Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#27076 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nista dizel
- hilmija frlj
- Posts: 1511
- Joined: 09/12/2019 16:33
- Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine
#27077 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Bato, ako tako nastaviš, nikad nećeš auto kupiti 
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#27078 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Mozda i necu
Vjerovatno hocu
Nisu ruke u vatri
Diskutujemo za to forum sluzi
Vjerovatno hocu
Nisu ruke u vatri
Diskutujemo za to forum sluzi
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#27079 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Jedina steta je sto bata gleda sve losije benzince....realno.Leon16v wrote: ↑07/01/2024 14:45Samo šteta što od opreme ima jedino volankonektovan wrote: ↑07/01/2024 14:37 Bato probaj je'nom dizela u zivotu...![]()
https://olx.ba/artikal/55564181![]()
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#27080 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
pa kad evropske gleda, ne mozes covjeka natjerat, samo da mu ima veze s italijom makar 1%
- kabal1337
- Posts: 13444
- Joined: 11/02/2012 21:08
#27081 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
joj prodaj svoje a sebi ovo
https://olx.ba/artikal/52839874
https://olx.ba/artikal/52839874
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#27082 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Dosli drugi prioriteti u zivotu. Dosli drugi troskovi.
Kad sam ja vozao Italijane (during the war
) bili su teska egzotika i nadavao sam para i para, ali i prosao svasta sa nasim bajnim majstorima. Ne znam koji me vise opljackao
halalio sam im sve. Nisu se obogatili niti sam ja osiromasio, ali uzet 400 maraka za kablove svjecica za Fiat Bravo 1.2 16V, trazit 900 maraka za kompresor klime za Lanciu Kappu 2.0 VIS ili sta znam traziti neke dodatne pare "jer inace ne radim talijane i nemam alat za njih" je van svake pameti.
Srecom u neka doba upoznam bitangu i tom covjeku svaka cast koliko je posten i dobar majstor i halal mu svaka marka.
Sad se drugi bakcu majstorima, ja samo dajem pare
auto mi vise i ne treba osim za odlaske na more.
Sta hocu da kazem...
Mogu ja kupiti i onu Themu 3.0 V6, svaka banka ce mi dati kredit, ali to ce biti naustrb nekih drugih stvari kojih se nisam spreman odreci (putovanja, garederoba, napucavanje stana, izlasci). A auto ce stajati vecinu vremena.
Zato, dok je trenutna postavka stvari i meni i mojima o kojima sad vodim brigu i finansiram ih-idu benznici sa plinom i niskim troskovima odrzavanja
Kad sam ja vozao Italijane (during the war
Srecom u neka doba upoznam bitangu i tom covjeku svaka cast koliko je posten i dobar majstor i halal mu svaka marka.
Sad se drugi bakcu majstorima, ja samo dajem pare
Sta hocu da kazem...
Mogu ja kupiti i onu Themu 3.0 V6, svaka banka ce mi dati kredit, ali to ce biti naustrb nekih drugih stvari kojih se nisam spreman odreci (putovanja, garederoba, napucavanje stana, izlasci). A auto ce stajati vecinu vremena.
Zato, dok je trenutna postavka stvari i meni i mojima o kojima sad vodim brigu i finansiram ih-idu benznici sa plinom i niskim troskovima odrzavanja
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#27083 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ma furaj onako kako smatraš da treba. Vremenom se prioriteti mijenjaju.
Ovde ako tražiš bilo šta sem dizela, posebno ako tražiš atmo benzinca, iskačeš iz šablona. Jao troši puno, jao ne može povući, jao ne možeš preteći...
Ovde ako tražiš bilo šta sem dizela, posebno ako tražiš atmo benzinca, iskačeš iz šablona. Jao troši puno, jao ne može povući, jao ne možeš preteći...
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#27084 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ima i toga, ali moze se ipak cuti i koja pametna 
- Rockefeller
- Posts: 8701
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#27085 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Onda ga nisi trebo banovat 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#27086 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
jao retardirani su i ne znaju vozitcitroen xm wrote: ↑07/01/2024 15:35 Ma furaj onako kako smatraš da treba. Vremenom se prioriteti mijenjaju.
Ovde ako tražiš bilo šta sem dizela, posebno ako tražiš atmo benzinca, iskačeš iz šablona. Jao troši puno, jao ne može povući, jao ne možeš preteći...![]()
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#27087 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ne znam odakle ta prica i ko je tu bombu bacio, ali to nije tacno. Covjek je svojevoljno otisao sa foruma iz svojih razloga.
Pa bih te zamolio zbog higijene odnosa na auto podforumu (jer nisam duzan da ovakve stvari komentarisem ni obrazlazem)-da ovakve postove ne ponavljas, a nije ti prvi put.
Hvala.
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#27088 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ja mislim da nas bitanga i dalje prati, i smije nam se.. 
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#27089 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ma na mobile.de i traži...obavezno stavi filter VAT reclaimable, što ti automatski cijenu obara za 19% švabskog pdv-a....to su auta većinom od firmi i sve će ti biti što su ti napisali...ne moraš ni gledati auto....odeš po njega ili platiš ovima što dovoze...sve će te doći jeftinije, a dobićeš kvalitetnije_BataZiv_0809 wrote: ↑07/01/2024 10:31Oko 13 milja.
Znaci auto od 10-11 milja i 2-3 milje za plin i servise.
@Throttle vidio sam da je far cudan, ali slike su prelose pa je tesko skontat.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#27091 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Zar ih je bilo u ponudi sa 2.0 motorom?
Mislio sam da su svi 1.5 i 1.6 dci.
Mislio sam da su svi 1.5 i 1.6 dci.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#27092 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Jeste da, facelift. Kad su skontali da je 1.6 premalo za ovaj auto. U isto vrijeme su i u FL X-Trail ubacili 2.0 jer je i za njega 1.6 premalo.
- MehmedPasaMoric
- Posts: 2743
- Joined: 14/06/2017 17:07
#27093 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Tesko je naci dobrog benzinca danas, ja takodjer preferiram benzin i svaki put kad kupujem auto sve je teze i teze... Posebno jer nemam previse povjerenja u plin koji je neko drugi ugradio i sa njim presao 20,50,100 hiljada kilometara uz ko zna kakvo (ne) odrzavanje
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#27094 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Meni bude odmah sumnjivo kad vidim da u oglasu pise plin tek ugradjen.
Pa sto si ga ugradjivao kad si znao da ces prodavati auto?
Zasto u startu nisi spustio cijenu za taj dodatni ulog koji si imao?
Meni je to asocijacija da nesto u startu nije dobro i hoce odmah da ga se rijesi.
Pa sto si ga ugradjivao kad si znao da ces prodavati auto?
Zasto u startu nisi spustio cijenu za taj dodatni ulog koji si imao?
Meni je to asocijacija da nesto u startu nije dobro i hoce odmah da ga se rijesi.
- beco
- Posts: 5092
- Joined: 25/08/2004 14:22
#27095 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Da u verziji 160 i 200 KS.
Samo što je šteta ako su bluedci, jer je Reno taj adblue sistem usro do bola. Neki dan lik sa Meganom iz 2022 nov auto žali na adblue.
2.0 dci je najbolji motor u Talismanu, pa 1.6 tce (treba lanac provjerit), pa 1.5 dci, pa 1.6 dci 130 KS. Dok 1.6 dci 160 je rinaka teža. Automatik sa dvostrukim kvačilom može biti super ili može da ti zagorča život.
-
sahbazzz
- Posts: 1084
- Joined: 19/07/2020 12:27
#27096 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Sta kazete raja vrijedi li ovo ovoliko: https://olx.ba/artikal/57886712
Ako ne, sta preporucujete do ove cifre a da je prihvatljiva kilometraza sa poznatom historijom itd.
Ako ne, sta preporucujete do ove cifre a da je prihvatljiva kilometraza sa poznatom historijom itd.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#27097 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ha, da li vrijedi? Dalo bi se diskutovati koliko hoćeš.sahbazzz wrote: ↑09/01/2024 16:58 Sta kazete raja vrijedi li ovo ovoliko: https://olx.ba/artikal/57886712
Ako ne, sta preporucujete do ove cifre a da je prihvatljiva kilometraza sa poznatom historijom itd.
Sa jedne strane, nije to malo para. Nikako nije malo. 8 godina autu, osnovna ili neka oprema koja nije daleko od osnovne.
Opet, sa druge strane u oglasima ih nema previše povoljnijih. Drže cijenu zbog te klase vozila i jer se model 3008 od starta i prve generacije dobro pokazao. Ali ta SUV/Crossover klasa najviše diktira cijenu.
Naći ćeš za 1000-2000 povoljnije možda i bolje opremljene primjerke, možda i malo mlađe, ali sa puno više kilometara ili nepoznatom istorijom. Pa skontaj šta ti je draže.
Ovde je kilometraža mala i poznato je porijeklo i istorija, to mu takođe diže cijenu.
Ne znam, ja bih teško odlučio da se rastanem od 34000 za auto ovih osobina.
-
preludezalude
- Posts: 7008
- Joined: 07/03/2012 00:09
#27098 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Hmmmmsahbazzz wrote: ↑09/01/2024 16:58 Sta kazete raja vrijedi li ovo ovoliko: https://olx.ba/artikal/57886712
Ako ne, sta preporucujete do ove cifre a da je prihvatljiva kilometraza sa poznatom historijom itd.
Kod ovog auta je jedino bas zanimljiva kilometraza. Sve ostalo je slabo a i nije bas u cvijetu mladosti. Za ovu kilometrazu bi trebao biti bukvalno nov. Pretpostavljam da cijena moze ici dole 2-3 k. Ako toliko pristane onda mozda i nije losa kupovina.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#27099 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Znači ovo zgužvano govno sa 1.6 motorom i srednjom opremom vrijedi 32000 KM…
A ona crvena Mazda 3 sa 2.0 motorom i svom mogućom opremom i neupitno kvalitetnijom izradom i 20k km manje ne vrijedi toliko…
Jesmo jebeno tržište.
A ona crvena Mazda 3 sa 2.0 motorom i svom mogućom opremom i neupitno kvalitetnijom izradom i 20k km manje ne vrijedi toliko…
Jesmo jebeno tržište.
- canvra888
- Posts: 9172
- Joined: 09/07/2021 15:03
#27100 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Jedno je dizel, drugo je benzin, dakle dizel u startu nov skuplji, a kasnije i kao polovnjak. Drugo, kompakt crossoveri su uvijek u startu skuplji od običnog kompakta. Treće, i kao nov je 3008 u svakoj opciji bio skuplji od Mazde 3.
Nevjerovatno kako se i dalje pokušava opravdati ona smijurija od cijene one Mazde
Skup je i ovaj Pug, ali onaj sa Mazdom je i dalje neviđen nivo.
Nevjerovatno kako se i dalje pokušava opravdati ona smijurija od cijene one Mazde
