Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#3351 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Raigor Stonehoof »

Supak ili ne, Pavlovic je vise nego dobar golman za nasu ligu, necemo pretjerivati.
Anquilla
Posts: 2504
Joined: 25/04/2016 19:31

#3352 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Anquilla »

yasaq wrote: 02/09/2021 16:24 H.D. je u kontaktu kao i E.S. pa ćemo da vidimo :D
Kontam da je ovaj H.D. Duljević, jer pišeš lijevo krilo.
Sumnjam da bi se on vraćao, a i da će se naši razbacivati platama.

Pojma nemam ko je E.S., zadnji vezni, ne znam ni da nam treba vala :lol:

Lijevi bek, ništa od tog?
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#3353 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Raigor Stonehoof »

elvis saric
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#3354 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by kakaljin »

yasaq wrote: 02/09/2021 16:24 H.D. je u kontaktu kao i E.S. pa ćemo da vidimo :D
Sve je to rekla kazala, i ja nista ne vjerujem dok ne vidim na zvanicnoj da je neko potpisao. Ne treba citati forume i viber grupe. puno ima dezinformacija
Anquilla
Posts: 2504
Joined: 25/04/2016 19:31

#3355 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Anquilla »

Raigor Stonehoof wrote: 02/09/2021 17:15 elvis saric
E hvala.

Sarić je gomilanje, dovesti ga i fino platiti, a onda ga vjerovatno poslati na klupu.

Sablić je pričao o lijevom beku, a sad odjednom priča o Sariću.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22788
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#3356 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by GandalfSivi »

GandalfSivi wrote: 31/08/2021 16:36 Sad nesta kontam, nema Dulja kluba :D
8-)
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#3357 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by mirza_15 »

Anquilla wrote: 02/09/2021 17:07
yasaq wrote: 02/09/2021 16:24 H.D. je u kontaktu kao i E.S. pa ćemo da vidimo :D
Kontam da je ovaj H.D. Duljević, jer pišeš lijevo krilo.
Sumnjam da bi se on vraćao, a i da će se naši razbacivati platama.

Pojma nemam ko je E.S., zadnji vezni, ne znam ni da nam treba vala :lol:

Lijevi bek, ništa od tog?
Kao što kolega @kakaljin kaže, sve je to rekla kazala i ne treba se puno osvrtati na ta pisanja. Ipak, ako Duljević bez kluba i ne može trenutno da nađe angažman (lige se već uveliko igraju) bolje mu je da dođe kod nas nego da pauzira do daljnjeg. Čini mi se i da je Sarić u sličnoj situaciji. E sada, koliko su njih dvojica u formi i jesu li oni stari je veliko pitanje.
last mohicans
Posts: 18269
Joined: 09/08/2012 23:19

#3358 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

Ako ce igrati za 5 milja, more. Marke im vise ne bih dao. Činimo i mi njima uslugu vracanja forme. Bude godinu, godinu i po i ode bez obestecenja, a za taj period si mogao uigrati nekog novog Kovu, Cimija itd, na kome se mogu uzeti pare.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#3359 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Raigor Stonehoof »

last mohicans wrote: 02/09/2021 18:56 Ako ce igrati za 5 milja, more. Marke im vise ne bih dao. Činimo i mi njima uslugu vracanja forme. Bude godinu, godinu i po i ode bez obestecenja, a za taj period si mogao uigrati nekog novog Kovu, Cimija itd, na kome se mogu uzeti pare.
Bezveze logika. Uigravanjem mladih igraca neces osvajati titule. Sa Duljevicem i Saricem vjerovatno hoces.
last mohicans
Posts: 18269
Joined: 09/08/2012 23:19

#3360 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

Raigor Stonehoof wrote: 02/09/2021 19:06
last mohicans wrote: 02/09/2021 18:56 Ako ce igrati za 5 milja, more. Marke im vise ne bih dao. Činimo i mi njima uslugu vracanja forme. Bude godinu, godinu i po i ode bez obestecenja, a za taj period si mogao uigrati nekog novog Kovu, Cimija itd, na kome se mogu uzeti pare.
Bezveze logika. Uigravanjem mladih igraca neces osvajati titule. Sa Duljevicem i Saricem vjerovatno hoces.
Moguce, ali ne uvijek. Onda nakon titule raspad sistema i vec viđeni milion puta scenarij. Lafo iskorak u Evropi, onda se desi ovo sto Velezu i Borcu. Spoj iskusnijih sa par iskusnijih je vec druga priča.
izbjeglica_iz_besmisla
Posts: 4291
Joined: 15/09/2005 17:22
Location: sarajevo ...

#3361 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by izbjeglica_iz_besmisla »

Raigor Stonehoof wrote: 02/09/2021 19:06
last mohicans wrote: 02/09/2021 18:56 Ako ce igrati za 5 milja, more. Marke im vise ne bih dao. Činimo i mi njima uslugu vracanja forme. Bude godinu, godinu i po i ode bez obestecenja, a za taj period si mogao uigrati nekog novog Kovu, Cimija itd, na kome se mogu uzeti pare.
Bezveze logika. Uigravanjem mladih igraca neces osvajati titule. Sa Duljevicem i Saricem vjerovatno hoces.
Sa uigravanjem mladih ce biti titula recimo svake trece godine a u borbi za titulu svake godine. Sa saricima i slicnim bi mozda dosla ranije u startu al onda, bas kao sto iznad rece, bismo imali titulu i onda se strovalili da po 2 godine ne dodjemo sebi. Desilo nam se vise puta, i evo upravo sada.

Akademija je prioritet svih prioriteta i jedina nada u stabilno sutra. Ne mozda titula svake godine, ali zato nikad vise ovakvi dubioza kao danas.
User avatar
Dinostula
Posts: 3788
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#3362 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Dinostula »

izbjeglica_iz_besmisla wrote: 02/09/2021 20:15
Raigor Stonehoof wrote: 02/09/2021 19:06

Bezveze logika. Uigravanjem mladih igraca neces osvajati titule. Sa Duljevicem i Saricem vjerovatno hoces.
Sa uigravanjem mladih ce biti titula recimo svake trece godine a u borbi za titulu svake godine. Sa saricima i slicnim bi mozda dosla ranije u startu al onda, bas kao sto iznad rece, bismo imali titulu i onda se strovalili da po 2 godine ne dodjemo sebi. Desilo nam se vise puta, i evo upravo sada.

Akademija je prioritet svih prioriteta i jedina nada u stabilno sutra. Ne mozda titula svake godine, ali zato nikad vise ovakvi dubioza kao danas.
Ma i mi pucamo na te neke akademije a zadnja generacija koja je valjala Hadzic-Catakovic.I sad navise ocekujem mozda od Dizdarevica ostalo go prosjek.Tim treba graditi na provjerenim igracima i max 3 mlada igraca to je sasvim dovoljno.Napadati titulu svake godine i da se sto vise para ubere od evrope.Napraviti neku kombinaciju da ne trpe mladi igraci ali brate da su neki talenti nisu.
izbjeglica_iz_besmisla
Posts: 4291
Joined: 15/09/2005 17:22
Location: sarajevo ...

#3363 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by izbjeglica_iz_besmisla »

To stoji, al samo zato sto nam rad u akademiji ide na bh jalovi nacin, a ne organizovano i metodoloski.

Nama moraju biti 3 omladinca U21 u prvih 11, i jos tri ozbiljna u prvom timu, da bi iole ovo bilo finansijski odrzivo i igracki konstantno. Ostalo se moze popuniti manje razvikanim igracima srednje dobi koji ne kostaju previse i mozes ih jos preprodati, i jedan dva starija igraca koji prave razliku tipa bodula ili jajala. E tih par mozes zlatom platiti ako treba, ali ne ko sada bacali sulude cifre svima koji namnpokucaju na vrata.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22788
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#3364 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by GandalfSivi »

Vi se bas zajebajete ovdje. Isto kao da nam omladinci razvaljuju pa ih treba vise gurati. Imaju tri boda iz pet utakmica i trebat ce barem par godina da stanu na noge. U medjuvremenu, sve sto je valjalo je vec u prvom timu i nije dovoljno, treba nam par pojacanja za ista ozbiljnije.

Akademija se mora gurati, ali kao sto rekoh trebat ce par godina, ovo trenutno je katastrofa…
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#3365 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by yasaq »

Trebaju nam ako hočemo iskorak u evropu. Bolja klupa i uz njih gurati mlađe.

Jovan Blagojević je trebao potpisati ali je bio u rezervi ako Kapić ne potpiše
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#3366 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Raigor Stonehoof »

vala nam zeljin ohrndani otpadak ne treba, kapic ili ne

stranac od 34 godine koji nista u karijeri nije napravio

bas bih se iznervirao da su ga uzeli
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#3367 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Grean »

GandalfSivi wrote: 02/09/2021 23:14 Vi se bas zajebajete ovdje. Isto kao da nam omladinci razvaljuju pa ih treba vise gurati. Imaju tri boda iz pet utakmica i trebat ce barem par godina da stanu na noge. U medjuvremenu, sve sto je valjalo je vec u prvom timu i nije dovoljno, treba nam par pojacanja za ista ozbiljnije.

Akademija se mora gurati, ali kao sto rekoh trebat ce par godina, ovo trenutno je katastrofa…
Dinostula wrote: 02/09/2021 20:36
izbjeglica_iz_besmisla wrote: 02/09/2021 20:15
Sa uigravanjem mladih ce biti titula recimo svake trece godine a u borbi za titulu svake godine. Sa saricima i slicnim bi mozda dosla ranije u startu al onda, bas kao sto iznad rece, bismo imali titulu i onda se strovalili da po 2 godine ne dodjemo sebi. Desilo nam se vise puta, i evo upravo sada.

Akademija je prioritet svih prioriteta i jedina nada u stabilno sutra. Ne mozda titula svake godine, ali zato nikad vise ovakvi dubioza kao danas.
Ma i mi pucamo na te neke akademije a zadnja generacija koja je valjala Hadzic-Catakovic.I sad navise ocekujem mozda od Dizdarevica ostalo go prosjek.Tim treba graditi na provjerenim igracima i max 3 mlada igraca to je sasvim dovoljno.Napadati titulu svake godine i da se sto vise para ubere od evrope.Napraviti neku kombinaciju da ne trpe mladi igraci ali brate da su neki talenti nisu.
Normalno, razlicita misljenja i uvijek ce ih biti po pitanju mladi igraci vs. titule sa kapitalcima.

Ja sam vise na liniji ovog sto govori @last mohicans i @izbjeglica iz besmisla i uvijek sam bio, jos iz vremena natpisa kako smo klub "koji jede svoju djecu". Uopste mi nije problem gledati ponekad patnju kao u zadnjoj sa SB kad su na terenu Dizdarevic, Trako, Ramic uz ove starije akademce Kurdica i Pidru. Problem mi je kad to isto gledam sa Duljevicem, Saricem i inim koji su neosporno dobri igraci.

Mi sa Duljevicem i Saricem nismo osvojili nista nego se islo igracima na vrata zbog izgubljenog Kupa (ili je Duljevic bio tu kad smo uzeli titulu, ne sjecam se vise), otisli su za dzabe obojica i to kao reprezentativci i nakon takvih igraca mi svaki put imamo neki restart. Janjos je potrosio sezonu ninasta gurajuci do iznemoglosti polupovrijedjenog Ahmetovica i doprinjeo odlasku Nedima Hadzica (zajedno sa Husrefom kasnije) kojem nije davao ni minute kad nije imao napadaca a sve se svodilo na pricu ako klub hoce strategiju mladih igraca neka se opredijeli za to.

Znaci na zalost, mi nikad necemo imati taj balans, cim se malo zaima dovode se kapitalci i onda ovoj djeci ne preostaje nista nego da idu negdje ili da se mane fudbala. Mnogi od njih prerano dolaze u A-tim da bi im sudili jesu li kvalitet, nema U21 lige u BiH, mi nemamo B ili farma tim da bi sazreli oni kojima je sa 19 prerano. Dizdarevic i Kurdic su najbolji pokazatelj koliko je sve ovo fula a siguran sam da ce se pored sve price o Akademiji opet sve vratiti na isto.


I ne mora biti Akademija, dovedi kvalitet, igraca iz prvaka U19 Zvijezda 09, i njega ce se trpiti, bar je ulog za buducnost.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22788
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#3368 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by GandalfSivi »

I ja sam nesta kontao, umjesto dovodjenja jednog od ovih "kapitalaca", mogli smo kupiti cijeli U19 tim Slobode. Hem izgleda da dobro igraju, hem su navikli da im uzmemo sve sto valja :D
User avatar
Logovan
Posts: 102844
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3369 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Vijest da će Vincent Tan i Ismir Mirvić biti novi većinski investitori u FK Sarajevo obradovala je armiju bordo navijača.

Kako su naveli u zajedničkom saopštenju, tokom narednih nekoliko sedmica doći će do perioda tranzicije nakon čega će biti u potpunosti spremni podijeliti svoje poslovne planove i dugoročnu viziju kluba sa širom javnošću.

U kratkom razgovoru za SCsport, predsjednik Upravnog odbora FK Sarajevo Damir Kasum pojasnio je da naredni korak u ovoj proceduri treba očekivati na predstojećoj sjednici Skupštine kluba.

“U drugoj polovini mjeseca septembra održati će se Skupština na kojoj će se ozvaničiti preuzimanje upravljačkih prava od strane novih investitora, o tome će navijači i javnost biti blagovremeno obavješteni, ali već sada možemo potvrditi da je sazvana Skupština, te da je i zvanično preuzimanje glasačkih prava samo stvar formalnosti”.

Na pitanje da li se očekuju promjene u rukovodstvu ili klupskoj administraciji, Kasum ipak nije mogao ponuditi konkretan odgovor.

“To je pitanje na koje vam bolje mogu odgovoriti sami investitori, jer su takve odluke isključivo na njima, te u ovom trenutku nemam nikakve informacije vezane za ovo pitanje. Nakon što se završi i zvanično proces preuzimanja većine upravljačkih prava od strane novih investitora imati ćemo više informacija vezanih i za sama ulaganja. Ponavljam, u drugoj polovini septembra će se održati Skupština nakon koje će biti više govora o potencijalnim investicijama i projektima“, zaključuje Kasum.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#3370 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Grean »

Demirovic na golu za U21. Djokanovic ne igra.
User avatar
Logovan
Posts: 102844
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3371 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Grean wrote: 03/09/2021 16:51 Demirovic na golu za U21. Djokanovic ne igra.
Dobar je Demirović, ali bolje da je dao priliku Dizdareviću. :P
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#3372 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Grean »

Logovan wrote: 03/09/2021 16:55
Grean wrote: 03/09/2021 16:51 Demirovic na golu za U21. Djokanovic ne igra.
Dobar je Demirović, ali bolje da je dao priliku Dizdareviću. :P
:? e vidi stvarno.
sencobih
Posts: 7535
Joined: 08/09/2010 08:33

#3373 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by sencobih »

Ne daj Bože da se vratimo na onu igru tipa nabijanja lopte prema Duljeviću.
Piaty
Posts: 6274
Joined: 01/12/2020 00:58

#3374 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Piaty »

sencobih wrote: 04/09/2021 06:51 Ne daj Bože da se vratimo na onu igru tipa nabijanja lopte prema Duljeviću.
A ono od prosle godine - ne daj Boze nama, a vala ne daj
ni najvecem neprijatelju.
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#3375 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by mirza_15 »

...
Post Reply