Australian Open 2022

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
piupiu
Posts: 16718
Joined: 05/01/2008 05:08

#301 Re: Australian Open 2022

Post by piupiu »

doktornauke wrote: 31/01/2022 12:35
piupiu wrote: 31/01/2022 12:17

Slike koje su objavljene pokazuju da nije. Da apsolviramo, jer nije bio zaražen. Što dalje znači... :D
https://www.klix.ba/sport/tenis/djokovi ... /220131037
:thumbup:
Ja, i? Kakav je ovo dječji odgovor?
User avatar
doktornauke
Posts: 686
Joined: 14/01/2022 12:49
Location: Hospital

#302 Re: Australian Open 2022

Post by doktornauke »

piupiu wrote: 31/01/2022 12:55
Ja, i? Kakav je ovo dječji odgovor?
Ne moze nam niko nista,jaci smo od sudbine.Ni teror zvani vakcinacija vam ne pomaze :lol:
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3047
Joined: 25/06/2014 14:16

#303 Re: Australian Open 2022

Post by kakotakonikako »

doktornauke wrote: 31/01/2022 12:58
piupiu wrote: 31/01/2022 12:55

Ja, i? Kakav je ovo dječji odgovor?
Ne moze nam niko nista,jaci smo od sudbine.Ni teror zvani vakcinacija vam ne pomaze :lol:
Ko je osvojio AO 2022 ?

Ko ima najvise osvojenih GS ?
User avatar
doktornauke
Posts: 686
Joined: 14/01/2022 12:49
Location: Hospital

#304 Re: Australian Open 2022

Post by doktornauke »

kakotakonikako wrote: 31/01/2022 18:48
doktornauke wrote: 31/01/2022 12:58

Ne moze nam niko nista,jaci smo od sudbine.Ni teror zvani vakcinacija vam ne pomaze :lol:
Ko je osvojio AO 2022 ?

Ko ima najvise osvojenih GS ?
Nikola Nikic
User avatar
Poirier
Posts: 187
Joined: 23/12/2021 10:10

#305 Re: Australian Open 2022

Post by Poirier »

Jedno lagano osvrtanje na finale, sta reci osim bravo Rafa, doktore tenisa! Medo je igrao sasvim dobro,ovdje je presudio Rafin pobjednicki mentalitet i borba do zadnje kapi krvi i znoja. Negdje sam procitao da postoji diskusija da li je sada Wimbledon Rafi najslabiji slam s obzirom da je toliko puta igrao finale AO, stizao do zavrsnica te ga sad napokon nakon 09' osvojio, a u WB nije ostvario neki pomak jako dugo, ne racunajuci 1/2 sa Novakom 18'. Sta vi mislite o tome, ima li neko dovoljno dobar da napise neko kvalitetno misljenje i post? :D
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3047
Joined: 25/06/2014 14:16

#306 Re: Australian Open 2022

Post by kakotakonikako »

doktornauke wrote: 31/01/2022 19:56
kakotakonikako wrote: 31/01/2022 18:48

Ko je osvojio AO 2022 ?

Ko ima najvise osvojenih GS ?
Nikola Nikic
Sjedi jedan :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56027
Joined: 15/12/2008 16:53

#307 Re: Australian Open 2022

Post by ultima_palabra »

Poirier wrote: 31/01/2022 20:12 Jedno lagano osvrtanje na finale, sta reci osim bravo Rafa, doktore tenisa! Medo je igrao sasvim dobro,ovdje je presudio Rafin pobjednicki mentalitet i borba do zadnje kapi krvi i znoja. Negdje sam procitao da postoji diskusija da li je sada Wimbledon Rafi najslabiji slam s obzirom da je toliko puta igrao finale AO, stizao do zavrsnica te ga sad napokon nakon 09' osvojio, a u WB nije ostvario neki pomak jako dugo, ne racunajuci 1/2 sa Novakom 18'. Sta vi mislite o tome, ima li neko dovoljno dobar da napise neko kvalitetno misljenje i post? :D
Pa jeste, Nadal nije ostvario nista na W izmedju 2012-17... onda se probudio sa dva polufinala zaredom (2018. bio na par poena od titule obzirom da bi igrao finale sa Andersonom). Poslije toga se jednu godinu nije igrao turnir i jednu godinu bio povrijedjen. Realno je tesko ocekivati neke dobre rezultate tamo do kraja karijere.

Sto se tice AO, mislim da je tamo njemu najveci problem tajming, to sto je pocetak sezone. On je confidence player i treba mu nekoliko turnira da se zagrije, par pobjeda da nabije samopouzdanje i onda ga je tesko pobijediti. Svaki GS to donekle ima osim AO, gdje ulazis direktno sa priprema i odmah moras biti u formi. Ako pokusavas previse, onda dolaze povrede... nije cudno da je najvise povreda zaradio tamo.
User avatar
Poirier
Posts: 187
Joined: 23/12/2021 10:10

#308 Re: Australian Open 2022

Post by Poirier »

ultima_palabra wrote: 31/01/2022 21:36
Poirier wrote: 31/01/2022 20:12 Jedno lagano osvrtanje na finale, sta reci osim bravo Rafa, doktore tenisa! Medo je igrao sasvim dobro,ovdje je presudio Rafin pobjednicki mentalitet i borba do zadnje kapi krvi i znoja. Negdje sam procitao da postoji diskusija da li je sada Wimbledon Rafi najslabiji slam s obzirom da je toliko puta igrao finale AO, stizao do zavrsnica te ga sad napokon nakon 09' osvojio, a u WB nije ostvario neki pomak jako dugo, ne racunajuci 1/2 sa Novakom 18'. Sta vi mislite o tome, ima li neko dovoljno dobar da napise neko kvalitetno misljenje i post? :D
Pa jeste, Nadal nije ostvario nista na W izmedju 2012-17... onda se probudio sa dva polufinala zaredom (2018. bio na par poena od titule obzirom da bi igrao finale sa Andersonom). Poslije toga se jednu godinu nije igrao turnir i jednu godinu bio povrijedjen. Realno je tesko ocekivati neke dobre rezultate tamo do kraja karijere.

Sto se tice AO, mislim da je tamo njemu najveci problem tajming, to sto je pocetak sezone. On je confidence player i treba mu nekoliko turnira da se zagrije, par pobjeda da nabije samopouzdanje i onda ga je tesko pobijediti. Svaki GS to donekle ima osim AO, gdje ulazis direktno sa priprema i odmah moras biti u formi. Ako pokusavas previse, onda dolaze povrede... nije cudno da je najvise povreda zaradio tamo.
Na startu karijere kako je krenuo sa onim finalima u kojima je gubio a na kraju i dobio Rogera 2008, zatim dobio Berdycha te izgubio finale od Novaka, moglo se tad ocekivati da ce mu to biti drugi najdrazi slem a ne najmrzi. Medjutim, kako je vrijeme odmicalo, on se dokazao na HC, na USO pogotovo sa 4 titule. Na AO je napokon dosla ova druga. Ni ja ne vjerujem da moze opet nekad uzeti WB. Ali isto tako vjerujem da ako postoji mali promil sanse onda je to ova godina. Ako Djokovic ne bude igrao naravno i Federer te ako bi cak i igrali a ranije ispali. Sve osim toga bi Rafi oduzelo sve sanse tu. Idealno bi bilo osvojiti RG koji slijedi, to bi mu dalo krila da se sprema za travu definitivno.

Sto se tice AO, ja sam nakon 2019 iskreno skroz odustao od ovog turnira. Mislio sam si, ma nema sanse da uzme vise ikad, tu su Novak, Thiem, Stefanos, Daniil, Zveki. Ali eto malo mu se ocistio put, imao je tezak zrijeb na samom startu ali nakon deportacije Novaka, redom su ispadali i Hurkacz i Karatsev i Zverev. Doduse, samo bi ga ovaj zadnji uz veliko MOZDA mogao dobiti. Pun pogodak je bilo igranje onog turnira 250 u Melbourneu. Odlicna priprema, na kraju i titula. Naravno da u poredjenju sa nekim drugim turnirima se taj turnir ne bi trebao ni spominjati, ali je bas tu pokazao da moze dobro igrati.

Nadam se da sad nece stati, jeste u godinama, ali bi se morao zaletiti da uzme Miami. Negdje sam na internetu pronasao njegov kalendar, Acapulco ce preskociti vjerovatno iako je bio planiran. Miami mu treba, jos se igra na 2 dobijena, sa ovom igrom iz Australije jedino vidim Djokovica kao favorita iznad njega. Ali i Novak zna kiksnuti na Mastersima, jos nije igrao dovoljno meceva, ustvari nista ove godine, ali ce igrati Dubai. Takodjer tu je i utrka po broju turnira 1000, Novak je stepenicu iznad, mogao bi ga Rafa i tu presisati jer uskoro slijedi i sljaka. Ali o tom po tom. Donedavno nismo znali ni hoce li se i kad ce se vracati. Ja cu ipak prokomentarisati i ostatak sezone. Nakon WB ide Montreal cini mi se, tu je jak dosta pa bi to mogao igrati ali preskociti Cincy te sve karte baciti na USO. Ako bude zdrav dovoljno. Jer na USO komotno moze bilo koga dobiti pa i Novaka. 5-ta titula bi mu tu sjela samo tako.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56027
Joined: 15/12/2008 16:53

#309 Re: Australian Open 2022

Post by ultima_palabra »

Poirier wrote: 31/01/2022 22:26
ultima_palabra wrote: 31/01/2022 21:36

Pa jeste, Nadal nije ostvario nista na W izmedju 2012-17... onda se probudio sa dva polufinala zaredom (2018. bio na par poena od titule obzirom da bi igrao finale sa Andersonom). Poslije toga se jednu godinu nije igrao turnir i jednu godinu bio povrijedjen. Realno je tesko ocekivati neke dobre rezultate tamo do kraja karijere.

Sto se tice AO, mislim da je tamo njemu najveci problem tajming, to sto je pocetak sezone. On je confidence player i treba mu nekoliko turnira da se zagrije, par pobjeda da nabije samopouzdanje i onda ga je tesko pobijediti. Svaki GS to donekle ima osim AO, gdje ulazis direktno sa priprema i odmah moras biti u formi. Ako pokusavas previse, onda dolaze povrede... nije cudno da je najvise povreda zaradio tamo.
Na startu karijere kako je krenuo sa onim finalima u kojima je gubio a na kraju i dobio Rogera 2008, zatim dobio Berdycha te izgubio finale od Novaka, moglo se tad ocekivati da ce mu to biti drugi najdrazi slem a ne najmrzi. Medjutim, kako je vrijeme odmicalo, on se dokazao na HC, na USO pogotovo sa 4 titule. Na AO je napokon dosla ova druga. Ni ja ne vjerujem da moze opet nekad uzeti WB. Ali isto tako vjerujem da ako postoji mali promil sanse onda je to ova godina. Ako Djokovic ne bude igrao naravno i Federer te ako bi cak i igrali a ranije ispali. Sve osim toga bi Rafi oduzelo sve sanse tu. Idealno bi bilo osvojiti RG koji slijedi, to bi mu dalo krila da se sprema za travu definitivno.

Sto se tice AO, ja sam nakon 2019 iskreno skroz odustao od ovog turnira. Mislio sam si, ma nema sanse da uzme vise ikad, tu su Novak, Thiem, Stefanos, Daniil, Zveki. Ali eto malo mu se ocistio put, imao je tezak zrijeb na samom startu ali nakon deportacije Novaka, redom su ispadali i Hurkacz i Karatsev i Zverev. Doduse, samo bi ga ovaj zadnji uz veliko MOZDA mogao dobiti. Pun pogodak je bilo igranje onog turnira 250 u Melbourneu. Odlicna priprema, na kraju i titula. Naravno da u poredjenju sa nekim drugim turnirima se taj turnir ne bi trebao ni spominjati, ali je bas tu pokazao da moze dobro igrati.

Nadam se da sad nece stati, jeste u godinama, ali bi se morao zaletiti da uzme Miami. Negdje sam na internetu pronasao njegov kalendar, Acapulco ce preskociti vjerovatno iako je bio planiran. Miami mu treba, jos se igra na 2 dobijena, sa ovom igrom iz Australije jedino vidim Djokovica kao favorita iznad njega. Ali i Novak zna kiksnuti na Mastersima, jos nije igrao dovoljno meceva, ustvari nista ove godine, ali ce igrati Dubai. Takodjer tu je i utrka po broju turnira 1000, Novak je stepenicu iznad, mogao bi ga Rafa i tu presisati jer uskoro slijedi i sljaka. Ali o tom po tom. Donedavno nismo znali ni hoce li se i kad ce se vracati. Ja cu ipak prokomentarisati i ostatak sezone. Nakon WB ide Montreal cini mi se, tu je jak dosta pa bi to mogao igrati ali preskociti Cincy te sve karte baciti na USO. Ako bude zdrav dovoljno. Jer na USO komotno moze bilo koga dobiti pa i Novaka. 5-ta titula bi mu tu sjela samo tako.
Ne vidim da ce iko od velike trojke nesto zapinjati na Mastersima, samo se Slamovi sada broje. Nadalu su bitna ona tri na sljaci plus Kanada zbog pripreme za Slamove, a ostalo je u drugom planu. Od proljetne americke turneje, njemu je uvijek draze igrati IW zbog normalnijeg terena i klime, a nije mu vise 20 da moze ganjati oba. Miami ima jednu od najodvratnijih podloga, sporu i sa niskim odskokom plus nepodnosljivu vlagu zbog koje je onomad predao Dzumhuru.
PaulTracy
Posts: 695
Joined: 12/05/2021 00:19

#310 Re: Australian Open 2022

Post by PaulTracy »

Better Man wrote: 30/01/2022 23:05
doktornauke wrote: 30/01/2022 21:28
Nije znao da je pozitivan,logicno da ne pratis sta je izjavljivao cim gluposti konstatujes. :thumbup:
Nije znao da je pozitivan, jer nije bio uopšte zaražen. Sve je to izmislio i s lažnom potvrdom pokušao ući u Australiju.
Slažem se da nije bio pozitivan. Slagao je da je bio pozitivan a kada je provaljen svojim javnim nastupima u periodu kad je bio "zaražen" imao je 2 opcije:
-da prizna da je lagao i ispadne lažov
-da ostane pri laži i ispadne neodgovoran.
Odlučio se za drugu opciju jer je manje štetna za njegov položaj u procesu i imidž.
User avatar
doktornauke
Posts: 686
Joined: 14/01/2022 12:49
Location: Hospital

#311 Re: Australian Open 2022

Post by doktornauke »

https://www.klix.ba/sport/tenis/prijavu ... /220203019

Eto pa ako ovo nije dovoljno sami sebi pucajte samare jel boljeg lijeka nema :lol:
User avatar
lethalthreat
Posts: 532
Joined: 22/07/2010 19:34

#312 Re: Australian Open 2022

Post by lethalthreat »

Hoće li Rafa opet poredati brojeve kako spada :D
Image
User avatar
Edin H.
Posts: 47310
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#313 Re: Australian Open 2022

Post by Edin H. »

doktornauke wrote: 03/02/2022 09:10 https://www.klix.ba/sport/tenis/prijavu ... /220203019

Eto pa ako ovo nije dovoljno sami sebi pucajte samare jel boljeg lijeka nema :lol:
Žestoko igra Budo Grom :oops:
User avatar
Poirier
Posts: 187
Joined: 23/12/2021 10:10

#314 Re: Australian Open 2022

Post by Poirier »

lethalthreat wrote: 03/02/2022 21:46 Hoće li Rafa opet poredati brojeve kako spada :D
Image
Ako uzme RG vidim ga i sa 23 naslova poslije USO.
Post Reply