Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Rasprave o filozofskim temama.
Locked
Dr_dre
Posts: 728
Joined: 25/05/2013 01:07

#3001 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by Dr_dre »

U stvarnosti ne pišu svi sastojci iako bi trebalo da pišu ....
Ako nesto ne znas onda nisi gresan,zar ne,gresan je onaj ko ti namjerno podvali.
Btw u svakom slucaju se gubi primarno svojstvo,jer mene chokoladna bananica uopste ne asocira na krmetinu.
User avatar
fatamorgana
Posts: 26894
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#3002 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by fatamorgana »

kerima1 wrote:
Fato hvala na posveti :D
Za tvoju informaciju lik koji pjeva je "Yemenite mountain singer" semplovan/skinut sa ploče i dodat na muzičku funky podlogu ove dvojice genijalaca, Eno/Byrne.
User avatar
fatamorgana
Posts: 26894
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#3003 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by fatamorgana »

Dr_dre wrote:
U stvarnosti ne pišu svi sastojci iako bi trebalo da pišu ....
Ako nesto ne znas onda nisi gresan,zar ne,gresan je onaj ko ti namjerno podvali.
Btw u svakom slucaju se gubi primarno svojstvo,jer mene chokoladna bananica uopste ne asocira na krmetinu.
Osim po žutoj boji, krme kad se okupa žute je boje! :lol:
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#3004 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by kerima1 »

fatamorgana wrote:
kerima1 wrote:
Fato hvala na posveti :D
Za tvoju informaciju lik koji pjeva je "Yemenite mountain singer" semplovan/skinut sa ploče i dodat na muzičku funky podlogu ove dvojice genijalaca, Eno/Byrne.
Mah,sto je bitno nisam ni poslusala,nemam kad sada. :lol: Ja zahvalila jer meni je namijenjeno.
User avatar
fatamorgana
Posts: 26894
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#3005 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by fatamorgana »

kerima1 wrote:
fatamorgana wrote:
kerima1 wrote:
Fato hvala na posveti :D
Za tvoju informaciju lik koji pjeva je "Yemenite mountain singer" semplovan/skinut sa ploče i dodat na muzičku funky podlogu ove dvojice genijalaca, Eno/Byrne.
Mah,sto je bitno nisam ni poslusala,nemam kad sada. :lol: Ja zahvalila jer meni je namijenjeno.
Ma ko će SAD slušat' te gluposti, :lol:
Dr_dre
Posts: 728
Joined: 25/05/2013 01:07

#3006 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by Dr_dre »

Osim po žutoj boji, krme kad se okupa žute je boje!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#3007 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by kerima1 »

zlokruhovic wrote:
kerima1 wrote: Ne bih ja to nema pare :)
Jednostavno kad ti je od rodjenja ogade,da se to ne jede gotovo je.Jedi ti ne govorim ti nista. :D
ti popijes pasvaka meza dobro dodje :lol:
:janpi:
Ovo je dobar stav i za poštovanje i još plus nutricionistički razlozi , ali ako je iz verksih razloga onda je bar problematično kad je i pitanju odnos za krmodžercima(nemuslimanima).

Zamisli ti sad spremiš neku pečenu ćurku za večeru i dođu ti gosti , i jedna od njih kaže da neće ćuretine jer mu religija veli da je ćurka nečista.
Tebi će bar jednom proći kroz glavu ono tipa "Šta ovaj govori , jel to misli da sam i ja nečista čim jedem ćuretinu??" , a on onako uljuudno kaže :"Ne,ne,ne,..ne mislim ja da si ti nečista već samo da je ćurka nečista".

Znači kao što sam i rekao u predhodnom postu , odnos spram životinja u religijama je moralističkog tipa i smatranjem životinja lošim samih po sebi , a tome je najveći dokaz to što ih jedu nevernici i neprijatelji vere i boga.
Da i nutricionisticki su razlozi,jer ne smatram meso bilo koje nesto posebno zdravo,sve zivotnje se danas hrane na brzinu otud razne bolescure.nema zdravlja do organskog povrca i voca. :)
User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#3008 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by lua »

Dr_dre wrote:
U stvarnosti ne pišu svi sastojci iako bi trebalo da pišu ....
Ako nesto ne znas onda nisi gresan,zar ne,gresan je onaj ko ti namjerno podvali.
Btw u svakom slucaju se gubi primarno svojstvo,jer mene chokoladna bananica uopste ne asocira na krmetinu.

Namjerno podvali? 21.vijek? Internet? Google? TV? Knjige? Novine? Samo se ti tješi.
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#3009 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by NIN »

kerima1 wrote:ma vjerujem ti, zajebajem se :)

al opet stojim iza toga da je svinjetina vrhunsko crveno meso, narocito namjenjeno za obradu, nema ga jaceg! nema boljeg kulena, cajne, prsuta, krmenadle, odreska, kranjske, nema jaceg mesa na dunjaluku sto se tice obrade mesa!
To tako kazes,zato sto je jeftinije od junetine i teletine. :D Salim se,moguce da je jestivo i ukusnoi to svinjsko,samo ko ga nije nikada ni probao kako ce znati.Po evropi recimo dosta krscana ne jede zbog zdravlja,a ljudi su informisani,znaci ima tu necega sto ga ne dovodi u istu ravan kao od ostale zivine.Sa druge strane imamo opet ljude koji nikako ne jedu nikakvo meso,ma sve je to stvar izbora.

Fato hvala na posveti :D[/quote]

probaj pa ces skontat!

nema jaceg suhog mesa od svinjetine!
User avatar
zlokruhovic
Posts: 1446
Joined: 26/12/2013 16:41

#3010 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by zlokruhovic »

kerima1 wrote: Da i nutricionisticki su razlozi,jer ne smatram meso bilo koje nesto posebno zdravo,sve zivotnje se danas hrane na brzinu otud razne bolescure.nema zdravlja do organskog povrca i voca. :)
Ja sam iz "svinjskih krajeva" ali svinjetinu jedem jako retko jer mi se smučila , a naročito industrijski mesni prozivodi.
Ponekad klopam sa roštilja i domaće kobaje,šunke i kulene , ali i to sve retko.

p.s
NIN je nešto i u pravu , nikad suvo goveđe meso ili bilo koje drugo suvo meso ne može ni prići svinjskim suhomesnatim proizvodima.
Tako da gubiš bar jedno iskustvo , koje može biti dobro al' i ne mora. :D
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#3011 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by kerima1 »

probaj pa ces skontat!

nema jaceg suhog mesa od svinjetine!
Kako cu probati nesto sto ne jedem?
Eto rekao si ti kakvo je,vjerujem,mada mi se ne smaga. :)
User avatar
hrastov žižak
Posts: 4942
Joined: 31/07/2012 02:00

#3012 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by hrastov žižak »

dobro je krme, al u mene želudac naučio na sudžuku od pet maraka kila, ne smijem se igrat s probavom
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#3013 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by kerima1 »

zlokruhovic wrote:
kerima1 wrote: Da i nutricionisticki su razlozi,jer ne smatram meso bilo koje nesto posebno zdravo,sve zivotnje se danas hrane na brzinu otud razne bolescure.nema zdravlja do organskog povrca i voca. :)
Ja sam iz "svinjskih krajeva" ali svinjetinu jedem jako retko jer mi se smučila , a naročito industrijski mesni prozivodi.
Ponekad klopam sa roštilja i domaće kobaje,šunke i kulene , ali i to sve retko.

p.s
NIN je nešto i u pravu , nikad suvo goveđe meso ili bilo koje drugo suvo meso ne može ni prići svinjskim suhomesnatim proizvodima.
Tako da gubiš bar jedno iskustvo , koje može biti dobro al' i ne mora. :D
Ne gubim ja nista ko ne smaga mi se,da je meni sada sa raznja janjetine :D .Ima dosta i muslimana ne vole recimo janjetinu,jaretinu,malo skroz i junetinu,a da sad jede svinjetinu.sve je stvar izbora dzaba je.
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#3014 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by NIN »

kerima1 wrote:Kako cu probati nesto sto ne jedem?
Fino, uzmes i pojedes! :)
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#3015 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by kerima1 »

Odoh ja vi samo o krmetini zgadit cete mi i pitu veceras. :lol:
Laku noc.
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#3016 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by kerima1 »

NIN wrote:
kerima1 wrote:Kako cu probati nesto sto ne jedem?
Fino, uzmes i pojedes! :)
Jah,bljah,necuu. :skoljka:
User avatar
zlokruhovic
Posts: 1446
Joined: 26/12/2013 16:41

#3017 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by zlokruhovic »

kerima1 wrote:
probaj pa ces skontat!

nema jaceg suhog mesa od svinjetine!
Kako cu probati nesto sto ne jedem?
Eto rekao si ti kakvo je,vjerujem,mada mi se ne smaga. :)
Nemoj tako.

Primera radi pre nekoliko decenija niko ne bi ni primirisao morske plodove , već bi sa gađnjem odbijali.
Ali vremenom i informisanošću došlo je do toga da ovdašnji ljudi se satiru od morskih ljigavih i nečistih plodova , a i naravno što niko nije stvorio religiju i u njoj zabranio da se jedu moraki plodovi. :-D

Niko ti ne govori da kupiš svinjsku polutku i strpaš je u zamrzivač , već ako se nađeš u nekoj prilici i neko te sticajem okolnosti ponudi , ti uzmi i probaj , neće se nebesa slomiti nad tvojom glavom zbog toga , a niti ćeš biti prebačena u bolnicu zbog trovanja , a niti će te okinuti srčana kap 10 godina posle probanja tog svinjskog artikla. :-D
User avatar
fatamorgana
Posts: 26894
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#3018 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by fatamorgana »

kerima1 wrote:Odoh ja vi samo o krmetini zgadit cete mi i pitu veceras. :lol:
Laku noc.
Kad bi samo znala šta se sve u jufke stavlja, :lol:
Dr_dre
Posts: 728
Joined: 25/05/2013 01:07

#3019 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by Dr_dre »

Fino, uzmes i pojedes!
Nije fino puniti utrobu vatrom dzehenemskom.
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#3020 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by NIN »

kerima1 wrote:Odoh ja vi samo o krmetini zgadit cete mi i pitu veceras. :lol:
Laku noc.

nemoja tako, cuj zgadit?

krmetina je ukusnija od kravetine, stotinu puta!

:D
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 5158
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#3021 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by ¤ jelena ¤ »

hrastov žižak wrote:dobro je krme, al u mene želudac naučio na sudžuku od pet maraka kila, ne smijem se igrat s probavom
Za probleme s probavom, žgaravicom i tako to....tu je slaninica. :gladna:

Najbolja je domaća "sapunjara", ali u nedostatku pomenute može pomoći i "adidas". :D
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#3022 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by kerima1 »

Pa zlokruhu ne jedu muslimani gicu pusti me bolan :D
Hajd ovaj Nin on je ćafir iako je nas staš' mu. Nine haram ti bilo :lol:
User avatar
zlokruhovic
Posts: 1446
Joined: 26/12/2013 16:41

#3023 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by zlokruhovic »

hrastov žižak wrote:dobro je krme, al u mene želudac naučio na sudžuku od pet maraka kila, ne smijem se igrat s probavom
To je 2,5 evra?? , pa to je džabe jbt. :shock:

Toga kod mene nema , i ako ima verujem da ta tvoja cena je prosto nemoguća.

U čemu je fora?? , najeftinije svinjske kobaje su 4,5 evra kod nas vamo , da krave ne tele po 12 teladi kod vas u Bosni?? :-D
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#3024 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by kerima1 »

Stave loja previse,a on je ovdje kod nas jeftin,tako da se te kobasice jedva jedu.
User avatar
zlokruhovic
Posts: 1446
Joined: 26/12/2013 16:41

#3025 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by zlokruhovic »

kerima1 wrote:Pa zlokruhu ne jedu muslimani gicu pusti me bolan :D
Hajd ovaj Nin on je ćafir iako je nas staš' mu. Nine haram ti bilo :lol:
Dobro , jel jedeš jabuke??

Znaš šta hrišćani pomisle kad vide ženu koja samo pravi pite i kolače od jabuka zato što ima je sezona?! , bolje da ti ne kažem jer Tetka ljudskog roda Eva(inače žensko) je sve rekla. :D
Locked