Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#27026 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Ma ja ti pređem Ivan da 1x stisnem koĆnicu :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#27027 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Pa ja. Jednom je na vrhu pritisnes i drzis do Celebica. :mrgreen:
User avatar
AstorH
Posts: 1899
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#27028 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by AstorH »

PITANJE - AKUMULATOR


Golf 1.9 TDI
God. - 2005.


Original akumulator zamjenjen odmah pri prevodu i bacen (nisam bio prisutan) , a ubacen TOPLA od 66 Ah.
Topla je crka jucer.
Da li da ubacim isti od 66Ah ili par vise? 70 npr.

Ovo pitam jer ne znam od koliko je bio originalni akumulator, a auto je kupljen u servisu u Njemackoj.
Nemam DE papire, a i znam za google, ali mi se ne da guglati, jerbo zasto bi ako postoji ova tema :wink:
Pitam ovdje samo strucnjake, a vjerujem da ih ima.

P.S.

Savjetovali su mi neki par Ah vise.
Pa da pitan i ovdi. ;-)

Hvala unaprid.
Last edited by AstorH on 05/05/2020 10:39, edited 1 time in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#27029 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

kakva je to topla,meni ta ista gura 3cu godinu :-)

https://www.varta-automotive.com/en-gb/ ... S%29%22%7D
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27030 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

fiamm tri godine i tri meseca vec gura, ne smijem ga previse hvaliti... :mrgreen: :thumbup:
User avatar
AstorH
Posts: 1899
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#27031 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by AstorH »

amar1994 wrote: 05/05/2020 10:39 kakva je to topla,meni ta ista gura 3cu godinu :-)
A evo ova yebo yoy ti mater. :D
Gurala od 2014 do jucer :D
Da ima sad bi je Jopet uzeo, mislim stvarno, 2014 ejj.
Pa to ne moz' nac vise pretpostavljam.
No zanimaju me Ah kao sto sam gore pitao.

Image
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#27032 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

AstorH wrote: 05/05/2020 11:04
amar1994 wrote: 05/05/2020 10:39 kakva je to topla,meni ta ista gura 3cu godinu :-)
A evo ova yebo yoy ti mater. :D
Gurala od 2014 do jucer :D
Da ima sad bi je Jopet uzeo, mislim stvarno, 2014 ejj.
Pa to ne moz' nac vise pretpostavljam.
No zanimaju me Ah kao sto sam gore pitao.

Image
pa dobra je :thumbup:

ima u dzemtransu :-D

pa eto ti gore sta VARTA preporucuje :)
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#27033 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

AstorH wrote: 05/05/2020 10:36 Pitam ovdje samo strucnjake, a vjerujem da ih ima.

P.S.

Savjetovali su mi neki par Ah vise.
Pa da pitan i ovdi. ;-)

Hvala unaprid.
Pravi stručnjaci bi rekli da se gleda nešto drugo, a ne amper sati :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#27034 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#27035 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

AstorH wrote: 05/05/2020 10:36 PITANJE - AKUMULATOR


Golf 1.9 TDI
God. - 2005.


Original akumulator zamjenjen odmah pri prevodu i bacen (nisam bio prisutan) , a ubacen TOPLA od 66 Ah.
Topla je crka jucer.
Da li da ubacim isti od 66Ah ili par vise? 70 npr.

Ovo pitam jer ne znam od koliko je bio originalni akumulator, a auto je kupljen u servisu u Njemackoj.
Nemam DE papire, a i znam za google, ali mi se ne da guglati, jerbo zasto bi ako postoji ova tema :wink:
Pitam ovdje samo strucnjake, a vjerujem da ih ima.

P.S.

Savjetovali su mi neki par Ah vise.
Pa da pitan i ovdi. ;-)

Hvala unaprid.
Na internetu pise da ide od 74 Ah do 77 Ah.

www.whatbattery.co.uk
These diesel engines should work with batteries of dimensions 276x175x190 mm or 278x175x190 mm, which capacity is minimum 71 Ah. The most basic battery of this set is Bosch S4 S40 08 of a capacity 74Ah and 680A Cold Cranking Amps, the battery with the biggest capacity is Varta Silver Dynamic E44 of a capacity 77 Ah, having 780A Cold Cranking Amps. All of the above motors have a base hold-down B13.
User avatar
AstorH
Posts: 1899
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#27036 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by AstorH »

530i wrote: 05/05/2020 11:08
AstorH wrote: 05/05/2020 10:36 Pitam ovdje samo strucnjake, a vjerujem da ih ima.

P.S.

Savjetovali su mi neki par Ah vise.
Pa da pitan i ovdi. ;-)

Hvala unaprid.
Pravi stručnjaci bi rekli da se gleda nešto drugo, a ne amper sati :D
Ne mogu ja jarane se bavit i pičetinom i amperima, neman ti ja kad zaOto oboje :D
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#27037 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

nije ni topla kao sto je nekad bila :sad:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#27038 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

neces pogrijesiti i ako stavis 74 Ah ,nista se nece desiti,osim sto je malo skuplji :thumbup:
User avatar
AstorH
Posts: 1899
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#27039 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by AstorH »

artur morgan wrote: 05/05/2020 11:12
Na internetu pise da ide od 74 Ah do 77 Ah.

www.whatbattery.co.uk


These diesel engines should work with batteries of dimensions 276x175x190 mm or 278x175x190 mm, which capacity is minimum 71 Ah. The most basic battery of this set is Bosch S4 S40 08 of a capacity 74Ah and 680A Cold Cranking Amps, the battery with the biggest capacity is Varta Silver Dynamic E44 of a capacity 77 Ah, having 780A Cold Cranking Amps. All of the above motors have a base hold-down B13.
Čovik objasnio :)

Hvala puno :thumbup:

A i ostalima koji su ozbiljno pristupili pitanju.

Falla raja. :thumbup:

Image
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#27040 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Sta ja znam... Ide zrak kroz njega u oba smjera, obiso citavo Visoko nema crijeva za kupiti...

Kada pusem ima otpora, ali msm. Obzirom da velicinu rupice mislim da je okej...
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#27041 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Revolucionar ★ »

Koliko autu treba da se ohladi u potpunosti, tacnije motor i crijeva? Jel moguce da i poslije sat vremena budu topla?
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#27042 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

NediM17 wrote: 05/05/2020 14:53 Sta ja znam... Ide zrak kroz njega u oba smjera, obiso citavo Visoko nema crijeva za kupiti...

Kada pusem ima otpora, ali msm. Obzirom da velicinu rupice mislim da je okej...
Na kraju nasao u JapanAutu crijevo od nekog Nissana, nije 100% identicno ali pase, promijenio, rezultat- nema ga, sve isto... :-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#27043 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Revolucionar ★ wrote: 05/05/2020 18:45 Koliko autu treba da se ohladi u potpunosti, tacnije motor i crijeva? Jel moguce da i poslije sat vremena budu topla?
ljeti treba 2-3h
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#27044 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Revolucionar ★ »

bitanga_sa_otesa wrote: 05/05/2020 18:52
Revolucionar ★ wrote: 05/05/2020 18:45 Koliko autu treba da se ohladi u potpunosti, tacnije motor i crijeva? Jel moguce da i poslije sat vremena budu topla?
ljeti treba 2-3h
Valja mi opet otici provjeriti poslije. Imam u garazi ono sto mjeri temperaturu, u njoj je 27 stepeni temperatura, vani je manja. Sta moze drzat crijeva toplim duze vremena i poklopac onaj od motora, kad mi nešto šuhvu ubaci, cirkus :-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#27045 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Revolucionar ★ wrote: 05/05/2020 18:56
Valja mi opet otici provjeriti poslije. Imam u garazi ono sto mjeri temperaturu, u njoj je 27 stepeni temperatura, vani je manja. Sta moze drzat crijeva toplim duze vremena i poklopac onaj od motora, kad mi nešto šuhvu ubaci, cirkus :-)
pa gus i aluminijum kad se ugriju na 90 stepeni,ne ohlade se bas brzo kad je vani 20 stepeni...
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#27046 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Revolucionar ★ »

bitanga_sa_otesa wrote: 05/05/2020 18:57
Revolucionar ★ wrote: 05/05/2020 18:56
Valja mi opet otici provjeriti poslije. Imam u garazi ono sto mjeri temperaturu, u njoj je 27 stepeni temperatura, vani je manja. Sta moze drzat crijeva toplim duze vremena i poklopac onaj od motora, kad mi nešto šuhvu ubaci, cirkus :-)
pa gus i aluminijum kad se ugriju na 90 stepeni,ne ohlade se bas brzo kad je vani 20 stepeni...
I to sto kazes. Ma jarane, bilo mi cudno, obzirom da sam laik i ne petljam se previse u majstorovo, kontam sta to radi dok je auto ugaseno :-) Vakat mijenjat :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#27047 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Revolucionar ★ wrote: 05/05/2020 19:04

I to sto kazes. Ma jarane, bilo mi cudno, obzirom da sam laik i ne petljam se previse u majstorovo, kontam sta to radi dok je auto ugaseno :-) Vakat mijenjat :D
ne brini se ok je to sve :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27048 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

@Revolucionar ★

Ja bih to prodao, ne treba se igrati sa vrućim motorom.. :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#27049 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

AstorH wrote: 05/05/2020 10:36 PITANJE - AKUMULATOR


Golf 1.9 TDI
God. - 2005.


Original akumulator zamjenjen odmah pri prevodu i bacen (nisam bio prisutan) , a ubacen TOPLA od 66 Ah.
Topla je crka jucer.
Da li da ubacim isti od 66Ah ili par vise? 70 npr.

Ovo pitam jer ne znam od koliko je bio originalni akumulator, a auto je kupljen u servisu u Njemackoj.
Nemam DE papire, a i znam za google, ali mi se ne da guglati, jerbo zasto bi ako postoji ova tema :wink:
Pitam ovdje samo strucnjake, a vjerujem da ih ima.

P.S.

Savjetovali su mi neki par Ah vise.
Pa da pitan i ovdi. ;-)

Hvala unaprid.
https://www.autobatteries.com/en-us/car ... &find=find

Imas i objasnjenje sta je H7 grupa i sta je struja hladnog starta. Ovo drugo ti je vaznije ako si na sjeveru evrope.
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#27050 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Revolucionar ★ »

konektovan wrote: 05/05/2020 19:23 @Revolucionar ★

Ja bih to prodao, ne treba se igrati sa vrućim motorom.. :mrgreen:
Tacno sam poceo umisljat probleme na autu :-) Imam ptsp od nekih kvarova hahaha. Ma ici ce poslije korona partija, neka odlezi ljeto, tek servis uradjen, da provozam vlastite pare :lol:
Post Reply