Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27476 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

canvra888 wrote: 17/01/2024 22:30
Evolution_IV wrote: 17/01/2024 22:25
canvra888 wrote: 17/01/2024 21:10

A sad ništa što je iz uvoza, ha Amare... Japanac može i iz uvoza :D

Helem, dosta novijih, a jeftinijih auta C segmenta možeš naći sa BiH porijeklom :bih:
jel kupujem sebi?

hoces hoces, ima govana na pasja preskakala :kiss:
Pa pljuješ uvoz i kad drugi kupuju, kakve to veze ima :lol:


Eno Astri K 2017. 1.4 do 18.5k KM, BiH porijeklo. Jedino što je slabiji motor, skoro sve ostalo na strani nje :thumbup:
kako nije, dobar si primjer nasao :lol:
User avatar
canvra888
Posts: 9171
Joined: 09/07/2021 15:03

#27477 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Evolution_IV wrote: 17/01/2024 22:32
canvra888 wrote: 17/01/2024 22:30
Evolution_IV wrote: 17/01/2024 22:25

jel kupujem sebi?

hoces hoces, ima govana na pasja preskakala :kiss:
Pa pljuješ uvoz i kad drugi kupuju, kakve to veze ima :lol:


Eno Astri K 2017. 1.4 do 18.5k KM, BiH porijeklo. Jedino što je slabiji motor, skoro sve ostalo na strani nje :thumbup:
kako nije, dobar si primjer nasao :lol:
Pa sigurno nešto što će 95% svijeta uzeti prije nego onu Hondu...
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27478 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

canvra888 wrote: 17/01/2024 22:33
Evolution_IV wrote: 17/01/2024 22:32
canvra888 wrote: 17/01/2024 22:30

Pa pljuješ uvoz i kad drugi kupuju, kakve to veze ima :lol:


Eno Astri K 2017. 1.4 do 18.5k KM, BiH porijeklo. Jedino što je slabiji motor, skoro sve ostalo na strani nje :thumbup:
kako nije, dobar si primjer nasao :lol:
Pa sigurno nešto što će 95% svijeta uzeti prije nego onu Hondu...
naravno da ce :thumbup:

presvidja mi se kombinacija malih i tvrdih sjedista, 1.4 mutavac i 5b koje vrte motor visoko na ap, a on idalhe ne ide :-)
zigson
Posts: 4816
Joined: 04/04/2015 22:17

#27479 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by zigson »

Evolution_IV wrote: 17/01/2024 22:34
canvra888 wrote: 17/01/2024 22:33
Evolution_IV wrote: 17/01/2024 22:32

kako nije, dobar si primjer nasao :lol:
Pa sigurno nešto što će 95% svijeta uzeti prije nego onu Hondu...
naravno da ce :thumbup:

presvidja mi se kombinacija malih i tvrdih sjedista, 1.4 mutavac i 5b koje vrte motor visoko na ap, a on idalhe ne ide :-)
Bar ne dobijes zelju za samoubistvom kad sjednes u auto od 20k :lol:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27480 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

zigson wrote: 17/01/2024 22:50
Evolution_IV wrote: 17/01/2024 22:34
canvra888 wrote: 17/01/2024 22:33

Pa sigurno nešto što će 95% svijeta uzeti prije nego onu Hondu...
naravno da ce :thumbup:

presvidja mi se kombinacija malih i tvrdih sjedista, 1.4 mutavac i 5b koje vrte motor visoko na ap, a on idalhe ne ide :-)
Bar ne dobijes zelju za samoubistvom kad sjednes u auto od 20k :lol:
joj ko mi kaze :lol:
zigson
Posts: 4816
Joined: 04/04/2015 22:17

#27481 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by zigson »

Evolution_IV wrote: 17/01/2024 22:51
zigson wrote: 17/01/2024 22:50
Evolution_IV wrote: 17/01/2024 22:34
naravno da ce :thumbup:

presvidja mi se kombinacija malih i tvrdih sjedista, 1.4 mutavac i 5b koje vrte motor visoko na ap, a on idalhe ne ide :-)
Bar ne dobijes zelju za samoubistvom kad sjednes u auto od 20k :lol:
joj ko mi kaze :lol:
Ko? Ne kontam :lol:

Goovrim za ovu hondu sto si postavio
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27482 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

zigson wrote: 17/01/2024 22:59
Evolution_IV wrote: 17/01/2024 22:51
zigson wrote: 17/01/2024 22:50

Bar ne dobijes zelju za samoubistvom kad sjednes u auto od 20k :lol:
joj ko mi kaze :lol:
Ko? Ne kontam :lol:

Goovrim za ovu hondu sto si postavio
ne znam ja, imal kakva kanta dizelska da se ne zelis ubit u njoj, nego kod primanja fakture?
zigson
Posts: 4816
Joined: 04/04/2015 22:17

#27483 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by zigson »

Evolution_IV wrote: 17/01/2024 23:03
zigson wrote: 17/01/2024 22:59
Evolution_IV wrote: 17/01/2024 22:51

joj ko mi kaze :lol:
Ko? Ne kontam :lol:

Goovrim za ovu hondu sto si postavio
ne znam ja, imal kakva kanta dizelska da se ne zelis ubit u njoj, nego kod primanja fakture?
Bzs ti si bas lud
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27484 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

zigson wrote: 17/01/2024 23:11
Evolution_IV wrote: 17/01/2024 23:03
zigson wrote: 17/01/2024 22:59

Ko? Ne kontam :lol:

Goovrim za ovu hondu sto si postavio
ne znam ja, imal kakva kanta dizelska da se ne zelis ubit u njoj, nego kod primanja fakture?
Bzs ti si bas lud
najludji sto uopste predlazem objektivno nesto, vi ste najpametniji :thumbup:
zigson
Posts: 4816
Joined: 04/04/2015 22:17

#27485 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by zigson »

Evolution_IV wrote: 17/01/2024 23:15
zigson wrote: 17/01/2024 23:11
Evolution_IV wrote: 17/01/2024 23:03

ne znam ja, imal kakva kanta dizelska da se ne zelis ubit u njoj, nego kod primanja fakture?
Bzs ti si bas lud
najludji sto uopste predlazem objektivno nesto, vi ste najpametniji :thumbup:
Kako objektivno bgt 20 hiljada maraka za hondu 2013 godiste koja je odvratna u najmanju ruku.

A da si lud ti govorim za oce tvoje odgovore ne za prijedlog. Uvijek si ti najpametniji jbt
User avatar
canvra888
Posts: 9171
Joined: 09/07/2021 15:03

#27486 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Amare vazda ti je spika bila kako je sve iz uvoza smeće... koja je logika onda da predlažeš drugima smeće iz uvoza?
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#27487 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

canvra888 wrote: 17/01/2024 22:30
Pa pljuješ uvoz i kad drugi kupuju, kakve to veze ima :lol:


Eno Astri K 2017. 1.4 do 18.5k KM, BiH porijeklo. Jedino što je slabiji motor, skoro sve ostalo na strani nje :thumbup:
Sem godišta, sve je na strani ove Honde u odnosu na tog Opela.
User avatar
canvra888
Posts: 9171
Joined: 09/07/2021 15:03

#27488 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

citroen xm wrote: 17/01/2024 23:36
canvra888 wrote: 17/01/2024 22:30
Pa pljuješ uvoz i kad drugi kupuju, kakve to veze ima :lol:


Eno Astri K 2017. 1.4 do 18.5k KM, BiH porijeklo. Jedino što je slabiji motor, skoro sve ostalo na strani nje :thumbup:
Sem godišta, sve je na strani ove Honde u odnosu na tog Opela.
Šta je to sve? Ima bez dileme bolji motor i eto 6 brzina. Ima više mjesta u gepeku, iako kad se spuste zadnja, imaju isti kapacitet. Šta je to ostalo bolje?

Nek dizajn ostane na ličnu preferencu, ali Astra izgleda neuporedivo modernije i izvana i iznutra. Ima moderniji infotainment i naprednije farove čak i u baznoj opremi. Također ima manje tvrdih plastika i bolju završnu obradu, što je i očekivati od novijeg auta.

I sve ovo za manje novca nego za onog Civica. Ako se gleda za 20k kao i Civic što je, može se i sa sličnim nivoom opreme naći.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#27489 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Ma Civic je preskup, na stranu to. Ali eto osnovne stvari su bolje, a ne bih rekao ni da je interijer manje kvalitetan. Dizajn je stvar ukusa. Astra samim tim što je osnovno motorizovana gubi svaku bitku.
User avatar
konektovan
Posts: 51382
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27490 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Civic je meni odlican za povratiti.. :mrgreen:
Dobar autic,.dobra oprema...ali dobro poskup za godiste.
Opel astra K je noviji model,..i meni licno bolji auto.
Seawolf
Posts: 9162
Joined: 14/06/2012 22:59

#27491 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

Koristio sam isti ovakav Civic, samo tamnoplave boje i 2014-o godište, kao službeni auto.

Vjerovatno je taj auto živ i danas negdje u Sarajevu.

Mogu vam samo reći da je taj auto bolji od svih Astri ikada napravljenih. Barem dok je bio nov.
User avatar
hopi
Posts: 7253
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#27492 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hopi »

Fin sivik nema sta, ali gotovo 20k KM pa ludilo Bogumi.
Pa evo ja da sada prodajrm svoje vozilo, istina koju godinu starije, ali manje prešlo, veća klasa, jači motor, Turbo dizlo, tu negdje oprema, dva seta alu felugi, odlično stanje, bi ga cijenio nekih 5k KM manje.
U kojem univerzumu ovaj sivik može biti 20k?
User avatar
hilmija frlj
Posts: 1508
Joined: 09/12/2019 16:33
Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine

#27493 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hilmija frlj »

Amarovom :D
BlackRiver
Posts: 526
Joined: 11/07/2012 10:36

#27494 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by BlackRiver »

Vec duze vremena razmisljam sta uzeti za slijedece auto. Treba mi nesto sto moze zadovoljiti potrebe troclane porodice.
Trenutno nekako najvise naginjem na Kia Sportage 1.6 TGDI elektro/benzin mild hibrid.

Ima li neko iskustva sa ovim autom/motorom? Postoje li neke stvari koje su ocigledno lose u verzijama od 2022 ili 2023 godine?
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2743
Joined: 14/06/2017 17:07

#27497 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by MehmedPasaMoric »

canvra888 wrote: 17/01/2024 22:30
Evolution_IV wrote: 17/01/2024 22:25
canvra888 wrote: 17/01/2024 21:10

A sad ništa što je iz uvoza, ha Amare... Japanac može i iz uvoza :D

Helem, dosta novijih, a jeftinijih auta C segmenta možeš naći sa BiH porijeklom :bih:
jel kupujem sebi?

hoces hoces, ima govana na pasja preskakala :kiss:
Pa pljuješ uvoz i kad drugi kupuju, kakve to veze ima :lol:


Eno Astri K 2017. 1.4 do 18.5k KM, BiH porijeklo. Jedino što je slabiji motor, skoro sve ostalo na strani nje :thumbup:

Nije pouzdanost... Ocito vecinu forumasa nisu nikad zayebali, presvukli i opljackali monteri rezervih dijelova, tzv "mehanicari" pa su im prioriteti stvari tipa dizajna, velicine ekrana i krckanja plastika
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#27498 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by radostan dan »

...
User avatar
hilmija frlj
Posts: 1508
Joined: 09/12/2019 16:33
Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine

#27499 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hilmija frlj »

Pa što ga je uvozio ako ide vani :lol:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#27500 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Ovaj odel je ružan vala da ružniji ne može biti. Sve i nekako da prođe, zadnji kraj kao da ga je kamion zalijepio i od limuzine napravio ovaj kratež. :skoljka:
Post Reply