pa realno bil ti dao 27 milja za slupano auto kojem treba jos nekoliko milja popravke plus imao bi auto u dvije nijanse jer niko ziv osim fabrike ovu nijansu crvene ne može odraditi
Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- tramvajtrojka
- Posts: 17043
- Joined: 27/04/2021 22:52
#26576 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#26577 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ma ne bi ga pipnuo bez osiguranja, da sve zavrai bez mog prisustvatramvajtrojka wrote: ↑26/12/2023 00:19pa realno bil ti dao 27 milja za slupano auto kojem treba jos nekoliko milja popravke plus imao bi auto u dvije nijanse jer niko ziv osim fabrike ovu nijansu crvene ne može odraditi![]()
za boju apsolutno tacno, jebena da kebenija ne moze bit za farbat..
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#26578 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Mislio i ja za boju dok nisam vidio svojim ocima sta pravi majstor zna uraditi, ali rijetki su.
-
Qwerty1234
- Posts: 1277
- Joined: 27/05/2021 09:57
#26579 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
canvra888 wrote: ↑25/12/2023 16:24Ma drag si mi, al isto k'o što sam ti govorio prije godinu i kusur, kažem i sad - precjenio si avdiju samo tako...Qwerty1234 wrote: ↑25/12/2023 16:19Samo vi zajebajite, a sve sto sam ja uradio je na prosjecnu cijenu A3 ice ko moje (godiste, oprema, pogon, motor) dodao 2000, a ne 10.000.
Napominjem, dodao sam 2000 na prosjecnog audija, ne na najskupljrg na piku
Al jbg, ja”prodajem” auto sa velikim servisom prije 6000 km, novim akumulatorom i diskovima i plocicama, limarijom bez packe, firskom keramickom zastitom, 2 seta audi alu felgi, 2 seta guma dot 22 i 23, (nisu tigar, kelly, sailun isl).
Auto kojem je kociona tekucina zamjenjena 2 put u 50k km, ulje i filteri 7 puta, haldex, mjenjac i diffovi po 2 puta, autom bez ijedne greske na dijagnostici, registrovan 6 mj, auto koje vozim 2.5 godine bez problema.Auto sa CV izvjestajem i ispisom i AC quattra.
Jedino neispravno na njemu je naslon za ruku, puko onaj mehanizam i kad ga podignes otvori se i ispadne sve iz pretinca…
Imas takav za 20k ili kod preprodavca iz kiseljaka za 17.Too top stanje, tek uvezen, na tockovima dosao majke mi isl
A to sto se nekima tesko pomiriti da te A3ice (2009-2012) kostaju 14-20k (zavisno od opreme, motora, pogona isl) nije moj problem
Ko voli nek izvoli, auto na prodaju svakako nije![]()
Nije svaki ulog u auto saldo na konačnu prodajnu cijenu![]()
Pa nije, nisam ni ja sracunao svaki ulog u konacni saldo
Auto sam platio 16000 prije poskupljenja.
Chip i DPF off 500, poliranje i keramika 500, 2 seta guma 1600, set felgi jos jedan 500, veliki servis sa mikroremenjem 800, 7 malih servisa po 200 jednako 1400
Nigdje kvara konkretnog u svemu ovome, ali redovno odrzavanje, potrosni materijal, malo estetike i nabere se.
Helem, samo govorim da su cijene otisle u kurac, da pare ne vrijede isto, da su GTD-ovi i A3ice quattro sa 125kw iz 2010 i 2011 godine 16-17-18 hiljada na piku, i to vise komada.Ima ih jos po 19-19.5 ili 20.
U svakog od njih imas ulozit tonu para da bude tip top. 80% treba registraciju, 70% ih dolazi sa samo jednim setom guma, i to ljeve neke.Na svakom veliki servis ide CIM GA KUPIS jer je budala ko vjeruje nasim prodavcima tu.
Diskovi i plocice te zakace kroz 5-10-15k km u 80% auta, malo kod kojih da je novo i uradjeno skoro, da se ne lazemo, DPF ce te sastavit kroz godinu, ocistit ces ga jednom i za 3 mjeseca pisat ovde po forumu gdje da izvadis govno.
U koliko je njih zamjenjeno ulje u haldexu? (o quattru pricamo jel
Ali jbg, bosnjo kupi auto i krpi se. Daj da je sto jeftinije, nema veze, mogu se zimske vozit citavu godinu, quattro je, izace uz vratnik i sa losijim gumama.
Servis pogona? Ma ko to mjenja, majstor kaze ne mjenja se. Kocnice? Dok prolaze tehnicki dobro je, to sto skripe vec 10k km nikom nista.
Pregorila sijalica? Nema veze, vozicu na dugim svjetlima. veliki servis? Ma zamjenice garaza majstor samo zupcasti (bez vodene), da ne pukne, za 2 i po stoje. Vodenu cemo mjenjat kad propisa, praticemo vodu i cajger od temperature redovno.
Jebo te to.
- Laplace
- Posts: 14689
- Joined: 19/11/2012 18:37
#26580 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Održavana u Odžaku, čišćenje čađi u zagrebu a registrovana u Njemačkoj.
Nisam čitao detaljno. Opet, i za 34.000 je bolja opcija od trojke. Veći i mlađu auto, jedino što je dizel.
Nisam čitao detaljno. Opet, i za 34.000 je bolja opcija od trojke. Veći i mlađu auto, jedino što je dizel.
-
izvrsni direktor
- Posts: 14712
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
#26581 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
sto neko jednom ovdje rece, neki bi prodajom auta i da naplate gorivo koje su sipali u auto
- skrbavi-admin
- Posts: 7102
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#26582 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ciganin sam al najljepsi 
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#26583 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ali stvarno uzas ove a3ice koje su "izgledom" facelift modela iz 2004 su od 15k do 20k nebitno stanje i cija je nego jednostavno 90% isto ko na 2004 modelu. lijepo auto sve super ali
a i na kraju dajes 17-18 prosjek eto, za 2.0 i manuelni mjenjac u 95% slucajeva, bas trenutno precjenjeno auto.
a i na kraju dajes 17-18 prosjek eto, za 2.0 i manuelni mjenjac u 95% slucajeva, bas trenutno precjenjeno auto.
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#26584 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa niko to nece kupiti. Ljudi mogu cijeniti koliko hoce, pricati bajke, ulozeno ovo,..ono, pazeno mazeno,..ali svi vjencani s tim ludim cijenama.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#26585 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Zato se otimaju svi za njih, nema ih u ponudi nikako. Bagatela
-
husoboss
- Posts: 964
- Joined: 19/07/2012 22:22
#26586 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nedavno pričam s jednim momkom, kaže 20k je platio. 125kW, quattro, RS volan, koža alcantara sjedišta, RNS E ekstra auto i oprema ali nije jeftino za auto kojem je 12 godina.Qwerty1234 wrote: ↑26/12/2023 02:59canvra888 wrote: ↑25/12/2023 16:24Ma drag si mi, al isto k'o što sam ti govorio prije godinu i kusur, kažem i sad - precjenio si avdiju samo tako...Qwerty1234 wrote: ↑25/12/2023 16:19
Samo vi zajebajite, a sve sto sam ja uradio je na prosjecnu cijenu A3 ice ko moje (godiste, oprema, pogon, motor) dodao 2000, a ne 10.000.
Napominjem, dodao sam 2000 na prosjecnog audija, ne na najskupljrg na piku
Al jbg, ja”prodajem” auto sa velikim servisom prije 6000 km, novim akumulatorom i diskovima i plocicama, limarijom bez packe, firskom keramickom zastitom, 2 seta audi alu felgi, 2 seta guma dot 22 i 23, (nisu tigar, kelly, sailun isl).
Auto kojem je kociona tekucina zamjenjena 2 put u 50k km, ulje i filteri 7 puta, haldex, mjenjac i diffovi po 2 puta, autom bez ijedne greske na dijagnostici, registrovan 6 mj, auto koje vozim 2.5 godine bez problema.Auto sa CV izvjestajem i ispisom i AC quattra.
Jedino neispravno na njemu je naslon za ruku, puko onaj mehanizam i kad ga podignes otvori se i ispadne sve iz pretinca…
Imas takav za 20k ili kod preprodavca iz kiseljaka za 17.Too top stanje, tek uvezen, na tockovima dosao majke mi isl
A to sto se nekima tesko pomiriti da te A3ice (2009-2012) kostaju 14-20k (zavisno od opreme, motora, pogona isl) nije moj problem
Ko voli nek izvoli, auto na prodaju svakako nije![]()
Nije svaki ulog u auto saldo na konačnu prodajnu cijenu![]()
Pa nije, nisam ni ja sracunao svaki ulog u konacni saldo![]()
Auto sam platio 16000 prije poskupljenja.
Chip i DPF off 500, poliranje i keramika 500, 2 seta guma 1600, set felgi jos jedan 500, veliki servis sa mikroremenjem 800, 7 malih servisa po 200 jednako 1400, diskovi i plocice naprijed nazad 500, zatamnjivanje 250, akumulator 300, prednji amortizeri, opruge i aksijalni 600, 2x haldex 300, 1x mjenjac, reduktori ulje - 300, 2x kociona tekucina 70 KM, kucnuta karambolka i prag 400, seleni, stabilizatori, dubinsko. Da sam racunao sve bio bi 30 ljami
![]()
Nigdje kvara konkretnog u svemu ovome, ali redovno odrzavanje, potrosni materijal, malo estetike i nabere se.
Helem, samo govorim da su cijene otisle u kurac, da pare ne vrijede isto, da su GTD-ovi i A3ice quattro sa 125kw iz 2010 i 2011 godine 16-17-18 hiljada na piku, i to vise komada.Ima ih jos po 19-19.5 ili 20.
U svakog od njih imas ulozit tonu para da bude tip top. 80% treba registraciju, 70% ih dolazi sa samo jednim setom guma, i to ljeve neke.Na svakom veliki servis ide CIM GA KUPIS jer je budala ko vjeruje nasim prodavcima tu.
Diskovi i plocice te zakace kroz 5-10-15k km u 80% auta, malo kod kojih da je novo i uradjeno skoro, da se ne lazemo, DPF ce te sastavit kroz godinu, ocistit ces ga jednom i za 3 mjeseca pisat ovde po forumu gdje da izvadis govno.
U koliko je njih zamjenjeno ulje u haldexu? (o quattru pricamo jel)? Ili nije nikad ili prije pun kurac km, jer ko jos to mjenja??? I moj mehanicar prvi kaze da se to mjenja kad pocne zajebavat, a to regularna servisna procedura na 40k km
![]()
Ali jbg, bosnjo kupi auto i krpi se. Daj da je sto jeftinije, nema veze, mogu se zimske vozit citavu godinu, quattro je, izace uz vratnik i sa losijim gumama.
Servis pogona? Ma ko to mjenja, majstor kaze ne mjenja se. Kocnice? Dok prolaze tehnicki dobro je, to sto skripe vec 10k km nikom nista.
Pregorila sijalica? Nema veze, vozicu na dugim svjetlima. veliki servis? Ma zamjenice garaza majstor samo zupcasti (bez vodene), da ne pukne, za 2 i po stoje. Vodenu cemo mjenjat kad propisa, praticemo vodu i cajger od temperature redovno.
Jebo te to.
Ova bravica srednjeg naslona ne znam da li je ispravna na jednom koje sam vidio
-
Dany97
- Posts: 264
- Joined: 25/06/2017 15:50
#26587 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Sta mislite da li je sigurno kupovati ovaj auto od korisnika.
https://olx.ba/artikal/56546113 ,vidim da se bavi prodajom auta.
Iskljucivo me brine zbog godista (2008) ,predjene kilometraze (171.000) i cijene,a dala bi se sigurno i spustiti.Da mozda nisu vracani kilometri...Pise da je registrovan do 6mj,i veliki servis radjen prije 15.000km
Od prodavca sam dobio br telefona od prethodnog vlasnika cuo se sa njim i prema njegovim rijecima nije imao sa autom nikakve ozibljne kvarove,redovno radjeni servisi,mjenjao mu samo disk plocice,kvacilo,poliranje ogrebotina i sl.
Ni on nije prvi vlasnik vec ga uzeo od eurocentra....
A ima i ovaj 1.8tdci 85KW https://olx.ba/artikal/57413862
Takodje nije prvi vlasnik,kod njega 2god.Mjenjao na njemu armotizer ima jos garanciju,diskove,i jos nesto rece auto nije htjelo upaliti pa popravljen sad,ugl kaze sve racune ima sta je radio na njemu.Uredno ga odrzavo,mjenjao ulje na 10.000km...
I usput da pitam koja je razlika ova 2 auta,sto se tice motora i ostalog...
Koji je "bolji" po pitanju pouzdanosti,odrzavanju...
https://olx.ba/artikal/56546113 ,vidim da se bavi prodajom auta.
Iskljucivo me brine zbog godista (2008) ,predjene kilometraze (171.000) i cijene,a dala bi se sigurno i spustiti.Da mozda nisu vracani kilometri...Pise da je registrovan do 6mj,i veliki servis radjen prije 15.000km
Od prodavca sam dobio br telefona od prethodnog vlasnika cuo se sa njim i prema njegovim rijecima nije imao sa autom nikakve ozibljne kvarove,redovno radjeni servisi,mjenjao mu samo disk plocice,kvacilo,poliranje ogrebotina i sl.
Ni on nije prvi vlasnik vec ga uzeo od eurocentra....
A ima i ovaj 1.8tdci 85KW https://olx.ba/artikal/57413862
Takodje nije prvi vlasnik,kod njega 2god.Mjenjao na njemu armotizer ima jos garanciju,diskove,i jos nesto rece auto nije htjelo upaliti pa popravljen sad,ugl kaze sve racune ima sta je radio na njemu.Uredno ga odrzavo,mjenjao ulje na 10.000km...
I usput da pitam koja je razlika ova 2 auta,sto se tice motora i ostalog...
Koji je "bolji" po pitanju pouzdanosti,odrzavanju...
Last edited by Dany97 on 27/12/2023 17:57, edited 1 time in total.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#26588 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ovaj 1.8 ima fordov motor i osjetljive dizne i ne znam šta još, ali može imati problema sa gorivom. Onako na prvu ne izgleda loše.
Ovaj 1.6 ima PSA motor, u principu ok je motor bez većih mana. Problem je što je kupljen od Eurocentra, to su neviđeni muljatori. Problem je naravno kilometraža koja je nemoguća, posebno znajući te varalice. Na kraju, izgleda mi lošije od ovoga drugog 1.8 i po očuvanosti po ovim jadnim kožnim sjedištima koja su priličnija Z101 iz 70 i neke nego autu starom 15-ak godina.
Ovaj 1.6 ima PSA motor, u principu ok je motor bez većih mana. Problem je što je kupljen od Eurocentra, to su neviđeni muljatori. Problem je naravno kilometraža koja je nemoguća, posebno znajući te varalice. Na kraju, izgleda mi lošije od ovoga drugog 1.8 i po očuvanosti po ovim jadnim kožnim sjedištima koja su priličnija Z101 iz 70 i neke nego autu starom 15-ak godina.
-
Dany97
- Posts: 264
- Joined: 25/06/2017 15:50
#26589 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Mali servis radjen u martu,da li bi bilo potrebno raditi opet kada se kupi auto?
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#26590 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Skoro godina prošla, a i da nije, nije mali servis skupoća pa da se oko toga premišljaš, odradiš ga i sigurica si.
-
Dany97
- Posts: 264
- Joined: 25/06/2017 15:50
#26591 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Izgleda li vam ovde da se ovo poceo lak guliti ili? I ako jeste koliki problem to moze biti ako kupim auto,vjerujem da bi se to gulilo samo vise i vise?
- Optimist
- Posts: 15523
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#26592 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Izgleda da si ti neka pegla, koja ce na kraju najveceg groba kupiti.
- hopi
- Posts: 7258
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#26593 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Gleda auto od par hiljada maraka i pita je li se boja malo ogulila na braniku. Pa sta očekuješ?
I fakat, na kraju će kupiti najgore auto od svih tako to bude.
I fakat, na kraju će kupiti najgore auto od svih tako to bude.
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- madesa
- Posts: 5564
- Joined: 26/07/2013 02:37
#26595 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
tesko ces naci auto od 8000 bez ogrebotine i sa 100 000 na satu
-
Dany97
- Posts: 264
- Joined: 25/06/2017 15:50
#26596 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Zbog cega mislis to?
Pa cijeni auto 7500km,i ako je na vise mjesta ogulito normalno ili cu ga zaobici ili traziti spustanje cijene.
- dr_Evil
- Posts: 21774
- Joined: 01/07/2019 15:35
- Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!
#26597 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
- MehmedPasaMoric
- Posts: 2743
- Joined: 14/06/2017 17:07
#26598 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
U tom cjenovnom rangu ako auto izgleda kao nov izvana, 90% je sansa da te ceka generalka motora za par mjeseci a pogotovo ako kupujes od preprodavaca i svercera. Nego ti nadji nekog majstora da ti izmjeri kompresiju prije kupovine, pusti lak i guljenje
- drug_profi
- Posts: 65415
- Joined: 16/07/2012 16:00
#26599 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ako se guli, znači da je loše popravljano.
Udaren i onda se štedilo i na popravci.
Nema auta da nije kuckan i udaran nakon 2-3 vlasnika i 15-tak godina, ali treba vidjeti kako je popravljeno.
Više bi dakle trebao obratiti pažnju na servisiranje, tj. stanje vješanja, trapa, motora, jer tu leže moguće velike uvale u startu.
Loše farbanje i loš popravak lima i nije hitan posao, već više estetski.
-
Karikaturist
- Posts: 5991
- Joined: 20/12/2020 10:03
#26600 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Cijeni svoje pare druze svakako, ali nemoj puno zanovijetati.. Ipak uzimas dosta starije vozilo i te estetske pikanterije i carlame su sasvim uobicajene..
