Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83402
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#27076 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by _BataZiv_0809 »

Nista dizel
User avatar
hilmija frlj
Posts: 1511
Joined: 09/12/2019 16:33
Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine

#27077 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hilmija frlj »

Bato, ako tako nastaviš, nikad nećeš auto kupiti :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83402
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#27078 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by _BataZiv_0809 »

Mozda i necu
Vjerovatno hocu
Nisu ruke u vatri
Diskutujemo za to forum sluzi
User avatar
konektovan
Posts: 51389
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27079 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Leon16v wrote: 07/01/2024 14:45
konektovan wrote: 07/01/2024 14:37 Bato probaj je'nom dizela u zivotu... :mrgreen:

https://olx.ba/artikal/55564181
Samo šteta što od opreme ima jedino volan :D
Jedina steta je sto bata gleda sve losije benzince....realno.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27080 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

:lol: :lol:

pa kad evropske gleda, ne mozes covjeka natjerat, samo da mu ima veze s italijom makar 1%
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#27081 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

joj prodaj svoje a sebi ovo
https://olx.ba/artikal/52839874
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83402
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#27082 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by _BataZiv_0809 »

Dosli drugi prioriteti u zivotu. Dosli drugi troskovi.

Kad sam ja vozao Italijane (during the war :mrgreen: ) bili su teska egzotika i nadavao sam para i para, ali i prosao svasta sa nasim bajnim majstorima. Ne znam koji me vise opljackao :-) halalio sam im sve. Nisu se obogatili niti sam ja osiromasio, ali uzet 400 maraka za kablove svjecica za Fiat Bravo 1.2 16V, trazit 900 maraka za kompresor klime za Lanciu Kappu 2.0 VIS ili sta znam traziti neke dodatne pare "jer inace ne radim talijane i nemam alat za njih" je van svake pameti.

Srecom u neka doba upoznam bitangu i tom covjeku svaka cast koliko je posten i dobar majstor i halal mu svaka marka. :thumbup:

Sad se drugi bakcu majstorima, ja samo dajem pare :D auto mi vise i ne treba osim za odlaske na more.

Sta hocu da kazem...

Mogu ja kupiti i onu Themu 3.0 V6, svaka banka ce mi dati kredit, ali to ce biti naustrb nekih drugih stvari kojih se nisam spreman odreci (putovanja, garederoba, napucavanje stana, izlasci). A auto ce stajati vecinu vremena.

Zato, dok je trenutna postavka stvari i meni i mojima o kojima sad vodim brigu i finansiram ih-idu benznici sa plinom i niskim troskovima odrzavanja :D
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#27083 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Ma furaj onako kako smatraš da treba. Vremenom se prioriteti mijenjaju.

Ovde ako tražiš bilo šta sem dizela, posebno ako tražiš atmo benzinca, iskačeš iz šablona. Jao troši puno, jao ne može povući, jao ne možeš preteći... :skoljka:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83402
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#27084 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by _BataZiv_0809 »

Ima i toga, ali moze se ipak cuti i koja pametna :D
User avatar
Rockefeller
Posts: 8701
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#27085 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Rockefeller »

Onda ga nisi trebo banovat :lol:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27086 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

citroen xm wrote: 07/01/2024 15:35 Ma furaj onako kako smatraš da treba. Vremenom se prioriteti mijenjaju.

Ovde ako tražiš bilo šta sem dizela, posebno ako tražiš atmo benzinca, iskačeš iz šablona. Jao troši puno, jao ne može povući, jao ne možeš preteći... :skoljka:
jao retardirani su i ne znaju vozit :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83402
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#27087 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by _BataZiv_0809 »

Rockefeller wrote: 07/01/2024 15:41 Onda ga nisi trebo banovat :lol:
Ne znam odakle ta prica i ko je tu bombu bacio, ali to nije tacno. Covjek je svojevoljno otisao sa foruma iz svojih razloga.
Pa bih te zamolio zbog higijene odnosa na auto podforumu (jer nisam duzan da ovakve stvari komentarisem ni obrazlazem)-da ovakve postove ne ponavljas, a nije ti prvi put.
Hvala.
User avatar
konektovan
Posts: 51389
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27088 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Ja mislim da nas bitanga i dalje prati, i smije nam se.. :mrgreen:
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#27089 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by JoseMujica »

_BataZiv_0809 wrote: 07/01/2024 10:31
konektovan wrote: 07/01/2024 10:14 Nisam upratio,..koliki je budzet za auto?
Oko 13 milja.

Znaci auto od 10-11 milja i 2-3 milje za plin i servise.

@Throttle vidio sam da je far cudan, ali slike su prelose pa je tesko skontat.
ma na mobile.de i traži...obavezno stavi filter VAT reclaimable, što ti automatski cijenu obara za 19% švabskog pdv-a....to su auta većinom od firmi i sve će ti biti što su ti napisali...ne moraš ni gledati auto....odeš po njega ili platiš ovima što dovoze...sve će te doći jeftinije, a dobićeš kvalitetnije
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#27091 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

Zar ih je bilo u ponudi sa 2.0 motorom?
Mislio sam da su svi 1.5 i 1.6 dci.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#27092 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Jeste da, facelift. Kad su skontali da je 1.6 premalo za ovaj auto. U isto vrijeme su i u FL X-Trail ubacili 2.0 jer je i za njega 1.6 premalo.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2743
Joined: 14/06/2017 17:07

#27093 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by MehmedPasaMoric »

Tesko je naci dobrog benzinca danas, ja takodjer preferiram benzin i svaki put kad kupujem auto sve je teze i teze... Posebno jer nemam previse povjerenja u plin koji je neko drugi ugradio i sa njim presao 20,50,100 hiljada kilometara uz ko zna kakvo (ne) odrzavanje
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#27094 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

Meni bude odmah sumnjivo kad vidim da u oglasu pise plin tek ugradjen.
Pa sto si ga ugradjivao kad si znao da ces prodavati auto?
Zasto u startu nisi spustio cijenu za taj dodatni ulog koji si imao?

Meni je to asocijacija da nesto u startu nije dobro i hoce odmah da ga se rijesi.
User avatar
beco
Posts: 5092
Joined: 25/08/2004 14:22

#27095 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by beco »

Optimist wrote: 08/01/2024 10:38 Zar ih je bilo u ponudi sa 2.0 motorom?
Mislio sam da su svi 1.5 i 1.6 dci.
Da u verziji 160 i 200 KS.

Samo što je šteta ako su bluedci, jer je Reno taj adblue sistem usro do bola. Neki dan lik sa Meganom iz 2022 nov auto žali na adblue.

2.0 dci je najbolji motor u Talismanu, pa 1.6 tce (treba lanac provjerit), pa 1.5 dci, pa 1.6 dci 130 KS. Dok 1.6 dci 160 je rinaka teža. Automatik sa dvostrukim kvačilom može biti super ili može da ti zagorča život.
sahbazzz
Posts: 1084
Joined: 19/07/2020 12:27

#27096 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sahbazzz »

Sta kazete raja vrijedi li ovo ovoliko: https://olx.ba/artikal/57886712

Ako ne, sta preporucujete do ove cifre a da je prihvatljiva kilometraza sa poznatom historijom itd.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#27097 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

sahbazzz wrote: 09/01/2024 16:58 Sta kazete raja vrijedi li ovo ovoliko: https://olx.ba/artikal/57886712

Ako ne, sta preporucujete do ove cifre a da je prihvatljiva kilometraza sa poznatom historijom itd.
Ha, da li vrijedi? Dalo bi se diskutovati koliko hoćeš.

Sa jedne strane, nije to malo para. Nikako nije malo. 8 godina autu, osnovna ili neka oprema koja nije daleko od osnovne.

Opet, sa druge strane u oglasima ih nema previše povoljnijih. Drže cijenu zbog te klase vozila i jer se model 3008 od starta i prve generacije dobro pokazao. Ali ta SUV/Crossover klasa najviše diktira cijenu.

Naći ćeš za 1000-2000 povoljnije možda i bolje opremljene primjerke, možda i malo mlađe, ali sa puno više kilometara ili nepoznatom istorijom. Pa skontaj šta ti je draže.

Ovde je kilometraža mala i poznato je porijeklo i istorija, to mu takođe diže cijenu.

Ne znam, ja bih teško odlučio da se rastanem od 34000 za auto ovih osobina.
preludezalude
Posts: 7008
Joined: 07/03/2012 00:09

#27098 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by preludezalude »

sahbazzz wrote: 09/01/2024 16:58 Sta kazete raja vrijedi li ovo ovoliko: https://olx.ba/artikal/57886712

Ako ne, sta preporucujete do ove cifre a da je prihvatljiva kilometraza sa poznatom historijom itd.
Hmmmm
Kod ovog auta je jedino bas zanimljiva kilometraza. Sve ostalo je slabo a i nije bas u cvijetu mladosti. Za ovu kilometrazu bi trebao biti bukvalno nov. Pretpostavljam da cijena moze ici dole 2-3 k. Ako toliko pristane onda mozda i nije losa kupovina.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#27099 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Znači ovo zgužvano govno sa 1.6 motorom i srednjom opremom vrijedi 32000 KM…
A ona crvena Mazda 3 sa 2.0 motorom i svom mogućom opremom i neupitno kvalitetnijom izradom i 20k km manje ne vrijedi toliko…


Jesmo jebeno tržište.
User avatar
canvra888
Posts: 9173
Joined: 09/07/2021 15:03

#27100 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Jedno je dizel, drugo je benzin, dakle dizel u startu nov skuplji, a kasnije i kao polovnjak. Drugo, kompakt crossoveri su uvijek u startu skuplji od običnog kompakta. Treće, i kao nov je 3008 u svakoj opciji bio skuplji od Mazde 3.

Nevjerovatno kako se i dalje pokušava opravdati ona smijurija od cijene one Mazde :-) Skup je i ovaj Pug, ali onaj sa Mazdom je i dalje neviđen nivo.
Post Reply