F1 2008, 2009, 2010 and counting
Moderators: _BataZiv_0809, Charuga, Tomahawk11
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79566
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
#33201 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
koja količina Maxovog kmeketanja na radiju danas 
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83557
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#33202 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Covjece.
Monza 2021. ja na plazi, gledam malo na mobitelu, malo na laptopu sa jednim njemackim penzionerom.
Zena hoce u Konzum, ja hodam i gledam i tako vidim sudar Maxa i Lewisa.
Trnci me prolaze.
1-2 McLarena sad izgleda siguran.
Jos malo krugova ostalo.
Nervozno cupkam i hodam po plazi.
Pobjedjuju 1-2, ja placem od srece
Danas.
Muka mi je od njih.
Prazan osjecaj.
Ko da je Max-Sergio 1-2
Et
-
Sid the sloth
- Posts: 3852
- Joined: 30/01/2013 15:56
#33203 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Al Maxa ohladi lik preko radio veze, dopizdilo covjeku kad rece necu ja pravdati tvoje djetinjasto ponasanje 
- Bullet Tooth Tony
- Posts: 21032
- Joined: 06/09/2007 12:15
- Location: Carsija at naJt
#33204 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
I koga zovnes da ti vozi narednu sezonu od ovih mladjih? Jwr bi u tom slucaju vozac nabio Mclaren nogom...Sergeanta ? .. Trenutno na gridu, najperspektivniji buduci sampion je Lando .. to je jasno kao dan ... na njemu su sve oci...
- Pandakonda
- Posts: 6121
- Joined: 22/10/2013 23:41
- Location: Dragonstone
#33205 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
MCL je iz nekog razloga povukao prvo Landa u box i samim time su direktno stavili njega ispred Piastrija. Obzirom da je Piastri bio prvi onda ekipe uvijek prvo u box uvode onoga ko je vodeci upravo da bi mu sacuvali poziciju. Mcl tvrdi da je to uradio radi ekipe odnosno jer je taj redosljed boxovanja bio bolji za ekipu i da bi radi toga bilo fer da on pusti Piastrija koji je bio ispred njega prije boxanja.
Koliko god je MCL ovo lose i amaterski odradio po meni je i Lando ispao djetinjast. Ako je Lando bio uvjeren da ima bolju trku, trebao je dosta ranije pustiti Oskara ispred pa ga onda uredno na stazi presitici i pokazati da je sampion bez drame. Na drugoj strani ja da sam na Piastrijevom mjestu pustio bih da Lando pobjedi jer ti ne treba to da se o tvojoj prvoj pobjedi prica kao o poklonjenoj i ispao bi gospodin.
Mclaren je sa ovim pokazao zasto vjerovatno jos dugo nece biti sampioni. Kakav god da si nered napravio uvijek moras pragmaticno razmisljati kako da maksimiziras rezultat. Ono sto je fakt jeste da je Lando ispred Oskara u takmicenju za titulu i uopste ne zaostaje toliko puno iza Maxa kad se uzme u obzir da je tek polovina sezone i da RB opada u kvaliteti. Vidis da Max pada jos poziciju nize, sto znaci vise bodova, radi udesa sa Lewisom i umjesto da se izvines Oskaru i kazes da treba maksimizirati rezultat za WDC i da ces mu sve objasniti nakon trke, ti ganjas neku "pravdu" i Landu milion puta prijetis preko radija da bi udovoljio Oskaru koji je na petom mjestu i ne bori se za bilo sta
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#33206 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Nemas ti sta traziti mlade. Imaju vazece ugovore ili da jedu govna. Hoce bas da jede govno? Moze, Sainz ko zapeta puska za tim koji moze pobijediti.
Mislim fina je demokracija ali su cvrste ruke vazne.
Mislim fina je demokracija ali su cvrste ruke vazne.
Last edited by drndalo on 21/07/2024 17:29, edited 1 time in total.
-
Maliodmene
- Posts: 3400
- Joined: 10/01/2020 13:36
#33207 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
A dobro, mi crveni imamo i goru situaciju, Silverston, Ferrari, i pobjeda Sainza._BataZiv_0809 wrote: ↑21/07/2024 17:21Covjece.
Monza 2021. ja na plazi, gledam malo na mobitelu, malo na laptopu sa jednim njemackim penzionerom.
Zena hoce u Konzum, ja hodam i gledam i tako vidim sudar Maxa i Lewisa.
Trnci me prolaze.
1-2 McLarena sad izgleda siguran.
Jos malo krugova ostalo.
Nervozno cupkam i hodam po plazi.
Pobjedjuju 1-2, ja placem od srece![]()
Danas.
Muka mi je od njih.
Prazan osjecaj.
Ko da je Max-Sergio 1-2
Et
-
Samprotivsviju
- Posts: 7046
- Joined: 03/12/2011 13:10
#33208 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Katastrofa taktika Red Bulla, mislim da Max nije bio duzan vratiti poziciju Landu na startu, ali otom potom. Podium je danas bio max za Red Bull.
Hungaroring kao uvijek jako tezak za prestic, a ako se vozac ispred malo potrudi da se brani onda skoro i nemoguce. Mislim da je Max trebao biti malo strpljiviji i stborila bi se prilika protiv Lewisa, ali sta se sve desavalo i prakticno da ih danas nista nije islo od ruke, bio je bas nervozan.
Mclaren zeli pokazati da ne favorizuju jednog vozaca kao Red Bull i Mercedes, vec svima daju jednake sanse. Desilo se sta se desilo.
Hungaroring kao uvijek jako tezak za prestic, a ako se vozac ispred malo potrudi da se brani onda skoro i nemoguce. Mislim da je Max trebao biti malo strpljiviji i stborila bi se prilika protiv Lewisa, ali sta se sve desavalo i prakticno da ih danas nista nije islo od ruke, bio je bas nervozan.
Mclaren zeli pokazati da ne favorizuju jednog vozaca kao Red Bull i Mercedes, vec svima daju jednake sanse. Desilo se sta se desilo.
-
laik1981
- Posts: 14856
- Joined: 05/12/2012 13:04
#33209 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
A za Sainza se otimaju ekipe bas zato sto je poslusan kada mu se nesto naredi
- Pandakonda
- Posts: 6121
- Joined: 22/10/2013 23:41
- Location: Dragonstone
#33210 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
F1 nije fudbal da ti mozes talente samo tako izvlaciti iz rukava i akademija. Lando je jedan od vecih talenata u F1 i sigurno ti ne treba to da lik ode pojacati rivalsku ekipu. A RB, Merc ili Ferrari bi jedva docekali da ga uzmu. Bukvalno je bio na pragu da pređe u Red Bull sto bi bila katastrofa za MCL. Svakom sapionu moras ici malo niz dlaku da bi dobio rezultat, takav je bio Vettel, Lewis, Alonso, Sumi itd. i zbog toga su tu gdje jesu. Guranje pravde ili neke iluzije kako ne favorizuju vozace ce ih upravo dovest do toga da nikada nece uzeti titulu.drndalo wrote: ↑21/07/2024 17:16 Cestitke Bati na duploj pobjedi! I signal da slabo ti ono marises!
S druge strane, o cemu i kakvim “molbama” na radio vezi pricamo? Naredis, kratko i jasno.
Ako ne poslusa zavrnes mu motor na 10-15 sek. Jebga, greska u Microsoft aplikacijama.
Kasnije u 6 ociju se izvines obojici na sranju koje ste izazvali. Jer sve u svemu nisu jos oni RB zaista stigli pa da se mogu kurcit. Dakle zaista im treba tim, kao i tim koji ce znati voditi sam sebe.
RB sa svojim “djetinjastim” primjedbama Maxu kasni samo 5 god. Ali bolje i sad nego nikad. Jos nikad on nije saku u glavu dobio da valja.
- omega369
- Posts: 9976
- Joined: 17/10/2012 22:28
- Location: ... sta se desilo?
#33211 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Na hamiltona koji je zaboga samo "isao pravo"
Jasta je. Da je obrnuta situacija bila max bi 10 sekundi dobio glat. Valjda lgbt lives matter
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83557
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
- omega369
- Posts: 9976
- Joined: 17/10/2012 22:28
- Location: ... sta se desilo?
#33213 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Mclaren da prostis ****** ko jarebice. Zna se kome je danas trebala pobjeda i ko je u utrci za titulu. Sve je danas moralo biti podredjeno Landu, moraloSamprotivsviju wrote: ↑21/07/2024 17:29 Katastrofa taktika Red Bulla, mislim da Max nije bio duzan vratiti poziciju Landu na startu, ali otom potom. Podium je danas bio max za Red Bull.
Hungaroring kao uvijek jako tezak za prestic, a ako se vozac ispred malo potrudi da se brani onda skoro i nemoguce. Mislim da je Max trebao biti malo strpljiviji i stborila bi se prilika protiv Lewisa, ali sta se sve desavalo i prakticno da ih danas nista nije islo od ruke, bio je bas nervozan.
Mclaren zeli pokazati da ne favorizuju jednog vozaca kao Red Bull i Mercedes, vec svima daju jednake sanse. Desilo se sta se desilo.
****** ko foke
Last edited by omega369 on 21/07/2024 17:39, edited 1 time in total.
- omega369
- Posts: 9976
- Joined: 17/10/2012 22:28
- Location: ... sta se desilo?
#33214 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
A ne bi bio kaznjen?! I nije isao pravo kako je rekao na radiju
-
Maliodmene
- Posts: 3400
- Joined: 10/01/2020 13:36
#33215 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Jedno pitanje,
Lec je bio ubjedljivo najbrzi vozac na hardu danas. I zamisli posaljes ga onako rano na drugo mjenjanje. Ovo je samo da utjesim McLarenove navijace, uvijek ima gore.
Lec je bio ubjedljivo najbrzi vozac na hardu danas. I zamisli posaljes ga onako rano na drugo mjenjanje. Ovo je samo da utjesim McLarenove navijace, uvijek ima gore.
-
laik1981
- Posts: 14856
- Joined: 05/12/2012 13:04
#33216 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Daj ba, Max fulio totalno kocenje. Ondje je Max trebao biti kaznjen zbog izazivanja kontakta. Pukom srecom su Hamiltonu gume ostale citave. Neki kamikaza potez, a prije velika greska Maxa.
Last edited by laik1981 on 21/07/2024 17:41, edited 1 time in total.
-
schindleroskar
- Posts: 573
- Joined: 11/06/2019 23:30
#33217 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Max se nije uspio zaustavit, i ne bi uspio skrenut svakako.
Kad gume zakljucaju ideš pravo.
Kad gume zakljucaju ideš pravo.
-
Samprotivsviju
- Posts: 7046
- Joined: 03/12/2011 13:10
#33218 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Ma ovdje je 99% ljudi zasljepljeno mrznjom, ne bas mnogo zapravo prati trku van fokusa na 2 vozaca, neki imam osjecaj prate samo da vide sa specifican vozac izgubi, slupa se ili nesto trece. 
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83557
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
- omega369
- Posts: 9976
- Joined: 17/10/2012 22:28
- Location: ... sta se desilo?
#33220 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Lik tvrdi da nije pomjerao volan a bolid mu skrece u desno. How yes no
-
laik1981
- Posts: 14856
- Joined: 05/12/2012 13:04
#33221 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Ja ih ne volim ni jednog ni drugog, pa sam objektivanSamprotivsviju wrote: ↑21/07/2024 17:42 Ma ovdje je 99% ljudi zasljepljeno mrznjom, ne bas mnogo zapravo prati trku van fokusa na 2 vozaca, neki imam osjecaj prate samo da vide sa specifican vozac izgubi, slupa se ili nesto trece.![]()
- Pandakonda
- Posts: 6121
- Joined: 22/10/2013 23:41
- Location: Dragonstone
#33222 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Sto se jos da primjetiti jeste da se Stella uopste nije oglasavao dok je ova drama trajala. Nema sanse da bi Toto ili Horner pustili da se ovako nesto desi bez da reaguju. I tu se vidi razlika u autoritetima. Ovako samo brukas imidz ekipe gdje svi cuju kako ti se vozac svađa za trkackim inzinjerom i kako uopste niste planirali sta raditi u ovakvoj situaciji 
-
schindleroskar
- Posts: 573
- Joined: 11/06/2019 23:30
#33223 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Odgovornost je na osobi koja napada, to jeste pretice.
Max je izgubio kontrolu nad bolidom, i otisao pravo.
Max je automatski kriv, u najboljem slucaju po njeg ce bit racing incident
Toliko je jednostavno.
Btw cijenim Maxa, kao i Hamiltona, al ti pogresno gledas na ovu situaciju.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83557
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#33224 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
A bolid skrece u desno u desnoj krivini
-
Samprotivsviju
- Posts: 7046
- Joined: 03/12/2011 13:10
#33225 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Ne mislim konkretno u ovoj situaciji, mislim da ne Max bio previse nervozan i nestrpljiv da prordje Lewisa..a na ovoj stazi bas i ne ide to tek tako, sjetimo se koliko je Alonso u mnogo mnogo slabijem Alpine napatio Lewisa u tadsnjem sampionskom Mercedesu iza sebe upravo na ovoj stazi.laik1981 wrote: ↑21/07/2024 17:45Ja ih ne volim ni jednog ni drugog, pa sam objektivanSamprotivsviju wrote: ↑21/07/2024 17:42 Ma ovdje je 99% ljudi zasljepljeno mrznjom, ne bas mnogo zapravo prati trku van fokusa na 2 vozaca, neki imam osjecaj prate samo da vide sa specifican vozac izgubi, slupa se ili nesto trece.![]()
. Maxa bi mogao gotiviti samo u slucaju da predje u Ferrari
Realno Max kriv 100%, al obojici skinuti kapu na umijecu koje su pokazali.
