Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
ElRe
Posts: 16916
Joined: 12/12/2011 11:28

#26851 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

EFD22 wrote: 05/01/2024 14:58
ElRe wrote: 05/01/2024 14:48 Kao i skoro svaki VW. Bar pola koplja ispred konkurencije kada se sagleda kompletan paket.
:pisnuo:

Hahahahah, misliš iza?

Hahahahahahhaa
Samo sam realan.
Kad bi mi neko kupovao auto, tipa firma, onda bih kupio npr Genesisa GV70 TD, ili recimo Mazdu 6 TD, ali za svoje novce preferiram nešto iz VAG štale. Dok nisam plaćao svojim novcima i kada sam sam kupovao automobile koji su bili do 10k KM favorit mi je bio Fiat/Lancia/Alfa Romeo, ali za svoje nešto veće novce definitivno ne.
Last edited by ElRe on 05/01/2024 15:11, edited 1 time in total.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21782
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#26852 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by dr_Evil »

Ja za svoje novce ne bih uzeo VW, jedino ako mi ispadne nesto bas ispod cijene, a ocuvan, a znamo da to dvoje ne ide zajedno.

Mi jos zivimo o u vaktu kad je VW imao kvalitetu 1.9TDI motora, 1998-a do 2004-e. Dijelova svugdje, pouzdan. Nekad bilo sad se spominjalo.
User avatar
ElRe
Posts: 16916
Joined: 12/12/2011 11:28

#26853 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

dr_Evil wrote: 05/01/2024 15:08 Mi jos zivimo o u vaktu kad je VW imao kvalitetu
Danas je (ne)kvalitet manje više isti kod svih.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#26854 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

ElRe wrote: 05/01/2024 14:57
dr_Evil wrote: 05/01/2024 14:55 sta svi imaju ko standard opremu kod njih se nadoplacuje
Oni postavljaju standarde kada govorimo i opremi vozila, opcijama opremanja, tehnologijama. To što traže nadoplate i što kupci na to pristaju samo bolje za proizvođača.
Golf 3 je još imao u ponudi automatski klimu, dok su Tipo, 306... o tome samo mogli sanjati.
he jebiga, pojedini nissani imali sredinom i krajem osamdesetih, sad je nissan historija...kad ugase gtr i z program prestaju poatojat kao nissan i postaju jbni reno ko i mitsubishi :thumbup:
Last edited by Evolution_IV on 05/01/2024 15:35, edited 1 time in total.
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26855 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Zar i suzuki postaje reno?? :-)
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#26856 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 05/01/2024 15:34 Zar i suzuki postaje reno?? :-)
lapsus, mitsubishi :lol:
User avatar
Laplace
Posts: 14690
Joined: 19/11/2012 18:37

#26857 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Laplace »

canvra888 wrote: 05/01/2024 12:48 Amar hvali VW, nece ovo na dobro :-)
Znači:

Image
izvrsni direktor
Posts: 14737
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#26858 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by izvrsni direktor »

Evolution_IV wrote: 05/01/2024 12:43 vjerujes li da ga poredim sa kangoo, doblom, berlingom i ne mogu se nacudit koliko je kompletniji i bolje napravljen...

da li vrijedi za koliko se prodaje ne znam, al da je dobar bas je dobar :thumbup:

btw.bivsi kolega mi kaze da je letva volana otisla na doblu, oko 30kkm presao trenutno :-)
Ovako se prave prvi koraci prelaska na pravu stranu. Ponosni smo na tebe druze amare 8-)
izvrsni direktor
Posts: 14737
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#26859 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by izvrsni direktor »

Ovako ce i kolega sa novog zelanda preci na pravu stranu:
Pazi akcije @EFD22
Image
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26860 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

dr_Evil wrote: 05/01/2024 14:59
ElRe wrote: 05/01/2024 14:57
dr_Evil wrote: 05/01/2024 14:55 sta svi imaju ko standard opremu kod njih se nadoplacuje
Oni postavljaju standarde kada govorimo i opremi vozila, opcijama opremanja, tehnologijama. To što traže nadoplate i što kupci na to pristaju samo bolje za proizvođača.
To mi zvuci kao recenica koju svaki proizvodjac kaze za sebe, idemo prvi dajemo vise. Realnost je nesto drugo. Jedino sta sam primjetio da su dobro uradili u zadnjih 10 godina je automatski mjenjac, za to im kapa do poda.
To samo oni imaju automatik ? :lol:
(koji je btw srednja zalost)
User avatar
Rockefeller
Posts: 8706
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#26861 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Rockefeller »

Da sam ko kolegione sa NZ onda bi isao kakav Pick Up
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#26862 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

izvrsni direktor wrote: 05/01/2024 16:21 Ovako ce i kolega sa novog zelanda preci na pravu stranu:
Pazi akcije @EFD22
Image
Ni mrtav u to. Ni mrtav.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#26863 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

Rockefeller wrote: 05/01/2024 16:58 Da sam ko kolegione sa NZ onda bi isao kakav Pick Up
al amarok samo, jer hilux, isuzu i ostali su smece :skoljka:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#26864 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Rockefeller wrote: 05/01/2024 16:58 Da sam ko kolegione sa NZ onda bi isao kakav Pick Up
To za posla svakako. :mrgreen:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#26865 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Evolution_IV wrote: 05/01/2024 17:22
Rockefeller wrote: 05/01/2024 16:58 Da sam ko kolegione sa NZ onda bi isao kakav Pick Up
al amarok samo, jer hilux, isuzu i ostali su smece :skoljka:
Zašto Amarok kad je to ustvari Ford Ranger. Uzmeš Rangera ko čovjek.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#26866 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

EFD22 wrote: 05/01/2024 17:23
Evolution_IV wrote: 05/01/2024 17:22
Rockefeller wrote: 05/01/2024 16:58 Da sam ko kolegione sa NZ onda bi isao kakav Pick Up
al amarok samo, jer hilux, isuzu i ostali su smece :skoljka:
Zašto Amarok kad je to ustvari Ford Ranger. Uzmeš Rangera ko čovjek.
zato sto se zakebajem, pored hiluxa kad neko kupi nesto drugo, za mene je duduk epskih razmjera :run:
kenomax
Posts: 406
Joined: 24/07/2013 18:54

#26867 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kenomax »

ElRe wrote: 05/01/2024 14:57
dr_Evil wrote: 05/01/2024 14:55 sta svi imaju ko standard opremu kod njih se nadoplacuje
Oni postavljaju standarde kada govorimo i opremi vozila, opcijama opremanja, tehnologijama. To što traže nadoplate i što kupci na to pristaju samo bolje za proizvođača.
Golf 3 je još imao u ponudi automatski klimu, dok su Tipo, 306... o tome samo mogli sanjati.
Golf 8 nema ni kamere 360, a kamoli nešto više što konkurencija ima. Ne znam po čemu postavljaju standarde, ali meni su uvijek u glavi bili suprotno od toga. VW ti nudi sve obične stavke u autu, bez zanimljivih detalja, tehnologije, itd.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26868 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

Troc nema headupa npr. ni u full opremi, a neki ga imaju u osnovnoj :zzzz:
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#26869 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NecuVise »

kenomax wrote: 05/01/2024 17:41
ElRe wrote: 05/01/2024 14:57
dr_Evil wrote: 05/01/2024 14:55 sta svi imaju ko standard opremu kod njih se nadoplacuje
Oni postavljaju standarde kada govorimo i opremi vozila, opcijama opremanja, tehnologijama. To što traže nadoplate i što kupci na to pristaju samo bolje za proizvođača.
Golf 3 je još imao u ponudi automatski klimu, dok su Tipo, 306... o tome samo mogli sanjati.
Golf 8 nema ni kamere 360, a kamoli nešto više što konkurencija ima. Ne znam po čemu postavljaju standarde, ali meni su uvijek u glavi bili suprotno od toga. VW ti nudi sve obične stavke u autu, bez zanimljivih detalja, tehnologije, itd.
Zato i jesu cijenjeni kod nas jer narod kupuje samo polovno, da iziskuje što manje troška i onda je najbolje auto sa najmanje opreme jer se najmanje stvari može pokvariti.
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#26870 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

E baš naš narod i popravlja dodatnu opremu koja ne radi :-) Pa koliko ljudi vozi sa neispravnim hvac sistemom, gdje ćeš dalje od toga.

Kod većine našeg naroda se popravlja samo esencijalno i to je to.
Last edited by canvra888 on 05/01/2024 17:54, edited 2 times in total.
User avatar
Optimist
Posts: 15527
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#26871 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

kenomax wrote: 05/01/2024 17:41
ElRe wrote: 05/01/2024 14:57
dr_Evil wrote: 05/01/2024 14:55 sta svi imaju ko standard opremu kod njih se nadoplacuje
Oni postavljaju standarde kada govorimo i opremi vozila, opcijama opremanja, tehnologijama. To što traže nadoplate i što kupci na to pristaju samo bolje za proizvođača.
Golf 3 je još imao u ponudi automatski klimu, dok su Tipo, 306... o tome samo mogli sanjati.
Golf 8 nema ni kamere 360, a kamoli nešto više što konkurencija ima. Ne znam po čemu postavljaju standarde, ali meni su uvijek u glavi bili suprotno od toga. VW ti nudi sve obične stavke u autu, bez zanimljivih detalja, tehnologije, itd.
Koji konkurent golfu 8 ima 360 kameru? Ili vise njih.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#26872 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

ElRe wrote: 05/01/2024 15:06
Samo sam realan.
Kad bi mi neko kupovao auto, tipa firma, onda bih kupio npr Genesisa GV70 TD, ili recimo Mazdu 6 TD, ali za svoje novce preferiram nešto iz VAG štale. Dok nisam plaćao svojim novcima i kada sam sam kupovao automobile koji su bili do 10k KM favorit mi je bio Fiat/Lancia/Alfa Romeo, ali za svoje nešto veće novce definitivno ne.
Odavno sam skontao da pišeš kao da si na VW platnom spisku. Ovde si totalno kontradiktoran. :-)

Ako je VW bar pola koplja ispred drugih, zašto bi kupovao Genesis, Alfu i slične bilo ko da ih plaća? Zašto ne bi odabrao superiorni VW i kada ga firma plaća? Ovako si samo rekao da su drugi bolji, ali da zbog okoline, čuvanja vrijednosti i post prodaje biraš VW za svoj novac.

Nemoj ziheraške igre sa VW-om pripisivati nekoj njihovoj superiornosti.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#26873 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Evolution_IV wrote: 05/01/2024 17:23
EFD22 wrote: 05/01/2024 17:23
Evolution_IV wrote: 05/01/2024 17:22

al amarok samo, jer hilux, isuzu i ostali su smece :skoljka:
Zašto Amarok kad je to ustvari Ford Ranger. Uzmeš Rangera ko čovjek.
zato sto se zakebajem, pored hiluxa kad neko kupi nesto drugo, za mene je duduk epskih razmjera :run:
“Kod nas dole” hahahha

Ide ovo:
https://autotrader.co.nz/used-cars-for- ... t50/539936
User avatar
ElRe
Posts: 16916
Joined: 12/12/2011 11:28

#26874 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

citroen xm wrote: 05/01/2024 17:56
ElRe wrote: 05/01/2024 15:06
Samo sam realan.
Kad bi mi neko kupovao auto, tipa firma, onda bih kupio npr Genesisa GV70 TD, ili recimo Mazdu 6 TD, ali za svoje novce preferiram nešto iz VAG štale. Dok nisam plaćao svojim novcima i kada sam sam kupovao automobile koji su bili do 10k KM favorit mi je bio Fiat/Lancia/Alfa Romeo, ali za svoje nešto veće novce definitivno ne.
Odavno sam skontao da pišeš kao da si na VW platnom spisku. Ovde si totalno kontradiktoran. :-)

Ako je VW bar pola koplja ispred drugih, zašto bi kupovao Genesis, Alfu i slične bilo ko da ih plaća? Zašto ne bi odabrao superiorni VW i kada ga firma plaća? Ovako si samo rekao da su drugi bolji, ali da zbog okoline, čuvanja vrijednosti i post prodaje biraš VW za svoj novac.

Nemoj ziheraške igre sa VW-om pripisivati nekoj njihovoj superiornosti.
VW je jedan od klijenata firme u kojoj radim :)

Da, za tudj novac bih vozio nešto van VAG programa, a za svoj u srednjim godinama životne dobi, može i sigurica VW.

Ne mislim da je GV70, bolji od Audia, ali je drugačiji, nudo neke druge kvalitete, ili ih nudi na drugačiji način, ali bih sigurno imao problema u postprodaji, naknadnoj prodaji i sl.

Sa godinama, gubitkom kontinuiteta i identiteta, ITA proizvodjači su mi skroz ispali iz igre. A pitanje je, koliko dugo će još opstati. 10 godina koliko im je dao Tavares će brzo proteći, a novih modela nemaju.
Last edited by ElRe on 05/01/2024 18:43, edited 2 times in total.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#26875 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

I zato što je VW bolji u postprodaji, zato je pola koplja ispred konkurencije?
Post Reply