Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#26626 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Turio ljetne juce, vidim plocice potanke, nije ni cudo okrenule su jedno 80.000 km, doduse uglavnom otvorene. Premjerim i diskove cca 20 mm kazu to im je vakat za mijenjati, a tvornicki su 22 mm, nisu krivi.
67 KM po komadu Ferodo, 66 Bosch, mijenjati ili moRe jos dok ne puknu. :mrgreen:

Ja sam najvise za Ferodo diskove i Champion plocice... Od ovoga sto mogu dobiti u Visokom.
User avatar
konektovan
Posts: 51408
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26627 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Ja vozim dok moze kociti..... :mrgreen:
tabija
Posts: 1156
Joined: 11/12/2012 22:27

#26628 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tabija »

NediM17 wrote: 11/04/2020 13:57 Turio ljetne juce, vidim plocice potanke, nije ni cudo okrenule su jedno 80.000 km, doduse uglavnom otvorene. Premjerim i diskove cca 20 mm kazu to im je vakat za mijenjati, a tvornicki su 22 mm, nisu krivi.
67 KM po komadu Ferodo, 66 Bosch, mijenjati ili moRe jos dok ne puknu. :mrgreen:

Ja sam najvise za Ferodo diskove i Champion plocice... Od ovoga sto mogu dobiti u Visokom.
Ova kombo sto su meni smiksali ljetos u unitradeu, brembo diskovi i abe plocice, ide bez problema.Nikakvih zvukova i bilo cega.Sad gledo kod zamjeme guma sve po psu.

Sad nezz imas li to uzet u visokom.Disk je bio 80 KM a set plocica msm 50.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26629 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Image
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#26630 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

tabija wrote: 11/04/2020 16:17
NediM17 wrote: 11/04/2020 13:57 Turio ljetne juce, vidim plocice potanke, nije ni cudo okrenule su jedno 80.000 km, doduse uglavnom otvorene. Premjerim i diskove cca 20 mm kazu to im je vakat za mijenjati, a tvornicki su 22 mm, nisu krivi.
67 KM po komadu Ferodo, 66 Bosch, mijenjati ili moRe jos dok ne puknu. :mrgreen:

Ja sam najvise za Ferodo diskove i Champion plocice... Od ovoga sto mogu dobiti u Visokom.
Ova kombo sto su meni smiksali ljetos u unitradeu, brembo diskovi i abe plocice, ide bez problema.Nikakvih zvukova i bilo cega.Sad gledo kod zamjeme guma sve po psu.

Sad nezz imas li to uzet u visokom.Disk je bio 80 KM a set plocica msm 50.
Abe plocice ? Sta je to
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26631 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

noviclan wrote: 11/04/2020 17:51

Abe plocice ? Sta je to
kineski dupljak od ATE :evil:
tabija
Posts: 1156
Joined: 11/12/2012 22:27

#26632 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tabija »

noviclan wrote: 11/04/2020 17:51
tabija wrote: 11/04/2020 16:17
NediM17 wrote: 11/04/2020 13:57 Turio ljetne juce, vidim plocice potanke, nije ni cudo okrenule su jedno 80.000 km, doduse uglavnom otvorene. Premjerim i diskove cca 20 mm kazu to im je vakat za mijenjati, a tvornicki su 22 mm, nisu krivi.
67 KM po komadu Ferodo, 66 Bosch, mijenjati ili moRe jos dok ne puknu. :mrgreen:

Ja sam najvise za Ferodo diskove i Champion plocice... Od ovoga sto mogu dobiti u Visokom.
Ova kombo sto su meni smiksali ljetos u unitradeu, brembo diskovi i abe plocice, ide bez problema.Nikakvih zvukova i bilo cega.Sad gledo kod zamjeme guma sve po psu.

Sad nezz imas li to uzet u visokom.Disk je bio 80 KM a set plocica msm 50.
Abe plocice ? Sta je to
Ne znam jebem mu mater, ja cuo samo za brembo jer ih dragon spominje stalno na svom subaru ve er iks - es ti aj

To su ove valjda
https://alvadi.ee/en/kataloog/varuosa/13083825/16764

http://www.abebrakes.com/?lang=HR
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26633 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

sta on zna sta je brembo :-) :-)

ja bi stavljao EBC da ima kod nas,posto nema legao je JURID po drugi put,dobre plocice :)


PS.ono nije vidjelo STi,5b i 230ks,a kocnice nisu nista bolje nego na obicnim autima :D
Last edited by amar1994 on 11/04/2020 18:20, edited 2 times in total.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26634 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

ako je serif rek'o onda je ok :thumbup:
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#26635 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Valeo nemoj jer znaju skripat
Brembo je obicno prepakovan tj ne znaci uvijek da brembo pravi.
Drzi se ate, trw, textar mozes i jurid on je prva ugradnja u bmw-u... Trw je dobar za svoju cijenu
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#26636 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Fabricki je naprijed sve TRW... Plocice TRW sam satrao nakon 30-40kkm, sada je auto na 115kkm i ove Nipparts koje sam stavio su gotove, kao i diskovi. Diskovi se nikada nisu iskrivili, a mozda su cak bogdu ispod minimuma!

TRW plocice su cvilile, prasile i ostavile risove na disku, Nipparts isto cvile ali manje prase i duze traju puno, i mozda sekundu losije "hvataju" od TRW-a.

Od ovoga sto imam uzeti u Visokom na kraju se izbor svede na kombinaciju Ferodo i Champion, ne da mi se hodati, traziti i narucivati. Cak bih uzeo sam promijeniti kocnice jer sam besposlen, ali pretpostavljam da ce se odmah u startu desiti to da ne mogu odvrnuti dva sarafa koja drze disk, onda sjebes glavu pa boruj i jebi mu majku... A i ne treba tudji hljeb uzimati.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26637 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

prvi put cujem da trw cvili,to su najmekse plocice na trzistu ,ja ih godinama derem na svojim autima i nikad nisam imao problema,sto jest prljaju dosta ,ali jbga,svake prljaju.a ta dva sarafica sto po tebi ''drze'' disk i ako puknu nista se nece desiti ,disk drze 4 ili 5 sarafa kad zasarafis tocak .ta dva mala sluze samo da se ne okrece pri montazi tocka,ako su brezoni kod tebe onda nemaju svrhu uopste...
tabija
Posts: 1156
Joined: 11/12/2012 22:27

#26638 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tabija »

amar1994 wrote: 11/04/2020 18:18 sta on zna sta je brembo :-) :-)

ja bi stavljao EBC da ima kod nas,posto nema legao je JURID po drugi put,dobre plocice :)


PS.ono nije vidjelo STi,5b i 230ks,a kocnice nisu nista bolje nego na obicnim autima :D

Malo sprdancije :P

I da znas,prepakovace to dragon u sti-a :P
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#26639 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

bitanga_sa_otesa wrote: 11/04/2020 19:28 prvi put cujem da trw cvili,to su najmekse plocice na trzistu ,ja ih godinama derem na svojim autima i nikad nisam imao problema,sto jest prljaju dosta ,ali jbga,svake prljaju.a ta dva sarafica sto po tebi ''drze'' disk i ako puknu nista se nece desiti ,disk drze 4 ili 5 sarafa kad zasarafis tocak .ta dva mala sluze samo da se ne okrece pri montazi tocka,ako su brezoni kod tebe onda nemaju svrhu uopste...
Jasno mi je da disk drze tockovi i sarafi od tockova, a da ta dva mala sluze samo da disk ne klapara kada skines tocak, ali mislim da ih je nemoguce odvrnuti, makar jedan ce napraviti problem i onda mora raditi busilica... Vidjecu kako budem raspolozen, mozda uzmem to zavrsiti i sam. Nisu brezoni na SX4.

kljuc od tockova, 13ka, 17ka, 8mica za odbijanje diska od glavcine, sarafciger, bakarna pasta, stega za vracanje klipa, sve je tu ako mi se bude dalo zajebavati.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26640 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

tabija wrote: 11/04/2020 19:31
amar1994 wrote: 11/04/2020 18:18 sta on zna sta je brembo :-) :-)

ja bi stavljao EBC da ima kod nas,posto nema legao je JURID po drugi put,dobre plocice :)


PS.ono nije vidjelo STi,5b i 230ks,a kocnice nisu nista bolje nego na obicnim autima :D

Malo sprdancije :P

I da znas,prepakovace to dragon u sti-a :P
:D

hoce ako nadje kineske breNbo kocnice 8-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26641 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

NediM17 wrote: 11/04/2020 19:36 ali mislim da ih je nemoguce odvrnuti, makar jedan ce napraviti problem i onda mora raditi busilica...
pogresno mislis ,odvrnuo sam ih hiljade ,puklo ih je desetak i to obicno na golfovima i renoima....
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#26642 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

Od cega moze biti deformitet na disku kroz sredinu diska po obimu, disk brembo plocice bosch by unitrade
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#26643 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

NediM17 wrote: 11/04/2020 19:25 Fabricki je naprijed sve TRW... Plocice TRW sam satrao nakon 30-40kkm, sada je auto na 115kkm i ove Nipparts koje sam stavio su gotove, kao i diskovi. Diskovi se nikada nisu iskrivili, a mozda su cak bogdu ispod minimuma!

TRW plocice su cvilile, prasile i ostavile risove na disku, Nipparts isto cvile ali manje prase i duze traju puno, i mozda sekundu losije "hvataju" od TRW-a.

Od ovoga sto imam uzeti u Visokom na kraju se izbor svede na kombinaciju Ferodo i Champion, ne da mi se hodati, traziti i narucivati. Cak bih uzeo sam promijeniti kocnice jer sam besposlen, ali pretpostavljam da ce se odmah u startu desiti to da ne mogu odvrnuti dva sarafa koja drze disk, onda sjebes glavu pa boruj i jebi mu majku... A i ne treba tudji hljeb uzimati.
Naprsci wd-om sarafcice, vrati tocak i vozi par dana. Kad budes mijenjao prsni opet wd-a i nakucaj alat za skidanje da fino nalegne na glavu ( vjerovatno je + ) i skidas ih bez ikakvih problema.
Kad budes vraco ocisti ih i namazi bakrenom...
Ne moras brusilicom vec ih izbusis ako puknu..
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#26644 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Averus »

Ima li to kod nas kupiti i da li limari generalno pristaju na to da pričvrste branik ovim čudima?

https://ebay.to/2XteKgd
https://ebay.to/2XpdOcO

Usput i preporuka za limara na dobrinji ili oko dobrinje koji radi ovih dana, pošto moram popravljati belaj što me ženska opalila nedavno otpozadi :D

Zato i kontam odmah staviti ove pipke, jer ne mogu više namještati branike.
Svaki put mi stoje dvije sedmice i onda se neko nasloni pri parkiranju i opet karambolke budu onako malo viseće




Auto je Vectra B 2.0DTI '01
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#26645 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Averus wrote: 12/04/2020 13:53 Ima li to kod nas kupiti i da li limari generalno pristaju na to da pričvrste branik ovim čudima?

https://ebay.to/2XteKgd
https://ebay.to/2XpdOcO

Usput i preporuka za limara na dobrinji ili oko dobrinje koji radi ovih dana, pošto moram popravljati belaj što me ženska opalila nedavno otpozadi :D

Zato i kontam odmah staviti ove pipke, jer ne mogu više namještati branike.
Svaki put mi stoje dvije sedmice i onda se neko nasloni pri parkiranju i opet karambolke budu onako malo viseće

Auto je Vectra B 2.0DTI '01
Zar ne bi trebao da imas po saraf koji veze blatobran (unutar samo blatobrana) za branik ? Vecina auta ih ima
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#26646 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Averus »

Kod mene nema, otkako sam kupio auto svako malo mi je "spala" karambolka, tj onaj dio sa strana malo naget prema dole. Vrlo moguće da je prethodni vlasnik (švabo) to nešto sjebao i ostalo tako.
Kad sam farbao auto, majstor mi i to uradio, međutim nakon 7 dana vidim na ćošku ogrebotina žute boje i branik opet naget za nekih 10 stepeni
Par dana poslije, zadnji branik - siva ogrebotina, isto :D

Valjda su i one žabice što budu unutra malo ofalile, a ne da mi se sad zajebavati na starom autu i to nešto lickati da bude kao fabrika. Nego hoću da zategnem da izgleda kao grob (jer ga to baš nekako osiromaši), a na moju boju bi recimo crni push-clip izgledao pristojno (da ne završim na "papanluk na automobilima" temi hahaha) i postigli bi rezultat
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#26647 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Ima ti vw one kao zabice sa navojem bukvalno navuces preko ivice blatobrana, ako ti nike zao probusis rupu cca 2mm u branik i kada montiras sa unutrasnje strane dotegnes bude fabrika.
Image
Ovo je bar opcija koju mozes sam i da nesto uradis pogresno nema stete.
Plastic clip ti ne treba
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#26648 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Averus »

Nije ni to loša ideja. Hvala ti, pogledam i to.
Ovi klik fazoni mi prvi pali na pamet jer su onako kul fora kad se treba skinuti branik samo ga klikneš :D
Naravno, postoji opasnost da ga neko u prolazu skuži i klikne iz zajebancije :lol:
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#26649 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Zato je 90% takvih problema kod nas popravljano ili vezicama ili rigips šarafima, a od nedavno i turbo šarafima, valjda im izgledaju veći :lol:
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#26650 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Averus »

Hahha šuti ja kad sam tek uzeo auto, bila žica svezana iznutra, pa sam ganjao one fabričke nosače itd. :lol:
Izgleda švabe isto vole do it yourself varijante :D
Post Reply