Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#27376 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

Na vraćanju kilometara pri uvozu auta je ozbiljna zarada i ozbiljna prevara :)

Gledao sam na oglasu na piku jedno malo egzotično auto sa cijenom 50 hiljada KM, kojem je provjerom u car vertical utvrđeno da je vraćeno oko 300 hiljada km. Na tabli je ona bosanka kilometraža od 150 hiljada KM
User avatar
konektovan
Posts: 51382
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27377 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

sumirprimus wrote: 12/01/2024 12:38
Mr.Sojic wrote: 12/01/2024 12:34 U Bosni vazi pravilo, dok obidjes sve puteve po Bosni tek si stigao na 20.000, tako da nema potrebe za vracanjem km :lol:
teze je za auto tih 20k p bosni negoli po eurocestama 200k.
Jasta je...
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#27378 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sumirprimus »

konektovan wrote: 12/01/2024 12:43
sumirprimus wrote: 12/01/2024 12:38
Mr.Sojic wrote: 12/01/2024 12:34 U Bosni vazi pravilo, dok obidjes sve puteve po Bosni tek si stigao na 20.000, tako da nema potrebe za vracanjem km :lol:
teze je za auto tih 20k p bosni negoli po eurocestama 200k.
Jasta je...
dok izadjem iz garaze i odem do mesnice 2 odvalim pluosovinu sta vec, a taman rupu popodi voda kisnica, i ne vidi se.da ne pricam o reliju po makadamima..
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#27379 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by drug_profi »

Ne vidim razlog da neko na taj nacin vraca kilometrazu na 3 godine starom autu. Da pise 80-90 niko ne bi ni rekao da je svucena niti bi bitno promijenilo cijenu auta.
Trebalo bi da je auto pod fabrickom garancijom i dalje.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#27380 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

sumirprimus wrote: 12/01/2024 12:44
konektovan wrote: 12/01/2024 12:43
sumirprimus wrote: 12/01/2024 12:38

teze je za auto tih 20k p bosni negoli po eurocestama 200k.
Jasta je...
dok izadjem iz garaze i odem do mesnice 2 odvalim pluosovinu sta vec, a taman rupu popodi voda kisnica, i ne vidi se.da ne pricam o reliju po makadamima..
Kod mene auto ima 135k, kupljeno i vozeno kod nas, fabricki trap jos uvijek. Te price o nekim boljim cestama su glupost, spominjao sam vec i stojim toga, ulice su generalno bolje u Zenici nego u Ljubljani. Od neravnina, do ispucalih segmenata i šahtova. Par cesta im je top al to su vecinom glavne ulice. Dok se pocnes zavlacit, lose. A u Zenici su osrednje ceste, nista posebno. Da ne govorim o pokretnim dijelovima na autu i njihovim trosenjem usljed velike kilometraze. Al svako ima svoje.
User avatar
konektovan
Posts: 51382
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27381 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Throttle wrote: 12/01/2024 13:44
sumirprimus wrote: 12/01/2024 12:44
konektovan wrote: 12/01/2024 12:43

Jasta je...
dok izadjem iz garaze i odem do mesnice 2 odvalim pluosovinu sta vec, a taman rupu popodi voda kisnica, i ne vidi se.da ne pricam o reliju po makadamima..
Kod mene auto ima 135k, kupljeno i vozeno kod nas, fabricki trap jos uvijek. Te price o nekim boljim cestama su glupost, spominjao sam vec i stojim toga, ulice su generalno bolje u Zenici nego u Ljubljani. Od neravnina, do ispucalih segmenata i šahtova. Par cesta im je top al to su vecinom glavne ulice. Dok se pocnes zavlacit, lose. A u Zenici su osrednje ceste, nista posebno. Da ne govorim o pokretnim dijelovima na autu i njihovim trosenjem usljed velike kilometraze. Al svako ima svoje.
U Ljubljani ceste k'o u Kalesiji.. :mrgreen:
Karikaturist
Posts: 5991
Joined: 20/12/2020 10:03

#27382 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Karikaturist »

Nije nego se nicaZe fakat izgradila kod Real Madrid. :D
User avatar
beco
Posts: 5091
Joined: 25/08/2004 14:22

#27383 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by beco »

ElRe wrote: 11/01/2024 08:48 Kakav je Fordov motor 1.0 SCTi (2015+), 100 KS?
Ti Fordovi motori 1 0 pogotovo jače Turbo verzije su rinaka, glava puca redovno a i razvod mislim da je problematičan. Mislim da su u garanciju mijenjali čitav motor da se popravka te peglice nije isplatila. Nije džabe da na Piku ima novih Focusa sa atraktivnom cijenom i tim motorom.

Ni 1.4 tsi nije neka pljačka što je noviji trebao bi biti bolji. Verzije sa kaišom su bolje od verzija od sa lancem. 1.5 tsi je naravno bolji izbor ali i skuplji.

Realno mislim da je problem sa tim malim turbacima što su i projektirani za nekih max 300-400 k km. Puno je to snage za mli motor da bi trajalo decenijama.

I ja sam se iznenadio kako Ameri ne cijene koreance pogotovo motore njihove, te Nissanove i Mazdine CVT. Ford im je isto pojam nekvalitete i štednje a Nijemci prekomolikovani. WV im nešto tipa kao kod nas Dacia, Golf studentsko auto. Zato se kunu u Hondu i Toyotu.
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#27384 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by drug_profi »

Throttle wrote: 12/01/2024 13:44 od mene auto ima 135k, kupljeno i vozeno kod nas, fabricki trap jos uvijek.
Moje evo 90K, ništa ne kucka, ne lupka, a dosadan sam svom majstoru više sa stalnim zahtjevima za provjeru.
Fabrički dijelovi na njemu.
A ima bar 1000 km prevezeno kroz Kotromanića ulicu. :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#27385 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

konektovan wrote: 12/01/2024 13:54 U Ljubljani ceste k'o u Kalesiji.. :mrgreen:
Nisam bio u Kalesiji :D
Realnost je da ceste nisu tako dobre kako se misli, u dosta gradova. I da je tetkov audi presao 250.000 samo po autobanu. Ahaaaaa, sigurno.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#27386 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Karikaturist wrote: 12/01/2024 13:55 Nije nego se nicaZe fakat izgradila kod Real Madrid. :D
Sve znaš :lol:
User avatar
canvra888
Posts: 9171
Joined: 09/07/2021 15:03

#27387 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Kažu kad odvoziš 200k km po eurocestama, lafete budu novije nego iz fabrike :)
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#27388 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

Svašta nešto utiče na trajnost auta, pređeni kilometari kao objektivni faktor je važan ali najviše auto haba i uništava vozač. Odnosno koliko ćeš se usrećiti sa polovnim autom, zavisi najviše od onog ko je prije tebe vozio to auto.
User avatar
konektovan
Posts: 51382
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27389 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

U EU voze po puteru.... :mrgreen:
Karikaturist
Posts: 5991
Joined: 20/12/2020 10:03

#27390 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Karikaturist »

Sta bi tek onda rekli na predjenih 200k po bosanskim dzadama :)
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#27391 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Nije kod nas bajno al nije toliko ni lose koliko se ide u krajnost sa pretjerivanjem. Po meni, auto najvise ubijaju kilometri i godine. Trap je najlakse napakovat da bude top
User avatar
canvra888
Posts: 9171
Joined: 09/07/2021 15:03

#27392 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Ja vjerujem da ima drugačijih iskustava, ali odvozio stotine hiljada po našim cestama na raznim autima, rijetko ikad da je na ovjesu nešto prolupalo...

Je l' sad do specifičnog područja u BiH, ali centralna Bosna je poprilično okej.
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#27393 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

Karikaturist wrote: 12/01/2024 14:28 Sta bi tek onda rekli na predjenih 200k po bosanskim dzadama :)
Za njemačko auto bi rekli, das auto to je ta njemačka kvaliteta,

Za japansko auto bi rekli, to samo mogu napravit japanci, švabe nemaju pojma,

Za francusko auto bi rekli, francuska udobnost ne osjeti bosanske rupe,

Za italijansko auto bi rekli, eto pa i dalje pričajte viceve od Alfama dušmani jedni.....
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27394 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

tramvajtrojka wrote: 12/01/2024 12:12
Evolution_IV wrote: 11/01/2024 20:59 +1

sestri upravo trazim takvu as, ko zna neku nek mi proslijedi :thumbup:
as coach oni furaju benzinske fabije u čitavoj floti :thumbup:
topiĆ, hvala :thumbup:
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2743
Joined: 14/06/2017 17:07

#27395 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by MehmedPasaMoric »

Nije da branim nase svercere i njihovo vracanje kilometara, ali dosta automobila na zapadu imaju blokatore kilometara od prvog dana radi lizinga i prekoracenja ugovorenog godisnjeg limita kilometara... Tako da je moguce da se neki od njih i uvoze sa vec laziranom malom kilometrazom
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#27396 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sumirprimus »

drug_profi wrote: 12/01/2024 14:08
Throttle wrote: 12/01/2024 13:44 od mene auto ima 135k, kupljeno i vozeno kod nas, fabricki trap jos uvijek.
Moje evo 90K, ništa ne kucka, ne lupka, a dosadan sam svom majstoru više sa stalnim zahtjevima za provjeru.
Fabrički dijelovi na njemu.
A ima bar 1000 km prevezeno kroz Kotromanića ulicu. :lol:
ma to vi mazite i pazite, moje preslo 30k i vec nije to to vrijeme je za zamjenu.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#27397 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Prodaj ti to rodjo :D
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#27398 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sumirprimus »

pA razmisljam ozbilno, nije ono mene kupilo nego ja njeg.
User avatar
Laplace
Posts: 14677
Joined: 19/11/2012 18:37

#27399 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Laplace »

Throttle wrote: 12/01/2024 13:44
sumirprimus wrote: 12/01/2024 12:44
konektovan wrote: 12/01/2024 12:43

Jasta je...
dok izadjem iz garaze i odem do mesnice 2 odvalim pluosovinu sta vec, a taman rupu popodi voda kisnica, i ne vidi se.da ne pricam o reliju po makadamima..
Kod mene auto ima 135k, kupljeno i vozeno kod nas, fabricki trap jos uvijek. Te price o nekim boljim cestama su glupost, spominjao sam vec i stojim toga, ulice su generalno bolje u Zenici nego u Ljubljani. Od neravnina, do ispucalih segmenata i šahtova. Par cesta im je top al to su vecinom glavne ulice. Dok se pocnes zavlacit, lose. A u Zenici su osrednje ceste, nista posebno. Da ne govorim o pokretnim dijelovima na autu i njihovim trosenjem usljed velike kilometraze. Al svako ima svoje.
U Italiji su super ceste i stalno se rade, ali autoceste. Kad smo skretali na lokalni put, tu je bilo oštećenja i neravnina kao i kod nas, možda i gorih.
User avatar
Laplace
Posts: 14677
Joined: 19/11/2012 18:37

#27400 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Laplace »

Throttle wrote: 12/01/2024 14:11
Karikaturist wrote: 12/01/2024 13:55 Nije nego se nicaZe fakat izgradila kod Real Madrid. :D
Sve znaš :lol:
U Zenici ima više kružnih tokova nego u cijeloj Sloveniji. :D

Ne žalim se, naprotiv: sad mi je vožnja kroz Zenicu mnogo lakša i opuštenija nego kad nije bilo kružnih tokova.
Post Reply