Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
sadmire
Posts: 2401
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#26876 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by sadmire »

Meni je najgore kad vidim da neko baca neko smece iz auta u pokretu...tacno mi mrak padne na oci, al u principu ne mozes nista uraditi...pogotovo jer ima mnogo takvih...
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26877 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

Strašno se prestrojio, mi iza nek čekamo, iako možemo normalno proći samo da se pomjerio do linije :roll:


Image
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26878 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

halo ba sta slikaVAte u voznji :shock:
adisonE
Posts: 159
Joined: 17/04/2008 20:16

#26879 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by adisonE »

zigson wrote: 28/02/2020 10:24
Laplace wrote: 28/02/2020 10:17
Logovan wrote: 28/02/2020 09:45
:lol: :lol: :thumbup:
Kao štedi se gorivo, a već smo ovdje razmatrali tu sporu vožnju na malom broju obrtaja i vidjeli da ne da se gorivo tako ne štedi (motor, EGR, DPF, katalizator da ne pominjemo) nego se troši još više. Mislim da, kad bi takvima majstor otvorio motor, morali bi mu salijevati stravu.
Ja ispod 3000rpm ne vozim
Benzin il dizel?
User avatar
Optimist
Posts: 15517
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#26880 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

Throttle wrote: 28/02/2020 17:12 Strašno se prestrojio, mi iza nek čekamo, iako možemo normalno proći samo da se pomjerio do linije :roll:


Image
Maglenke kod tebe usred bijela dana? :D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#26881 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Throttle wrote: 28/02/2020 17:12 Strašno se prestrojio, mi iza nek čekamo, iako možemo normalno proći samo da se pomjerio do linije :roll:


Image
Sta je ovdje problem? Covjek je propisno zauzo mjesto u traci, a iz suprotnoig smjera se prdrzavaju zakona i nece da ga propuste. Ja ne vidim sta je sporno... :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26882 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

Optimist wrote: 28/02/2020 17:54 Maglenke kod tebe usred bijela dana? :D
Ne mozes bit chuner bez toga :lol:
suit_up
Posts: 846
Joined: 31/12/2019 11:25

#26883 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by suit_up »

Throttle wrote: 28/02/2020 18:42
Optimist wrote: 28/02/2020 17:54 Maglenke kod tebe usred bijela dana? :D
Ne mozes bit chuner bez toga :lol:
GM? Šta ovo vozikaš :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26884 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

Truhla vektra b :mrgreen:
User avatar
hopi
Posts: 7253
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#26885 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by hopi »

istrunula više :thumbup:
fin je auto postvljao je slike sjećam se
nego šta forumaši primjete, pravi mahalci. ne da ne bi vidio maglnjakae nego sam jedva skontao gdje se vide
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#26886 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Bakir1 »

Vidi se sa slike da mu je truhla zadnja lijeva obrva :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#26887 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Kad se uveca slika, vidi se u refleksiji sa polo-a da su ti gume nejednako napuhane.
User avatar
hopi
Posts: 7253
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#26888 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by hopi »

ako se uveća slika baš, pa se kroz masku vidi da mu je vrijeme za zamjenu zubčastog remena :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26889 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

Moguce da je vrijeme za zupcasti al za lanac jos nije :lol:
P.S. skinuo sam folije naprijed, sad su svjetlije, da.me se ne proziva, hvala :lol:
alipasijaner
Posts: 1261
Joined: 01/08/2016 23:05

#26890 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by alipasijaner »

nda.. nerviraju me oni koji se uvale ispred kolone dok cekam na grbavici na cuvenom lijevom skretanju iz zagrebacke prema dervisa numica...
zigson
Posts: 4816
Joined: 04/04/2015 22:17

#26891 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zigson »

adisonE wrote: 28/02/2020 17:35
zigson wrote: 28/02/2020 10:24
Laplace wrote: 28/02/2020 10:17

Kao štedi se gorivo, a već smo ovdje razmatrali tu sporu vožnju na malom broju obrtaja i vidjeli da ne da se gorivo tako ne štedi (motor, EGR, DPF, katalizator da ne pominjemo) nego se troši još više. Mislim da, kad bi takvima majstor otvorio motor, morali bi mu salijevati stravu.
Ja ispod 3000rpm ne vozim
Benzin il dizel?
dizel
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#26892 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Sad cu biti ko vic dibitetto
What ticks me off
Morons ......
Znaci scena od sinoc. 21:00 Vozim iz pravca aerodroma prema stupskoj petlji. Kako prilazim na nekih 100-tinjak metara od mjesta gdje se ukljucuje sa parkinga bingo/merkur, sa desne strane ceste vidim zaustavlja se auto sa 4 zmigavca i dvojica istrcavaju unezvjereno prema jarku sa desne strane. U jarku auto malo prasine. Zaustavim se i ja skroz desno sa zmigavcima i istrcim. U glavi mi uvijek u takvim slucajevima frcaju slike: zadnje sjediste, djeca beba, mama krvava.....
Prilazim autu u jarku, lik otvara prozor i govori: dobro sam nije nista, sve je u redu.
Ima li neko s tobom? nema sam sam. Medjutim lik jedva moze da sabere recenicu koliko je pijan. Otvara vrata i izlazi, nista mu nije fizicki. Smrdi na metar. Jedva iz jarka izgavlja. Baulja po rubu ceste. I ovi ostali sto su stali gledaju ono "e sta da mu covjek uradi". Fakat sam kontao da ga od huje opalim necim i zavalim u jarak. Reko skloni se u stranu pijan si udarice te neko autom ni kriv ni duzan. On ono nesto agresiva, svadjao bi se. Ajjjjjjj. Udjem u auto da me huja ne bi skopala pomjerim se nazad da mu zagradim autom da ne izadje na cestu bauljajuci. Nazovem policiju, tako i tako pozurite pijan je ko kanta jos ce ga neko na cesti opaliti i jos veci belaj napraviti. Vidim sjede na rub jarka bez nade da ce moci ustati ikako. Vidim rotacija pristize, po gasu i razgulim. Fakat ali fakat ne bih zalio takvima trajno oduzeti vozacku sa trajnom zabranom voznje pa makar hljeb zaradjivao volanom za 10-to clanu porodicu. Krivicno goniti govna pa da ne moze uvjerenje o nekaznjavanju dobiti za neki normalan posao.
Naslovnica
Posts: 35420
Joined: 20/03/2013 15:38

#26893 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Ajde ba, to se ti nikada nisi napio i sjeo za volan?!
8-)
:-)
Elem, imao sam i ja takvih doživljaja sa pijanim vozačima i udesima, provjeriš kakvo je stanje vozača, eventualno zoveš hitnu, policiju obavezno, gledaš da ostaneš sa njim, malo šuplje ako nije agresiva, ako jeste produži dalje. Ko zna kakve su mu namjere, možda je i naoružan...
Nemaš se šta tući sa njim.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#26894 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

zigson
Posts: 4816
Joined: 04/04/2015 22:17

#26895 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zigson »

mk ultra wrote: 29/02/2020 12:55 https://www.klix.ba/vijesti/regija/hrva ... /200229031

Propade i osiguranje...
jao..
User avatar
konektovan
Posts: 51382
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26896 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by konektovan »

Nadam se da nije nas forumas mlad i nevin......
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#26897 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Naslovnica wrote: 29/02/2020 12:40 Ajde ba, to se ti nikada nisi napio i sjeo za volan?!
8-)
:-)
Elem, imao sam i ja takvih doživljaja sa pijanim vozačima i udesima, provjeriš kakvo je stanje vozača, eventualno zoveš hitnu, policiju obavezno, gledaš da ostaneš sa njim, malo šuplje ako nije agresiva, ako jeste produži dalje. Ko zna kakve su mu namjere, možda je i naoružan...
Nemaš se šta tući sa njim.
Vjeruj za volanom sam od 1996. Mlad lud svasta radio. Ali eto ilustracije radi u kafani "CBS" koja je radila u post ratno vrijeme(oni stariji ce se sjetiti) konobari me zvali mr sprite kad izadjem sa rajom a vozim. Dva puta sjeo pijan i drugi put sebi obecao nikad vise. Ne kazem, popijem. Ali vec nakon druge pive predajem kljuceve suprugi ili se hvatam taxi-ja.
Ne bih se tukao eto da ga naucim pameti nego "konju imas 50 godina u guzici i kreten je tako mogao i pokupiti nekoga". Pravo cesto pjesaci idu tuda sa tramvajske na stupu u ona naselja oko binga i kasindolske.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#26898 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Niko nije imun na odrastanje i sazrijevanje tj gluposti koje to donosi, ali to praviti u godinama kad je trebalo doci iz guzice u glavu je za maljem medju oci.
Alkohol je za ljude, dok ga neko zakonom ne zabrani, i svakome se desi da ga ponese sevdah, odnosno neko voli da ga cesto ponese sevdah, ali cijena da sigurno dodjes kuci je ekvivalent svega 2 pica u kafani! :-)
Naslovnica
Posts: 35420
Joined: 20/03/2013 15:38

#26899 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

:thumbup:
tempuser wrote: 01/03/2020 10:32 Niko nije imun na odrastanje i sazrijevanje tj gluposti koje to donosi, ali to praviti u godinama kad je trebalo doci iz guzice u glavu je za maljem medju oci.
Alkohol je za ljude, dok ga neko zakonom ne zabrani, i svakome se desi da ga ponese sevdah, odnosno neko voli da ga cesto ponese sevdah, ali cijena da sigurno dodjes kuci je ekvivalent svega 2 pica u kafani! :-)
PoDpis
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#26900 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Ja sam jednom sa nekih oko 30 dobro pjan naletio na ivicnjak. Sjebo felgu i gumu. A ipak ssm bio dovoljno sabran da tocak zamjenim na licu mjesta.
Otad vise ne dozvoljavam sebi vise od jednog pica.
Zatim prije par godina umoran i zgazen od posla naletim na patrolu koja je moje stanje karakterisala kao alkoholizirano.
Po belaju netom prije toga, ja vecerao rostilj i zalio jednom pivom od 0.5 l.
Napuhao 0.33. To je bilo mozda godinu nakon sto su svukli dozvoljenu granicu sa 0.5 na 0.3 promila.
Pa kazu nisi ti pijan ali moras platit kaznu i alkotest.
I otad ne pijem vise ni tu jednu, osim ako nece proci bas dovoljno vremena da se metabolizira bar dio.

Razlog je sto ne zelim krivicno odgovarati za bilo kakvu budalastinu koja ti se moze desiti na cesti izvan tvoje kontrole.
Ko zna jel ovaj kamiondzija sto je skrho slepu mozda imao pucanje gume, ili je nekog pokusao izbjeci. Nista mu se vise ne gleda nakon alkotesta.
Post Reply