SDA-All about

User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#29926 Re: SDA-All about

Post by madner »

zippoo87 wrote:
madner wrote:Shvatam da je to prirodni refleks, ali najozbiljnije vam kazem. Tanke uzasno plate u realnom sektoru, na stranu drzavni.
pa Sarajevo ima index 2 pri raspodjeli prihoda...a iz Sarajeva ne dolazi nista u TK ,cak ni za puteve i infrastrukturu
pa dovoljno je samo reci kakav put povezuje Tuzlu i Sarajevo i pametnom dosta
a da ne pricam o drugim stvarima i privredi koja je najjaca u TK a u Sarajevu je bukvalno i nema
tamo se trosi ono sto se po ostatku FBiH zaradi...zato politickom sljamu iz Sarajeva i nije briga ni za koga drugog ,samo za sebe

e jbga,nekima uvijek ima neko kukavicje jaje :D
Tacno, koeficijent je 2. Bio bi 4 da se prihodi djele po mjestu ubiranja istih.
Nema sta dolaziti iz Sarajevu u Tuzlu, dovoljno je vec sto prihode djelimo po broju ljudi umjesto po mjestu gdje se lova zaradi.

Privreda TK je ispodprosjecna, rekoh niske plate u realnom sektoru, slaba struktura i mali udio intelektualnog rada. Nije 1900 da se gleda sekundarni sektor.

I uvijek taj refleks da je sve to kriv neko tamo. Prije bio Beograd, sada Sarajevo. Mada ste za 80% stvari sami odgovorni, zbog postojanja kantona.
__Phoenix__
Posts: 2758
Joined: 25/10/2013 20:44

#29927 Re: SDA-All about

Post by __Phoenix__ »

It_is_a_Leclerc wrote:
__Phoenix__ wrote:Šepić SDA-ovsko kukavičje jaje na izborima naredne godine, predviđam mu barem 250 hiljada glasova za člana predsjedništva...
Ne poznajete genezu problema. Trenutno je SDA-u bliži i Komšić i cijeli SDP nego Šepić.
Veselim se što će u kampanji informacijama iznutra razvaliti Bakira i SDA.
Kao što ih Kasumović razvaljuje? Iz šupljeg u prazno samo...
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#29928 Re: SDA-All about

Post by PM72 »

zippoo87 wrote:
madner wrote:Shvatam da je to prirodni refleks, ali najozbiljnije vam kazem. Tanke uzasno plate u realnom sektoru, na stranu drzavni.
pa Sarajevo ima index 2 pri raspodjeli prihoda...a iz Sarajeva ne dolazi nista u TK ,cak ni za puteve i infrastrukturu
pa dovoljno je samo reci kakav put povezuje Tuzlu i Sarajevo i pametnom dosta
a da ne pricam o drugim stvarima i privredi koja je najjaca u TK a u Sarajevu je bukvalno i nema
tamo se trosi ono sto se po ostatku FBiH zaradi...zato politickom sljamu iz Sarajeva i nije briga ni za koga drugog ,samo za sebe

e jbga,nekima uvijek ima neko kukavicje jaje :D
Imaš li ikakve dokaze za te svoje tvrdnje? Kanton Sarajevo uplaćuje 2,5 milijardi poreza i to je više nego komplet RS i Tuzla,Zenica...a "politički šljam iz Sarajeva" uopšte nije iz Sarajeva nego se raspitaj odakle su šljegli ti smradovi...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#29929 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

JThomas wrote:
kakva god da je geneza, poslije izbora će biti sinteza...
:thumbup: :thumbup: :thumbup:


A sve i da ne bude, 20 godina član SDA - taj mozak je neupotrebljivo ispran i tvrdo formiran u etno - lopovskom modu, tako da s takvim napretka nema, to je jedino sigurno.
pinkman
Posts: 3090
Joined: 07/09/2013 18:57

#29930 Re: SDA-All about

Post by pinkman »

PM72 wrote:
zippoo87 wrote:
madner wrote:Shvatam da je to prirodni refleks, ali najozbiljnije vam kazem. Tanke uzasno plate u realnom sektoru, na stranu drzavni.
pa Sarajevo ima index 2 pri raspodjeli prihoda...a iz Sarajeva ne dolazi nista u TK ,cak ni za puteve i infrastrukturu
pa dovoljno je samo reci kakav put povezuje Tuzlu i Sarajevo i pametnom dosta
a da ne pricam o drugim stvarima i privredi koja je najjaca u TK a u Sarajevu je bukvalno i nema
tamo se trosi ono sto se po ostatku FBiH zaradi...zato politickom sljamu iz Sarajeva i nije briga ni za koga drugog ,samo za sebe

e jbga,nekima uvijek ima neko kukavicje jaje :D
Imaš li ikakve dokaze za te svoje tvrdnje? Kanton Sarajevo uplaćuje 2,5 milijardi poreza i to je više nego komplet RS i Tuzla,Zenica...a "politički šljam iz Sarajeva" uopšte nije iz Sarajeva nego se raspitaj odakle su šljegli ti smradovi...
To su statisticke manipulacije. Recimo Elektroprivreda BiH ima 4.789 uposlenih radnika i sve se to broji kao sarajevski prihod, a samo na troskove zaposlenih su u 2015. godini platili 188.367.000,00 KM, od cega je na doprinose i ostala davanja cca. 78 miliona KM. A niti jedan kW elektricne energije nije tu proizveden. :D

To je samo jedan primjer, a gdje su ostale institucije i sve ostalo. Uostalom, uzmi listu top 100 kompanija u BiH pa ces vidjeti koliko je sarajevskih :D
megaman4
Posts: 4956
Joined: 08/08/2011 23:59

#29931 Re: SDA-All about

Post by megaman4 »

Veceras je SDA definitivno zauvijek izgubila Krajinu.
zippoo87
Posts: 19655
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#29932 Re: SDA-All about

Post by zippoo87 »

PM72 wrote:
zippoo87 wrote:
madner wrote:Shvatam da je to prirodni refleks, ali najozbiljnije vam kazem. Tanke uzasno plate u realnom sektoru, na stranu drzavni.
pa Sarajevo ima index 2 pri raspodjeli prihoda...a iz Sarajeva ne dolazi nista u TK ,cak ni za puteve i infrastrukturu
pa dovoljno je samo reci kakav put povezuje Tuzlu i Sarajevo i pametnom dosta
a da ne pricam o drugim stvarima i privredi koja je najjaca u TK a u Sarajevu je bukvalno i nema
tamo se trosi ono sto se po ostatku FBiH zaradi...zato politickom sljamu iz Sarajeva i nije briga ni za koga drugog ,samo za sebe

e jbga,nekima uvijek ima neko kukavicje jaje :D
Imaš li ikakve dokaze za te svoje tvrdnje? Kanton Sarajevo uplaćuje 2,5 milijardi poreza i to je više nego komplet RS i Tuzla,Zenica...a "politički šljam iz Sarajeva" uopšte nije iz Sarajeva nego se raspitaj odakle su šljegli ti smradovi...
evo jedan tekst,gdje su se drugovi hrvati (zakljucio po hrvatskom jeziku) zadali i izracunali sve
evo suma sumarum na kraju teksta
bilo je price o ovome prije jedno godinu dana,mislio sam da je ovo opcepoznata cinjenica
"Da nije bilo posebnih koeficijenata te brojke bi bile bitno drugačije:

Tuzlanska županija … 1,982 milijardi KM
Sarajevska županija… 1,773 milijardi KM
Zeničko-dobojska županija … 1,572 milijardi KM
"
http://www.idpi.ba/raspodjela-neizravni ... -zupanija/
aratet
Posts: 3454
Joined: 26/07/2016 12:33

#29933 Re: SDA-All about

Post by aratet »

megaman4 wrote:Veceras je SDA definitivno zauvijek izgubila Krajinu.
HoŠ se kladiti da nije? :D
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#29934 Re: SDA-All about

Post by madner »

pinkman wrote:
PM72 wrote:
zippoo87 wrote: pa Sarajevo ima index 2 pri raspodjeli prihoda...a iz Sarajeva ne dolazi nista u TK ,cak ni za puteve i infrastrukturu
pa dovoljno je samo reci kakav put povezuje Tuzlu i Sarajevo i pametnom dosta
a da ne pricam o drugim stvarima i privredi koja je najjaca u TK a u Sarajevu je bukvalno i nema
tamo se trosi ono sto se po ostatku FBiH zaradi...zato politickom sljamu iz Sarajeva i nije briga ni za koga drugog ,samo za sebe

e jbga,nekima uvijek ima neko kukavicje jaje :D
Imaš li ikakve dokaze za te svoje tvrdnje? Kanton Sarajevo uplaćuje 2,5 milijardi poreza i to je više nego komplet RS i Tuzla,Zenica...a "politički šljam iz Sarajeva" uopšte nije iz Sarajeva nego se raspitaj odakle su šljegli ti smradovi...
To su statisticke manipulacije. Recimo Elektroprivreda BiH ima 4.789 uposlenih radnika i sve se to broji kao sarajevski prihod, a samo na troskove zaposlenih su u 2015. godini platili 188.367.000,00 KM, od cega je na doprinose i ostala davanja cca. 78 miliona KM. A niti jedan kW elektricne energije nije tu proizveden. :D

To je samo jedan primjer, a gdje su ostale institucije i sve ostalo. Uostalom, uzmi listu top 100 kompanija u BiH pa ces vidjeti koliko je sarajevskih :D
Nije tacno, ED Sarajevo i Direkcija ulaze u KS, dok ED Tuzla i TE Tuzla ulaze u bilans TK.

Koliko ostali subvenciniraju rudnike, od cega TK najvise profitira, trebalo bi traziti da uplate ostalim kantonima dio.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#29935 Re: SDA-All about

Post by madner »

zippoo87 wrote:
PM72 wrote:
zippoo87 wrote: pa Sarajevo ima index 2 pri raspodjeli prihoda...a iz Sarajeva ne dolazi nista u TK ,cak ni za puteve i infrastrukturu
pa dovoljno je samo reci kakav put povezuje Tuzlu i Sarajevo i pametnom dosta
a da ne pricam o drugim stvarima i privredi koja je najjaca u TK a u Sarajevu je bukvalno i nema
tamo se trosi ono sto se po ostatku FBiH zaradi...zato politickom sljamu iz Sarajeva i nije briga ni za koga drugog ,samo za sebe

e jbga,nekima uvijek ima neko kukavicje jaje :D
Imaš li ikakve dokaze za te svoje tvrdnje? Kanton Sarajevo uplaćuje 2,5 milijardi poreza i to je više nego komplet RS i Tuzla,Zenica...a "politički šljam iz Sarajeva" uopšte nije iz Sarajeva nego se raspitaj odakle su šljegli ti smradovi...
evo jedan tekst,gdje su se drugovi hrvati (zakljucio po hrvatskom jeziku) zadali i izracunali sve
evo suma sumarum na kraju teksta
bilo je price o ovome prije jedno godinu dana,mislio sam da je ovo opcepoznata cinjenica
"Da nije bilo posebnih koeficijenata te brojke bi bile bitno drugačije:

Tuzlanska županija … 1,982 milijardi KM
Sarajevska županija… 1,773 milijardi KM
Zeničko-dobojska županija … 1,572 milijardi KM
"
http://www.idpi.ba/raspodjela-neizravni ... -zupanija/
Ovo je tacno ako se za kljuc raspodjele uzmu faktori koji su trenutno vazeci. Uglavnom broj stanovnika i nesto manje povrsina.

Medjutim kada bi se gledalo ko uplacuje prihode, onda bi vidili da cak i sa ovim koeficijentom KS subvencionira ostale kantone. Sto je slika koja se poklapa sa stvarnom situacijom u realnom sektoru, izvan KS su plate u realnom sektoru znatno slabije.
zippoo87
Posts: 19655
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#29936 Re: SDA-All about

Post by zippoo87 »

a odakle dolazi najvise novca u KS,znamo svi da KS nema privredu...sta najvise doprinosi tolikim porezima iz KS ?
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#29937 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

JThomas wrote:kakva god da je geneza, poslije izbora će biti sinteza...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :thumbup:
pinkman
Posts: 3090
Joined: 07/09/2013 18:57

#29938 Re: SDA-All about

Post by pinkman »

madner wrote: Nije tacno, ED Sarajevo i Direkcija ulaze u KS, dok ED Tuzla i TE Tuzla ulaze u bilans TK.

Koliko ostali subvenciniraju rudnike, od cega TK najvise profitira, trebalo bi traziti da uplate ostalim kantonima dio.
A gdje ulazi PDV? U 2016. godini su imali 1.2 mlrd. KM prihoda.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#29939 Re: SDA-All about

Post by madner »

zippoo87 wrote:a odakle dolazi najvise novca u KS,znamo svi da KS nema privredu...sta najvise doprinosi tolikim porezima iz KS ?
Ne znam ko su svi, ali ti svi pojma nemaju.

KS ima 50% vise zaposlenih i 20% vise preduzeca od TK.

Tercijalni sektor od: Finasije, IT, Logistika, Obrazovanje, Zdravstvo... sve sektori sa prosjekom plata preko 1000 KM, gotovo 50 000 zaposlenih.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#29940 Re: SDA-All about

Post by It_is_a_Leclerc »

Kako rekoh - niti razumijete, niti znate.

Kako reče Hladno Pivo - bitno da nešto svira za žedna uha.
User avatar
pici
Posts: 46362
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#29941 Re: SDA-All about

Post by pici »

"Mehmedoviću sam predložio da napravi zaključke, zvao sam Milorada Dodika da ih podrži. Bilo je jako važno usvojiti set zakona o akcizama i doći do milijardu eura investicija koje bi riješile problem s infrastrukturom. Ovo je politkanstvo i jefitno prikupljanje poena. Eksperti će objasniti da neće doći do povećanja cijena i da je za privrednike je bolja infrastruktura neophodna. Nije bilo u redu to što su uradili.
jell oni u centralnom u azilu :mrgreen:
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#29942 Re: SDA-All about

Post by jefff »

Image
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#29943 Re: SDA-All about

Post by jefff »

Image
User avatar
Dozer
Posts: 32996
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#29944 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

Image
iz Mostara
Posts: 456
Joined: 08/04/2017 17:40

#29945 Re: SDA-All about

Post by iz Mostara »

dok fadil guzi, vi se zajebajete ccc
User avatar
Dozer
Posts: 32996
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#29946 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

Vala, meni moze samo popusit' :D
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#29947 Re: SDA-All about

Post by General War »

JThomas wrote:kakva god da je geneza, poslije izbora će biti sinteza...
:lol: :thumbup: ...motaj klablove, kljucaj...sve receno :bih:
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#29948 Re: SDA-All about

Post by Capsicum »

Dozer wrote:Image
Glasač SDA
Novak20
Posts: 15235
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#29949 Re: SDA-All about

Post by Novak20 »

Hmmmm. Ima li ga ko nije nekada glasao za SDA ? :D
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#29950 Re: SDA-All about

Post by commendatore »

jefff wrote:Image

:lol: :lol: :lol: :lol:
Post Reply