INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#3076 Re: Poskupljenja

Post by mk ultra »

imaju oni dio proizvodnje za čokoladne proizvode

inače dio Lukas TP Nakić / namex grupacije
koja je ogromna
User avatar
teuta06
Posts: 1941
Joined: 28/03/2018 11:14

#3077 Re: Poskupljenja

Post by teuta06 »

madesa wrote: 28/03/2022 13:59
to za lignje si upravu. U jednom od najboljih restorana u Dubrovniku znam da koristi zaledjene LEdo lignje. Svako pomisli da neki dedo ustane u 5 ode na mali camac i lovi lignje :lol: Kako da ne :D
gledala sam prije par godina reportažu u vezi hrvatskih restorana i nabavke namirnica (ili kako se to vec zove) za restoran.... u reportaži su se žalili poljoprivrednici kako restorani ne kupuju od njih povrće (znam da se konkretno ovaj zalio na krompir) vec svi kupuju u od jednog dobavljaca ili trgovinama na veliko...jer restorani ne zele i nemaju vremena da hodaju, traze i nabavljau, povrce, meso, ribu od raznih ljudi...nego slicno kao mi u trgovini...kod jednog dobavljaca sve kupuje... a porijeklo takve robe uglavnom nije domace, ni iz hrvatske...tako da nazalost vjerujem za lignje

također mi je prijateljica pricala koja je radila sezonu na nekom otoku u jednom restoranu, u uvali, gdje dolaze iskljucivo bogatasi, kako te kao sef odvede da izaberes jastoga živog...i pred tobom ga kao uzme i odnese u kuhinju...a tamo ga opet vrati u vodu....a uzme zamrznutog i pripremi....
iz zadnje klupe
Posts: 1132
Joined: 27/07/2012 18:10

#3078 Re: Poskupljenja

Post by iz zadnje klupe »

imaju oni dio proizvodnje za čokoladne proizvode
Ja koliko sam upratio što imaju čokoladnog programa sve radi Swiislion Srbija, ja ništa njihove proizvodnje primjetio nisam, nije mi jasna svrha njegovog postojanja, jedino ako pere neke pare kroz tu firmu, jer na policama imas npr medenjake Swisslion, zatim trend medenjake proizvodene od Swisslion, znači isti proizvod, dva pakovanja :shock: :shock:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51165
Joined: 29/06/2011 23:39

#3079 Re: Poskupljenja

Post by dječak sa šibicama »

Akova, Ovako pileca prsa, do prije mjesec dana bila 9,90, do jucer 11,50 a od jutros 14 ili 13,95

Suha pileca prsa, bila 16 i nesto, sad su preko 21 marku

Cekin i Perutnina pileca prsa su 8 do 9 km kilogram.

Kupuj domace :bih:
User avatar
madesa
Posts: 5557
Joined: 26/07/2013 02:37

#3080 Re: Poskupljenja

Post by madesa »

dječak sa šibicama wrote: 28/03/2022 14:21 Akova, Ovako pileca prsa, do prije mjesec dana bila 9,90, do jucer 11,50 a od jutros 14 ili 13,95

Suha pileca prsa, bila 16 i nesto, sad su preko 21 marku

Cekin i Perutnina pileca prsa su 8 do 9 km kilogram.

Kupuj domace :bih:
gdje je ta cijena ? Jutros gledao u Bingu bila je ovako oko 10 km
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51165
Joined: 29/06/2011 23:39

#3081 Re: Poskupljenja

Post by dječak sa šibicama »

U Konzumu, maloprije prosao kroz granap, vidim tu cijenu.

13,95 km

Nevjerovatni su, ko ce im to kupovati, resto pileca prsa kako rekoh, 8-9 km ima i po 7 na akcijama, Cekin i Perutnina.

Vidio sam i da su onu salamu, pureca sunka, plava ambalaza, digli preko 5 km. Bila je 4,90 cini mi se.
Iskreno ni ne kupujem to akovino smece, samo sam primjetio enormno poskupljenje.

evo i na njihovoj int. prodavnici

https://www.konzumshop.ba/#!/products/6 ... acna-ovako
User avatar
madesa
Posts: 5557
Joined: 26/07/2013 02:37

#3082 Re: Poskupljenja

Post by madesa »

Konzum ko Konzum uvijek najskuplji .Perutnina 9 km ,ako nista i to je domace
Seawolf
Posts: 9162
Joined: 14/06/2012 22:59

#3083 Re: Poskupljenja

Post by Seawolf »

Evo i jedan pozitivan primjer ....

Image

U Merkatoru u Ložioničkoj, flaša konjaka Remy Martin Louis XIII 0.7 lit. koštala 2017-e godine 4.999,00 KM.

Toliko košta i danas.
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#3084 Re: Poskupljenja

Post by NediM17 »

A još stariji 5 godina. 8)
User avatar
nepass1
Posts: 14673
Joined: 06/07/2017 07:35

#3085 Re: Poskupljenja

Post by nepass1 »

U dubrovniku prije 15ak godina narucimo pizzu, uzmem sa morskim plodovima. Ono ascare vidis da su ledo zamrznuti plodovi, ono umjetno rakovo meso.
User avatar
madesa
Posts: 5557
Joined: 26/07/2013 02:37

#3086 Re: Poskupljenja

Post by madesa »

nepass1 wrote: 28/03/2022 14:40 U dubrovniku prije 15ak godina narucimo pizzu, uzmem sa morskim plodovima. Ono ascare vidis da su ledo zamrznuti plodovi, ono umjetno rakovo meso.
bolje da si ananas stavio nego morske plodove :D
mahalik
Posts: 1999
Joined: 12/09/2009 16:48

#3087 Re: Poskupljenja

Post by mahalik »

Kplus jaja 30komada cener
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#3088 Re: Poskupljenja

Post by NediM17 »

Na Heci L klasa, 30 kom. 7 KM.
User avatar
nepass1
Posts: 14673
Joined: 06/07/2017 07:35

#3089 Re: Poskupljenja

Post by nepass1 »

madesa wrote: 28/03/2022 14:43
nepass1 wrote: 28/03/2022 14:40 U dubrovniku prije 15ak godina narucimo pizzu, uzmem sa morskim plodovima. Ono ascare vidis da su ledo zamrznuti plodovi, ono umjetno rakovo meso.
bolje da si ananas stavio nego morske plodove :D
Jeste, ja se sjebo kako je lose, a skupo bas bilo
User avatar
Logovan
Posts: 102745
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3090 Re: Poskupljenja

Post by Logovan »

Seawolf wrote: 28/03/2022 14:38 Evo i jedan pozitivan primjer ....

Image

U Merkatoru u Ložioničkoj, flaša konjaka Remy Martin Louis XIII 0.7 lit. koštala 2017-e godine 4.999,00 KM.

Toliko košta i danas.
:lol: :lol: :lol:
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2450
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#3091 Re: Poskupljenja

Post by ZyzzSar »

Leon16v wrote: 28/03/2022 12:52 @ZyzzSar Koliko tune drmneš sedmično, iskreno :D Ja barem 4-5 konzervi :lol:
haha ne toliko, mozda jednom sedmicno
nije mi narocito ukusno
nlt
Posts: 2608
Joined: 18/05/2014 18:02

#3092 Re: Poskupljenja

Post by nlt »

Najbolje su meni sardine Delamaris.
Imaju i one neke Bingo na njima piše, fine su ali su neke velike. Budu 2 sardine u konzervi :lol:
Jednom tunjevina nije u ulju bila nego ko da je voda :? Ne sjećam se koji je proizvođač bio
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#3093 Re: Poskupljenja

Post by Snake Eyes »

U salamuri, ljigavo.
Piaty
Posts: 6274
Joined: 01/12/2020 00:58

#3094 Re: Poskupljenja

Post by Piaty »

Cuj lignje...pa nek te pale po osima kad jedes lignje jebale te lignje, boze mi oprosti...

Uzmi nesta jedi ko covjek, cuj lignje
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3095 Re: Poskupljenja

Post by Truba »

nepass1 wrote: 28/03/2022 14:40 U dubrovniku...
kapitalizam :roll:
User avatar
nepass1
Posts: 14673
Joined: 06/07/2017 07:35

#3096 Re: Poskupljenja

Post by nepass1 »

Piaty wrote: 28/03/2022 17:01 Cuj lignje...pa nek te pale po osima kad jedes lignje jebale te lignje, boze mi oprosti...

Uzmi nesta jedi ko covjek, cuj lignje
Nema bolje zivotinje za pojesti od lignje
User avatar
nepass1
Posts: 14673
Joined: 06/07/2017 07:35

#3097 Re: Poskupljenja

Post by nepass1 »

Black swan wrote: 28/03/2022 17:02
nepass1 wrote: 28/03/2022 14:40 U dubrovniku...
kapitalizam :roll:
Dnevni parking ko kirija u sarajevu :D
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3098 Re: Poskupljenja

Post by konektovan »

Od sardina, najčešće eva, Mirela, rovinj, a od tune trend komadi, ocean konzum..
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#3099 Re: Poskupljenja

Post by ElRe »

Dardanel tune :thumbup:
nlt
Posts: 2608
Joined: 18/05/2014 18:02

#3100 Re: Poskupljenja

Post by nlt »

Nisam ljubitelj tune, ali najljepša mi je ona Calvo
Konzerve su plave ili crvene. U rangu je sa Rio mare
Ima i neka firma iz BIH što pakuje sardine, da nisu iz Neuma hahaha
Post Reply