Logosoft

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
A1B
Posts: 3595
Joined: 29/08/2012 22:01
Location: trazim baHsuz zensko - krHni ban, izbrisi post!

#2826 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by A1B »

Ammarzinho wrote:Neko je ono kao spominjao konstantnu brzinu koja se nikad ne mjenja :roll: :roll: :-)
:?
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#2827 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

Meni umanjena cijena za dodatni STB sa 9 i nešto na 5,85 KM
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#2828 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by ultima_palabra »

Ima li kod vas Eurosporta?
User avatar
karanana
Posts: 50771
Joined: 26/02/2004 00:00

#2829 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by karanana »

Fucking ne rade eurosportovi a us open. Ne rade rts. Mozda jos nesto a nisam naletio. Ma vazda vako. Kad se ima na kanalu sta pogledat ili ih nema ili mi nesto shteka i ledi.
User avatar
Qler
Posts: 25835
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2830 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Qler »

moke_31 wrote:Image

Ja jači ping nikad nisam vidio :D :D :D :D :D

neki dan ja kod rodjaka, i na net, ma nece meda, sporo katasrofa, odem na sped test, a inace je na telemach, kad brzina 1mb, sta je ovo, kaze on nemam ja pojma, meni je dobro. Ja nazovem telemach reko kakva je ovo brzina, kazu oni to je to, korisnik uplacuue neki skolski paket :) nisam znao da imjaju to, i nisam znao da me je lol ovoliko razmazio, kad se sjetim prije 1mb bio pojam :)

a ping je bio u tri mjerenja okruglo 1111ms :) tako da je ovo mala maca :)
User avatar
karanana
Posts: 50771
Joined: 26/02/2004 00:00

#2831 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by karanana »

Hehe, na epg-u preveli film keeping mum iliti nikomu ni rijeci kao nista bez mame.
A1B
Posts: 3595
Joined: 29/08/2012 22:01
Location: trazim baHsuz zensko - krHni ban, izbrisi post!

#2832 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by A1B »

Koja je cijena ovog resivera-osnovnog ?
A1B
Posts: 3595
Joined: 29/08/2012 22:01
Location: trazim baHsuz zensko - krHni ban, izbrisi post!

#2833 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by A1B »

Lud i ponosan wrote:
A1B wrote:Koja je cijena ovog resivera-osnovnog ?
Usluga najma dodatnog STB uređaja je dostupna po cijeni od 5,00 KM+PDV mjesečno
Može li se kupiti zasebno, da ne placam najam ?
A1B
Posts: 3595
Joined: 29/08/2012 22:01
Location: trazim baHsuz zensko - krHni ban, izbrisi post!

#2834 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by A1B »

Bezze to, pravo su ograničeni :|
User avatar
semirsar
Posts: 9055
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#2835 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by semirsar »

Ima mogucnost otkupa, ali vjerovatno kao sto velis nisu jeftini.
Skroz na dnu pise...
https://www.lol.ba/v4/PrivatniKorisnici ... e77cafab78
Napomena: Uključena terminalna oprema ostaje u vlasništvu Logosofta, ako ista nije otkupljena.

https://www.lol.ba/v4/userfiles/Ugovor%20SUPER%20TV.pdf
Obratiti paznju na clan 3 u dijelu "Terminalna oprema"
A1B
Posts: 3595
Joined: 29/08/2012 22:01
Location: trazim baHsuz zensko - krHni ban, izbrisi post!

#2836 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by A1B »

:)
neki
Posts: 7954
Joined: 17/02/2005 07:57

#2837 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by neki »

Lud i ponosan wrote:
A1B wrote:Bezze to, pravo su ograničeni :|
Ne smatram tako.
Da ti se uredjaj pokvari poslije godinu i po, sta bi onda uradio? Opet jos jedan kupio?
Drugo, ovo nisu jeftini uredjaji, tako da ne znam ko bi bio spreman izdvojiti recimo 250 maraka za isti...
Amino 110 koji iznajmljuju je proizveden 2003. Cisto sumnjam da danas kosta 250 km :-)
A1B
Posts: 3595
Joined: 29/08/2012 22:01
Location: trazim baHsuz zensko - krHni ban, izbrisi post!

#2838 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by A1B »

Oko 100 KM na eBay-u :D
A1B
Posts: 3595
Joined: 29/08/2012 22:01
Location: trazim baHsuz zensko - krHni ban, izbrisi post!

#2839 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by A1B »

Lud i ponosan wrote:
A1B wrote:Oko 100 KM na eBay-u :D
Pa na to dodaj shiping, pa onda carinu i pdv... I koliko izadje?
I mozes mi samo link postaviti ...
O detaljima se može dogovoriti sa trgovcem. 8-)

http://i.ebayimg.com/t/Amino-AMINET110- ... ~60_57.JPG

:razz:
Last edited by A1B on 05/09/2012 22:27, edited 1 time in total.
A1B
Posts: 3595
Joined: 29/08/2012 22:01
Location: trazim baHsuz zensko - krHni ban, izbrisi post!

#2840 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by A1B »

Je'l neko pokušao da poveže dva TV-a?
neki
Posts: 7954
Joined: 17/02/2005 07:57

#2841 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by neki »

Lud i ponosan wrote:
neki wrote: Amino 110 koji iznajmljuju je proizveden 2003. Cisto sumnjam da danas kosta 250 km :-)
Ko je tebi rekao da bi bas 110-ka bila na prodaju?
Prica je bila oko iznajmljivanja/kupovine dodatnog receivera, koliko znam u ovu cijenu 5,0+PDV za dodatni receiver se moze dobiti samo aminet 110 (ispravi me ako grijesim)..
Uostalom, nije mi jasno gdje nabavljaju receivere koji se vec godinama ne proizvode :?
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#2842 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Oprema za XDSL dolazi na najam i uracunata je u cijenu kreiranih paketa, istu nije moguce otkupiti, barem je trenutno takva odluka na snazi.
Najam dodatnog SD STB je 5KM +PDV, najam dodatnog HD STB je 8KM+PDV, a zamjena SD STB kao osnovnog uredjaja u paketu za HD STB iznosi 3KM +PDV.
User avatar
semirsar
Posts: 9055
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#2843 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by semirsar »

Ljuska_u_BaklaFi wrote:Oprema za XDSL dolazi na najam i uracunata je u cijenu kreiranih paketa, istu nije moguce otkupiti, barem je trenutno takva odluka na snazi.
Najam dodatnog SD STB je 5KM +PDV, najam dodatnog HD STB je 8KM+PDV, a zamjena SD STB kao osnovnog uredjaja u paketu za HD STB iznosi 3KM +PDV.
Ako korisnik vec posjeduje uredjaj koji je kompatibilan, da li se isti moze koristiti, bilo kao glavni uredjaj, bilo kao dodatni?
Ako je odgovor da, da li se placa sta dodatno?
Sakazulu
Posts: 2368
Joined: 28/04/2012 08:02

#2844 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

UPLOAD na godišnjem :)
User avatar
semirsar
Posts: 9055
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#2845 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by semirsar »

Kod mene vala nije, radi ko sivonja 8-)
User avatar
Praetorious
Posts: 1806
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#2846 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Praetorious »

Pozdrav svim LoL-ovcima, a bogme i ostalim :)

Evo me nakon 2 godine korištenja Telemacha na LoL-u. Zašto? Pa, T-mach je bio malo preskup, 50 KM za analognu TV (na kojoj je 15 kanala od ukupno 70 bilo negledljivo zbog lošeg signala) i internet M paket (12mbps/ 756kbps), a nije mi se vezivalo novim ugovorima na 2 godine i tako ... Ruku na srce, odavno sam 'namigivao' na LoL, a pojavom Trio Light paketa (valjda je bez šećera, ko i Koka-Kola Light) nađoh šta mi odgovara.

Utisci? Nakon 4 dana korištenja: prilično pozitivni. Internet DL radi, mada ga ne koristim puno. UL ... e tu je vrlo spor. Ne, nemam namjeru doplatiti za skuplji paket i imati brži UL, džaba ćete pisati 'savjet'. A TV - programa puno, ima se svašta pogledati. Telefon radi, a ni njega baš ne koristim, no neka ga.

Osnovna zamjerka: dobio sam polovni daljinski upravljač, koga je prethodni korisnik prilično razvalio. Stvar preskače, napravi 2-5 klikova za jedan moj pritisak tipke, oznake prilično izbrisane, razvaljen poklopac za baterije, često prestane potpuno reagirati ... Ne znam kako ljudi razvaljuju uređaje, moji godinama stari daljinski izgledaju očuvano i 100% ispravno kao da su taze iz radnje.

Eto, tako, puspasio se i javio utiske. Bravo LoL, ljudi su Vam izuzetno ljubazni i susretljivi, samo nastavite tako. Ako nekad povećate brzine UL-a - još bolje.
Sakazulu
Posts: 2368
Joined: 28/04/2012 08:02

#2847 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

Welcome :zzzz:
MC_82
Posts: 154
Joined: 11/08/2006 11:26

#2848 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MC_82 »

dešavali se nekom korisniku da konekcija puca kada se koristi telefon (fiksni, bh telecom priključak)? tv prestane da radi i puca internet konekcijam paket je duo+.
to mi se dešava otkako sam preselio na novu adresu, serviseri su dolazili 5 puta do sada, samo zamjene splitere i nakon par sati ista stvar. jednom su nešto riješili na duži period, 2 mjeseca ferceralo, doduše neki HD kanali se nisu mogli gledati, ali nedevano se opet problem pojavio. najgore je što serviser dođe i samo zamjeni spliter koji je navodno spržen. na moju konstataciju da mora biti neki uzrok koji nonstop dovodi do pregorjevanja splitera, obično ništa ne odgovore ili odgovore da vidimo kako će sad biti. prošli put spliter pregorio nakon pola sata. koliko god lol bio bolji od ostalih, ozbiljno razmišljam da raskinem ugovor, ne trude se baš da rješe problem.
User avatar
drugtito2011
Posts: 2978
Joined: 01/08/2011 18:45

#2849 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by drugtito2011 »

A1B wrote:Je'l neko pokušao da poveže dva TV-a?
Jesam ja preko antenskog kabla, i fercera sve. Samo sto je na jednom tv-u to je i na drugom.
Last edited by drugtito2011 on 07/09/2012 13:12, edited 1 time in total.
User avatar
drugtito2011
Posts: 2978
Joined: 01/08/2011 18:45

#2850 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by drugtito2011 »

MC_82 wrote:dešavali se nekom korisniku da konekcija puca kada se koristi telefon (fiksni, bh telecom priključak)? tv prestane da radi i puca internet konekcijam paket je duo+.
to mi se dešava otkako sam preselio na novu adresu, serviseri su dolazili 5 puta do sada, samo zamjene splitere i nakon par sati ista stvar. jednom su nešto riješili na duži period, 2 mjeseca ferceralo, doduše neki HD kanali se nisu mogli gledati, ali nedevano se opet problem pojavio. najgore je što serviser dođe i samo zamjeni spliter koji je navodno spržen. na moju konstataciju da mora biti neki uzrok koji nonstop dovodi do pregorjevanja splitera, obično ništa ne odgovore ili odgovore da vidimo kako će sad biti. prošli put spliter pregorio nakon pola sata. koliko god lol bio bolji od ostalih, ozbiljno razmišljam da raskinem ugovor, ne trude se baš da rješe problem.
Kod mene je bilo isto, samo sto su mi nakon drugog poziva zamijenili i STB. Od tada no problem
Post Reply