je pojeftinila i that's good. Milke od marku idu i dalje i Milke sa isteklim rokom.
A neki oni povecavaju koliko hoce i KOME hoce.
Tako neki dan uzmem 2 banane i blizu 1.60 KM...heh kada sam vidio, rekoh covjeku do sebe "ne moram je u zvotu pojesti". Tacno bih se ko magarac osjecao,
a to ne zelim.
-
Hakiz
- Posts: 48402
- Joined: 30/07/2015 20:01
-
ZuzuTop
- Posts: 552
- Joined: 02/03/2022 12:44
#3366 Re: Poskupljenja
Ja sam se vratio iz Hol, da budem ovde.
Ako djete ne moze pojest Snickers, Twix, Bounty...
Ja sam negdje pogrjesio
Ako djete ne moze pojest Snickers, Twix, Bounty...
Ja sam negdje pogrjesio
- nepass1
- Posts: 14681
- Joined: 06/07/2017 07:35
#3367 Re: Poskupljenja
Ne mora se nista, moze se od maslacka zivjeti. A mesina goluba nafatati na terasi.
- JohnnyS
- Posts: 17518
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
- Rothmans
- Posts: 4651
- Joined: 21/11/2019 21:32
-
elk
- Posts: 3153
- Joined: 14/08/2006 12:03
#3370 Re: Poskupljenja
Zajebo si i u jednom i
. I dijete naravno.
Odmah nazad ako mozete, kakva bosna i kurci.
Odmah nazad ako mozete, kakva bosna i kurci.
- Truba
- Posts: 93824
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3371 Re: Poskupljenja
bezbeli gore ima kuću ili biznis
a vamo živi od razlike što izdaje i besplatno se školuje dijete i liječi
znam nekoliko takvih koji su se vratili iz amerike i njemačke peteročlane obitelji
faktički su u mirovini u 50 i nekoj
ovdje se može živjeti od 1500 2000 dolara ili erua mjesečno
a vamo živi od razlike što izdaje i besplatno se školuje dijete i liječi
znam nekoliko takvih koji su se vratili iz amerike i njemačke peteročlane obitelji
faktički su u mirovini u 50 i nekoj
ovdje se može živjeti od 1500 2000 dolara ili erua mjesečno
- VladaFBiH
- Posts: 6607
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#3372 Re: Poskupljenja
samo da znaš koliko možeš pogriješti s ovim stavom... znam nekoliko porodica koje su se pokajale što se nisu vratile a sada je kasno jer više nema svrhe.
Hint: djeca i njihove sudbine
- Truba
- Posts: 93824
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3373 Re: Poskupljenja
pričaj mi o tome?
droga? udale se za drugu vjeru i naciju? nesretne u ljubavi? upali u loše društvo
sve to ima ovdje
al je bolje biti tužan i nesretan ležeći na hrpi para i na dobrom poslu i liječit se u boljoj bolnici
droga? udale se za drugu vjeru i naciju? nesretne u ljubavi? upali u loše društvo
sve to ima ovdje
al je bolje biti tužan i nesretan ležeći na hrpi para i na dobrom poslu i liječit se u boljoj bolnici
- JohnnyS
- Posts: 17518
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#3374 Re: Poskupljenja
Realno lakše se vanka drogirat, više para imaš pa lakše drogu kupišBlack swan wrote: ↑06/04/2022 09:30 pričaj mi o tome?
droga? udale se za drugu vjeru i naciju? nesretne u ljubavi? upali u loše društvo
sve to ima ovdje
al je bolje biti tužan i nesretan ležeći na hrpi para i na dobrom poslu i liječit se u boljoj bolnici
- Truba
- Posts: 93824
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3375 Re: Poskupljenja
to jest u pravu si
sjećam se kod nas 1996 u školi niko se nije drogirao = nismo za kifle imali
raslojavanje je krenulo negdje s prelaza milenija... 2001 2002
a samim tim su došle generacije drogalja
1999 se stan mogao s drvenim vratima ostaviti 20 dana bez nadzora = ništa se i nije imalo ukrasti niti je iko imao da obije sirotinjski stan
pare kvare ljude a vala i potrošački krediti
sjećam se kod nas 1996 u školi niko se nije drogirao = nismo za kifle imali
raslojavanje je krenulo negdje s prelaza milenija... 2001 2002
a samim tim su došle generacije drogalja
1999 se stan mogao s drvenim vratima ostaviti 20 dana bez nadzora = ništa se i nije imalo ukrasti niti je iko imao da obije sirotinjski stan
pare kvare ljude a vala i potrošački krediti
