INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#3201 Re: Poskupljenja

Post by spinel_ »

Naravno da nece nikad. I tako ce sve biti dok god su kafane pune u podne i dok se god kupuju burgercici od preko cenera.
Kad sve to vidis gorivo i brasno kao i ulje ga dodju vrlo jeftino.
S druge strane prije bi pjeske stigao kad bi krenuo od Bascarsije prema Ilidzi oko 16 sati nego s autom. To sve govori.
Dakle, ima se moze se. Samo dizi cijene.
User avatar
ElRe
Posts: 16901
Joined: 12/12/2011 11:28

#3202 Re: Poskupljenja

Post by ElRe »

spinel_ wrote: 31/03/2022 00:02 Naravno da nece nikad. I tako ce sve biti dok god su kafane pune u podne i dok se god kupuju burgercici od preko cenera.
Kad sve to vidis gorivo i brasno kao i ulje ga dodju vrlo jeftino.
S druge strane prije bi pjeske stigao kad bi krenuo od Bascarsije prema Ilidzi oko 16 sati nego s autom. To sve govori.
Dakle, ima se moze se. Samo dizi cijene.
Svastika radi u Fibuli i kaže da im rezervacije za Tursku nisu kao rekordne 2021. godine, ali da su iznad očekivanja za 2022. Dio putnika je preuzela SolAzur, što znači da je narod u BiH u zavidnoj poziciji.
User avatar
madesa
Posts: 5564
Joined: 26/07/2013 02:37

#3203 Re: Poskupljenja

Post by madesa »

spinel_ wrote: 31/03/2022 00:02 Naravno da nece nikad. I tako ce sve biti dok god su kafane pune u podne i dok se god kupuju burgercici od preko cenera.
Kad sve to vidis gorivo i brasno kao i ulje ga dodju vrlo jeftino.
S druge strane prije bi pjeske stigao kad bi krenuo od Bascarsije prema Ilidzi oko 16 sati nego s autom. To sve govori.
Dakle, ima se moze se. Samo dizi cijene.
sve receno :thumbup:
User avatar
pici
Posts: 46366
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3204 Re: Poskupljenja

Post by pici »

User avatar
nepass1
Posts: 14677
Joined: 06/07/2017 07:35

#3205 Re: Poskupljenja

Post by nepass1 »

ElRe wrote: 31/03/2022 07:06
spinel_ wrote: 31/03/2022 00:02 Naravno da nece nikad. I tako ce sve biti dok god su kafane pune u podne i dok se god kupuju burgercici od preko cenera.
Kad sve to vidis gorivo i brasno kao i ulje ga dodju vrlo jeftino.
S druge strane prije bi pjeske stigao kad bi krenuo od Bascarsije prema Ilidzi oko 16 sati nego s autom. To sve govori.
Dakle, ima se moze se. Samo dizi cijene.
Svastika radi u Fibuli i kaže da im rezervacije za Tursku nisu kao rekordne 2021. godine, ali da su iznad očekivanja za 2022. Dio putnika je preuzela SolAzur, što znači da je narod u BiH u zavidnoj poziciji.
Dok je kreditnih kartica bice i putovanja :D naravno ima i ove raje kojoj cijena ne igra ulogu
User avatar
Haris.ba
Posts: 35289
Joined: 08/09/2005 20:08

#3206 Re: Poskupljenja

Post by Haris.ba »

ElRe wrote: 31/03/2022 07:06
spinel_ wrote: 31/03/2022 00:02 Naravno da nece nikad. I tako ce sve biti dok god su kafane pune u podne i dok se god kupuju burgercici od preko cenera.
Kad sve to vidis gorivo i brasno kao i ulje ga dodju vrlo jeftino.
S druge strane prije bi pjeske stigao kad bi krenuo od Bascarsije prema Ilidzi oko 16 sati nego s autom. To sve govori.
Dakle, ima se moze se. Samo dizi cijene.
Svastika radi u Fibuli i kaže da im rezervacije za Tursku nisu kao rekordne 2021. godine, ali da su iznad očekivanja za 2022. Dio putnika je preuzela SolAzur, što znači da je narod u BiH u zavidnoj poziciji.
Izvan konteksta to ti nista ne znaci. U Bosni imas i 100 multimilionera. Ako gleda njihovu potrosnju - mi smo Monako.
User avatar
Ironmen
Posts: 7503
Joined: 29/07/2015 17:36

#3207 Re: Poskupljenja

Post by Ironmen »

spinel_ wrote: 31/03/2022 00:02 Naravno da nece nikad. I tako ce sve biti dok god su kafane pune u podne i dok se god kupuju burgercici od preko cenera.
Kad sve to vidis gorivo i brasno kao i ulje ga dodju vrlo jeftino.
S druge strane prije bi pjeske stigao kad bi krenuo od Bascarsije prema Ilidzi oko 16 sati nego s autom. To sve govori.
Dakle, ima se moze se. Samo dizi cijene.
Znaci da je ipak potrosnja gradjana jaka za nasu malu i slabu drzavu BiH i da se sa nekim pocetnim kapitalom moze bacit u biznis proizvodnje hrane, jer cini se sad jako isplativo.
User avatar
Ironmen
Posts: 7503
Joined: 29/07/2015 17:36

#3208 Re: Poskupljenja

Post by Ironmen »

Jos uvjek kilogram zive vage mesa krupne i sitne stoke nije poskupio, to je za ocekivati uskoro sa tim poskupljenjem u cijelom lancu meso ce jos vise skociti kako bijelo isto i crveno a do kraja godine 1 jaje ce biti 0,5 KM, lancano sa poksupljenjem mesa na zivoj vagi idu gore i cijene svih mlijecnih proizvoda.

E sada se postavlja pitanje dali ce ljudi sa sela i dalje putovati 10-15 km do grada da bi radio u fabrici gdje ima prosjek platu 1000 km ili ce se vratiti na svoje selo gdje ima 10-20 duluma i poceti proizvoditi hranu jer ce mu to biti dosta profitabilnije, a to je sigurno u najavi jer je vec narod opuhao najlon i konstrukciju za plastenike koji su takodjer poskupili 100-200% u materijalu, zanimljiva mi je cijena plasticne tiple koja ja skocila sa 0,25 km na 1,25 km po komadu itd itd.

Sa vracanjem naroda na selo i vlastitu proizvodnju naravno da ce skociti cijena njiva, oranica, vocnjaka a samim time i kvadrat stanova u gradu.

Inflacija je uzela maha u prosloj godini i ovoj sada samo mozemo pricati o tome kada ce stati i kako je ublaziti, 100% sam uvjeren sada kada bi se cijena goriva vratila na 2,3-2,5 km da bi cijene gore svega navedenog i dalje samo rasle.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5421
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#3209 Re: Poskupljenja

Post by duh_sa_sjekirom »

Pa crveno meso je već poskupilo.
Kod Mujanića faširano 13, bilo nedavno 11 KM.
User avatar
xoklix
Posts: 3391
Joined: 16/01/2018 16:07

#3210 Re: Poskupljenja

Post by xoklix »

Pileći file tacna Ovako - 15.20 KM :run:
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#3211 Re: Poskupljenja

Post by boshniak »

Sa platom od 1000KM, kupovna moć je manja od 550KM prije 2god
User avatar
Ironmen
Posts: 7503
Joined: 29/07/2015 17:36

#3212 Re: Poskupljenja

Post by Ironmen »

boshniak wrote: 31/03/2022 11:48 Sa platom od 1000KM, kupovna moć je manja od 550KM prije 2god
Upravo to inflacija je pojela sve a tek je krenulo, ali bitno da se nas premijer Fadil pohvalio najvecim budzetom u istoriji FBiH.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5421
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#3213 Re: Poskupljenja

Post by duh_sa_sjekirom »

Pa budžet će biti još i veći...kako cijene rastu, raste i iznos PDV-a koji se slijeva u državnu kasu
I nemojte poslije reći da Faćo nije genije i ekonomski mag
:D
User avatar
madesa
Posts: 5564
Joined: 26/07/2013 02:37

#3214 Re: Poskupljenja

Post by madesa »

duh_sa_sjekirom wrote: 31/03/2022 09:49 Pa crveno meso je već poskupilo.
Kod Mujanića faširano 13, bilo nedavno 11 KM.
ajde to je donekle i ok,ali do jucer file 10 km danas 15 .
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5421
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#3215 Re: Poskupljenja

Post by duh_sa_sjekirom »

Pa ne moraju se fileti jesti svaki dan..Ima faširanog jeftinije
Još umanjiš gramažu za 37% i ne osjetiš poskupljenje
:D
sarajevo-x.com
Posts: 860
Joined: 19/04/2013 08:42
Location: Tuzla, Bosnia and Herzegovina

#3216 Re: Poskupljenja

Post by sarajevo-x.com »

Ne znam kakve to filete jedete eno u Robotu ptuj 8.6 u konzumu 8.9 KM na taCni
suspect_zero
Posts: 27983
Joined: 11/10/2008 21:45

#3217 Re: Poskupljenja

Post by suspect_zero »

namiami wrote: 31/03/2022 12:10 Na stranu cijena, najvece je zlo kupovati fasirano meso koje je vec pripremljeno. Kada se fasira, fasira se od nekog komada...
Pureće faširano Vindija dobro....a ovo da ti isfašira komad moglo nekada prije, jbt. junetina preko 18 KM
suspect_zero
Posts: 27983
Joined: 11/10/2008 21:45

#3218 Re: Poskupljenja

Post by suspect_zero »

sarajevo-x.com wrote: 31/03/2022 12:16 Ne znam kakve to filete jedete eno u Robotu ptuj 8.6 u konzumu 8.9 KM na taCni
Brzo nestane.
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#3219 Re: Poskupljenja

Post by noviclan »

Image

Image
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#3220 Re: Poskupljenja

Post by boshniak »

xoklix wrote: 31/03/2022 10:06 Pileći file tacna Ovako - 15.20 KM :run:
Eno u robotu akcija pileci file 8.60KM tacna Perutnina
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#3221 Re: Poskupljenja

Post by boshniak »

boshniak wrote: 31/03/2022 14:41
xoklix wrote: 31/03/2022 10:06 Pileći file tacna Ovako - 15.20 KM :run:
.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#3222 Re: Poskupljenja

Post by kakavdanakneiskustvu »

kilogram pilećih bataka 6 maraka
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#3223 Re: Poskupljenja

Post by amko761 »

Pa to su onda dobre vijesti ako je samo bingo poskupio. Kupovaću piletinu u konzumu :)
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18746
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#3224 Re: Poskupljenja

Post by problemnatravunu »

GLAD NAM VIŠE NE KUCA NA VRATA.....



ugradili smo zvono :lol:
User avatar
starii
Posts: 3388
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#3225 Re: Poskupljenja

Post by starii »

Litar ulja na kosovu 3.5 eura :D
Post Reply