Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#27026 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma ja ti pređem Ivan da 1x stisnem koĆnicu 
- drug_profi
- Posts: 65410
- Joined: 16/07/2012 16:00
#27027 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa ja. Jednom je na vrhu pritisnes i drzis do Celebica. 
- AstorH
- Posts: 1899
- Joined: 08/03/2014 23:21
- Location: Dalmacija
#27028 Re: Pitamo Mehanicare ?
PITANJE - AKUMULATOR
Golf 1.9 TDI
God. - 2005.
Original akumulator zamjenjen odmah pri prevodu i bacen (nisam bio prisutan) , a ubacen TOPLA od 66 Ah.
Topla je crka jucer.
Da li da ubacim isti od 66Ah ili par vise? 70 npr.
Ovo pitam jer ne znam od koliko je bio originalni akumulator, a auto je kupljen u servisu u Njemackoj.
Nemam DE papire, a i znam za google, ali mi se ne da guglati, jerbo zasto bi ako postoji ova tema
Pitam ovdje samo strucnjake, a vjerujem da ih ima.
P.S.
Savjetovali su mi neki par Ah vise.
Pa da pitan i ovdi.
Hvala unaprid.
Golf 1.9 TDI
God. - 2005.
Original akumulator zamjenjen odmah pri prevodu i bacen (nisam bio prisutan) , a ubacen TOPLA od 66 Ah.
Topla je crka jucer.
Da li da ubacim isti od 66Ah ili par vise? 70 npr.
Ovo pitam jer ne znam od koliko je bio originalni akumulator, a auto je kupljen u servisu u Njemackoj.
Nemam DE papire, a i znam za google, ali mi se ne da guglati, jerbo zasto bi ako postoji ova tema
Pitam ovdje samo strucnjake, a vjerujem da ih ima.
P.S.
Savjetovali su mi neki par Ah vise.
Pa da pitan i ovdi.
Hvala unaprid.
Last edited by AstorH on 05/05/2020 10:39, edited 1 time in total.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#27029 Re: Pitamo Mehanicare ?
kakva je to topla,meni ta ista gura 3cu godinu 
https://www.varta-automotive.com/en-gb/ ... S%29%22%7D
https://www.varta-automotive.com/en-gb/ ... S%29%22%7D
- konektovan
- Posts: 51391
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#27030 Re: Pitamo Mehanicare ?
fiamm tri godine i tri meseca vec gura, ne smijem ga previse hvaliti...

- AstorH
- Posts: 1899
- Joined: 08/03/2014 23:21
- Location: Dalmacija
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#27032 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#27035 Re: Pitamo Mehanicare ?
Na internetu pise da ide od 74 Ah do 77 Ah.AstorH wrote: ↑05/05/2020 10:36 PITANJE - AKUMULATOR
Golf 1.9 TDI
God. - 2005.
Original akumulator zamjenjen odmah pri prevodu i bacen (nisam bio prisutan) , a ubacen TOPLA od 66 Ah.
Topla je crka jucer.
Da li da ubacim isti od 66Ah ili par vise? 70 npr.
Ovo pitam jer ne znam od koliko je bio originalni akumulator, a auto je kupljen u servisu u Njemackoj.
Nemam DE papire, a i znam za google, ali mi se ne da guglati, jerbo zasto bi ako postoji ova tema![]()
Pitam ovdje samo strucnjake, a vjerujem da ih ima.
P.S.
Savjetovali su mi neki par Ah vise.
Pa da pitan i ovdi.![]()
Hvala unaprid.
www.whatbattery.co.uk
These diesel engines should work with batteries of dimensions 276x175x190 mm or 278x175x190 mm, which capacity is minimum 71 Ah. The most basic battery of this set is Bosch S4 S40 08 of a capacity 74Ah and 680A Cold Cranking Amps, the battery with the biggest capacity is Varta Silver Dynamic E44 of a capacity 77 Ah, having 780A Cold Cranking Amps. All of the above motors have a base hold-down B13.
- AstorH
- Posts: 1899
- Joined: 08/03/2014 23:21
- Location: Dalmacija
#27036 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne mogu ja jarane se bavit i pičetinom i amperima, neman ti ja kad zaOto oboje
- kabal1337
- Posts: 13445
- Joined: 11/02/2012 21:08
#27037 Re: Pitamo Mehanicare ?
nije ni topla kao sto je nekad bila 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39555
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#27038 Re: Pitamo Mehanicare ?
neces pogrijesiti i ako stavis 74 Ah ,nista se nece desiti,osim sto je malo skuplji 
- AstorH
- Posts: 1899
- Joined: 08/03/2014 23:21
- Location: Dalmacija
#27039 Re: Pitamo Mehanicare ?
artur morgan wrote: ↑05/05/2020 11:12
Na internetu pise da ide od 74 Ah do 77 Ah.
www.whatbattery.co.uk
Čovik objasnioThese diesel engines should work with batteries of dimensions 276x175x190 mm or 278x175x190 mm, which capacity is minimum 71 Ah. The most basic battery of this set is Bosch S4 S40 08 of a capacity 74Ah and 680A Cold Cranking Amps, the battery with the biggest capacity is Varta Silver Dynamic E44 of a capacity 77 Ah, having 780A Cold Cranking Amps. All of the above motors have a base hold-down B13.![]()
Hvala puno![]()
A i ostalima koji su ozbiljno pristupili pitanju.
Falla raja.![]()
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#27040 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sta ja znam... Ide zrak kroz njega u oba smjera, obiso citavo Visoko nema crijeva za kupiti...
Kada pusem ima otpora, ali msm. Obzirom da velicinu rupice mislim da je okej...
Kada pusem ima otpora, ali msm. Obzirom da velicinu rupice mislim da je okej...
- Revolucionar ★
- Posts: 2347
- Joined: 27/10/2011 17:39
- Location: Adventure seeker on an empty street
#27041 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koliko autu treba da se ohladi u potpunosti, tacnije motor i crijeva? Jel moguce da i poslije sat vremena budu topla?
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#27042 Re: Pitamo Mehanicare ?
Na kraju nasao u JapanAutu crijevo od nekog Nissana, nije 100% identicno ali pase, promijenio, rezultat- nema ga, sve isto...
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39555
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#27043 Re: Pitamo Mehanicare ?
ljeti treba 2-3hRevolucionar ★ wrote: ↑05/05/2020 18:45 Koliko autu treba da se ohladi u potpunosti, tacnije motor i crijeva? Jel moguce da i poslije sat vremena budu topla?
- Revolucionar ★
- Posts: 2347
- Joined: 27/10/2011 17:39
- Location: Adventure seeker on an empty street
#27044 Re: Pitamo Mehanicare ?
Valja mi opet otici provjeriti poslije. Imam u garazi ono sto mjeri temperaturu, u njoj je 27 stepeni temperatura, vani je manja. Sta moze drzat crijeva toplim duze vremena i poklopac onaj od motora, kad mi nešto šuhvu ubaci, cirkusbitanga_sa_otesa wrote: ↑05/05/2020 18:52ljeti treba 2-3hRevolucionar ★ wrote: ↑05/05/2020 18:45 Koliko autu treba da se ohladi u potpunosti, tacnije motor i crijeva? Jel moguce da i poslije sat vremena budu topla?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39555
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#27045 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa gus i aluminijum kad se ugriju na 90 stepeni,ne ohlade se bas brzo kad je vani 20 stepeni...Revolucionar ★ wrote: ↑05/05/2020 18:56
Valja mi opet otici provjeriti poslije. Imam u garazi ono sto mjeri temperaturu, u njoj je 27 stepeni temperatura, vani je manja. Sta moze drzat crijeva toplim duze vremena i poklopac onaj od motora, kad mi nešto šuhvu ubaci, cirkus![]()
- Revolucionar ★
- Posts: 2347
- Joined: 27/10/2011 17:39
- Location: Adventure seeker on an empty street
#27046 Re: Pitamo Mehanicare ?
I to sto kazes. Ma jarane, bilo mi cudno, obzirom da sam laik i ne petljam se previse u majstorovo, kontam sta to radi dok je auto ugasenobitanga_sa_otesa wrote: ↑05/05/2020 18:57pa gus i aluminijum kad se ugriju na 90 stepeni,ne ohlade se bas brzo kad je vani 20 stepeni...Revolucionar ★ wrote: ↑05/05/2020 18:56
Valja mi opet otici provjeriti poslije. Imam u garazi ono sto mjeri temperaturu, u njoj je 27 stepeni temperatura, vani je manja. Sta moze drzat crijeva toplim duze vremena i poklopac onaj od motora, kad mi nešto šuhvu ubaci, cirkus![]()
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39555
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#27047 Re: Pitamo Mehanicare ?
ne brini se ok je to sveRevolucionar ★ wrote: ↑05/05/2020 19:04
I to sto kazes. Ma jarane, bilo mi cudno, obzirom da sam laik i ne petljam se previse u majstorovo, kontam sta to radi dok je auto ugasenoVakat mijenjat
![]()
- konektovan
- Posts: 51391
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#27048 Re: Pitamo Mehanicare ?
@Revolucionar ★
Ja bih to prodao, ne treba se igrati sa vrućim motorom..
Ja bih to prodao, ne treba se igrati sa vrućim motorom..
- drug_profi
- Posts: 65410
- Joined: 16/07/2012 16:00
#27049 Re: Pitamo Mehanicare ?
https://www.autobatteries.com/en-us/car ... &find=findAstorH wrote: ↑05/05/2020 10:36 PITANJE - AKUMULATOR
Golf 1.9 TDI
God. - 2005.
Original akumulator zamjenjen odmah pri prevodu i bacen (nisam bio prisutan) , a ubacen TOPLA od 66 Ah.
Topla je crka jucer.
Da li da ubacim isti od 66Ah ili par vise? 70 npr.
Ovo pitam jer ne znam od koliko je bio originalni akumulator, a auto je kupljen u servisu u Njemackoj.
Nemam DE papire, a i znam za google, ali mi se ne da guglati, jerbo zasto bi ako postoji ova tema![]()
Pitam ovdje samo strucnjake, a vjerujem da ih ima.
P.S.
Savjetovali su mi neki par Ah vise.
Pa da pitan i ovdi.![]()
Hvala unaprid.
Imas i objasnjenje sta je H7 grupa i sta je struja hladnog starta. Ovo drugo ti je vaznije ako si na sjeveru evrope.
- Revolucionar ★
- Posts: 2347
- Joined: 27/10/2011 17:39
- Location: Adventure seeker on an empty street
#27050 Re: Pitamo Mehanicare ?
Tacno sam poceo umisljat probleme na autukonektovan wrote: ↑05/05/2020 19:23 @Revolucionar ★
Ja bih to prodao, ne treba se igrati sa vrućim motorom..![]()


