Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#27326 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ipak znaci motronic kasnije dolazi.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#27327 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
U B4 2.0 85 kw je MPI ili ajnšpric kako ko kaže, a verzija sa 66 kw je takozvani monopoint.
Ovaj Pasat B2 je fastback, nije coupe i ovo na slici je redizajn. Limuzina je bila Passat ili češće sa imenom Santana. Ovaj fastback je ipak praktičan, ima peta vrata i krov mu ne pada kao na kupeu.
Meni nije bio toliko loš, i sa ovom generacijom je kod Pasata završeno sa tim oblikom. Meni bi ipak favorit bio jedan karavan iz zadnje godine proizvodnje 87./88., benzinac sa sinhro pogonom i onim plastičnim zaštitama po pragovima i blatobranima. Takvog smo imali vrlo kratko tamo neke 97-98., doduše naš bio samo sa prednjom vučom, ali 1.8 benzinac.
Ovaj Pasat B2 je fastback, nije coupe i ovo na slici je redizajn. Limuzina je bila Passat ili češće sa imenom Santana. Ovaj fastback je ipak praktičan, ima peta vrata i krov mu ne pada kao na kupeu.
Meni nije bio toliko loš, i sa ovom generacijom je kod Pasata završeno sa tim oblikom. Meni bi ipak favorit bio jedan karavan iz zadnje godine proizvodnje 87./88., benzinac sa sinhro pogonom i onim plastičnim zaštitama po pragovima i blatobranima. Takvog smo imali vrlo kratko tamo neke 97-98., doduše naš bio samo sa prednjom vučom, ali 1.8 benzinac.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#27328 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Meni karavan bio omiljeno auto kad sam bio mali

-
exampLe.
- Posts: 2006
- Joined: 26/05/2009 21:30
- ElRe
- Posts: 16893
- Joined: 12/12/2011 11:28
#27330 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kakav je Fordov motor 1.0 SCTi (2015+), 100 KS?
Last edited by ElRe on 11/01/2024 09:27, edited 2 times in total.
- skrbavi-admin
- Posts: 7098
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#27331 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
jebitaĆan
-
Karikaturist
- Posts: 5991
- Joined: 20/12/2020 10:03
#27332 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
A6 2022, kaze sportski ovjes u oglasu. Kakva je razlika zracni/sportski ovjes?
-
zigson
- Posts: 4817
- Joined: 04/04/2015 22:17
#27333 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
TvrDŽi ti je taj sporcki ovjec.Karikaturist wrote: ↑11/01/2024 10:04 A6 2022, kaze sportski ovjes u oglasu. Kakva je razlika zracni/sportski ovjes?
Kad na rupu naletis vraca ti se u normalu odmah, dok te na zracnom ljulja kao na brodu da plovis
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#27334 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
sa jednim neces imat bubrege u kamencu sigurno..Karikaturist wrote: ↑11/01/2024 10:04 A6 2022, kaze sportski ovjes u oglasu. Kakva je razlika zracni/sportski ovjes?
- hilmija frlj
- Posts: 1511
- Joined: 09/12/2019 16:33
- Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine
#27335 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Zar u A6 samo na Allroad ima zračni ovjes? Ili sam ja fulio?
-
dado_
- Posts: 747
- Joined: 25/12/2012 11:35
#27336 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Imao isti motor u audiju, doduse s upola manjom kilometrazom, kupio ga sa 130, prodao sa 154000 bez problema, redovni servis i deri... fino ide, mal potrosac, e sad sa 250+km ne bih ti znao reci, ja sebi za kuce ne bih kupio auto sa tim km...
- MehmedPasaMoric
- Posts: 2743
- Joined: 14/06/2017 17:07
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#27338 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ima i to,..fiat twinair 0.9..MehmedPasaMoric wrote: ↑11/01/2024 18:11Prejak za svakodnevnu upotrebu, cuo sam da hoce pokriviti poluosovinu od silne snage koju posjeduje... Ja bih ipak preporucio nesto do 800 kubika i sa dva cilindra maksimalno, to je neka mjera
- ElRe
- Posts: 16893
- Joined: 12/12/2011 11:28
#27339 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Auto bi bio za potrebe auto škole, Fiesta.
- hopi
- Posts: 7255
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#27340 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nisam čuo/pročitao dobre stvari vezane za te manje Fordove Turbo benzince. Bolji izbor dizel, ima provjerenih motora, pogotovo uz uklanjanje egr/dpf, a pogotovo jer kažeš za auto školu, gdje bi isti počeli brzo praviti probleme.
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#27341 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ja ne znam kako i kome benzinac moze biti pogodan za auto skolu?!
-
frngla
- Posts: 3347
- Joined: 30/05/2009 14:29
- Location: Manila
#27342 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Da se ja pitam obavezno bi bilo polaganje na benzincima
da se ne uče kandidati da kreću na kvačilu itd.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#27343 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
+1
sestri upravo trazim takvu as, ko zna neku nek mi proslijedi
sestri upravo trazim takvu as, ko zna neku nek mi proslijedi
- kabal1337
- Posts: 13444
- Joined: 11/02/2012 21:08
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#27345 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Najbolje neka koja još uvijek vrši obuku na Yugu 
- ElRe
- Posts: 16893
- Joined: 12/12/2011 11:28
#27346 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nekada su se vozili kečevi, 55...
Prijatelj u Srbiji ima Clia dCi, 2 Corse 1.3 TD i Brava 1.4 Fire TNG.
Corse su problematične plivajući preko 700 eura na obe, EGR, DPF... i njih izbacuje, a imaju i skoro po 280.000 km. Sa Fiatom, ima najmanje troškove, ali auto nije pregledan za kandidate. Dobio je dobru ponudu za Fieste 1.0, ali je blizi odluci da kupi 500L 1.4 Fire i ugradi TNG.
Prijatelj u Srbiji ima Clia dCi, 2 Corse 1.3 TD i Brava 1.4 Fire TNG.
Corse su problematične plivajući preko 700 eura na obe, EGR, DPF... i njih izbacuje, a imaju i skoro po 280.000 km. Sa Fiatom, ima najmanje troškove, ali auto nije pregledan za kandidate. Dobio je dobru ponudu za Fieste 1.0, ali je blizi odluci da kupi 500L 1.4 Fire i ugradi TNG.
-
frngla
- Posts: 3347
- Joined: 30/05/2009 14:29
- Location: Manila
#27347 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Koje su ti benzince vozio zdravlja ti, krene on bez gasa ali doslovno jedva
- hopi
- Posts: 7255
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#27348 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Od, čini mi se neke 2007 godine nema vise, do tada auto škola mladost imala jugu.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#27349 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
steta, manje bi debila bilo u voznji..
mada recimo jedna corsa d 1.0 12v lpg bi bila vrhunska za obuke..
mada recimo jedna corsa d 1.0 12v lpg bi bila vrhunska za obuke..
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#27350 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ma isti klinac, nije do auta već do obuke i kućnog vaspitanja. Šta god da voziš na obuci, kada je završiš ti si osposobljen samo da legalno izađeš na cestu, sve ostalo dolazi sa iskustvom. Ako si kurčevit, balav, željan pažnje... svako auto je dovoljno sposobno da te ubije ili da sa njim drugoga ubiješ.
