INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
- spinel_
- Posts: 6633
- Joined: 15/11/2013 02:33
#3201 Re: Poskupljenja
Naravno da nece nikad. I tako ce sve biti dok god su kafane pune u podne i dok se god kupuju burgercici od preko cenera.
Kad sve to vidis gorivo i brasno kao i ulje ga dodju vrlo jeftino.
S druge strane prije bi pjeske stigao kad bi krenuo od Bascarsije prema Ilidzi oko 16 sati nego s autom. To sve govori.
Dakle, ima se moze se. Samo dizi cijene.
Kad sve to vidis gorivo i brasno kao i ulje ga dodju vrlo jeftino.
S druge strane prije bi pjeske stigao kad bi krenuo od Bascarsije prema Ilidzi oko 16 sati nego s autom. To sve govori.
Dakle, ima se moze se. Samo dizi cijene.
- ElRe
- Posts: 16897
- Joined: 12/12/2011 11:28
#3202 Re: Poskupljenja
Svastika radi u Fibuli i kaže da im rezervacije za Tursku nisu kao rekordne 2021. godine, ali da su iznad očekivanja za 2022. Dio putnika je preuzela SolAzur, što znači da je narod u BiH u zavidnoj poziciji.spinel_ wrote: ↑31/03/2022 00:02 Naravno da nece nikad. I tako ce sve biti dok god su kafane pune u podne i dok se god kupuju burgercici od preko cenera.
Kad sve to vidis gorivo i brasno kao i ulje ga dodju vrlo jeftino.
S druge strane prije bi pjeske stigao kad bi krenuo od Bascarsije prema Ilidzi oko 16 sati nego s autom. To sve govori.
Dakle, ima se moze se. Samo dizi cijene.
- madesa
- Posts: 5564
- Joined: 26/07/2013 02:37
#3203 Re: Poskupljenja
sve recenospinel_ wrote: ↑31/03/2022 00:02 Naravno da nece nikad. I tako ce sve biti dok god su kafane pune u podne i dok se god kupuju burgercici od preko cenera.
Kad sve to vidis gorivo i brasno kao i ulje ga dodju vrlo jeftino.
S druge strane prije bi pjeske stigao kad bi krenuo od Bascarsije prema Ilidzi oko 16 sati nego s autom. To sve govori.
Dakle, ima se moze se. Samo dizi cijene.
- pici
- Posts: 46365
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
- nepass1
- Posts: 14677
- Joined: 06/07/2017 07:35
#3205 Re: Poskupljenja
Dok je kreditnih kartica bice i putovanjaElRe wrote: ↑31/03/2022 07:06Svastika radi u Fibuli i kaže da im rezervacije za Tursku nisu kao rekordne 2021. godine, ali da su iznad očekivanja za 2022. Dio putnika je preuzela SolAzur, što znači da je narod u BiH u zavidnoj poziciji.spinel_ wrote: ↑31/03/2022 00:02 Naravno da nece nikad. I tako ce sve biti dok god su kafane pune u podne i dok se god kupuju burgercici od preko cenera.
Kad sve to vidis gorivo i brasno kao i ulje ga dodju vrlo jeftino.
S druge strane prije bi pjeske stigao kad bi krenuo od Bascarsije prema Ilidzi oko 16 sati nego s autom. To sve govori.
Dakle, ima se moze se. Samo dizi cijene.
- Haris.ba
- Posts: 35286
- Joined: 08/09/2005 20:08
#3206 Re: Poskupljenja
Izvan konteksta to ti nista ne znaci. U Bosni imas i 100 multimilionera. Ako gleda njihovu potrosnju - mi smo Monako.ElRe wrote: ↑31/03/2022 07:06Svastika radi u Fibuli i kaže da im rezervacije za Tursku nisu kao rekordne 2021. godine, ali da su iznad očekivanja za 2022. Dio putnika je preuzela SolAzur, što znači da je narod u BiH u zavidnoj poziciji.spinel_ wrote: ↑31/03/2022 00:02 Naravno da nece nikad. I tako ce sve biti dok god su kafane pune u podne i dok se god kupuju burgercici od preko cenera.
Kad sve to vidis gorivo i brasno kao i ulje ga dodju vrlo jeftino.
S druge strane prije bi pjeske stigao kad bi krenuo od Bascarsije prema Ilidzi oko 16 sati nego s autom. To sve govori.
Dakle, ima se moze se. Samo dizi cijene.
- Ironmen
- Posts: 7503
- Joined: 29/07/2015 17:36
#3207 Re: Poskupljenja
Znaci da je ipak potrosnja gradjana jaka za nasu malu i slabu drzavu BiH i da se sa nekim pocetnim kapitalom moze bacit u biznis proizvodnje hrane, jer cini se sad jako isplativo.spinel_ wrote: ↑31/03/2022 00:02 Naravno da nece nikad. I tako ce sve biti dok god su kafane pune u podne i dok se god kupuju burgercici od preko cenera.
Kad sve to vidis gorivo i brasno kao i ulje ga dodju vrlo jeftino.
S druge strane prije bi pjeske stigao kad bi krenuo od Bascarsije prema Ilidzi oko 16 sati nego s autom. To sve govori.
Dakle, ima se moze se. Samo dizi cijene.
- Ironmen
- Posts: 7503
- Joined: 29/07/2015 17:36
#3208 Re: Poskupljenja
Jos uvjek kilogram zive vage mesa krupne i sitne stoke nije poskupio, to je za ocekivati uskoro sa tim poskupljenjem u cijelom lancu meso ce jos vise skociti kako bijelo isto i crveno a do kraja godine 1 jaje ce biti 0,5 KM, lancano sa poksupljenjem mesa na zivoj vagi idu gore i cijene svih mlijecnih proizvoda.
E sada se postavlja pitanje dali ce ljudi sa sela i dalje putovati 10-15 km do grada da bi radio u fabrici gdje ima prosjek platu 1000 km ili ce se vratiti na svoje selo gdje ima 10-20 duluma i poceti proizvoditi hranu jer ce mu to biti dosta profitabilnije, a to je sigurno u najavi jer je vec narod opuhao najlon i konstrukciju za plastenike koji su takodjer poskupili 100-200% u materijalu, zanimljiva mi je cijena plasticne tiple koja ja skocila sa 0,25 km na 1,25 km po komadu itd itd.
Sa vracanjem naroda na selo i vlastitu proizvodnju naravno da ce skociti cijena njiva, oranica, vocnjaka a samim time i kvadrat stanova u gradu.
Inflacija je uzela maha u prosloj godini i ovoj sada samo mozemo pricati o tome kada ce stati i kako je ublaziti, 100% sam uvjeren sada kada bi se cijena goriva vratila na 2,3-2,5 km da bi cijene gore svega navedenog i dalje samo rasle.
E sada se postavlja pitanje dali ce ljudi sa sela i dalje putovati 10-15 km do grada da bi radio u fabrici gdje ima prosjek platu 1000 km ili ce se vratiti na svoje selo gdje ima 10-20 duluma i poceti proizvoditi hranu jer ce mu to biti dosta profitabilnije, a to je sigurno u najavi jer je vec narod opuhao najlon i konstrukciju za plastenike koji su takodjer poskupili 100-200% u materijalu, zanimljiva mi je cijena plasticne tiple koja ja skocila sa 0,25 km na 1,25 km po komadu itd itd.
Sa vracanjem naroda na selo i vlastitu proizvodnju naravno da ce skociti cijena njiva, oranica, vocnjaka a samim time i kvadrat stanova u gradu.
Inflacija je uzela maha u prosloj godini i ovoj sada samo mozemo pricati o tome kada ce stati i kako je ublaziti, 100% sam uvjeren sada kada bi se cijena goriva vratila na 2,3-2,5 km da bi cijene gore svega navedenog i dalje samo rasle.
- duh_sa_sjekirom
- Posts: 5421
- Joined: 24/05/2007 17:50
- Location: tamo gdje se vali lome...
#3209 Re: Poskupljenja
Pa crveno meso je već poskupilo.
Kod Mujanića faširano 13, bilo nedavno 11 KM.
Kod Mujanića faširano 13, bilo nedavno 11 KM.
- xoklix
- Posts: 3391
- Joined: 16/01/2018 16:07
#3210 Re: Poskupljenja
Pileći file tacna Ovako - 15.20 KM 
-
boshniak
- Posts: 2007
- Joined: 20/04/2014 11:48
#3211 Re: Poskupljenja
Sa platom od 1000KM, kupovna moć je manja od 550KM prije 2god
- Ironmen
- Posts: 7503
- Joined: 29/07/2015 17:36
- duh_sa_sjekirom
- Posts: 5421
- Joined: 24/05/2007 17:50
- Location: tamo gdje se vali lome...
#3213 Re: Poskupljenja
Pa budžet će biti još i veći...kako cijene rastu, raste i iznos PDV-a koji se slijeva u državnu kasu
I nemojte poslije reći da Faćo nije genije i ekonomski mag

I nemojte poslije reći da Faćo nije genije i ekonomski mag
- madesa
- Posts: 5564
- Joined: 26/07/2013 02:37
#3214 Re: Poskupljenja
ajde to je donekle i ok,ali do jucer file 10 km danas 15 .duh_sa_sjekirom wrote: ↑31/03/2022 09:49 Pa crveno meso je već poskupilo.
Kod Mujanića faširano 13, bilo nedavno 11 KM.
- duh_sa_sjekirom
- Posts: 5421
- Joined: 24/05/2007 17:50
- Location: tamo gdje se vali lome...
#3215 Re: Poskupljenja
Pa ne moraju se fileti jesti svaki dan..Ima faširanog jeftinije
Još umanjiš gramažu za 37% i ne osjetiš poskupljenje

Još umanjiš gramažu za 37% i ne osjetiš poskupljenje
-
sarajevo-x.com
- Posts: 860
- Joined: 19/04/2013 08:42
- Location: Tuzla, Bosnia and Herzegovina
#3216 Re: Poskupljenja
Ne znam kakve to filete jedete eno u Robotu ptuj 8.6 u konzumu 8.9 KM na taCni
-
suspect_zero
- Posts: 27982
- Joined: 11/10/2008 21:45
-
suspect_zero
- Posts: 27982
- Joined: 11/10/2008 21:45
#3218 Re: Poskupljenja
Brzo nestane.sarajevo-x.com wrote: ↑31/03/2022 12:16 Ne znam kakve to filete jedete eno u Robotu ptuj 8.6 u konzumu 8.9 KM na taCni
-
boshniak
- Posts: 2007
- Joined: 20/04/2014 11:48
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65963
- Joined: 03/08/2010 19:04
#3222 Re: Poskupljenja
kilogram pilećih bataka 6 maraka
-
amko761
- Posts: 1213
- Joined: 06/06/2012 17:40
#3223 Re: Poskupljenja
Pa to su onda dobre vijesti ako je samo bingo poskupio. Kupovaću piletinu u konzumu 
- problemnatravunu
- Posts: 18746
- Joined: 26/10/2014 07:41
- Location: Sarajevo
#3224 Re: Poskupljenja
GLAD NAM VIŠE NE KUCA NA VRATA.....
ugradili smo zvono
ugradili smo zvono
- starii
- Posts: 3388
- Joined: 15/04/2007 13:49
- Location: Tito partija, omladina akcija
#3225 Re: Poskupljenja
Litar ulja na kosovu 3.5 eura 


