Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Rasprave o filozofskim temama.
Locked
User avatar
GAU8
Posts: 9145
Joined: 05/01/2011 09:18

#3051 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by GAU8 »

Definition of morality: Not following religious morality except the parts which are lawful and socially acceptable in your community.
User avatar
GAU8
Posts: 9145
Joined: 05/01/2011 09:18

#3052 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by GAU8 »

Ispade kako je svinjetina i njeno nejedenje smisao nekih religija jbt.
Eek-A-Mouse
Posts: 430
Joined: 23/07/2014 20:52
Location: Leglo pravih muzijaka

#3053 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by Eek-A-Mouse »

Meni bi bilo zao da ne vidim Australiju Afriku i Ameriku a ne sto necu pojest komad svinjskog mesa.
User avatar
hrastov žižak
Posts: 4942
Joined: 31/07/2012 02:00

#3054 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by hrastov žižak »

ja neću dopustit da mi na dženazi govore: Otišo si, krme probo nisi
Eek-A-Mouse
Posts: 430
Joined: 23/07/2014 20:52
Location: Leglo pravih muzijaka

#3055 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by Eek-A-Mouse »

Svakom njegovo
User avatar
hrastov žižak
Posts: 4942
Joined: 31/07/2012 02:00

#3056 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by hrastov žižak »

Eek-A-Mouse wrote:Svakom njegovo
:thumbup: lekum dinukum velije din

al malo šale nije na odmet
Dr_dre
Posts: 728
Joined: 25/05/2013 01:07

#3057 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by Dr_dre »

A joj, kako da ja vama opisem tu SLOBODU kad ste vi sami odabrali ropstvo!
Mi insani smo svakako robovi,samo je pitanje kome se robuje,Bogu ili sejtanu,nekome moras.
Nagovaranje postaca da jedu haram hranu je cisti bezobrazluk.
User avatar
Queen_of_hearts
Posts: 714
Joined: 17/02/2013 23:05

#3058 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by Queen_of_hearts »

A kako okarakterisati nazivanje necijeg "tanjira" poganim,bljak i necistim te sataniziranje nemjerljivo korisne zivotinje za covjeka do apsurda da se trebas gotovo okupati domestosom ako te svinja dotakne ili isprati oci ako je ugledas ,zato sto postoji zabrana u necijoj vjerskoj knjizi da se ona konzumira putem hrane ?!
Eek-A-Mouse
Posts: 430
Joined: 23/07/2014 20:52
Location: Leglo pravih muzijaka

#3059 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by Eek-A-Mouse »

Ja ne zelim niko nista da namecem.
Neka svako prakticira svoju vjeru na nacin na koji on misli,ali isto tako ne zelim da mene neko zapitkuje zasto ja to tako radim.
Vjerovatno je ukusno to meso,inace se ne bi jelo toliko.
Ali ja licno nemam zelju da ga probam.
Ja kad sam siguran u sebe i svoja uvjerenja meni nasilan ton i stav nisu potrebni.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 5158
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#3060 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by ¤ jelena ¤ »

Nikom nije stavljen ispred nosa tanjir sa svinjetinom uz nagovor da proba.
Pa čak i da jeste, na ovakav šaljiv način ni to nije ništa strašno. Ovo je najobičnija zezancija, šalimo se i to je to.

Ako je nekom ovo nekakav bezobrazluk kako onda doživljava šaroliko društvo za istim stolom,
gdje neki jedu svinjetinu i piju alkohol, a neki ne?

Ili je takva mogućnost druženja za neke ovdje nemoguća misija....
User avatar
fatamorgana
Posts: 26894
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#3061 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by fatamorgana »

¤ jelena ¤ wrote:Nikom nije stavljen ispred nosa tanjir sa svinjetinom uz nagovor da proba.
Pa čak i da jeste, na ovakav šaljiv način ni to nije ništa strašno. Ovo je najobičnija zezancija, šalimo se i to je to.
.....
Ili je takva mogućnost druženja za neke ovdje nemoguća misija....
Ovo drugo štos' rekla. Ili im ideš niz dlaku ili ništa od druženja, vjerskoforumski aparthejd.
A da vjernici ne gotive šalu ni zahebanciju ni to nije novost. Valjda zbog toga onda pretjerana ozbiljnost i strašenje koje su religijska sredstva ubjeđivanja gube na snazi pa im spadne ta starozavjetna proročka glazura i sjaj za cipele, Ilirija krema.
Dr_dre
Posts: 728
Joined: 25/05/2013 01:07

#3062 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by Dr_dre »

Nikom nije stavljen ispred nosa tanjir sa svinjetinom uz nagovor da proba.
Pa čak i da jeste, na ovakav šaljiv način ni to nije ništa strašno. Ovo je najobičnija zezancija, šalimo se i to je to.
Ako je nekom ovo nekakav bezobrazluk kako onda doživljava šaroliko društvo za istim stolom,
gdje neki jedu svinjetinu i piju alkohol, a neki ne?
Ili je takva mogućnost druženja za neke ovdje nemoguća misija....
Nadam se da ti nebi bilo strasno kada bi taj tanjur sto bi mi stavila pod nos dobila u po face,jer je meni opaliti nekog tanjirom po faci najobicnija zezancija i sala..
Sto se tice jedenja krmetine i pijenja alkohola nema mi nikakve razlike,mrtvi haram i jedno i drugo.
Vjerski propisi nisu sala i treba ih postovati.
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#3063 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by kerima1 »

fatamorgana wrote:
¤ jelena ¤ wrote:Nikom nije stavljen ispred nosa tanjir sa svinjetinom uz nagovor da proba.
Pa čak i da jeste, na ovakav šaljiv način ni to nije ništa strašno. Ovo je najobičnija zezancija, šalimo se i to je to.
.....
Ili je takva mogućnost druženja za neke ovdje nemoguća misija....
Ovo drugo štos' rekla. Ili im ideš niz dlaku ili ništa od druženja, vjerskoforumski aparthejd.
A da vjernici ne gotive šalu ni zahebanciju ni to nije novost. Valjda zbog toga onda pretjerana ozbiljnost i strašenje koje su religijska sredstva ubjeđivanja gube na snazi pa im spadne ta starozavjetna proročka glazura i sjaj za cipele, Ilirija krema.
A,ja kao ne volim salu jel? Svi se sale,samo svi svima kroz salu podvale sta ces takvi smo mi ljudisvi isti po tome.
Necu se vise ni saliti sa tobom:D
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#3064 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by kerima1 »

Dr_dre wrote:
Nikom nije stavljen ispred nosa tanjir sa svinjetinom uz nagovor da proba.
Pa čak i da jeste, na ovakav šaljiv način ni to nije ništa strašno. Ovo je najobičnija zezancija, šalimo se i to je to.
Ako je nekom ovo nekakav bezobrazluk kako onda doživljava šaroliko društvo za istim stolom,
gdje neki jedu svinjetinu i piju alkohol, a neki ne?
Ili je takva mogućnost druženja za neke ovdje nemoguća misija....
Nadam se da ti nebi bilo strasno kada bi taj tanjur sto bi mi stavila pod nos dobila u po face,jer je meni opaliti nekog tanjirom po faci najobicnija zezancija i sala..
Sto se tice jedenja krmetine i pijenja alkohola nema mi nikakve razlike,mrtvi haram i jedno i drugo.
Vjerski propisi nisu sala i treba ih postovati.
Zasto tolika agresivnost covjece!?? Prvo jedan vjernik se ne bi trebao tako ponasati,a drugo koliko znam ni islam ne dozvoljava da se nekoga bije zato sto ti nudi krme,alkhol ili bilo sto sto ne jedes.
User avatar
fatamorgana
Posts: 26894
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#3065 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by fatamorgana »

kerima1 wrote: A,ja kao ne volim salu jel? Svi se sale,samo svi svima kroz salu podvale sta ces takvi smo mi ljudisvi isti po tome.
Necu se vise ni saliti sa tobom:D
Ma ti među njima dođeš kao nekakav bundžija, heretik, puno pitaš i talasaš, unosiš fitnu u čvrsto zbijenim forumskim vjerskim kohortama, :lol:
User avatar
zlokruhovic
Posts: 1446
Joined: 26/12/2013 16:41

#3066 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by zlokruhovic »

Dr_dre wrote:
Nikom nije stavljen ispred nosa tanjir sa svinjetinom uz nagovor da proba.
Pa čak i da jeste, na ovakav šaljiv način ni to nije ništa strašno. Ovo je najobičnija zezancija, šalimo se i to je to.
Ako je nekom ovo nekakav bezobrazluk kako onda doživljava šaroliko društvo za istim stolom,
gdje neki jedu svinjetinu i piju alkohol, a neki ne?
Ili je takva mogućnost druženja za neke ovdje nemoguća misija....
Nadam se da ti nebi bilo strasno kada bi taj tanjur sto bi mi stavila pod nos dobila u po face,jer je meni opaliti nekog tanjirom po faci najobicnija zezancija i sala..
Sto se tice jedenja krmetine i pijenja alkohola nema mi nikakve razlike,mrtvi haram i jedno i drugo.
Vjerski propisi nisu sala i treba ih postovati.
E vidiš ja tebe nikad u kuću ne bi primio jer kad neko misli o nekim ljudima koji jedu svinjetinu da su nečisti i samim time manje vredni jer su grešni zbog toga , onda je jasno koja boleština stoji iza tih pravila.
User avatar
apsidejzi
Posts: 9947
Joined: 25/05/2013 23:49

#3067 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by apsidejzi »

kerima1 wrote:
drugi profil wrote:Btw. Dje cete zenu nagovarati na krmetinu... nije red jbg.

...s mobilnog...
Neka njih oni to nemaju 'ko ja teletine pa im prefina i krmetina :D :D :skoljka:
Jao jao jao. Ovo boli :)
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#3068 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by kerima1 »

fatamorgana wrote:
kerima1 wrote: A,ja kao ne volim salu jel? Svi se sale,samo svi svima kroz salu podvale sta ces takvi smo mi ljudisvi isti po tome.
Necu se vise ni saliti sa tobom:D
Ma ti među njima dođeš kao nekakav bundžija, heretik, puno pitaš i talasaš, unosiš fitnu u čvrsto zbijenim forumskim vjerskim kohortama, :lol:
:D :D :D
Dr_dre
Posts: 728
Joined: 25/05/2013 01:07

#3069 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by Dr_dre »

Zasto tolika agresivnost covjece!?? Prvo jedan vjernik se ne bi trebao tako ponasati,a drugo koliko znam ni islam ne dozvoljava da se nekoga bije zato sto ti nudi krme,alkhol ili bilo sto sto ne jedes.
A kako bi se vjernik trebao ponasati,de mi reci Boga ti...
Znaci neko ti stavlja tanjir sa krmetinom pod nos znajuci da to ne jedes a ti trebas nabaciti kiseli osmjeh,jel to vjernik treba uraditi ili nesto drugo,de me prosvjetli..
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#3070 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by kerima1 »

apsidejzi wrote:
kerima1 wrote:
drugi profil wrote:Btw. Dje cete zenu nagovarati na krmetinu... nije red jbg.

...s mobilnog...
Neka njih oni to nemaju 'ko ja teletine pa im prefina i krmetina :D :D :skoljka:
Jao jao jao. Ovo boli :)
Ma zezamo se,svako jede sta mu se jede.
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#3071 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by kerima1 »

Dr_dre wrote:
Zasto tolika agresivnost covjece!?? Prvo jedan vjernik se ne bi trebao tako ponasati,a drugo koliko znam ni islam ne dozvoljava da se nekoga bije zato sto ti nudi krme,alkhol ili bilo sto sto ne jedes.
A kako bi se vjernik trebao ponasati,de mi reci Boga ti...
Znaci neko ti stavlja tanjir sa krmetinom pod nos znajuci da to ne jedes a ti trebas nabaciti kiseli osmjeh,jel to vjernik treba uraditi ili nesto drugo,de me prosvjetli..
Nesto ne vjerujem da bi meni neko realno stavio tanjur krmetine,a i da to uradi rekla bih da ne jedem krmetinu,ne bih razbijala tanjur ili nesto ruzno rekla istome.
Dr_dre
Posts: 728
Joined: 25/05/2013 01:07

#3072 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by Dr_dre »

E vidiš ja tebe nikad u kuću ne bi primio jer kad neko misli o nekim ljudima koji jedu svinjetinu da su nečisti i samim time manje vredni jer su grešni zbog toga , onda je jasno koja boleština stoji iza tih pravila.
Hay ba ne palamudi i ne izmisljaj.Lupio bi je tanjirom zato sto bi mi nametala nesto sto necu i ne zelim a ne zato sto ona jede krmetinu ili zato sto pije alkohol.
Zaboli me ba i za tobom i tvojom kucom.
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#3073 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by NIN »

Dr_dre wrote:
A joj, kako da ja vama opisem tu SLOBODU kad ste vi sami odabrali ropstvo!
Mi insani smo svakako robovi,samo je pitanje kome se robuje,Bogu ili sejtanu,nekome moras.
Nagovaranje postaca da jedu haram hranu je cisti bezobrazluk.
Znaci, ne smije se ni hajvance ko sto je svinja spominjat pred insanom koji robuje? :-)

Ti brate fino onda zaobidji temu na kojoj se spominju svinje, ti saburli, a mi rahat. :wink:
Dr_dre
Posts: 728
Joined: 25/05/2013 01:07

#3074 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by Dr_dre »

Nesto ne vjerujem da bi meni neko realno stavio tanjur krmetine,a i da to uradi rekla bih da ne jedem krmetinu,ne bih razbijala tanjur ili nesto ruzno rekla istome.
Nema potrebe da govoris da ne jedes krmetinu,jer taj ko ti je gura pod nos zna to jako dobro.
Jel konacno kapiras,vjernice..
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#3075 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by 5 0 5 »

Dr_dre wrote: Hay ba ne palamudi i ne izmisljaj.Lupio bi je tanjirom zato sto bi mi nametala nesto sto necu i ne zelim a ne zato sto ona jede krmetinu ili zato sto pije alkohol.
Zaboli me ba i za tobom i tvojom kucom.
je li i to po onim pravilima s kojima si se maloprije puhao?
Locked