INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#3076 Re: Poskupljenja
imaju oni dio proizvodnje za čokoladne proizvode
inače dio Lukas TP Nakić / namex grupacije
koja je ogromna
inače dio Lukas TP Nakić / namex grupacije
koja je ogromna
- teuta06
- Posts: 1941
- Joined: 28/03/2018 11:14
#3077 Re: Poskupljenja
gledala sam prije par godina reportažu u vezi hrvatskih restorana i nabavke namirnica (ili kako se to vec zove) za restoran.... u reportaži su se žalili poljoprivrednici kako restorani ne kupuju od njih povrće (znam da se konkretno ovaj zalio na krompir) vec svi kupuju u od jednog dobavljaca ili trgovinama na veliko...jer restorani ne zele i nemaju vremena da hodaju, traze i nabavljau, povrce, meso, ribu od raznih ljudi...nego slicno kao mi u trgovini...kod jednog dobavljaca sve kupuje... a porijeklo takve robe uglavnom nije domace, ni iz hrvatske...tako da nazalost vjerujem za lignje
također mi je prijateljica pricala koja je radila sezonu na nekom otoku u jednom restoranu, u uvali, gdje dolaze iskljucivo bogatasi, kako te kao sef odvede da izaberes jastoga živog...i pred tobom ga kao uzme i odnese u kuhinju...a tamo ga opet vrati u vodu....a uzme zamrznutog i pripremi....
-
iz zadnje klupe
- Posts: 1132
- Joined: 27/07/2012 18:10
#3078 Re: Poskupljenja
Ja koliko sam upratio što imaju čokoladnog programa sve radi Swiislion Srbija, ja ništa njihove proizvodnje primjetio nisam, nije mi jasna svrha njegovog postojanja, jedino ako pere neke pare kroz tu firmu, jer na policama imas npr medenjake Swisslion, zatim trend medenjake proizvodene od Swisslion, znači isti proizvod, dva pakovanjaimaju oni dio proizvodnje za čokoladne proizvode
- dječak sa šibicama
- Posts: 51164
- Joined: 29/06/2011 23:39
#3079 Re: Poskupljenja
Akova, Ovako pileca prsa, do prije mjesec dana bila 9,90, do jucer 11,50 a od jutros 14 ili 13,95
Suha pileca prsa, bila 16 i nesto, sad su preko 21 marku
Cekin i Perutnina pileca prsa su 8 do 9 km kilogram.
Kupuj domace
Suha pileca prsa, bila 16 i nesto, sad su preko 21 marku
Cekin i Perutnina pileca prsa su 8 do 9 km kilogram.
Kupuj domace
- madesa
- Posts: 5557
- Joined: 26/07/2013 02:37
#3080 Re: Poskupljenja
gdje je ta cijena ? Jutros gledao u Bingu bila je ovako oko 10 kmdječak sa šibicama wrote: ↑28/03/2022 14:21 Akova, Ovako pileca prsa, do prije mjesec dana bila 9,90, do jucer 11,50 a od jutros 14 ili 13,95
Suha pileca prsa, bila 16 i nesto, sad su preko 21 marku
Cekin i Perutnina pileca prsa su 8 do 9 km kilogram.
Kupuj domace![]()
- dječak sa šibicama
- Posts: 51164
- Joined: 29/06/2011 23:39
#3081 Re: Poskupljenja
U Konzumu, maloprije prosao kroz granap, vidim tu cijenu.
13,95 km
Nevjerovatni su, ko ce im to kupovati, resto pileca prsa kako rekoh, 8-9 km ima i po 7 na akcijama, Cekin i Perutnina.
Vidio sam i da su onu salamu, pureca sunka, plava ambalaza, digli preko 5 km. Bila je 4,90 cini mi se.
Iskreno ni ne kupujem to akovino smece, samo sam primjetio enormno poskupljenje.
evo i na njihovoj int. prodavnici
https://www.konzumshop.ba/#!/products/6 ... acna-ovako
13,95 km
Nevjerovatni su, ko ce im to kupovati, resto pileca prsa kako rekoh, 8-9 km ima i po 7 na akcijama, Cekin i Perutnina.
Vidio sam i da su onu salamu, pureca sunka, plava ambalaza, digli preko 5 km. Bila je 4,90 cini mi se.
Iskreno ni ne kupujem to akovino smece, samo sam primjetio enormno poskupljenje.
evo i na njihovoj int. prodavnici
https://www.konzumshop.ba/#!/products/6 ... acna-ovako
- madesa
- Posts: 5557
- Joined: 26/07/2013 02:37
#3082 Re: Poskupljenja
Konzum ko Konzum uvijek najskuplji .Perutnina 9 km ,ako nista i to je domace
-
Seawolf
- Posts: 9162
- Joined: 14/06/2012 22:59
- nepass1
- Posts: 14673
- Joined: 06/07/2017 07:35
#3085 Re: Poskupljenja
U dubrovniku prije 15ak godina narucimo pizzu, uzmem sa morskim plodovima. Ono ascare vidis da su ledo zamrznuti plodovi, ono umjetno rakovo meso.
- madesa
- Posts: 5557
- Joined: 26/07/2013 02:37
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#3088 Re: Poskupljenja
Na Heci L klasa, 30 kom. 7 KM.
- nepass1
- Posts: 14673
- Joined: 06/07/2017 07:35
#3089 Re: Poskupljenja
Jeste, ja se sjebo kako je lose, a skupo bas bilo
- Logovan
- Posts: 102740
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
- ZyzzSar
- Posts: 2450
- Joined: 08/04/2017 02:14
- Location: Sarajevo
-
nlt
- Posts: 2608
- Joined: 18/05/2014 18:02
#3092 Re: Poskupljenja
Najbolje su meni sardine Delamaris.
Imaju i one neke Bingo na njima piše, fine su ali su neke velike. Budu 2 sardine u konzervi
Jednom tunjevina nije u ulju bila nego ko da je voda
Ne sjećam se koji je proizvođač bio
Imaju i one neke Bingo na njima piše, fine su ali su neke velike. Budu 2 sardine u konzervi
Jednom tunjevina nije u ulju bila nego ko da je voda
-
Piaty
- Posts: 6274
- Joined: 01/12/2020 00:58
#3094 Re: Poskupljenja
Cuj lignje...pa nek te pale po osima kad jedes lignje jebale te lignje, boze mi oprosti...
Uzmi nesta jedi ko covjek, cuj lignje
Uzmi nesta jedi ko covjek, cuj lignje
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
- nepass1
- Posts: 14673
- Joined: 06/07/2017 07:35
- nepass1
- Posts: 14673
- Joined: 06/07/2017 07:35
#3097 Re: Poskupljenja
Dnevni parking ko kirija u sarajevu
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3098 Re: Poskupljenja
Od sardina, najčešće eva, Mirela, rovinj, a od tune trend komadi, ocean konzum..
-
nlt
- Posts: 2608
- Joined: 18/05/2014 18:02
#3100 Re: Poskupljenja
Nisam ljubitelj tune, ali najljepša mi je ona Calvo
Konzerve su plave ili crvene. U rangu je sa Rio mare
Ima i neka firma iz BIH što pakuje sardine, da nisu iz Neuma hahaha
Konzerve su plave ili crvene. U rangu je sa Rio mare
Ima i neka firma iz BIH što pakuje sardine, da nisu iz Neuma hahaha

