Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#27076 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ElRe »

tempuser wrote: 06/05/2020 15:45
Ne bi trebalo da jeste, klapna na ispuhu tj leptirasta zaklopka je zašarafljena na EGR i trebala bi da služi za ispravno gašenje vozila itd, bas je tako kod VW-a. Za Škodu je to ca 700 KM, u biti nema velikog uticaja na vožnju, motor se strese kad se gasi i u gro slučajeva grešku na motoru ukidaju softverski.
Prvo se pojavila poruka Check injection system, po par sekundi i nestajala. Nakon dan dva, pojavila se poruka Check Antipollution system.
U Gumi utvrdili i napisali "potrebna zamjena klapne na izduvu"
Jedan majstor kaže to je EGR ventil?
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#27077 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

amar1994 wrote: 06/05/2020 16:31 da ne pitas dzab u ovlastenom,610 EUR je cijena jednih kljesta :run:
Sandor ne moze dobaviti, imam kolegu u Zg, cim ovo profercera bice kod Auto Krese ova za cca 600 kn.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#27078 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

ElRe wrote: 06/05/2020 16:33
Prvo se pojavila poruka Check injection system, po par sekundi i nestajala. Nakon dan dva, pojavila se poruka Check Antipollution system.
U Gumi utvrdili i napisali "potrebna zamjena klapne na izduvu"
Jedan majstor kaže to je EGR ventil?
147253272R taj dio ti treba,ne slusaj ovog templuzera,on skuplja znanje na guglu :-D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#27079 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tempuser »

ElRe wrote: 06/05/2020 16:33
tempuser wrote: 06/05/2020 15:45
Ne bi trebalo da jeste, klapna na ispuhu tj leptirasta zaklopka je zašarafljena na EGR i trebala bi da služi za ispravno gašenje vozila itd, bas je tako kod VW-a. Za Škodu je to ca 700 KM, u biti nema velikog uticaja na vožnju, motor se strese kad se gasi i u gro slučajeva grešku na motoru ukidaju softverski.
Prvo se pojavila poruka Check injection system, po par sekundi i nestajala. Nakon dan dva, pojavila se poruka Check Antipollution system.
U Gumi utvrdili i napisali "potrebna zamjena klapne na izduvu"
Jedan majstor kaže to je EGR ventil?
Kod VW-a je greška emission što bi zapravo trebalo biti isto kao i kod VW-a.
U principu tu ne bi trebalo biti "jedan majstor kaže" varijanta. Indikacija na displeju može biti ista da majstor bez dojagnostike tvrdi šta je, ali bi dijagnostika trebala tačno da identifikuje grešku. Ja bih to još jednom provjerio na dijagnostici kod ovlaštenog ili nekog neovlaštenog ali koji radi Renaulte i ima pouzdanu dijagnostiku, ako si u Sarajevu tipa Ervina ili Benje.
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#27080 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by shandrprcSA »

tempuser wrote: 06/05/2020 17:15
ElRe wrote: 06/05/2020 16:33
tempuser wrote: 06/05/2020 15:45
Ne bi trebalo da jeste, klapna na ispuhu tj leptirasta zaklopka je zašarafljena na EGR i trebala bi da služi za ispravno gašenje vozila itd, bas je tako kod VW-a. Za Škodu je to ca 700 KM, u biti nema velikog uticaja na vožnju, motor se strese kad se gasi i u gro slučajeva grešku na motoru ukidaju softverski.
Prvo se pojavila poruka Check injection system, po par sekundi i nestajala. Nakon dan dva, pojavila se poruka Check Antipollution system.
U Gumi utvrdili i napisali "potrebna zamjena klapne na izduvu"
Jedan majstor kaže to je EGR ventil?
Kod VW-a je greška emission što bi zapravo trebalo biti isto kao i kod VW-a.
U principu tu ne bi trebalo biti "jedan majstor kaže" varijanta. Indikacija na displeju može biti ista da majstor bez dojagnostike tvrdi šta je, ali bi dijagnostika trebala tačno da identifikuje grešku. Ja bih to još jednom provjerio na dijagnostici kod ovlaštenog ili nekog neovlaštenog ali koji radi Renaulte i ima pouzdanu dijagnostiku, ako si u Sarajevu tipa Ervina ili Benje.
:izet: i Ervina i Benju, samo Kula na Šipu
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#27081 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tempuser »

NediM17 wrote: 06/05/2020 16:21 Ne znam bih li im reklamirao ali mi je vise mrsko skidati, stavljati, odzracivati. Nek ide u pm, vozicu, praticu, dok ne zbavim nova.
U svakom slucaju hvala, provjericu sa Sandorom. Svakako je kocioni sistem Lucas trw a on s njima vrti, iako su zadnja klijesta japanski Nissin.
Ako imaš volje reklamiraj, ali ne da ti rade ponovo nego da ti vrate pare, ako ništa da znaju da te ne mogu praviti budalom.
Evo iskreno šta bih ja uradio, ako je do loše reparacije, sve i da je 2 x naprave kako treba, u meni bi ostao crv sumnje i ne biih imao mira pa bih pipao točak svako malo ili do sudnjeg dana ili dok ne montiram nova kliješta.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#27082 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tempuser »

shandrprcSA wrote: 06/05/2020 17:22 :izet: i Ervina i Benju, samo Kula na Šipu
Kula ex Bunjo?
Ma bilo koji da zna i da je pouzdan, već neko vrijeme nisam aktivan u sofisticiranim Renaultima, moj je drveni, pokvarile su se 2 od 3 sofisticirane stvari (cent. brava i brave na vratima i unutrašnje osvjetljenje, čekam da rikne treća - servo volan :D ), i popravlja ga obični mehaničar
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#27083 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tempuser »

NediM17 wrote: 06/05/2020 16:58
amar1994 wrote: 06/05/2020 16:31 da ne pitas dzab u ovlastenom,610 EUR je cijena jednih kljesta :run:
Sandor ne moze dobaviti, imam kolegu u Zg, cim ovo profercera bice kod Auto Krese ova za cca 600 kn.
E jbga, vrijedilo je pokušati...
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#27084 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by shandrprcSA »

tempuser wrote: 06/05/2020 17:27
shandrprcSA wrote: 06/05/2020 17:22 :izet: i Ervina i Benju, samo Kula na Šipu
Kula ex Bunjo?
Ma bilo koji da zna i da je pouzdan, već neko vrijeme nisam aktivan u sofisticiranim Renaultima, moj je drveni, pokvarile su se 2 od 3 sofisticirane stvari (cent. brava i brave na vratima i unutrašnje osvjetljenje, čekam da rikne treća - servo volan :D ), i popravlja ga obični mehaničar
da, Kulovac Alen
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#27085 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tempuser »

shandrprcSA wrote: 06/05/2020 17:31
tempuser wrote: 06/05/2020 17:27
shandrprcSA wrote: 06/05/2020 17:22 :izet: i Ervina i Benju, samo Kula na Šipu
Kula ex Bunjo?
Ma bilo koji da zna i da je pouzdan, već neko vrijeme nisam aktivan u sofisticiranim Renaultima, moj je drveni, pokvarile su se 2 od 3 sofisticirane stvari (cent. brava i brave na vratima i unutrašnje osvjetljenje, čekam da rikne treća - servo volan :D ), i popravlja ga obični mehaničar
da, Kulovac Alen
:thumbup: Ne znam po imenu i prezimenu, znam ga po nadimku dok je radio kod Salema pa kasnije Renault i Toyota kod Bunje.
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#27086 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

tempuser wrote: 06/05/2020 17:24
NediM17 wrote: 06/05/2020 16:21 Ne znam bih li im reklamirao ali mi je vise mrsko skidati, stavljati, odzracivati. Nek ide u pm, vozicu, praticu, dok ne zbavim nova.
U svakom slucaju hvala, provjericu sa Sandorom. Svakako je kocioni sistem Lucas trw a on s njima vrti, iako su zadnja klijesta japanski Nissin.
Ako imaš volje reklamiraj, ali ne da ti rade ponovo nego da ti vrate pare, ako ništa da znaju da te ne mogu praviti budalom.
Evo iskreno šta bih ja uradio, ako je do loše reparacije, sve i da je 2 x naprave kako treba, u meni bi ostao crv sumnje i ne biih imao mira pa bih pipao točak svako malo ili do sudnjeg dana ili dok ne montiram nova kliješta.
Ma vjeruj da nemam volje, zvao sam ih, kažu nije problem, donesite da vidimo. Valja to ponovo skinuti, odvući, meni je to 15 maraka goriva, cestarine, vremena, ponovo montirati, odzračiti, na kraju jebo ćar fajdu i opet pitanje hoće li valjati. Voziću ovako, nije to strašno, na blagom padu u dvorištu on ide. Bog zna, vjerovatno se svu zimu ispod čeličnih felgi grijalo. Sad sam ako ništa pločice razradio u ležištu i podmazao, pa je bolje u tom smislu. Ganjaćemo nova kliješta, samo da ne čučnem za nova kliješta a ono ispadne nešto drugo. :-)
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#27087 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tempuser »

E jbga, probao si sistem eliminacije od jeftinijeg ka skupljem, nema te šta grist savjest.
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#27088 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ElRe »

bitanga_sa_otesa wrote: 06/05/2020 17:01
ElRe wrote: 06/05/2020 16:33
Prvo se pojavila poruka Check injection system, po par sekundi i nestajala. Nakon dan dva, pojavila se poruka Check Antipollution system.
U Gumi utvrdili i napisali "potrebna zamjena klapne na izduvu"
Jedan majstor kaže to je EGR ventil?
147253272R taj dio ti treba
Thnx.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#27089 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Image

Ovo ako pretičeš drugo ograničenje? :D
Ovako nam se sa znakovima i svime u saobracaju neko godinama igra
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#27090 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

sreca samo s desne strane srne iskacu :D
AKK
Posts: 462
Joined: 09/12/2019 20:00

#27091 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by AKK »

Zdravo forumasi

Imam Audi A3 1.2 TFSI 2015 godiste.

Ja sam primjetio da auto ima tvrd ovjes. Meni to smeta puno kad neko drugi vozi isto ko da sjedis da neko sportsko auto. Ima li neko savjete da se malo omeksa ovjes? Druge opruge? Ili je jednostavno auto takav napravljen?

Hvala na sve odgovora.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#27092 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

prvo provjeri kakve ima amortizere i opruge,mozda su neki aftermarket .
AKK
Posts: 462
Joined: 09/12/2019 20:00

#27093 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by AKK »

bitanga_sa_otesa wrote: 06/05/2020 23:00 prvo provjeri kakve ima amortizere i opruge,mozda su neki aftermarket .
Ja mislim da je auta orginalan 100 posto, ali ću provjerit.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#27094 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Nista ne sekiraj,i kod mene je slicno,sreca pa su sjedista udobna da kompenzuju..neki stranci na starnim forumima savjetuju koni FSD da se ugradi ali cijena je :run:
AKK
Posts: 462
Joined: 09/12/2019 20:00

#27095 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by AKK »

amar1994 wrote: 06/05/2020 23:13 Nista ne sekiraj,i kod mene je slicno,sreca pa su sjedista udobna da kompenzuju..neki stranci na starnim forumima savjetuju koni FSD da se ugradi ali cijena je :run:
Koje ti auto vozis?

Cijene su ok hajd sada ugraditi :run:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#27096 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

AKK wrote: 06/05/2020 23:24
amar1994 wrote: 06/05/2020 23:13 Nista ne sekiraj,i kod mene je slicno,sreca pa su sjedista udobna da kompenzuju..neki stranci na starnim forumima savjetuju koni FSD da se ugradi ali cijena je :run:
Koje ti auto vozis?

Cijene su ok hajd sada ugraditi :run:
'12 mazda 3 tx+

https://www.audiworld.com/forums/q7-dis ... w-2884612/

eto sta kae za q7 :thumbup:


https://www.autodoc.co.uk/koni/8110069
User avatar
sparky
Posts: 1910
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#27097 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sparky »

Akk sta si vozio prije tog audija? To je vw skola. Jbg, tvrda auta.
AKK
Posts: 462
Joined: 09/12/2019 20:00

#27098 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by AKK »

sparky wrote: 06/05/2020 23:30 Akk sta si vozio prije tog audija? To je vw skola. Jbg, tvrda auta.
Mercedes C-klasa W203 2006 :D

Merca puno vise udobnija od avdija ali naravno ne mores poredit.
User avatar
sparky
Posts: 1910
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#27099 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sparky »

AKK wrote: 06/05/2020 23:40
sparky wrote: 06/05/2020 23:30 Akk sta si vozio prije tog audija? To je vw skola. Jbg, tvrda auta.
Mercedes C-klasa W203 2006 :D

Merca puno vise udobnija od avdija ali naravno ne mores poredit.
Tebi je sve ok sa autom, samo se moras priviknuti na "parkovsku klupu" nakon fotelja :-D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#27100 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

:D

znaci tu je razlika,kazem ja sjedista spasavaju,ako su i ona tvrda onda jbga :lol:
Post Reply