Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26551 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

Throttle wrote: 25/12/2023 17:39
kravamuzara wrote: 25/12/2023 17:22
Throttle wrote: 25/12/2023 17:06

Naravno, najjeftiniji golf i najskuplja mazda :lol:
Golf s puno vise km, u losijoj opremi i sa slabijim motorom
Ima golfova skupljih od te mazde, pa to opet nista ne govori
Al bitno sta algoritam kaze
Smijesni ste
Rekao sam ti identicni onim sa pika po 34 i dobrom cijenom, citaj, nije tesko.

Ima i za 20 https://www.autoscout24.de/angebote/maz ... 2192a7c152
Da, i jedne i druge ubudjavile na oglasima :lol:
I bas slucajno stotine i hiljade trgovaca po citavoj evropi drze 4-5k eura razlike izmedju ta dva auta, samo je bosnjo pametan :-)
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26552 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

Throttle wrote: 25/12/2023 17:46 Realno, ako uzme preko 25 milja ovdje za nju, nek bude sretan. Ne sto ne vrijedi, na stranu zezancija, al nije to nesto pozeljno kod nas, a i benzinac 165KS joj ne ide u prilog za siru populaciju, iako je bolja varijanta od dizela al ne gleda se sta je bilje nego sta se moze prodat
To je bosna, G165 sa kracim brzinama je veliki plus bilo gdje drugo.
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#26553 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NediM17 »

Throttle wrote: 25/12/2023 16:57 Slazu se svi vlasnici mazde u BiH. Oba.
:D
U maju abd. trojica. :mrgreen:
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26554 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

canvra888 wrote: 25/12/2023 17:49 Ma stoposto, to ja sve vrijeme i govorim.

Realno, mislim da ova vrijedi oko 27-28k KM, ali baš to što kažeš, tržište i potražnja Mazdinih polovnjaka u nas je nikakvo, još uz to sve i benzinac... Moraš odmah to uzeti u obzir i odmah se pomiriti sa činjenicom da vjerovatno nećeš dobiti ni realnu cijenu koliko kod nas vrijedi, a kamoli sad da lupaš basnoslovne cifre. Eeej bolan, 37k prvobitno :run:
Onaj golf od 34 vrijedi jedno 23-24, prosle zime ih bilo za 8k eura koliko hoces.
Mazda 28-30 bi bilo fer za ovo trziste.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26555 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Vidjet cemo hoce li je prodat. Ja tipujem na 26-27 u najboljem slucaju. I to samo zbog malih km
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#26556 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Da hoće zamjenu, dao bih mu Mondea ključ za ključ
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26557 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Tuhni mondea pa s parama po nju :D
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#26558 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Neće ga niko :lol:


Image
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26559 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

Throttle wrote: 25/12/2023 17:59 Vidjet cemo hoce li je prodat. Ja tipujem na 26-27 u najboljem slucaju. I to samo zbog malih km
Na njegovom mjestu bih je radije vozio do raspada.

Ali to je prokletstvo neevropskih proizvodjaca na BiH trzistu, carina (i drkanje na dizel), 34k je preblizu cijeni novog auta nekog drugog proizvodjaca, a da je uvezes izadje jos skuplje.
User avatar
konektovan
Posts: 51390
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26560 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Vozice je do raspada...
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#26561 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Ako dobijem na novogodišnjem bimgu kupit ću je :mrgreen:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#26562 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Ne kontam kog vraga ljudi kupe novo auto i ne voze ga, a onda u odličnom stanju prodaju nakon par godina. Šta, da dodaju opet za novo i da opet ne voze?

I onda svjesni činjenice da imaju nešto što ovde nije interesantno, pokušavaju sa nekom cijenom koja ne prolazi.

Ovo je školski primjer glupe finansijske odluke prvog vlasnika.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#26563 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

100%

Uzeo najjaču sa najboljom opremom i onda je vozio 6000 km godišnje.

Jebote ja za mjesec pređem toliko.
User avatar
canvra888
Posts: 9173
Joined: 09/07/2021 15:03

#26564 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

kravamuzara wrote: 25/12/2023 17:56
canvra888 wrote: 25/12/2023 17:49 Ma stoposto, to ja sve vrijeme i govorim.

Realno, mislim da ova vrijedi oko 27-28k KM, ali baš to što kažeš, tržište i potražnja Mazdinih polovnjaka u nas je nikakvo, još uz to sve i benzinac... Moraš odmah to uzeti u obzir i odmah se pomiriti sa činjenicom da vjerovatno nećeš dobiti ni realnu cijenu koliko kod nas vrijedi, a kamoli sad da lupaš basnoslovne cifre. Eeej bolan, 37k prvobitno :run:
Onaj golf od 34 vrijedi jedno 23-24, prosle zime ih bilo za 8k eura koliko hoces.
Mazda 28-30 bi bilo fer za ovo trziste.
28 high end realne ponude. Ako i toliko dobije u BiH, nek se udara objema nogama u guzicu u skoku.
Peryton_
Posts: 1241
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#26565 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Peryton_ »

EFD22 wrote: 25/12/2023 18:05 Neće ga niko :lol:


Image
Ford realno izgleda ko munja (to je ovaj zelenkasto plavkasti :mrgreen:), vjerujem da je i odrzavan po propisu. Ali vracamo se na nase trziste i isto kao sto je ona Mazda vjencanica za one pare i taj Mondeo je isto :mrgreen:
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#26566 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Laplace »

Throttle wrote: 25/12/2023 17:41
Laplace wrote: 25/12/2023 17:08
Throttle wrote: 25/12/2023 16:57 Slazu se svi vlasnici mazde u BiH. Oba.
:D
Realno, ja bih ovu Mazdu kupio za normalniju cijenu da imam novca. Ono, sviđa mi se auto. Ali, previše bi mi blo dati ovoliko za toliko star auto.
Meni je dobra aktuelna, bas. Ova mi je onako, pogotovo s ovom smijesnom cijenom. Dok su mi sestice dobre zadnjih 10 godina
Šestica mi se više sviđa, nju bih radije.
User avatar
canvra888
Posts: 9173
Joined: 09/07/2021 15:03

#26567 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

I meni je šestica mjera. Crna joj odlično stoji, meni lično bolje nego ona crvena.
User avatar
B6Redhell
Posts: 7814
Joined: 25/12/2010 04:56

#26568 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

I nisam obraco paznju dok nisam na forum poceo dolaziti, valjda ne bitna auta. Ali forum mi ih zgadio :D..
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#26569 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Laplace »

canvra888 wrote: 25/12/2023 17:41
kravamuzara wrote: 25/12/2023 17:34
canvra888 wrote: 25/12/2023 17:31

Opet koristiš njemačko tržište za referencu, a polovnjaci u Njemačkoj već neko vrijeme dobrano skuplji nego u BiH, zato preprodavači i ne uvlače više iz De sem apsolutnih leševa... ponavljam ovo po treći put.

A da je i onaj Golf s Olx-a precijenjen, jeste, ali je još bolesnije precijenjena ona trica - činjenica.
Ako onaj golf vrijedi 34 onda ona mazda vrijedi 44 :zzzz:

Hajde nadji igdje na svijetu osim bosne takva dva auta da je gnjolf 1.6 iste ili vise cijene, bujrum.
Napisao sam da je precijenjen i Golf... a ti i dalje pokušavaš opravdati 34k (ili kako je inicijalno tražio 37k) za 7 godina starog benzinca C segmenta, pored činjenice da se na Olx-u najnormalnije može naći 2017. i mlađe sa sličnom kilometražom i BiH porijeklom za 28k KM i manje.
C-max, 2018. ispod 21.000 (doduše, dizel), ona Octavia tu negdje (opet dizel - nisam tražio dizele, ali ih je na OLX-u teško promašiti). Pored ta dva ipak ne bih Mazdu 3. 308 2019. benzin sa pređenih 90.000 je 23.000 (https://olx.ba/artikal/56279956),Astra 2018. (1.6 benzin,115 KS, pređenih 110.000 km) 18.300 KM itd. Mnogo je auta koje bih za desetak hiljada KM manje radije kupio, koliko god da mi se ova Mazda sviđa. Pa i Mazda 6 se može naći 2016. god. (https://olx.ba/artikal/56693888) za 10.000 manje (doduše, dizel, nema ih sa benzinskim motorima).
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26570 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

Ta sestica je u njemackoj, da uvezes daj jos 10.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#26571 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by basicm »

B6Redhell wrote: 25/12/2023 19:18 I nisam obraco paznju dok nisam na forum poceo dolaziti, valjda ne bitna auta. Ali forum mi ih zgadio :D..
Tacno tako, nikad ne bih pomislio na nju da nije foruma i ovog gerila marketinga.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#26572 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

miiirni budite..
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17040
Joined: 27/04/2021 22:52

#26573 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by tramvajtrojka »

basicm wrote: 25/12/2023 23:11
B6Redhell wrote: 25/12/2023 19:18 I nisam obraco paznju dok nisam na forum poceo dolaziti, valjda ne bitna auta. Ali forum mi ih zgadio :D..
Tacno tako, nikad ne bih pomislio na nju da nije foruma i ovog gerila marketinga.
Image

mazdasi dodju kao neka sekta ev neki budalas za slupanu Mazdu trazi 27 milja :lol: :lol: :mrgreen:, svasta u božjoj basci ovo da popravis treba ti nekoliko milja uvala samo takva :mrgreen:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#26574 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

nesto bi vam napisao al banovat ce me trajno...
User avatar
Truba
Posts: 93801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#26575 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Truba »

EFD22 wrote: 25/12/2023 18:33 100%

Uzeo najjaču sa najboljom opremom i onda je vozio 6000 km godišnje.

Jebote ja za mjesec pređem toliko.
Zalosni poslovni potezi


Ja 4000 predjem
Post Reply