Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Rasprave o filozofskim temama.
Locked
User avatar
hrastov žižak
Posts: 4942
Joined: 31/07/2012 02:00

#3026 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by hrastov žižak »

zlokruhovic wrote:
hrastov žižak wrote:dobro je krme, al u mene želudac naučio na sudžuku od pet maraka kila, ne smijem se igrat s probavom
To je 2,5 evra?? , pa to je džabe jbt. :shock:

Toga kod mene nema , i ako ima verujem da ta tvoja cena je prosto nemoguća.

U čemu je fora?? , najeftinije svinjske kobaje su 4,5 evra kod nas vamo , da krave ne tele po 12 teladi kod vas u Bosni?? :-D
Ja kupujem sudžuku od Avde zvanog Ne Pitaj, dobio nadimak devedesedme kad ga je Ramiz Džindić pito što je tako jeftin, a Avdo mu, gledajući u zvrkove mesa čija tajnost porijekla je veća i od tajne porijekla same Vaseljene, odgovorio:"Ne pitaj, nisam ni ja pito što sam leže kad im donesem sjena"
User avatar
zlokruhovic
Posts: 1446
Joined: 26/12/2013 16:41

#3027 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by zlokruhovic »

hrastov žižak wrote:
zlokruhovic wrote:
hrastov žižak wrote:dobro je krme, al u mene želudac naučio na sudžuku od pet maraka kila, ne smijem se igrat s probavom
To je 2,5 evra?? , pa to je džabe jbt. :shock:

Toga kod mene nema , i ako ima verujem da ta tvoja cena je prosto nemoguća.

U čemu je fora?? , najeftinije svinjske kobaje su 4,5 evra kod nas vamo , da krave ne tele po 12 teladi kod vas u Bosni?? :-D
Ja kupujem sudžuku od Avde zvanog Ne Pitaj, dobio nadimak devedesedme kad ga je Ramiz Džindić pito što je tako jeftin, a Avdo mu, gledajući u zvrkove mesa čija tajnost porijekla je veća i od tajne porijekla same Vaseljene, odgovorio:"Ne pitaj, nisam ni ja pito što sam leže kad im donesem sjena"
:lol: :lol:

Išla je priča koja se govorila od uha do uha da je pala cena ćevapa i opšte mlevenog mesa posle poplava , mislim da ti govori dovoljno o kakvoj gadosti je reč i da me ne bi uopšte čudilo takvo šta na ovim prostorima.
Izvini možda sam ti sad smučio život , ali jbg takav je život(bar ovde). :D

Kod mene ima moj stari drugar Tepo(Tepavčević) koji drži grill-bar , i kad dođemo onako ekipno pripiti kod njega na krkanje kad izađemo uveče , neko uvek kaže :"Tepo donesi nam te vešalice od pokojnog Džekija".
Ovaj kukavac dođe i odmah tiho veli :"Koji vam je k..ac sa tim zajebancijama, jbt ima gostiju". :-D
User avatar
hrastov žižak
Posts: 4942
Joined: 31/07/2012 02:00

#3028 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by hrastov žižak »

Ma uzmali smo i gajbu piva za 7 marki, nema kakih nije bilo, od Lava do Karlsberga, neki su čak postali imuni na proliv, al nema više, mada jedan drugi trgovac pokušava da upozna tajne puteve otpisa robe, pa vidićemo šta će ispast :D
User avatar
zlokruhovic
Posts: 1446
Joined: 26/12/2013 16:41

#3029 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by zlokruhovic »

hrastov žižak wrote:Ma uzmali smo i gajbu piva za 7 marki, nema kakih nije bilo, od Lava do Karlsberga, neki su čak postali imuni na proliv, al nema više, mada jedan drugi trgovac pokušava da upozna tajne puteve otpisa robe, pa vidićemo šta će ispast :D
šta nam boga da. :-D

Bog je nama vamo dao i lažni trapist(kačkavalj) sir od otprilike 2 i nešto eura kilo.
On je tako božanske prirode da kad ga staviš na pizzu on se transformiše u žutu gustu tečnost koja se slije u ćoškove pleha za pečenje , a to se zove rastopljeni margarin(plus malo surutke). :-D
User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#3030 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by lua »

kerima1 wrote: Jah,bljah,necuu. :skoljka:
Naprosto ne možeš, al' ozbiljno, za hranu reć "bljah" sve i da je utičnica.
Jarane ja sogan dolmu kad vidim dođe mi krme da jedem :D, al' opet ne kažem "bljah sogan dolma"

hrana k'o hrana, ima raje nemaju ni krmeta ni sogan dolme, kako je tek njima?
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#3031 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by nasa »

ako cemo cjepidlaciti I to sto nagovarate zenu da proba svinjetinu je....Boze sacuvaj :D
User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#3032 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by lua »

Ja je vala ne nagovaram. Samo kritikujem što za nimet kaže "bljah". 8-)
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#3033 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by dustaban »

Znaci sad je prica o hrani u kontekstu religije...
Jos jedan dokaz o religijskom bezobrazluku i besmislu, dopusta i zabranjuje zivotinje iz okruzenja u kojem je nastala i te odredbe uvaljuje Bogu!
Ja ne volim cak ni ribu, pogotovo kad je u ustima krokodila, ali tanko narezan svinjski prsut u kombinaciji sa livanjskim sirom i casom dobrom vina... ma jebo pakao!
Image

Za sve vas kojima je ovo grijeh i gadi vam se, evo jedna bezgresna slastica

:mrgreen:
User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#3034 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by lua »

Ima ovdje i postača. 8-) Ako je bilo upitno da li ćemo svi skupa u pakao, mislim da je sada po svim mjerilima jasno, da definitivno idemo.
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#3035 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by kerima1 »

nasa wrote:ako cemo cjepidlaciti I to sto nagovarate zenu da proba svinjetinu je....Boze sacuvaj :D
Ma koja im fajde,samo ramazan pa ne mogu ostro im se suprostaviti :D Smijesno bas sto me nagovaraju hahaha.
Łua @
Razumijem imas pravo,neko bi i krmetine jeo i raskuhanog samog luka,samo da nesto jede.
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#3036 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by drug_profi »

Ka ne mogu patlidzane smislit niti morske plodove sem ribe
Vjerovatno bih umro kad bih na to spao.

...s mobilnog...
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#3037 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by drug_profi »

Btw. Dje cete zenu nagovarati na krmetinu... nije red jbg.

...s mobilnog...
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#3038 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by vatrogasac »

NIN wrote:
kerima1 wrote:Odoh ja vi samo o krmetini zgadit cete mi i pitu veceras. :lol:
Laku noc.

nemoja tako, cuj zgadit?

krmetina je ukusnija od kravetine, stotinu puta!

:D
Eh sada....De gustibus non est disputandum.
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#3039 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by kerima1 »

drugi profil wrote:Btw. Dje cete zenu nagovarati na krmetinu... nije red jbg.

...s mobilnog...
Neka njih oni to nemaju 'ko ja teletine pa im prefina i krmetina :D :D :skoljka:
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#3040 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by dustaban »

kerima1 wrote:
nasa wrote:ako cemo cjepidlaciti I to sto nagovarate zenu da proba svinjetinu je....Boze sacuvaj :D
Ma koja im fajde,samo ramazan pa ne mogu ostro im se suprostaviti :D Smijesno bas sto me nagovaraju hahaha.
Łua @
Razumijem imas pravo,neko bi i krmetine jeo i raskuhanog samog luka,samo da nesto jede.
Samo onaj ko ima priliku istovremeno probati sudzuku i kulen, govedju i svinjsku suhovinu... shvaca sav apsurd te zabrane i nerazumnu zrtvu koju namece halal diktatura.
Postujem ogranicenja bazirana na zdravstvenim razlozima (ko, biva, halal meso je zdravo?!) ali brate najezim se na argumentacije bazirane na religijskim dogmama o hrani.
Rekoh vec, meni riba nije bas draga mada zalim zbog toga, ali sustina je u tome da mi ribu NIKO NE BRANI !

A joj, kako da ja vama opisem tu SLOBODU kad ste vi sami odabrali ropstvo!
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#3041 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by drug_profi »

Meni je vala govedji prsut ljepsi ali sunka i cajna morju biti od gice

...s mobilnog...
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#3042 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by vatrogasac »

dustaban wrote: A joj, kako da ja vama opisem tu SLOBODU kad ste vi sami odabrali ropstvo!
Ropstvo što neću najjeftinije meso da jedem. :mrgreen: Puno brineš.....moje 'nakoso' se sprema u Visokom.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#3043 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by S4mpion »

dustaban wrote: Samo onaj ko ima priliku istovremeno probati sudzuku i kulen, govedju i svinjsku suhovinu... shvaca sav apsurd te zabrane i nerazumnu zrtvu koju namece halal diktatura.
Postujem ogranicenja bazirana na zdravstvenim razlozima (ko, biva, halal meso je zdravo?!) ali brate najezim se na argumentacije bazirane na religijskim dogmama o hrani.
Rekoh vec, meni riba nije bas draga mada zalim zbog toga, ali sustina je u tome da mi ribu NIKO NE BRANI !

A joj, kako da ja vama opisem tu SLOBODU kad ste vi sami odabrali ropstvo!
Ne možeš ti to shvatit, sam si sebi stvorio ropstvo, moraš se malo oslobodit iz tih lanaca, da malo osjetiš slobodu. :sabur:
User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#3044 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by lua »

vatrogasac wrote:
dustaban wrote: A joj, kako da ja vama opisem tu SLOBODU kad ste vi sami odabrali ropstvo!
Ropstvo što neću najjeftinije meso da jedem. :mrgreen: Puno brineš.....moje 'nakoso' se sprema u Visokom.

Ima i skupe krmetine. http://www.embutidosfermin.com/en/iberico_ham.html

Đe si Bil Gejc
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#3045 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by S4mpion »

vatrogasac wrote:
dustaban wrote: A joj, kako da ja vama opisem tu SLOBODU kad ste vi sami odabrali ropstvo!
Ropstvo što neću najjeftinije meso da jedem. :mrgreen: Puno brineš.....moje 'nakoso' se sprema u Visokom.
Image
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#3046 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by vatrogasac »

lua wrote:
vatrogasac wrote:
dustaban wrote: A joj, kako da ja vama opisem tu SLOBODU kad ste vi sami odabrali ropstvo!
Ropstvo što neću najjeftinije meso da jedem. :mrgreen: Puno brineš.....moje 'nakoso' se sprema u Visokom.

Ima i skupe krmetine. http://www.embutidosfermin.com/en/iberico_ham.html

Đe si Bil Gejc
Čak i tu skupu ne voli Dr. med. Hans Heinrich Reckeweg.

http://www.gesundheitlicheaufklaerung.d ... gesundheit
User avatar
hrastov žižak
Posts: 4942
Joined: 31/07/2012 02:00

#3047 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by hrastov žižak »

lua wrote:
vatrogasac wrote:
dustaban wrote: A joj, kako da ja vama opisem tu SLOBODU kad ste vi sami odabrali ropstvo!
Ropstvo što neću najjeftinije meso da jedem. :mrgreen: Puno brineš.....moje 'nakoso' se sprema u Visokom.

Ima i skupe krmetine. http://www.embutidosfermin.com/en/iberico_ham.html

Đe si Bil Gejc
mora se pokazat da se u ezdea dobro jede
User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#3048 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by lua »

Mi smo Alijini, Alija je naš. Krmetinu nemoj da papaš.
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#3049 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by kerima1 »

A joj, kako da ja vama opisem tu SLOBODU kad ste vi sami odabrali ropstvo!
Ma svi mi robujemo nekom,ako nikom onda sebi jer ugadjamo sebi najvise.
Ja bih pojela krmetine 2 kile ako treba,samo ako bih time mogla sprijeciit krvoprolice u Gazi.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#3050 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by vatrogasac »

hrastov žižak wrote:
lua wrote:
vatrogasac wrote:
Ropstvo što neću najjeftinije meso da jedem. :mrgreen: Puno brineš.....moje 'nakoso' se sprema u Visokom.

Ima i skupe krmetine. http://www.embutidosfermin.com/en/iberico_ham.html

Đe si Bil Gejc
mora se pokazat da se u ezdea dobro jede
Ništa onda. Ti i dalje kupuj kod Kineza papuče. Ja nisam toliko bogat da kupujem jeftine stvari.
Locked