Nikom ja ništa ne pripisujem niti sam ja nekom nešto dijagnosticirala. Svoje stavove zasnivam na činjenicama, a u ovom slučaju i na radnom iskustvu kompetentnih lica, neuropsihijatara, koji su u svojoj praksi imali priličan broj takvih slučajeva, kako rekoh, zastrašujuće zapuštenih upravo zahvaljujući tom "liječenju" od strane hodža, popova i ostalih lopova.S4mpion wrote:¤ jelena ¤ wrote:Korektno si mislio i nije bilo potrebe da postavljaš dodatna pitanja.S4mpion wrote:
Aha, ma ništa, kad si ono napisala, pomislio sam da imaš predstavu o čemu govoriš.
Nisam nikad prisustvovala ni stvaranju molekula ATP u tvom organizmu, pa poznavajući osnove metaboličkih procesa, Krebsovog ciklusa, itekako imam predstavu o tome o čemu sada govorim.
Tvoja subjektivna, lična iskustva i to čemu si ti prisustvovao u kontekstu ove priče su irelevantna.
Stvaranje ATP je vrlo lahko utvrditi naučnom metodom, nema tu ništa sporno. Postojanje ATP molekula nikada nije utvrđeno odokativnom metodom kao što ti odokativno nekom pripisuješ psihijatrijsko oboljenje bez ikakve dijagnoze tako da je analogija s ATP-om potpuno nesaglasna.
Dodatno pitanje je bilo neophodno kako bismo utvrdili da li uopšte poznaješ materiju o kojoj govoriš, a utvrđeno je jasno da ne poznaješ.
Dijagnosticirala si psihijatrijsko oboljenje ljudima čijem liječenju uopšte nisi prisustvovala i o čijem liječenju ne znaš apsolutno ništa, a da ne pričamo o uspostavljanju dijagnoze. Ne trebamo spominjati koliko je tvoj pristup dijagnozi, s medicinskog stajališta, smiješan i u potpunosti neutemeljen.
Dakle, ubuduće, izbjegavaj pozivanje na stvari o kojima ne znaš apsolutno ništa.
Prema tome, to na osnovu čega si ti zaključio i do u detalje iskonstruisao da sam se ja usudila nekom nešto dijagnosticirati, te da je ono o čemu govorim smiješno i medicinski neutemeljeno, je najobičnija pretpostavka za koju i ne slutiš koliko je pogrešna.
Ali OK, samo ti nastavi da pleteš mrežu zaključaka o mom ili bilo čijem apsolutnom neznanju i nepoznavanju materije
- nemam ja ništa ni s tim a ni protiv toga.
Ali najjače mi je ovo: nisi bila prisutna, pa zato ne znaš apsolutno ništa...
