I bas slucajno stotine i hiljade trgovaca po citavoj evropi drze 4-5k eura razlike izmedju ta dva auta, samo je bosnjo pametanThrottle wrote: ↑25/12/2023 17:39Da, i jedne i druge ubudjavile na oglasimakravamuzara wrote: ↑25/12/2023 17:22Rekao sam ti identicni onim sa pika po 34 i dobrom cijenom, citaj, nije tesko.
Ima i za 20 https://www.autoscout24.de/angebote/maz ... 2192a7c152![]()
Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#26551 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#26552 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
To je bosna, G165 sa kracim brzinama je veliki plus bilo gdje drugo.Throttle wrote: ↑25/12/2023 17:46 Realno, ako uzme preko 25 milja ovdje za nju, nek bude sretan. Ne sto ne vrijedi, na stranu zezancija, al nije to nesto pozeljno kod nas, a i benzinac 165KS joj ne ide u prilog za siru populaciju, iako je bolja varijanta od dizela al ne gleda se sta je bilje nego sta se moze prodat
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#26554 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Onaj golf od 34 vrijedi jedno 23-24, prosle zime ih bilo za 8k eura koliko hoces.canvra888 wrote: ↑25/12/2023 17:49 Ma stoposto, to ja sve vrijeme i govorim.
Realno, mislim da ova vrijedi oko 27-28k KM, ali baš to što kažeš, tržište i potražnja Mazdinih polovnjaka u nas je nikakvo, još uz to sve i benzinac... Moraš odmah to uzeti u obzir i odmah se pomiriti sa činjenicom da vjerovatno nećeš dobiti ni realnu cijenu koliko kod nas vrijedi, a kamoli sad da lupaš basnoslovne cifre. Eeej bolan, 37k prvobitno![]()
Mazda 28-30 bi bilo fer za ovo trziste.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#26555 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Vidjet cemo hoce li je prodat. Ja tipujem na 26-27 u najboljem slucaju. I to samo zbog malih km
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#26556 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Da hoće zamjenu, dao bih mu Mondea ključ za ključ
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#26557 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Tuhni mondea pa s parama po nju 
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#26558 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Neće ga niko 


- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#26559 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Na njegovom mjestu bih je radije vozio do raspada.
Ali to je prokletstvo neevropskih proizvodjaca na BiH trzistu, carina (i drkanje na dizel), 34k je preblizu cijeni novog auta nekog drugog proizvodjaca, a da je uvezes izadje jos skuplje.
- konektovan
- Posts: 51390
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#26560 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Vozice je do raspada...
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#26561 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ako dobijem na novogodišnjem bimgu kupit ću je 
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#26562 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ne kontam kog vraga ljudi kupe novo auto i ne voze ga, a onda u odličnom stanju prodaju nakon par godina. Šta, da dodaju opet za novo i da opet ne voze?
I onda svjesni činjenice da imaju nešto što ovde nije interesantno, pokušavaju sa nekom cijenom koja ne prolazi.
Ovo je školski primjer glupe finansijske odluke prvog vlasnika.
I onda svjesni činjenice da imaju nešto što ovde nije interesantno, pokušavaju sa nekom cijenom koja ne prolazi.
Ovo je školski primjer glupe finansijske odluke prvog vlasnika.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#26563 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
100%
Uzeo najjaču sa najboljom opremom i onda je vozio 6000 km godišnje.
Jebote ja za mjesec pređem toliko.
Uzeo najjaču sa najboljom opremom i onda je vozio 6000 km godišnje.
Jebote ja za mjesec pređem toliko.
- canvra888
- Posts: 9173
- Joined: 09/07/2021 15:03
#26564 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
28 high end realne ponude. Ako i toliko dobije u BiH, nek se udara objema nogama u guzicu u skoku.kravamuzara wrote: ↑25/12/2023 17:56Onaj golf od 34 vrijedi jedno 23-24, prosle zime ih bilo za 8k eura koliko hoces.canvra888 wrote: ↑25/12/2023 17:49 Ma stoposto, to ja sve vrijeme i govorim.
Realno, mislim da ova vrijedi oko 27-28k KM, ali baš to što kažeš, tržište i potražnja Mazdinih polovnjaka u nas je nikakvo, još uz to sve i benzinac... Moraš odmah to uzeti u obzir i odmah se pomiriti sa činjenicom da vjerovatno nećeš dobiti ni realnu cijenu koliko kod nas vrijedi, a kamoli sad da lupaš basnoslovne cifre. Eeej bolan, 37k prvobitno![]()
Mazda 28-30 bi bilo fer za ovo trziste.
-
Peryton_
- Posts: 1241
- Joined: 04/11/2011 21:23
- Location: Tuzla
- Laplace
- Posts: 14689
- Joined: 19/11/2012 18:37
#26566 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
- canvra888
- Posts: 9173
- Joined: 09/07/2021 15:03
#26567 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
I meni je šestica mjera. Crna joj odlično stoji, meni lično bolje nego ona crvena.
- B6Redhell
- Posts: 7814
- Joined: 25/12/2010 04:56
#26568 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
I nisam obraco paznju dok nisam na forum poceo dolaziti, valjda ne bitna auta. Ali forum mi ih zgadio
..
- Laplace
- Posts: 14689
- Joined: 19/11/2012 18:37
#26569 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
C-max, 2018. ispod 21.000 (doduše, dizel), ona Octavia tu negdje (opet dizel - nisam tražio dizele, ali ih je na OLX-u teško promašiti). Pored ta dva ipak ne bih Mazdu 3. 308 2019. benzin sa pređenih 90.000 je 23.000 (https://olx.ba/artikal/56279956),Astra 2018. (1.6 benzin,115 KS, pređenih 110.000 km) 18.300 KM itd. Mnogo je auta koje bih za desetak hiljada KM manje radije kupio, koliko god da mi se ova Mazda sviđa. Pa i Mazda 6 se može naći 2016. god. (https://olx.ba/artikal/56693888) za 10.000 manje (doduše, dizel, nema ih sa benzinskim motorima).canvra888 wrote: ↑25/12/2023 17:41Napisao sam da je precijenjen i Golf... a ti i dalje pokušavaš opravdati 34k (ili kako je inicijalno tražio 37k) za 7 godina starog benzinca C segmenta, pored činjenice da se na Olx-u najnormalnije može naći 2017. i mlađe sa sličnom kilometražom i BiH porijeklom za 28k KM i manje.kravamuzara wrote: ↑25/12/2023 17:34Ako onaj golf vrijedi 34 onda ona mazda vrijedi 44canvra888 wrote: ↑25/12/2023 17:31
Opet koristiš njemačko tržište za referencu, a polovnjaci u Njemačkoj već neko vrijeme dobrano skuplji nego u BiH, zato preprodavači i ne uvlače više iz De sem apsolutnih leševa... ponavljam ovo po treći put.
A da je i onaj Golf s Olx-a precijenjen, jeste, ali je još bolesnije precijenjena ona trica - činjenica.![]()
Hajde nadji igdje na svijetu osim bosne takva dva auta da je gnjolf 1.6 iste ili vise cijene, bujrum.
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#26570 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ta sestica je u njemackoj, da uvezes daj jos 10.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#26572 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
miiirni budite..
- tramvajtrojka
- Posts: 17040
- Joined: 27/04/2021 22:52
#26573 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

mazdasi dodju kao neka sekta ev neki budalas za slupanu Mazdu trazi 27 milja
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#26574 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
nesto bi vam napisao al banovat ce me trajno...
- Truba
- Posts: 93801
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
