Imas do tocka saraf koji drzi branik, torx ti tu ide, zagledaj malo. Par cm od vrha branika, glava od felge, prema prednjem dijelu se zavrce. Vjerovatno fale ti sarafi pa pada branik
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#26651 Re: Pitamo Mehanicare ?
- Averus
- Posts: 21284
- Joined: 13/02/2008 17:07
#26652 Re: Pitamo Mehanicare ?
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#26653 Re: Pitamo Mehanicare ?
A sa unutrasnje strane iza zastite na samom pocetku karambolke i blatobera
Tu ti se mozda fiksira plasticni nosac karambolke
Vidis taj kao nosac na L odmah iznad kroz njega bi mogao saraf uvrnut, vjerovatno je fabricki i isao na to mjesto. Pogledaj na karambolci imas li rupa da se poklapaju
Tu ti se mozda fiksira plasticni nosac karambolke
Vidis taj kao nosac na L odmah iznad kroz njega bi mogao saraf uvrnut, vjerovatno je fabricki i isao na to mjesto. Pogledaj na karambolci imas li rupa da se poklapaju
Last edited by kabal1337 on 12/04/2020 20:54, edited 1 time in total.
- Averus
- Posts: 21284
- Joined: 13/02/2008 17:07
#26654 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nema to kod mene ništa... Dakle biće snalaženje ovih dana
Ajd vidjeću svakako dok zamijenim komplet branik kakva je situacija, šta se treba odraditi
Hvala vam na pomoći
Samo još da mi neko čisto informativno kaže kako kod nas zovu one quick release "šarafe"
Ajd vidjeću svakako dok zamijenim komplet branik kakva je situacija, šta se treba odraditi
Hvala vam na pomoći
Samo još da mi neko čisto informativno kaže kako kod nas zovu one quick release "šarafe"
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#26655 Re: Pitamo Mehanicare ?
Evo ti s astre g al na istom mjestu imas saraf i na vektri b
Gore lijevo crvena strelica
Da ga odvrnes naprijed moras namotat puni da dodjes do njega ako ne skidas tockove

Gore lijevo crvena strelica
Da ga odvrnes naprijed moras namotat puni da dodjes do njega ako ne skidas tockove

- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#26657 Re: Pitamo Mehanicare ?
I nazad mu je isto. Vidio sam na slici al kaze vise mu branici, kontam oba
Samo ne znam moze li nazad dohvatit saraf bez skidanja tocka, zavisi od sirine felgi
Ovu sliku najprije nasao da je obiljezeno
Do.mene je, spomenuo je branik, ja odmah otisao na prednji. Isto je sve samo je saraf okrenut prema nazad
Hvala na ispravci
Samo ne znam moze li nazad dohvatit saraf bez skidanja tocka, zavisi od sirine felgi
Ovu sliku najprije nasao da je obiljezeno
Do.mene je, spomenuo je branik, ja odmah otisao na prednji. Isto je sve samo je saraf okrenut prema nazad
Hvala na ispravci
Last edited by Throttle on 12/04/2020 21:04, edited 1 time in total.
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#26658 Re: Pitamo Mehanicare ?
Taj nosac ispravi kao da je iskrivljen. Podvrni zastitnu plastiku tj unutrasni blatobran i saraf ru provuci kroz karambolku

I dobro ti je rekao Throttle, i na zadnjem braniku trebao bi biti saraf koji fiksira unutrasnju zastitu blatobrana za branik. Tako je na vecini auta.
jedino sto znam na nasem a da je briblizno slicno je https://www.olx.ba/artikal/18762626/osi ... bu-racing/
Nisam siguran da ti oni rade. Ali trebala bi ti velika podloska, i vjerovatno da skratis sarafe. ( Da iskoristis tu rupu koju si zaokruzio.

I dobro ti je rekao Throttle, i na zadnjem braniku trebao bi biti saraf koji fiksira unutrasnju zastitu blatobrana za branik. Tako je na vecini auta.
jedino sto znam na nasem a da je briblizno slicno je https://www.olx.ba/artikal/18762626/osi ... bu-racing/
Nisam siguran da ti oni rade. Ali trebala bi ti velika podloska, i vjerovatno da skratis sarafe. ( Da iskoristis tu rupu koju si zaokruzio.
- liaar
- Posts: 3945
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
#26659 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zna li neko razlog da treći put ispada onaj metalni osigurač sa prednje pločice ?
Pločice su Delphi, u setu dođu oni metalni hepeci što dođu sa obje strane pločice, na lijevom točku evo 3 put ispada i samim time disk pločica ima lufta, trese se unutar kliješta.
Pločice su Delphi, u setu dođu oni metalni hepeci što dođu sa obje strane pločice, na lijevom točku evo 3 put ispada i samim time disk pločica ima lufta, trese se unutar kliješta.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#26660 Re: Pitamo Mehanicare ?
jel na samoj plocici ili ona zica sto drzi klijesta?
sto se tice plocica delphi je smece uvijek bio...
sto se tice plocica delphi je smece uvijek bio...
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#26661 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozz, ima li ko da prodaje Galfer disk plocice kod nas? Nasao sam da su Continental geupacija I da se mnogo koriste na motorima a sad sam otkrio da su na mom autu OEM

- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#26662 Re: Pitamo Mehanicare ?
prvi put cujem za tu marku 
- drug_profi
- Posts: 65416
- Joined: 16/07/2012 16:00
- liaar
- Posts: 3945
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
#26664 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma ovaj hepek sa slike...bitanga_sa_otesa wrote: ↑13/04/2020 09:29 jel na samoj plocici ili ona zica sto drzi klijesta?
sto se tice plocica delphi je smece uvijek bio...

- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#26666 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mozda nije isti za gornju i donju stranu
. Ocisti prasinu celicnom cetkom, on bi trebao da skljocke. Ocsiti mast ako je ima iza metalnog lima. A ako.imas keramicke/ bakarne po limu gdje dolazi kontakt sa plocicom a ne iza. Jer zimi stvori se hrdja, i plocica se "zaljepi" na taj lim. Meni se to desilo na textaru.
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#26667 Re: Pitamo Mehanicare ?
Evo maloprije sam zavrsio zamjenu kocnica. Na kraju kombinacija Ferodo diskovi i Blueprint plocice, trebalo je biti Ferodo/Ferodo medjutim ispostavilo se da su Ferodo plocice za japanski SX4 a ne za evropski pa je bilo daj sta das, provozao sam krug i ne cvile.


@bitanga_sa_otesa , znao sam de ce me izjebati makar jedan. Strcao sam WD, cekicao ga, na kraju unistio glavu. Sreca uspio sam malim majzlom i cekicem pokrenuti ga na kraju i izvrnuti.

I cudno mi je sto su plocice na desnom tocku dosta satranije, narocito desna unutrasnja skoro do metala dosla, a na lijevom tocku skoro da i nisu lose. I disk je najvise zgazen na desnoj unutrasnjoj strani.
Ako kome treba promijeniti kocnice, dogovoricemo se na pp.


@bitanga_sa_otesa , znao sam de ce me izjebati makar jedan. Strcao sam WD, cekicao ga, na kraju unistio glavu. Sreca uspio sam malim majzlom i cekicem pokrenuti ga na kraju i izvrnuti.

I cudno mi je sto su plocice na desnom tocku dosta satranije, narocito desna unutrasnja skoro do metala dosla, a na lijevom tocku skoro da i nisu lose. I disk je najvise zgazen na desnoj unutrasnjoj strani.
Ako kome treba promijeniti kocnice, dogovoricemo se na pp.
- hopi
- Posts: 7258
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#26668 Re: Pitamo Mehanicare ?
sam mijenjao?
veri najs
veri najs
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#26669 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jeste, sam sam mijenjao. 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#26670 Re: Pitamo Mehanicare ?
svaka Ćas 
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
#26671 Re: Pitamo Mehanicare ?
A uljeNediM17 wrote: ↑13/04/2020 16:52 Evo maloprije sam zavrsio zamjenu kocnica. Na kraju kombinacija Ferodo diskovi i Blueprint plocice, trebalo je biti Ferodo/Ferodo medjutim ispostavilo se da su Ferodo plocice za japanski SX4 a ne za evropski pa je bilo daj sta das, provozao sam krug i ne cvile.
@bitanga_sa_otesa , znao sam de ce me izjebati makar jedan. Strcao sam WD, cekicao ga, na kraju unistio glavu. Sreca uspio sam malim majzlom i cekicem pokrenuti ga na kraju i izvrnuti.
I cudno mi je sto su plocice na desnom tocku dosta satranije, narocito desna unutrasnja skoro do metala dosla, a na lijevom tocku skoro da i nisu lose. I disk je najvise zgazen na desnoj unutrasnjoj strani.![]()
Ako kome treba promijeniti kocnice, dogovoricemo se na pp.![]()
- ElRe
- Posts: 16905
- Joined: 12/12/2011 11:28
#26672 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nedavno sestri na C4 kod Ikica zamijenili prednje pločice + diskove Delphi, sve sa montiranjem 150 KM.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#26674 Re: Pitamo Mehanicare ?
nisu ti ravnomjerno potrosene zbog prljavih klizaca.NediM17 wrote: ↑13/04/2020 16:52 Evo maloprije sam zavrsio zamjenu kocnica. Na kraju kombinacija Ferodo diskovi i Blueprint plocice, trebalo je biti Ferodo/Ferodo medjutim ispostavilo se da su Ferodo plocice za japanski SX4 a ne za evropski pa je bilo daj sta das, provozao sam krug i ne cvile.
@bitanga_sa_otesa , znao sam de ce me izjebati makar jedan. Strcao sam WD, cekicao ga, na kraju unistio glavu. Sreca uspio sam malim majzlom i cekicem pokrenuti ga na kraju i izvrnuti.
I cudno mi je sto su plocice na desnom tocku dosta satranije, narocito desna unutrasnja skoro do metala dosla, a na lijevom tocku skoro da i nisu lose. I disk je najvise zgazen na desnoj unutrasnjoj strani.![]()
Ako kome treba promijeniti kocnice, dogovoricemo se na pp.![]()
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#26675 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ocistio sam klizace i namazao nekom Liqui Moly mazom za to. Nisam primijetio ikada da se tockovi griju ili blokiraju.

