Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Rasprave o filozofskim temama.
Locked
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#3151 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by kerima1 »

drugi profil wrote:vas dvije sejtanuse, jos je ramazan, kakve su vam to primisli... :D

Da ti kazem posteno, pijan radit one stvari nije vala nikakav ceif jer nestanu te erogene zone pa si SAV ko drvo. Sto je zeni dobro, a tebi naporno i na kraju zaspes pod satorom :mrgreen:

A veseo budem i slabo me ko onda moze naljutiti. Samo jednom sam se potukao i to kad me je frajer vec prvi dva puta udario.
Samo se zahebo jer sam bio toliko anesteziran da sam ga zgazio.... doduse ni ja nisam mogao tvrdu hranu jest dvije hefte.
I nevjerovatno je reci da se to desilo u kaficu u komsiluku i to za jednu NG oko 3 ujutro i da ja veze nemam ko je to bio ni dan danas.
A komsiluk.
Pa ne pitam te ja to :lol: :lol: :lol: :facepalm: :pisnuo:
Ja sam Bogami mislila jel budes veseo,pjevas joj,budaleses i to. :)
Ja u fameliji nemam takve 'fine' raje koja popije,a da ti bude zabavno sa njima,sve neki teski pijanci koje taxi vraca iz kafana. :oops: :evil:
User avatar
fatamorgana
Posts: 26894
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#3152 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by fatamorgana »

kerima1 wrote: ....Ja u fameliji nemam takve 'fine' raje koja popije,a da ti bude zabavno sa njima,sve neki teski pijanci koje taxi vraca iz kafana. :oops: :evil:


:wink:
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 5158
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#3153 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by ¤ jelena ¤ »

:lol: :lol: :D

Kerima, ne znam šta da ti kažem a da ne zvučim kao da te nagovaram da probaš. :D

Ja volim popit i mislim da je druženje sa alkoholom i uz alkohol jako bitna stvar u životu. A bitna je zato što pomjera granice samospoznaje, a bome i spoznaje svijeta i Univerzuma. :D

I, izgubiti pamet ponekad je jako korisno, a vala zna bit i pametno, ma koliko ovo sad apsurdno zvučalo. :lol:

U jendek nikad nisam upala, što ne znači da neću :D ali bilo je tu i tamo povraćanja i raznoraznih padova i uspona prouzrokovanih alkokolom. :D

Inače, kad popijem uglavnom sam vesela i dobro raspoložena, a mamurluk podnosim odlično, što baš i nije dobro jer nemam ni jednu prepreku niti objektivan razlog za ne popit kad god mi se za to ukaže prilika. :skoljka:

Et, toliko od mene. :)
Last edited by ¤ jelena ¤ on 25/07/2014 02:09, edited 1 time in total.
User avatar
fatamorgana
Posts: 26894
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#3154 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by fatamorgana »

Šta bi tek rekli za "Church of Peyote", legalno priznata u USA, :mrgreen:
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#3155 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by vatrogasac »

kerima1 wrote: Ja sam Bogami mislila jel budes veseo,pjevas joj,budaleses i to. :)
kerima ja sam u jednoj svojoj ex-fazi eksperimentisao sa pivom, konjakom i vinom. Pivo je ostavilo efekat kao što ostavi Sprite. Crno vino me više činilo tužnim i sjetnim. Jedino me uspio konjak malo ponijeti kada sam ga pio iz limenog lončića, ali niti sam povraćao niti me morao neko voditi uz stepenice i svega se sjećao dok drugi sutradan nisu imali pojma kakvi su bili niti šta su sve radili. Nište extra posebno dok posljedice su takve da sutrašnji dan skoro pa možeš otpisati. Ne postoji žal što apstiniram. Serotonin i endorfin mogu stimulisati i na druge načine. :mrgreen:
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 5158
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#3156 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by ¤ jelena ¤ »

Ej @fato ja sad skontah da ti nisam odgovorila na onaj jedan post....tamo...iza. :lol:

Uglavnom, imaću u vidu sva tvoja pronicljiva zapažanja i mudre savjete.... fala. :D
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#3157 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by belfy »

NIN wrote:
kerima1 wrote:Ovako za pijanice ili pijandure :D Sta je vama ukusan taj alkohol toliko,kako mozete da vam se pamet gubi od njega,ili kod tezih slucajeva da vas drugi iz kanala vade,upisate li se kada dok ste pijani :D lajete li ono bogove psujete i sve vjersko pa i najblizima,razbijate li pokuci kad dodjete pijani.eto... :D :lol:
Nin ja mislila da si bas teska pijanica dok pijes za ramazan,mozes li se ti od tih piva napiti?
Fino, fino pitanje! :)

Ja se ne smatram pjandurom, pjanac vec moze proci, nekako zvuci uctivije, ljepse, jel'. :D

Alkohol nije ukusan, barem meni! Alkohol je psihoaktivna supstanca koja izaziva ovisnost, tj. cijim konzumiranjem potices serotonin koji izaziva ugodu. Druga stvar, jako bitna je ta da da covjek pod alkoholom gubi neke moralne kodekse, rusi svoj integritet... otvara se svijetu, onakvim kakvim je! :D

Ja volim alkohol, jedino se s njim mogu otvorit, pisati ono sto zelim!

Trijezan, nemam volje za zajebancijom i samo ganjam nauku, i znam bit zajeban. :D
k'o da sam ja pisao. cak i onaj prethodni post za pivu. morat cemo se mi "sukobiti" prije ili kasnije da potvrdimo ova stajalista. a mozda se vec i poznajemo... :)
krvava wrote:Sve sto je stetno u velikim stetno je i u malim kolicinama.
nevjerovatno... sta mislis da bi ti se desilo da popijes 6 litera vode... koja ti je inace neophodna da zivis?

ma, jebemu, kako ljudi mogu biti ovako ograniceni? meni to zaista postaje fascinantno. kada neko vidi da ljudi odrede za granicu SO2 u atmosferi ili slicno onda tome postoji razlog, pa se tome vodis. ako neko odredi granicu u dnevnoj dozi hrane valjda ima razlog.

evo ova 'krvava' koja bi da se javi upadicama, ispada u najmanju ruku neobavijestena. ona prva koristi sol koju su japanci upotrebljavali za samoubistvo. isto kao sto sam siguran da ne zna ovo za vodu sto pomenuh. ali ipak - nek se okrece. nekada se zapitam zasto ljudi imaju potrebu da se nepoznancima predstavljaju pametnim, jer od toga im i nije nekog hajra. onda sebi samom kazem - meh!
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#3158 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by vatrogasac »

belfy wrote: nevjerovatno... sta mislis da bi ti se desilo da popijes 6 litera vode... koja ti je inace neophodna da zivis?

ma, jebemu, kako ljudi mogu biti ovako ograniceni? meni to zaista postaje fascinantno. kada neko vidi da ljudi odrede za granicu SO2 u atmosferi ili slicno onda tome postoji razlog, pa se tome vodis. ako neko odredi granicu u dnevnoj dozi hrane valjda ima razlog.
To se odnosi na stvari čija štetnost je veća od koristi. Ono što je haram.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 5158
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#3159 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by ¤ jelena ¤ »

Štetnost alkohola i crvenog mesa veća od koristi?
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#3160 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by belfy »

vatrogasac wrote:
belfy wrote: nevjerovatno... sta mislis da bi ti se desilo da popijes 6 litera vode... koja ti je inace neophodna da zivis?

ma, jebemu, kako ljudi mogu biti ovako ograniceni? meni to zaista postaje fascinantno. kada neko vidi da ljudi odrede za granicu SO2 u atmosferi ili slicno onda tome postoji razlog, pa se tome vodis. ako neko odredi granicu u dnevnoj dozi hrane valjda ima razlog.
To se odnosi na stvari čija štetnost je veća od koristi. Ono što je haram.
ma i ti se nasao zajebavati na tu temu...stvarno? jel ti znas da je kisik jedan od glavih uzroka zasto starimo i zasto umiremo? da li ti znas da udisuci taj "raketni pogon", koji nam je dozvolio ovaj razvoj, nas i ubija? daj ostani na kinezima i citatima kurana i hadisa. tu ti puno bolje ide.
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#3161 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by nasa »

ma jasta umrijecemo svakako :D
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#3162 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by vatrogasac »

belfy wrote:
vatrogasac wrote:
belfy wrote: nevjerovatno... sta mislis da bi ti se desilo da popijes 6 litera vode... koja ti je inace neophodna da zivis?

ma, jebemu, kako ljudi mogu biti ovako ograniceni? meni to zaista postaje fascinantno. kada neko vidi da ljudi odrede za granicu SO2 u atmosferi ili slicno onda tome postoji razlog, pa se tome vodis. ako neko odredi granicu u dnevnoj dozi hrane valjda ima razlog.
To se odnosi na stvari čija štetnost je veća od koristi. Ono što je haram.
ma i ti se nasao zajebavati na tu temu...stvarno? jel ti znas da je kisik jedan od glavih uzroka zasto starimo i zasto umiremo? da li ti znas da udisuci taj "raketni pogon", koji nam je dozvolio ovaj razvoj, nas i ubija? daj ostani na kinezima i citatima kurana i hadisa. tu ti puno bolje ide.
Što ti reče @nasa...zar misliš vječno živjeti, ali dok živiš trebalo bi biti kvalitetno.
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#3163 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by belfy »

dupli.
Last edited by belfy on 25/07/2014 02:42, edited 1 time in total.
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#3164 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by belfy »

posto je odgovor na moj post, samo da dodam koju prema ovome o cemu pricamo, a koliko sam vidio to je pretjerana konzumacija. pretjerana konzumacija vode nas vodi direktno u smrt, bez obzira sto je ona vitalna za opstanak zivota. isto tako i sam kisik u zraku koji udisemo. samo sto to nekima treba potkrepiti cinjenicama, jer se o tome nikada nisu zapitali.

nazalost, ovo ostavlja jos vise otvorenih pitanja za te koji se nisu zapitali. nada lezi samo u tome da ce to barem djelomicno istraziti. u ovaj vakat barem to nije tesko.
vatrogasac wrote: Što ti reče @nasa...zar misliš vječno živjeti, ali dok živiš trebalo bi biti kvalitetno.
kakve veze ovaj tvoj komentar ima sa bilo cime sto sam ja napisao? ja rekao da zelim zivjeti vjecno? ja pisao o kvalitetu zivota? zasto se krijes iza njenog odgovora? pogledaj onaj na koji sam tebi odgovorio. bilo bi lijepo da prvo na njega odgovoris.

P.S. ja ti odgovorim za par sati, jer mi je vakat spavati. valja mi sutra raniti. nadam se da ces do tada smisliti nesto.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#3165 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by vatrogasac »

belfy wrote:
vatrogasac wrote: Što ti reče @nasa...zar misliš vječno živjeti, ali dok živiš trebalo bi biti kvalitetno.
kakve veze ovaj tvoj komentar ima sa bilo cime sto sam ja napisao? ja rekao da zelim zivjeti vjecno? ja pisao o kvalitetu zivota? zasto se krijes iza njenog odgovora? pogledaj onaj na koji sam tebi odgovorio. bilo bi lijepo da prvo na njega odgovoris.

P.S. ja ti odgovorim za par sati, jer mi je vakat spavati. valja mi sutra raniti. nadam se da ces do tada smisliti nesto.
Nikada se ne krijem iza komentara drugih nego ovo što sam citirao @nasu bi bilo isto rečeno i od mene samo drugačijim riječima pa nisam vidio svrhe u ponavljanju.

Pokušavam skontati šta imaš protiv kisika. On se kao haram ne tretira u Kur'anu pa zbog toga ti je poređenje neadekvatno. Probaj sa nečim drugim da ispadne uspješnije. Ovo spominjanje vječnosti i kvaliteta ima veze sa kisikom i kao halalom i štetnim stvarima kao haramom i time onim što umanjuje kvalitet života. Ne očekujem da ćeš se složiti po običaju, ali ne pratiš nit šta ti se govori.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#3166 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by dustaban »

nasa wrote:pa ne moze se bas svinjetina izdvojiti ako bismo pricali o ishrani u islamu, ima tu jos mnogo preporuka glede ishrane i u Kur'anu i sunetu, a i dosta literature na tu temu...

Ono sto svinjetinu izdvaja, ali ne samo svinjetinu, jeste zabrana!Kur'an ne obrazlaze posebno stetnost nutricionisticku i sl ali je zabrana jasna...tesko je to objasniti nemislimanima, a ponekad i muslimanima :D , tu islamsku, Boziju filozofiju.Zabrane, propisi, preporuke...su radi covjeka, za njegovu korist te kroz niz navedenih se slaze i oblikuje karakter...tek kada promatramo sve zajedno uocavamo svrhu i njihov utjecaj na covjeka...

Svinjetina nije mozda vise stetna od niza drugih prehrambenih proizvoda koje koristimo ali upravo nas zabrana tjera da promislimo o njenoj koristi ili steti sto treba ciniti i za druge vrste hrane te dalje uci nas na vrlo lakoj zabrani, jer slozicemo se izbaciti svinjetinu uopce nije pretesko, reci ne, odreci se nekih stvari koje nas okruzuju, a koje mogu biti daleko stetnije....eto tako ja dozivljavam u skracenoj verziji :D ovakve vrste zabrane
Naso, shvatite vec jednom da su sve te PREPORUKE u Kur'anu bas ono lokalnog karaktera i to je po meni najveci dokaz njegovog nebozjeg porijekla. Tu se spominju kamile i svinje a ne spominju tuljani i bijeli medvjedi koje je, pretpostavljam, takodje stvorio navodni autor Kur'ana.

Nikako da se pomirite sa tako ociglednim dokazima...
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#3167 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by kerima1 »

Vidi i zene piju Jelena :-D

Vatrogasac znas i sam koliko nam sol treba tijelu u obliku joda,ne bi mogli ziviti bez njega,a sad da ga uzmes u sakama i da lizes svaki dan ubrzo bi ti nagrizao sve organe i umro bi.I kako onda moze nesto sto je stetno u velikim kolicinama biti stetno i u malim?Ista je stvar i sa ljekovitim biljkama,kad se uzimaju u malimkolicinama prijeki su lijeki dovode do izljecenja raznih bolesti,a iste te biljke kad im se pojaca doza mogu dvesti do smrti.Znaci samo doza necega odredjuje hoce li biti lijek ili otrov!!Muslimani su jako uskraceni sto se tice alkohola jer ga mudro ne koriste u malim kolicinama i cak mislim da islamom nije to zabranjeno ako ne ajetima i hadisima onda moze se naci sta je cuvena ulema zakljucila u fetvama.
User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#3168 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by lua »

vatrogasac wrote:
Što ti reče @nasa...zar misliš vječno živjeti, ali dok živiš trebalo bi biti kvalitetno.
a kvalitetan život je onaj koji ti za sebe odlučiš.

Khaj phiče.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#3169 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by vatrogasac »

kerima1 wrote:Vidi i zene piju Jelena :-D

Vatrogasac znas i sam koliko nam sol treba tijelu u obliku joda,ne bi mogli ziviti bez njega,a sad da ga uzmes u sakama i da lizes svaki dan ubrzo bi ti nagrizao sve organe i umro bi.I kako onda moze nesto sto je stetno u velikim kolicinama biti stetno i u malim?Ista je stvar i sa ljekovitim biljkama,kad se uzimaju u malimkolicinama prijeki su lijeki dovode do izljecenja raznih bolesti,a iste te biljke kad im se pojaca doza mogu dvesti do smrti.Znaci samo doza necega odredjuje hoce li biti lijek ili otrov!!Muslimani su jako uskraceni sto se tice alkohola jer ga mudro ne koriste u malim kolicinama i cak mislim da islamom nije to zabranjeno ako ne ajetima i hadisima onda moze se naci sta je cuvena ulema zakljucila u fetvama.
Zabrana i za malo je zbog ljudske prirode pomjeranja granica i u haramu. Što se mene tiče i kupaj se rakijom, a ne samo pijuckaj.
User avatar
Dozer
Posts: 32999
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3170 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by Dozer »

BH muslimani i alkohol (osim VehBiAj membera, kod kojih je vecinom opet neki drugi slucaj nebuloze iz "prethodnog zivota") su, blago receno, smijesni.
Naravno, svako svoje i "svako ce onome gore odgovarati za to svoje", ali zaista bih volio vidjeti bar neko suvislo objasnjenje svrhe ramazanskog posta onih koji cijelu godinu uredno piju alkohol, nerijetko i podobre kolicine (znam ih par takvih), a onda za Ramazan - poste.

Kakvi su to muslimani? Samo nemojte reci "losi", jer nisam bas siguran da postoje "dobri i losi" muslimani (ili vjernici generalno). Ili si vjernik i to postujes i po tome zivis, ili nisi. Sredina niti moze niti smije postojati.
User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#3171 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by lua »

Ja nemam problem s ljudima koji cijelu godinu loču, šmrču, karaju, a mjesec ramazana poste. Svako ima svoje razloge, i ako će se ti ljudi bolje osjećati i smatrati sebe dobrim vjernicima, ko sam ja da im to osporavam? Meni samo idu na živce ljudi koji govore kako drugi trebaju živjeti. To je problem. Pa bio ateista ili vjernik, nebitno.
User avatar
Dozer
Posts: 32999
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3172 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by Dozer »

Nisi shvatila pitanje. Ne smetaju takvi ni meni, nego pitam sta vjera kaze za takve.
User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#3173 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by lua »

Pa znaš šta će odgovoriti ovdašnja klijentela. Ne moraš ni pitati. :lol:
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#3174 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by NIN »

kerima1 wrote:NIN,sad cemo znati kad si pjanac,a kad ne pijes,meni si bolji na forumu kao pjanac,de ti to cesto bolje nego da se kao trijezan izrugujes raji. :P
Ma ne moze se stalno pit, a i dosadi. :)
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#3175 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by vatrogasac »

Dozer wrote: Naravno, svako svoje i "svako ce onome gore odgovarati za to svoje", ali zaista bih volio vidjeti bar neko suvislo objasnjenje svrhe ramazanskog posta onih koji cijelu godinu uredno piju alkohol, nerijetko i podobre kolicine (znam ih par takvih), a onda za Ramazan - poste.

Kakvi su to muslimani? Samo nemojte reci "losi", jer nisam bas siguran da postoje "dobri i losi" muslimani (ili vjernici generalno). Ili si vjernik i to postujes i po tome zivis, ili nisi. Sredina niti moze niti smije postojati.
Skroz malo je, a možda i nema danas nikako vjernika koji je bez grijeha. Mizan je definisan kao prevaga dobrog nad lošim u nama. Uzvišeni Allah obećava: "Onaj ko bude uradio koliko trun dobra - vidjet će ga..." A onaj ko se odrekne alkohola uz ramazan, posvjedočio je da je to haram, a to je ogromna razlika od onoga koji kaže da nije haram.
Locked