F1 2008, 2009, 2010 and counting

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Charuga, Tomahawk11

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83555
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33226 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

User avatar
Edin H.
Posts: 53688
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#33227 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Edin H. »

7 poena Lando izgubio, a 76 iza Maxa, kakve hablečine.

Ili oni uopšte ne misli da postoji šansa da vozač osvoji titulu.
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#33228 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by omega369 »

Eno Lando kaze da je tim imao pravo :mrgreen: :mrgreen:

Klepio je usima
Eisenbahner1921
Posts: 259
Joined: 29/09/2016 14:05

#33229 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Eisenbahner1921 »

Maliodmene wrote: 21/07/2024 17:39 Jedno pitanje,

Lec je bio ubjedljivo najbrzi vozac na hardu danas. I zamisli posaljes ga onako rano na drugo mjenjanje. Ovo je samo da utjesim McLarenove navijace, uvijek ima gore.
Pokusali su uraditi undercut na Hamiltonu i Verstappenu. Odlazak u box bi jedino imao smisla da Hamilton nije otisao istovremeno, pa bi onda na njemu bilo da pretekne Leclerca. Ovako su ga zajebali samo tako i sreca je sto je na kraju zavrsio 4. Mogao se ce cak boriti i za podijum.
A McLaren je napravio glupost. Bukvalno su trebali zvati prvo Piastrija, pa Norrisa. Svakako bi se obranili od Hamiltona, a ovisno koji bi pace imali obojica do kraja trke mogli su ih pustiti da se (razumno) trkaju ili cak reci Oscaru da pusti Landa ako bi ovaj bio znatno brzi, sve radi pozicije u poretku vozaca.
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#33230 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by omega369 »

_BataZiv_0809 wrote: 21/07/2024 17:49 A bolid skrece u desno u desnoj krivini
Pa da, inace sami skrecu. Samo Max mora vrtiti volan. Jadnik
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83555
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33231 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

omega369 wrote: 21/07/2024 18:20
_BataZiv_0809 wrote: 21/07/2024 17:49 A bolid skrece u desno u desnoj krivini
Pa da, inace sami skrecu. Samo Max mora vrtiti volan. Jadnik
Smijesan si drug.
Branis Maxa za nesto za sta ga Lambiase ne zeli braniti.
User avatar
nitro_90
Posts: 1116
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#33232 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by nitro_90 »

Maliodmene wrote: 21/07/2024 17:39 Jedno pitanje,

Lec je bio ubjedljivo najbrzi vozac na hardu danas. I zamisli posaljes ga onako rano na drugo mjenjanje. Ovo je samo da utjesim McLarenove navijace, uvijek ima gore.
A sta te cudi od Ferrarija, to je skupina amatera kad je u pita ju strategija. Mogao je Leclerc na hardu jos 10 dobrih krugova ici brze nego Hamilton na mediumu i onda bi ga glat uhvatio na kraju.
1Dante1
Posts: 4226
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#33233 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by 1Dante1 »

cuj mrznnjom. Totalni amaterizam i prikaz kako su glup tim. Umjesto da gledaju da smanje prednost za prvim, sto je cilj AKO SE UKAZE PRILIKA, oni rade swap koji nema nikakvog smisla.

Da, eto kao da zasitet lando je isao prvi u box, ali...amaterizam.

Inace jebe mi se i za jednog i drugog :D
Maliodmene
Posts: 3400
Joined: 10/01/2020 13:36

#33234 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Maliodmene »

Eisenbahner1921 wrote: 21/07/2024 18:19
Maliodmene wrote: 21/07/2024 17:39 Jedno pitanje,

Lec je bio ubjedljivo najbrzi vozac na hardu danas. I zamisli posaljes ga onako rano na drugo mjenjanje. Ovo je samo da utjesim McLarenove navijace, uvijek ima gore.
Pokusali su uraditi undercut na Hamiltonu i Verstappenu. Odlazak u box bi jedino imao smisla da Hamilton nije otisao istovremeno, pa bi onda na njemu bilo da pretekne Leclerca. Ovako su ga zajebali samo tako i sreca je sto je na kraju zavrsio 4. Mogao se ce cak boriti i za podijum.
A McLaren je napravio glupost. Bukvalno su trebali zvati prvo Piastrija, pa Norrisa. Svakako bi se obranili od Hamiltona, a ovisno koji bi pace imali obojica do kraja trke mogli su ih pustiti da se (razumno) trkaju ili cak reci Oscaru da pusti Landa ako bi ovaj bio znatno brzi, sve radi pozicije u poretku vozaca.
Hamiltona su najavili krug prije u pit, znali su da ce ici. Lik je bio ubjedljivo brzi na hardu cak i od McLarena, samo je trebao ostati, nevjerovatno
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33235 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

Hamilton began by noting how quick the McLaren drivers were around the Hungaroring circuit, to which Norris smiled before replying: "Yeah, you had a fast car about seven years ago, mate."

Hamilton then laughed before stating: "Seven years ago is a long time!"

But Norris said: "Yeah well, you had a quick car, you made the most of it, and now it's us."

"I wasn't complaining, I was complimenting your car," Hamilton replied.


Hlando mu Lando odgovori :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83555
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33236 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Lando nervozan sve shvata ko provokaciju
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#33237 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by drndalo »

laik1981 wrote: 21/07/2024 17:30
drndalo wrote: 21/07/2024 17:26 Nemas ti sta traziti mlade. Imaju vazece ugovore ili da jedu govna. Hoce bas da jede govno? Moze, Sainz ko zapeta puska za tim koji moze pobijediti.

Mislim fina je demokracija ali su cvrste ruke vazne.
A za Sainza se otimaju ekipe bas zato sto je poslusan kada mu se nesto naredi :lol:
Nije to sustina posta. Puno je veca potraznja za sjedistem u pobjednickom timu/bolidu, nego za pobjednickim vozacem od strane Toleman-Harta...
Dio sa “vazecim ugovorom” ove dvojice si pogodno preskocio...?
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#33238 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by drndalo »

Pandakonda wrote: 21/07/2024 17:34
drndalo wrote: 21/07/2024 17:16 Cestitke Bati na duploj pobjedi! I signal da slabo ti ono marises!

S druge strane, o cemu i kakvim “molbama” na radio vezi pricamo? Naredis, kratko i jasno.

Ako ne poslusa zavrnes mu motor na 10-15 sek. Jebga, greska u Microsoft aplikacijama.

Kasnije u 6 ociju se izvines obojici na sranju koje ste izazvali. Jer sve u svemu nisu jos oni RB zaista stigli pa da se mogu kurcit. Dakle zaista im treba tim, kao i tim koji ce znati voditi sam sebe.

RB sa svojim “djetinjastim” primjedbama Maxu kasni samo 5 god. Ali bolje i sad nego nikad. Jos nikad on nije saku u glavu dobio da valja.
F1 nije fudbal da ti mozes talente samo tako izvlaciti iz rukava i akademija. Lando je jedan od vecih talenata u F1 i sigurno ti ne treba to da lik ode pojacati rivalsku ekipu. A RB, Merc ili Ferrari bi jedva docekali da ga uzmu. Bukvalno je bio na pragu da pređe u Red Bull sto bi bila katastrofa za MCL. Svakom sapionu moras ici malo niz dlaku da bi dobio rezultat, takav je bio Vettel, Lewis, Alonso, Sumi itd. i zbog toga su tu gdje jesu. Guranje pravde ili neke iluzije kako ne favorizuju vozace ce ih upravo dovest do toga da nikada nece uzeti titulu.
Opet zaboravljate, “vazeca ugovorna obaveza”...? To znaci da moze kurcu svirati i vikati Brum, brum, ako ga MacLaren ne pusti iz obaveza. Teoretski, mogu ga vratiti u F3 ako im treba.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25558
Joined: 12/08/2013 12:51

#33239 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by insaneinthebrain »

hajd nek se nesto i zanimljivo desava ponekad, al sto max sve po spisku preko radija. frajer postao dosadan
User avatar
Ironmen
Posts: 7503
Joined: 29/07/2015 17:36

#33240 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Ironmen »

insaneinthebrain wrote: 21/07/2024 19:02 hajd nek se nesto i zanimljivo desava ponekad, al sto max sve po spisku preko radija. frajer postao dosadan
Gadan kada gubi nema sportskog duha u sebi ni malo zato klincima i nije idol osim u maticnoj zemlji..
User avatar
PlusSA
Posts: 4252
Joined: 13/07/2011 16:51

#33241 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by PlusSA »

Lando ko po obicaju loše starta, da li se prepadne al uvijek sebe zezne na startu.
User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33242 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by konektovan »

Max da je napenalio hamiltona..dobio bi 10 sec kaznu minimum...
Opet se engleski lobi aktivirao..tako ofirno je ovo sve danas bilo, klasicna trka u engleskoj reziji.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83555
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33243 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Svi su krivi osim covjeka koji je kriv :mrgreen:
axe22
Posts: 2850
Joined: 11/03/2013 21:21

#33244 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by axe22 »



Lijepo se vidi KAMIKAZA potez.
(prije samog kontakta kao da Hami pokusava skrenut lijevo)
User avatar
Pandakonda
Posts: 6121
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#33245 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Pandakonda »

drndalo wrote: 21/07/2024 19:02
Pandakonda wrote: 21/07/2024 17:34
drndalo wrote: 21/07/2024 17:16 Cestitke Bati na duploj pobjedi! I signal da slabo ti ono marises!

S druge strane, o cemu i kakvim “molbama” na radio vezi pricamo? Naredis, kratko i jasno.

Ako ne poslusa zavrnes mu motor na 10-15 sek. Jebga, greska u Microsoft aplikacijama.

Kasnije u 6 ociju se izvines obojici na sranju koje ste izazvali. Jer sve u svemu nisu jos oni RB zaista stigli pa da se mogu kurcit. Dakle zaista im treba tim, kao i tim koji ce znati voditi sam sebe.

RB sa svojim “djetinjastim” primjedbama Maxu kasni samo 5 god. Ali bolje i sad nego nikad. Jos nikad on nije saku u glavu dobio da valja.
F1 nije fudbal da ti mozes talente samo tako izvlaciti iz rukava i akademija. Lando je jedan od vecih talenata u F1 i sigurno ti ne treba to da lik ode pojacati rivalsku ekipu. A RB, Merc ili Ferrari bi jedva docekali da ga uzmu. Bukvalno je bio na pragu da pređe u Red Bull sto bi bila katastrofa za MCL. Svakom sapionu moras ici malo niz dlaku da bi dobio rezultat, takav je bio Vettel, Lewis, Alonso, Sumi itd. i zbog toga su tu gdje jesu. Guranje pravde ili neke iluzije kako ne favorizuju vozace ce ih upravo dovest do toga da nikada nece uzeti titulu.
Opet zaboravljate, “vazeca ugovorna obaveza”...? To znaci da moze kurcu svirati i vikati Brum, brum, ako ga MacLaren ne pusti iz obaveza. Teoretski, mogu ga vratiti u F3 ako im treba.
Pa valjda treba razmisljati i duze od tog ugovora, valjda je cilj da zadrzis covjeka ako je vec dobar vozac :D A da ne govorim o tome da saljes losu sliku o ekipi i demotivises bilo koga drugog da buducnosti potpise za mclaren.
laik1981
Posts: 14856
Joined: 05/12/2012 13:04

#33246 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by laik1981 »

konektovan wrote: 21/07/2024 19:21 Max da je napenalio hamiltona..dobio bi 10 sec kaznu minimum...
Opet se engleski lobi aktivirao..tako ofirno je ovo sve danas bilo, klasicna trka u engleskoj reziji.
Izlobirase australijancu pobjedu ispred dva engleza :mrgreen:
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#33247 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by shalla »

Dajte ljudi jebote, ja ne mogu ni Hamiltona ni Maxa (Hamo od sljedeće godine može proć' :mrgreen: ) ali ne mogu da vjerujem da neko može tvrditi da ovo nije isključivo Maxova greška :roll:

Što se tiče MCL, užas, nikad nisam ovo vidio, na kraju ne znaš jel popišaniji Oscar ili Lando...
User avatar
sve_ovo_ja
Posts: 2156
Joined: 13/07/2016 11:10

#33248 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by sve_ovo_ja »

Hamo je pencilin za Maxa, kako se govno holandsko unervozi cim nema bolid sekundu brzi po krugu od svih ostalih.
I pored zajeba Mcla, Lando je mogao hladno prepustiti poziciju puno ranije i onda stici Oscara, imao je sigurno brzinu.

Mislim da im je ideja bila da ide prvo Lando jer je blizi Hamiltonu koji je vec stavio nove gume, tako da zastite undercut, a Oscar je imao jos 1-2 kruga fore da isto uradi pa nike tolika hica.
El_comadante
Posts: 9047
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#33249 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by El_comadante »

Ovo je Maxova greška , trebao je sačekati trenutno krivinu ili slijedeći krug i prestigao bi Hamiltona evo 90 % ovako ništa. Čak mu je i njegov trkači inženjer rekao da je djetinast, što nije nikome nikada rekao.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83555
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33250 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Ne vjerujem da bi Lando imao odrijesene ruke da napadne Oscara ni da ga je odmah pustio naprijed.

Ne kontam McLaren nikako al haj.
Post Reply