F1 2008, 2009, 2010 and counting

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Charuga, Tomahawk11

User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79566
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#33201 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Velkoski »

koja količina Maxovog kmeketanja na radiju danas :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83553
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33202 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

drndalo wrote: 21/07/2024 17:16 Cestitke Bati na duploj pobjedi! I signal da slabo ti ono marises!
Covjece.
Monza 2021. ja na plazi, gledam malo na mobitelu, malo na laptopu sa jednim njemackim penzionerom.
Zena hoce u Konzum, ja hodam i gledam i tako vidim sudar Maxa i Lewisa.
Trnci me prolaze.
1-2 McLarena sad izgleda siguran.
Jos malo krugova ostalo.
Nervozno cupkam i hodam po plazi.
Pobjedjuju 1-2, ja placem od srece :shock:

Danas.
Muka mi je od njih.
Prazan osjecaj.
Ko da je Max-Sergio 1-2
Et
Sid the sloth
Posts: 3852
Joined: 30/01/2013 15:56

#33203 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Sid the sloth »

Al Maxa ohladi lik preko radio veze, dopizdilo covjeku kad rece necu ja pravdati tvoje djetinjasto ponasanje :lol:
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 21032
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#33204 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Bullet Tooth Tony »

drndalo wrote: 21/07/2024 17:16 Cestitke Bati na duploj pobjedi! I signal da slabo ti ono marises!

S druge strane, o cemu i kakvim “molbama” na radio vezi pricamo? Naredis, kratko i jasno.

Ako ne poslusa zavrnes mu motor na 10-15 sek. Jebga, greska u Microsoft aplikacijama.

I koga zovnes da ti vozi narednu sezonu od ovih mladjih? Jwr bi u tom slucaju vozac nabio Mclaren nogom...Sergeanta ? .. Trenutno na gridu, najperspektivniji buduci sampion je Lando .. to je jasno kao dan ... na njemu su sve oci...
User avatar
Pandakonda
Posts: 6121
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#33205 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Pandakonda »

caseytron wrote: 21/07/2024 16:49 moze li kratki rezime zasto je Lando pustio Piastria? Uletio sam bas u tom trenutku
MCL je iz nekog razloga povukao prvo Landa u box i samim time su direktno stavili njega ispred Piastrija. Obzirom da je Piastri bio prvi onda ekipe uvijek prvo u box uvode onoga ko je vodeci upravo da bi mu sacuvali poziciju. Mcl tvrdi da je to uradio radi ekipe odnosno jer je taj redosljed boxovanja bio bolji za ekipu i da bi radi toga bilo fer da on pusti Piastrija koji je bio ispred njega prije boxanja.

Koliko god je MCL ovo lose i amaterski odradio po meni je i Lando ispao djetinjast. Ako je Lando bio uvjeren da ima bolju trku, trebao je dosta ranije pustiti Oskara ispred pa ga onda uredno na stazi presitici i pokazati da je sampion bez drame. Na drugoj strani ja da sam na Piastrijevom mjestu pustio bih da Lando pobjedi jer ti ne treba to da se o tvojoj prvoj pobjedi prica kao o poklonjenoj i ispao bi gospodin.

Mclaren je sa ovim pokazao zasto vjerovatno jos dugo nece biti sampioni. Kakav god da si nered napravio uvijek moras pragmaticno razmisljati kako da maksimiziras rezultat. Ono sto je fakt jeste da je Lando ispred Oskara u takmicenju za titulu i uopste ne zaostaje toliko puno iza Maxa kad se uzme u obzir da je tek polovina sezone i da RB opada u kvaliteti. Vidis da Max pada jos poziciju nize, sto znaci vise bodova, radi udesa sa Lewisom i umjesto da se izvines Oskaru i kazes da treba maksimizirati rezultat za WDC i da ces mu sve objasniti nakon trke, ti ganjas neku "pravdu" i Landu milion puta prijetis preko radija da bi udovoljio Oskaru koji je na petom mjestu i ne bori se za bilo sta :-)
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#33206 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by drndalo »

Nemas ti sta traziti mlade. Imaju vazece ugovore ili da jedu govna. Hoce bas da jede govno? Moze, Sainz ko zapeta puska za tim koji moze pobijediti.

Mislim fina je demokracija ali su cvrste ruke vazne.
Last edited by drndalo on 21/07/2024 17:29, edited 1 time in total.
Maliodmene
Posts: 3400
Joined: 10/01/2020 13:36

#33207 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Maliodmene »

_BataZiv_0809 wrote: 21/07/2024 17:21
drndalo wrote: 21/07/2024 17:16 Cestitke Bati na duploj pobjedi! I signal da slabo ti ono marises!
Covjece.
Monza 2021. ja na plazi, gledam malo na mobitelu, malo na laptopu sa jednim njemackim penzionerom.
Zena hoce u Konzum, ja hodam i gledam i tako vidim sudar Maxa i Lewisa.
Trnci me prolaze.
1-2 McLarena sad izgleda siguran.
Jos malo krugova ostalo.
Nervozno cupkam i hodam po plazi.
Pobjedjuju 1-2, ja placem od srece :shock:

Danas.
Muka mi je od njih.
Prazan osjecaj.
Ko da je Max-Sergio 1-2
Et
A dobro, mi crveni imamo i goru situaciju, Silverston, Ferrari, i pobjeda Sainza. :lol:
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33208 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

Katastrofa taktika Red Bulla, mislim da Max nije bio duzan vratiti poziciju Landu na startu, ali otom potom. Podium je danas bio max za Red Bull.

Hungaroring kao uvijek jako tezak za prestic, a ako se vozac ispred malo potrudi da se brani onda skoro i nemoguce. Mislim da je Max trebao biti malo strpljiviji i stborila bi se prilika protiv Lewisa, ali sta se sve desavalo i prakticno da ih danas nista nije islo od ruke, bio je bas nervozan.

Mclaren zeli pokazati da ne favorizuju jednog vozaca kao Red Bull i Mercedes, vec svima daju jednake sanse. Desilo se sta se desilo.
laik1981
Posts: 14856
Joined: 05/12/2012 13:04

#33209 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by laik1981 »

drndalo wrote: 21/07/2024 17:26 Nemas ti sta traziti mlade. Imaju vazece ugovore ili da jedu govna. Hoce bas da jede govno? Moze, Sainz ko zapeta puska za tim koji moze pobijediti.

Mislim fina je demokracija ali su cvrste ruke vazne.
A za Sainza se otimaju ekipe bas zato sto je poslusan kada mu se nesto naredi :lol:
User avatar
Pandakonda
Posts: 6121
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#33210 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Pandakonda »

drndalo wrote: 21/07/2024 17:16 Cestitke Bati na duploj pobjedi! I signal da slabo ti ono marises!

S druge strane, o cemu i kakvim “molbama” na radio vezi pricamo? Naredis, kratko i jasno.

Ako ne poslusa zavrnes mu motor na 10-15 sek. Jebga, greska u Microsoft aplikacijama.

Kasnije u 6 ociju se izvines obojici na sranju koje ste izazvali. Jer sve u svemu nisu jos oni RB zaista stigli pa da se mogu kurcit. Dakle zaista im treba tim, kao i tim koji ce znati voditi sam sebe.

RB sa svojim “djetinjastim” primjedbama Maxu kasni samo 5 god. Ali bolje i sad nego nikad. Jos nikad on nije saku u glavu dobio da valja.
F1 nije fudbal da ti mozes talente samo tako izvlaciti iz rukava i akademija. Lando je jedan od vecih talenata u F1 i sigurno ti ne treba to da lik ode pojacati rivalsku ekipu. A RB, Merc ili Ferrari bi jedva docekali da ga uzmu. Bukvalno je bio na pragu da pređe u Red Bull sto bi bila katastrofa za MCL. Svakom sapionu moras ici malo niz dlaku da bi dobio rezultat, takav je bio Vettel, Lewis, Alonso, Sumi itd. i zbog toga su tu gdje jesu. Guranje pravde ili neke iluzije kako ne favorizuju vozace ce ih upravo dovest do toga da nikada nece uzeti titulu.
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#33211 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by omega369 »

_BataZiv_0809 wrote: 21/07/2024 17:12
omega369 wrote: 21/07/2024 17:07
laik1981 wrote: 21/07/2024 16:55 Image
Ovaj ljigavac kome fia ocito sve halali zaboravio da ce i njemu mozda nekad zatrebati za neku pobjedu, mozda u ferrariju..e kako bi mu poslao pereza da ga izbaci

Mclaren, nevjerovatno sta su uradili danas :cry:
Na koga mislis pod ljigavac ne kontam
Na hamiltona koji je zaboga samo "isao pravo"
Jasta je. Da je obrnuta situacija bila max bi 10 sekundi dobio glat. Valjda lgbt lives matter
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83553
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33212 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

omega369 wrote: 21/07/2024 17:34
Na hamiltona koji je zaboga samo "isao pravo"
Jasta je. Da je obrnuta situacija bila max bi 10 sekundi dobio glat. Valjda lgbt lives matter
Zasljepljen si mrznjom
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#33213 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by omega369 »

Samprotivsviju wrote: 21/07/2024 17:29 Katastrofa taktika Red Bulla, mislim da Max nije bio duzan vratiti poziciju Landu na startu, ali otom potom. Podium je danas bio max za Red Bull.

Hungaroring kao uvijek jako tezak za prestic, a ako se vozac ispred malo potrudi da se brani onda skoro i nemoguce. Mislim da je Max trebao biti malo strpljiviji i stborila bi se prilika protiv Lewisa, ali sta se sve desavalo i prakticno da ih danas nista nije islo od ruke, bio je bas nervozan.

Mclaren zeli pokazati da ne favorizuju jednog vozaca kao Red Bull i Mercedes, vec svima daju jednake sanse. Desilo se sta se desilo.
Mclaren da prostis ****** ko jarebice. Zna se kome je danas trebala pobjeda i ko je u utrci za titulu. Sve je danas moralo biti podredjeno Landu, moralo

****** ko foke
Last edited by omega369 on 21/07/2024 17:39, edited 1 time in total.
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#33214 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by omega369 »

_BataZiv_0809 wrote: 21/07/2024 17:36
omega369 wrote: 21/07/2024 17:34
Na hamiltona koji je zaboga samo "isao pravo"
Jasta je. Da je obrnuta situacija bila max bi 10 sekundi dobio glat. Valjda lgbt lives matter
Zasljepljen si mrznjom
A ne bi bio kaznjen?! I nije isao pravo kako je rekao na radiju
Maliodmene
Posts: 3400
Joined: 10/01/2020 13:36

#33215 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Maliodmene »

Jedno pitanje,

Lec je bio ubjedljivo najbrzi vozac na hardu danas. I zamisli posaljes ga onako rano na drugo mjenjanje. Ovo je samo da utjesim McLarenove navijace, uvijek ima gore.
laik1981
Posts: 14856
Joined: 05/12/2012 13:04

#33216 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by laik1981 »

Daj ba, Max fulio totalno kocenje. Ondje je Max trebao biti kaznjen zbog izazivanja kontakta. Pukom srecom su Hamiltonu gume ostale citave. Neki kamikaza potez, a prije velika greska Maxa.
Last edited by laik1981 on 21/07/2024 17:41, edited 1 time in total.
schindleroskar
Posts: 573
Joined: 11/06/2019 23:30

#33217 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by schindleroskar »

Max se nije uspio zaustavit, i ne bi uspio skrenut svakako.
Kad gume zakljucaju ideš pravo.
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33218 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

Ma ovdje je 99% ljudi zasljepljeno mrznjom, ne bas mnogo zapravo prati trku van fokusa na 2 vozaca, neki imam osjecaj prate samo da vide sa specifican vozac izgubi, slupa se ili nesto trece. :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83553
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33219 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

omega369 wrote: 21/07/2024 17:38 A ne bi bio kaznjen?! I nije isao pravo kako je rekao na radiju
Neka nemoj dalje ziv bio.
Kad malo ohladi komentarisi.
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#33220 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by omega369 »

Lik tvrdi da nije pomjerao volan a bolid mu skrece u desno. How yes no
laik1981
Posts: 14856
Joined: 05/12/2012 13:04

#33221 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by laik1981 »

Samprotivsviju wrote: 21/07/2024 17:42 Ma ovdje je 99% ljudi zasljepljeno mrznjom, ne bas mnogo zapravo prati trku van fokusa na 2 vozaca, neki imam osjecaj prate samo da vide sa specifican vozac izgubi, slupa se ili nesto trece. :D
Ja ih ne volim ni jednog ni drugog, pa sam objektivan :mrgreen: . Maxa bi mogao gotiviti samo u slucaju da predje u Ferrari :mrgreen: Realno Max kriv 100%, al obojici skinuti kapu na umijecu koje su pokazali.
User avatar
Pandakonda
Posts: 6121
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#33222 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Pandakonda »

Sto se jos da primjetiti jeste da se Stella uopste nije oglasavao dok je ova drama trajala. Nema sanse da bi Toto ili Horner pustili da se ovako nesto desi bez da reaguju. I tu se vidi razlika u autoritetima. Ovako samo brukas imidz ekipe gdje svi cuju kako ti se vozac svađa za trkackim inzinjerom i kako uopste niste planirali sta raditi u ovakvoj situaciji :-)
schindleroskar
Posts: 573
Joined: 11/06/2019 23:30

#33223 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by schindleroskar »

omega369 wrote: 21/07/2024 17:43 Lik tvrdi da nije pomjerao volan a bolid mu skrece u desno. How yes no
Odgovornost je na osobi koja napada, to jeste pretice.
Max je izgubio kontrolu nad bolidom, i otisao pravo.
Max je automatski kriv, u najboljem slucaju po njeg ce bit racing incident

Toliko je jednostavno.

Btw cijenim Maxa, kao i Hamiltona, al ti pogresno gledas na ovu situaciju.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83553
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33224 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

A bolid skrece u desno u desnoj krivini
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33225 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

laik1981 wrote: 21/07/2024 17:45
Samprotivsviju wrote: 21/07/2024 17:42 Ma ovdje je 99% ljudi zasljepljeno mrznjom, ne bas mnogo zapravo prati trku van fokusa na 2 vozaca, neki imam osjecaj prate samo da vide sa specifican vozac izgubi, slupa se ili nesto trece. :D
Ja ih ne volim ni jednog ni drugog, pa sam objektivan :mrgreen: . Maxa bi mogao gotiviti samo u slucaju da predje u Ferrari :mrgreen: Realno Max kriv 100%, al obojici skinuti kapu na umijecu koje su pokazali.
Ne mislim konkretno u ovoj situaciji, mislim da ne Max bio previse nervozan i nestrpljiv da prordje Lewisa..a na ovoj stazi bas i ne ide to tek tako, sjetimo se koliko je Alonso u mnogo mnogo slabijem Alpine napatio Lewisa u tadsnjem sampionskom Mercedesu iza sebe upravo na ovoj stazi.
Post Reply