Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26676 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Ma nista to,i meni se uvijek potrosi desna mrvicu vise :thumbup:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#26677 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Goni nedimu da ti to namaze tom mazom dok je jos vruc :)
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#26678 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

ElRe wrote: 13/04/2020 17:25 Nedavno sestri na C4 kod Ikica zamijenili prednje pločice + diskove Delphi, sve sa montiranjem 150 KM.
Kod Skore par ferodo diskova 118 KM i ferodo plocice 57. Da stavim plocice nema teorije, duze. Jos napomenuo da je madjarski Suzuki i da su TRW kocnice, on mi dao za japanca koji imaju Hitachi kocnice i plocice duze za 6mm iako je disk isti za oba. Pri tome uopste ne znam kome prodaju te za japance kad ih kod nas nema.
Znao za jednog u Zenici da je neko prodavao automatika iz Amerike uvoz sa 2.0 benzincem. I jos sam vidjao jednog iz americke ambasade, privatni neciji jer su im oni sluzbeni bili madjari 1.6 benzin. Na kraju naravno vratim te i zamijenim za jedine koje je imao na stanju, Blueprint 47 KM. Nisam bas presretan zbog toga, ali me malo utjesilo sto vidim da su sad, navodno, dio njemacke grupacije Febi Bilstein.
Uglavnom vidjecemo, ovi fabricki TRW diskovi izdurali 115.000 km, valjda ce i ovi makar 70-80 tkm. :D
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#26679 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

basicm wrote: 13/04/2020 18:02 Goni nedimu da ti to namaze tom mazom dok je jos vruc :)
Ako nema masku i rukavice nek ne dolazi. :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26680 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

:lol:
Naslovnica
Posts: 35448
Joined: 20/03/2013 15:38

#26681 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

I ja bih trebao zadnje diskove i disk pločice nekada zamijeniti, pretpostavljam da je to Golf5 konfekcija?
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#26682 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

bitanga_sa_otesa wrote: 13/04/2020 10:40
liaar wrote: 13/04/2020 10:38

ma ovaj hepek sa slike...
a taj limic bi trebao da se nabije u nosac klijesta ,fabricki je perforiran na dva mjesta i to ga drzi da ne ispadne .
NabiJo bih ga ja al je ispao nedavno hahah
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26683 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

liaar wrote: 13/04/2020 19:46

NabiJo bih ga ja al je ispao nedavno hahah
ja u principu rijetko to diram ikad ,ako su citavi ,samo ocistim stare i gas ,jer to cim pipnes nastane sranje :D
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#26684 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Image

Ako kome treba podesiti i ruĆnu mozemo se dogovoriti na pp. :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26685 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

sta si ovo sve rastavio :shock:
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#26686 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Kontam kad moze Dragon sErafati, mogu i ja. 8-)

Ne mozes drugacije prici sarafu za stimanje rucne.
Ma bezveze je, skines ovu plastiku na cetiri zabice (zapravo 8 je zabica :lol: ), iskopcas dzekove, svuces kurton s rucne i udri onda 10kom kako ti volja. :thumbup:
Last edited by NediM17 on 13/04/2020 20:30, edited 1 time in total.
Naslovnica
Posts: 35448
Joined: 20/03/2013 15:38

#26687 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

NediM17 wrote: 13/04/2020 20:10 Image

Ako kome treba podesiti i ruĆnu mozemo se dogovoriti na pp. :lol:
A zamjena punpe goriva?!
:lol:
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#26688 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ne treba mi to, ja palim direk' na plin. :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Last edited by NediM17 on 13/04/2020 20:32, edited 1 time in total.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26689 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

ne bi smjelo biti toliko komplikovano,uglavnom se kurton samo skine ..
Naslovnica
Posts: 35448
Joined: 20/03/2013 15:38

#26690 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Joj, i ja sam svašta nešto imao volje čeprkati po Elantri kada su neke sitnice u pitanju, uglavnom sve prosto i dostupno, kablovi, svjećice, filteri...
Kod Seye dok sam zamijenio filter kabine završio na Voltarenima. Da ne spominjem bilo šta oko motora, usudio bih se zamijeniti filter zraka, ostalo niđe veze. "Čudo" njemačkog inženjeringa, jebali mater svoooju.
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#26691 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

A slusaj, vjerovatno se ne bih nikada htio baviti takvim stvarima da nije ova korona. Ovako ubijem dosadu i jos ustedim neki dinari, ugodno s korisnim.

Sljedeci je "projekat" zamjena federa na vratima masine za sudje. :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26692 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Naslovnica wrote: 13/04/2020 20:37 Joj, i ja sam svašta nešto imao volje čeprkati po Elantri kada su neke sitnice u pitanju, uglavnom sve prosto i dostupno, kablovi, svjećice, filteri...
Kod Seye dok sam zamijenio filter kabine završio na Voltarenima. Da ne spominjem bilo šta oko motora, usudio bih se zamijeniti filter zraka, ostalo niđe veze. "Čudo" njemačkog inženjeringa, jebali mater svoooju.
:lol: :lol: :thumbup:

@NediM17

evo malo da ti vadim frcu :D

tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#26693 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tempuser »

Naslovnica wrote: 13/04/2020 20:37 Joj, i ja sam svašta nešto imao volje čeprkati po Elantri kada su neke sitnice u pitanju, uglavnom sve prosto i dostupno, kablovi, svjećice, filteri...
Kod Seye dok sam zamijenio filter kabine završio na Voltarenima. Da ne spominjem bilo šta oko motora, usudio bih se zamijeniti filter zraka, ostalo niđe veze. "Čudo" njemačkog inženjeringa, jebali mater svoooju.
Ne znaš šta je patnja dok ne kreneš mijenjati filter kabine na Focusu 2, moraš skidati pedalu gasa! :D
User avatar
Qler
Posts: 25832
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#26694 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qler »

Jebo se on, i na ovom Mondeo Mk4 isto sranje.. neko je bas pametan to radio.. do sad sam ja cesto mijenjao mimo servisa taj filter, sad vala ne mogu...
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#26695 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

Puno je to elektronike. :lol: :lol: :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26696 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

u engleskoj ne smeta pedala gasa :D
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#26697 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by UmaX »

bitanga_sa_otesa wrote: 14/04/2020 08:29 u engleskoj ne smeta pedala gasa :D
yato tamo kod njihA smeta pedala na skoro svakom autu sa kontinenta poyyyyyyy
Naslovnica
Posts: 35448
Joined: 20/03/2013 15:38

#26698 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Kod Elantre filter kabine bio u kaseti...otvoriš kasetu, skineš nekakve dvije gumice što drže vrata kasete, odvrneš 1 šaraf na osiguraču filtera, izvučeš filter i to je to. 5 minuta posla da se sve završi. Vjerovatno je 5 minuta i kod ovog mog, za ispraksiranog majstora koji zna šta radi. Ja sam rekao zajebi to, od sada samo provjeravam nivo ulja i mogu promijeniti zračni filter ispod haube, ostalo neka brate neko zaradi koju marku.
VW motor
Image
vs.
Hyundai motor
Image
Vjerovatno je iskusnim majstorima skoro pa svejedno, meni kao laiku veoma komplikovano.
VW je 8v Hyundai je bio 16v,
Na VW milion nekakvih crijeva.
Svjećice i kablovi katastrofa. Jeste da je i meni ruka k'o šapa u međeda...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26699 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

mojne na fauwe
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#26700 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

bitanga_sa_otesa wrote: 13/04/2020 19:50
liaar wrote: 13/04/2020 19:46

NabiJo bih ga ja al je ispao nedavno hahah
ja u principu rijetko to diram ikad ,ako su citavi ,samo ocistim stare i gas ,jer to cim pipnes nastane sranje :D
A vidim, lupka isto kao stabilizator kad ode, da nisam lično provjerio disk mislio bih da je MeyleHD prolupao
Post Reply