Trosi manje i ko god tvrdi da nije osjetna razlika taj laze i sebe i druge. Jos je vise osjetna u drzavi gdje vecina sipa gorivo za 20 maraka. Cak i da je litar razlike, a nije, to je 10 litara na hiljadu kilometara, znaci izmedju dva mala servisa dao si blizu 300 maraka vise za gorivo nego neko sa dizelom.
Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- MehmedPasaMoric
- Posts: 2743
- Joined: 14/06/2017 17:07
#26626 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#26627 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa baš tako. Meni 1.2 benzinac u B segmentu i 2.0 tdi u E segmentu troše skoro u decu isto, a razlika 600 kila i 3 segmenta...
- madesa
- Posts: 5565
- Joined: 26/07/2013 02:37
#26628 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
svaka cast ko nagura 5l po gradu po spici 
- skrbavi-admin
- Posts: 7106
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#26629 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
mozda skuter 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#26630 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
haj uzmi 2.0 turbo di pa javi prvo kako ide, a drugo koliko trosi po AP i otvorenoj normalne voznje, jer vidim sta se pokusava...dizel je samo i jedino stedljiv na AP i otvorenoj, po gradu se ne moze zagrijat za zivota, pogtovo tdi noviji..ja ga nisam nikad spustio ispod 7, a vecinom je 8 i 9 kad je bas minus, tako da preseravanje...
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#26631 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Troši od 7-9 po gradu, zavisno koja je gradska u pitanju, na otvorenoj 5.5-6.5.Evolution_IV wrote: ↑28/12/2023 15:54haj uzmi 2.0 turbo di pa javi prvo kako ide, a drugo koliko trosi po AP i otvorenoj normalne voznje, jer vidim sta se pokusava...
To je tačno da se teško po gradu zagrijava zimi, ali svi ostali mjeseci, tu je sa potrošnjom po gradu sa pomenutim benzincem, 7-9.5, zavisno koja je gradska u pitanju. Na otvorenom troše isto, ako se ne gasa. Moje iskustvo, nemam razloga da lažem.dizel je samo i jedino stedljiv na AP i otvorenoj, po gradu se ne moze zagrijat za zivota, pogtovo tdi noviji..ja ga nisam nikad spustio ispod 7, a vecinom je 8 i 9 kad je bas minus, tako da preseravanje...
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#26632 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Jucer na ulazu u Sa resetujem BC, 37km po gradu presao, prosjek 13.2kmh, potrosnja 8.3. Vozeno izmedju 16 i 20h, cijelo vrijeme guzva i to bas , sto prosjecna brzina pokazuje. Do Zenice spalo na 7.1. Doduse, auto je bilo ugrijano, jedan hladni start al u BBI garazi pa nije skroz hladno auto bilo.
1.4t 110kW
Stariji mpi benzinac bi trosio preko 10
1.4t 110kW
Stariji mpi benzinac bi trosio preko 10
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#26634 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Spustilo se to dosta, razlika je manja u odnosu na prije al su potencijalne pizdarije vece 
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#26635 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Čim je turbobenzinac, generalno je odmah druga priča glede potrošnje. 1.4T je apsolutna mjera u Astri K, a turbina i nije prevelika dodatna pizdarija 
- konektovan
- Posts: 51417
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#26636 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kod mene 9.9 l pokazuje na predjenih 56 km po gradu od jucer...uz prosjek brzine 17 km/h.Throttle wrote: ↑28/12/2023 16:19 Jucer na ulazu u Sa resetujem BC, 37km po gradu presao, prosjek 13.2kmh, potrosnja 8.3. Vozeno izmedju 16 i 20h, cijelo vrijeme guzva i to bas , sto prosjecna brzina pokazuje. Do Zenice spalo na 7.1. Doduse, auto je bilo ugrijano, jedan hladni start al u BBI garazi pa nije skroz hladno auto bilo.
1.4t 110kW
Stariji mpi benzinac bi trosio preko 10
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#26637 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
sacekaj da predjes 10k i I servis, mislim da bi trebalo pastkonektovan wrote: ↑28/12/2023 16:44Kod mene 9.9 l pokazuje na predjenih 56 km po gradu od jucer...uz prosjek brzine 17 km/h.Throttle wrote: ↑28/12/2023 16:19 Jucer na ulazu u Sa resetujem BC, 37km po gradu presao, prosjek 13.2kmh, potrosnja 8.3. Vozeno izmedju 16 i 20h, cijelo vrijeme guzva i to bas , sto prosjecna brzina pokazuje. Do Zenice spalo na 7.1. Doduse, auto je bilo ugrijano, jedan hladni start al u BBI garazi pa nije skroz hladno auto bilo.
1.4t 110kW
Stariji mpi benzinac bi trosio preko 10
- konektovan
- Posts: 51417
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#26638 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ne žalim se ja,..samo kukam.. 
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#26639 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Da napomenem da je bio malo divlji saobracaj zbog dijasporaca pa sam vozio defanzivnije da me neko ne opali 
- Javier Pena
- Posts: 940
- Joined: 09/11/2020 21:50
#26640 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Preporuka za benzinca do 5-6k, za povremene vožnje po gradu, male kubikaže, ništa spec. Šta se najbolje pokazalo?
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#26641 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Clio II facelift 1.4 s klimom i ostane ti još para.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#26642 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Dobar. To bi kod mene bilo preko 10, pa i 11.Throttle wrote: ↑28/12/2023 16:19 Jucer na ulazu u Sa resetujem BC, 37km po gradu presao, prosjek 13.2kmh, potrosnja 8.3. Vozeno izmedju 16 i 20h, cijelo vrijeme guzva i to bas , sto prosjecna brzina pokazuje. Do Zenice spalo na 7.1. Doduse, auto je bilo ugrijano, jedan hladni start al u BBI garazi pa nije skroz hladno auto bilo.
1.4t 110kW
Stariji mpi benzinac bi trosio preko 10
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#26643 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Imam osjecaj da su zaboravili da voze po brdima i krivinama
Isto ko i kamiondzije raznih ovih "ravnih" zemalja
Kad mađar šlepera vozi po bosni, imam osjecaj da ne zna sta radi
Zamisli cijeli zivot po ravnom, 5 krivina sa spustenim ogranicenjem
Autoput
Itd
- beco
- Posts: 5094
- Joined: 25/08/2004 14:22
#26644 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Popravili ste mi dan. Trenutno po Sarajevu isključivo vožen benzinac 2.5T 230 KS 4x4 13.8l prosjek
. Dizel koji sam nedavno prodao 2.0 dci 190 KS je oko 10-10.5 trošio na istoj ruti po Sarajevu. Je li osjetim po đepu potrošnju veću, da osjetim ali samo da ne čujem ono kleptanje dizela i uživancija vožnje isplati se. Stim da je dizelaša lakše bilo voziti.
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#26645 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
U kojem smislu lakše?
-
Qwerty1234
- Posts: 1277
- Joined: 27/05/2021 09:57
#26646 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nevalja ti taj dizel.beco wrote: ↑28/12/2023 23:15 Popravili ste mi dan. Trenutno po Sarajevu isključivo vožen benzinac 2.5T 230 KS 4x4 13.8l prosjek. Dizel koji sam nedavno prodao 2.0 dci 190 KS je oko 10-10.5 trošio na istoj ruti po Sarajevu. Je li osjetim po đepu potrošnju veću, da osjetim ali samo da ne čujem ono kleptanje dizela i uživancija vožnje isplati se. Stim da je dizelaša lakše bilo voziti.
2.0 tdi 200 ks, 4x4
Na -1 vanjske temp, u posljepodnevnoj sarajevskoj spici krene sa 10 i spadne na 9.2 - 9.3 kad se ugrije.
Al dobro, povedjena ekoloska govna
- beco
- Posts: 5094
- Joined: 25/08/2004 14:22
#26647 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa dizel je imao bolju opremu, nevjerojatno koliko su mi se parking senzori uvukli pod kožu i postali prirodni i lakše je kvačilo bilo dozirati pri malim brzinama.
2.0 dci doista ima samo jednu manu i jednu ekstravaganciju. Mana je da stvarno za dizela malo je rastrošniji i hladno uzme 1.5 litar više od tdi, hdi, tdci iste zapremine. Druga stvar što u ovu moju verziju stane 7.4 l ulja. Opet odgovorno tvrdim da je kvalitetniji, više kultivisan i da se 10x manje kvari pogotovo od tdi. Auto 12 godina star na orginalnih 220 k km prodat sa originalnom i ispravnom turbinom, diznama, kvačilom, zamjcem, dpf i lancem i mislim da ih ni sljedeći vlasnik ni za još 100 k km neće mjenjati.
-
Qwerty1234
- Posts: 1277
- Joined: 27/05/2021 09:57
#26648 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ja ja, sad se svaki dizel manje kvari od TDI-a…
A taxi pun pasata i oktavia sa 800-900k km, a ne laguna dci
A taxi pun pasata i oktavia sa 800-900k km, a ne laguna dci
- skrbavi-admin
- Posts: 7106
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#26649 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
kako nema audija?
- madesa
- Posts: 5565
- Joined: 26/07/2013 02:37
