Tacno, koeficijent je 2. Bio bi 4 da se prihodi djele po mjestu ubiranja istih.zippoo87 wrote:pa Sarajevo ima index 2 pri raspodjeli prihoda...a iz Sarajeva ne dolazi nista u TK ,cak ni za puteve i infrastrukturumadner wrote:Shvatam da je to prirodni refleks, ali najozbiljnije vam kazem. Tanke uzasno plate u realnom sektoru, na stranu drzavni.
pa dovoljno je samo reci kakav put povezuje Tuzlu i Sarajevo i pametnom dosta
a da ne pricam o drugim stvarima i privredi koja je najjaca u TK a u Sarajevu je bukvalno i nema
tamo se trosi ono sto se po ostatku FBiH zaradi...zato politickom sljamu iz Sarajeva i nije briga ni za koga drugog ,samo za sebe
e jbga,nekima uvijek ima neko kukavicje jaje
Nema sta dolaziti iz Sarajevu u Tuzlu, dovoljno je vec sto prihode djelimo po broju ljudi umjesto po mjestu gdje se lova zaradi.
Privreda TK je ispodprosjecna, rekoh niske plate u realnom sektoru, slaba struktura i mali udio intelektualnog rada. Nije 1900 da se gleda sekundarni sektor.
I uvijek taj refleks da je sve to kriv neko tamo. Prije bio Beograd, sada Sarajevo. Mada ste za 80% stvari sami odgovorni, zbog postojanja kantona.



