Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Locked
User avatar
Tanqueray
Posts: 706
Joined: 06/08/2020 16:57

#2651 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Tanqueray »

Svikikre wrote: 11/10/2021 21:50 Briga Kikija šmita za Bosnu i bošnjake
Pa valjda ga treba biti briga za Bosnu i sve njene gradjane :oops:
User avatar
Altsa
Posts: 9257
Joined: 19/03/2004 18:31

#2652 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Altsa »

Kolinda wrote: 11/10/2021 19:01
Altsa wrote: 11/10/2021 00:05
U ovu glupost koju si napisao/la ne vjerujes ni ti. Prema tome mani se glupe price. Željko je u predsjednistvu jer mu Ustav pruza tu mogucnost i zbog Yugoslava i hdza. Kad se promijeni Ustav pricaj drugu pricu.
Kao legalist priznajem izbor ŽK sve do trenutka kad je US BiH (iako je i do tada to bilo klasično korištenje "rupe u zakonu") donio odluku u kojoj piše "na svim administrativnim razinama".....nakon toga je to rušenje Ustava....
Opet baljezgas.
Novak20
Posts: 15242
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#2653 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Novak20 »

Stvarno čudno da se Schmidt ne oglašava. Izgleda da nije ni zabrinut.

A i što bi bio ?
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#2654 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Kolinda »

Altsa wrote: 11/10/2021 23:24
Kolinda wrote: 11/10/2021 19:01
Kao legalist priznajem izbor ŽK sve do trenutka kad je US BiH (iako je i do tada to bilo klasično korištenje "rupe u zakonu") donio odluku u kojoj piše "na svim administrativnim razinama".....nakon toga je to rušenje Ustava....
Opet baljezgas.
Ovakvi kao ti su najjači, kad nemaju odgovor onda pokušaj diskreditacije.... :mrgreen:
A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#2655 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by A_A_AKCIJA »

Tanqueray wrote: 11/10/2021 19:49
megaman4 wrote: 09/10/2021 23:38 Treće, Dayton je proistekao iz ustava RBiH iz 1990. Onaj ko sruši Dayton, vraća ustav RBiH.
Gdje to pise i kako se moze izvesti bez saglasnosti konstitituvnih naroda?
A jesu vam izaprali mozgove, to je čudo jedno.

A šta znači i kako to izgleda saglasnost konstitutivnih naroda? Izađe Mile i kaže, vako je i svi mu moraju vjerovati? Jel to?

Pa i taj ustav do 1992. je nastao legalno, poštujući konstitutivnost. Srušiš ovo sada, vraćamo se na korak nazad.

Jesi li čuo za ustavno pravni kontinuitet? Spominje se na samom početku Ustava i DMS.

Jebote, konstitutivnost i prava naroda doživljavate ko ultimativna prava kojima možete resetovati sve na planeti i niko ne može da vam to ospori. Ko džoker kartu koja rješava ama svaki problem.

Ne ide to tako. Nigdje na svijetu a ni kod nas.

Primjer je NATO. Nema povratka nazad. Izglasan u Parlamentu put u NATO i ozvaničen u Zakonu o odbrani. sve što treba je da nas pozovu i po tom Zakonu, bilo koji nivo vlasti samo treba da potpiše Gotova priča. Da bi vratio stvari nazad, treba ti saglasnost Bošnjaka i da svu parlamentarnu proceduru uradimo samo unazad.

A tokmaci misle, neće Srbi u NATO, pravo konstitutivnog naroda nam garantuje da radimo šta hoćemo i resetujemo stvari kako nam je ćeif. Mi dali saglasnost, mi ćemo je i vratiti.

Uvijek sam govorio i ovo je najbolji primjer. Srpska politika najviše uništava svoj narod, Srbe. Sa ciljem ostvarivanja nekih suludih ciljeva, toliko lažu vlastiti narod, da će napraviti društvo debila koji ne znaju da logički razmišljaju.

Bukvalno, svaki piše zajedničke institucije, jer im svaki dan lažu da to tako piše. I ostale gluposti kao državna zajednica, BiH nastala 95. bošnjački jezik ... I ne čudi me to, koliko me čudi da nema niko da otvori taj jebeni Daytonski sporazum na OHR stranici i pročita svojim očima šta piše i uvjeri se.

Srpska politika stvara društvo mraka i efekti toga su nesagledivi. Neku noć gledam onog bivšeg Miletovog savjetnika Perišića. Tačno vidiš, školovan lik, pametan, ali mu okrenulo čipove u glavi i samo valja strahobalne gluposti, sije mržnju, tačno ti žao gledati šta uradiše od ljudi.

Prosječan Srbin koji se imalo bakće u politiku, treba da se prvo ovim pozabavi. Jarane, lažu vas ko najveće levate, da je to za nepovjerovati. Lažu vas na vašu štetu i guraju u nazadluk. Da sam na vašem mjestu, prvo bih se pozabavio lažima u koje vjerujem, a i ne znam za njih niti koliko mi škode.

Problem br. 1 u BiH su laži i propaganda koja zasljepljuje normalan svijet da od njih pravi antagoniziranu rulju koja svako jutro prvo sebi puca u koljena, pa tek onda kafu pije.
User avatar
Tanqueray
Posts: 706
Joined: 06/08/2020 16:57

#2656 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Tanqueray »

A_A_AKCIJA wrote: 12/10/2021 00:04
Tanqueray wrote: 11/10/2021 19:49
Gdje to pise i kako se moze izvesti bez saglasnosti konstitituvnih naroda?
A jesu vam izaprali mozgove, to je čudo jedno.

A šta znači i kako to izgleda saglasnost konstitutivnih naroda? Izađe Mile i kaže, vako je i svi mu moraju vjerovati? Jel to?

Pa i taj ustav do 1992. je nastao legalno, poštujući konstitutivnost. Srušiš ovo sada, vraćamo se na korak nazad.
Hajde pusti suplju, nego konkretno kako bi se to vratio ustav od prije 30 godina, koja institucija bi to izvela, kada je jasno da za to ne bi bilo ni Hrvati, ni Srbi, a vjerujem i dobar dio Bosnjaka nije za to, jer je besmisleno vracati tocak istorije unazad.
Takodje sumnjam da bi se i Amerikanci posrali na sporazum koji su oni kreirali, oni to nikada ne rade.
dek
Posts: 861
Joined: 28/02/2005 23:53

#2657 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dek »

Možemo li već sad zaključiti da smo dobili novog zabrinutog spavača. Inzko broj 2.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2658 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by General War »

dek wrote: 12/10/2021 01:13 Možemo li već sad zaključiti da smo dobili novog zabrinutog spavača. Inzko broj 2.
A gdje je on? Jel otisao sad u Zimbabve na konsultaije?
A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#2659 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by A_A_AKCIJA »

Tanqueray wrote: 12/10/2021 01:11
A_A_AKCIJA wrote: 12/10/2021 00:04
A jesu vam izaprali mozgove, to je čudo jedno.

A šta znači i kako to izgleda saglasnost konstitutivnih naroda? Izađe Mile i kaže, vako je i svi mu moraju vjerovati? Jel to?

Pa i taj ustav do 1992. je nastao legalno, poštujući konstitutivnost. Srušiš ovo sada, vraćamo se na korak nazad.
Hajde pusti suplju, nego konkretno kako bi se to vratio ustav od prije 30 godina, koja institucija bi to izvela, kada je jasno da za to ne bi bilo ni Hrvati, ni Srbi, a vjerujem i dobar dio Bosnjaka nije za to, jer je besmisleno vracati tocak istorije unazad.
Takodje sumnjam da bi se i Amerikanci posrali na sporazum koji su oni kreirali, oni to nikada ne rade.
Rekoh, knjigu u šake.

Pitaj nekog pravnika, ako meni ne vjeruješ.

Ne mogu ti pomoći kada ti krećeš od laži da je BiH nastala 95 i da su Srbi kobiva nešto tu donijeli udružili, pa imaju pravo i odnijeti . Nije, a ti sam se raspitaj šta piše u Ustavu o kontinuitetu postojanja države. I šta se desi kada se jedan sporazum proglasi nevažećim?

Države nisu plemenske zajednice u kojima je samo bitno šta plemena žele u tom momentu. Pored prava postoje i obaveze.

Vi komplet pravo, međunarodne odnose, politiku, sveli na priču, eto neće narod, neće Srbi, gasi internet, motaj kablove..

Eee, moj ti, dugo ćeš izlaziti iz te rupe neznanja i laži... I to ako se odlučiš. A vidim tebi dobro u mraku.
User avatar
Tanqueray
Posts: 706
Joined: 06/08/2020 16:57

#2660 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Tanqueray »

A_A_AKCIJA wrote: 12/10/2021 01:22
Tanqueray wrote: 12/10/2021 01:11

Hajde pusti suplju, nego konkretno kako bi se to vratio ustav od prije 30 godina, koja institucija bi to izvela, kada je jasno da za to ne bi bilo ni Hrvati, ni Srbi, a vjerujem i dobar dio Bosnjaka nije za to, jer je besmisleno vracati tocak istorije unazad.
Takodje sumnjam da bi se i Amerikanci posrali na sporazum koji su oni kreirali, oni to nikada ne rade.
Rekoh, knjigu u šake.

Pitaj nekog pravnika, ako meni ne vjeruješ.

Ne mogu ti pomoći kada ti krećeš od laži da je BiH nastala 95 i da su Srbi kobiva nešto tu donijeli udružili, pa imaju pravo i odnijeti . Nije, a ti sam se raspitaj šta piše u Ustavu o kontinuitetu postojanja države. I šta se desi kada se jedan sporazum proglasi nevažećim?

Države nisu plemenske zajednice u kojima je samo bitno šta plemena žele u tom momentu. Pored prava postoje i obaveze.

Vi komplet pravo, međunarodne odnose, politiku, sveli na priču, eto neće narod, neće Srbi, gasi internet, motaj kablove..

Eee, moj ti, dugo ćeš izlaziti iz te rupe neznanja i laži... I to ako se odlučiš. A vidim tebi dobro u mraku.
Ma ti ne rece nista konkretno, samo supljiras, dakle koje institucije i na koji nacin, konkretno, bi vratile stari ustav, i demontirale entitete i kantone.
A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#2661 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by A_A_AKCIJA »

Tanqueray wrote: 12/10/2021 01:38
A_A_AKCIJA wrote: 12/10/2021 01:22

Rekoh, knjigu u šake.

Pitaj nekog pravnika, ako meni ne vjeruješ.

Ne mogu ti pomoći kada ti krećeš od laži da je BiH nastala 95 i da su Srbi kobiva nešto tu donijeli udružili, pa imaju pravo i odnijeti . Nije, a ti sam se raspitaj šta piše u Ustavu o kontinuitetu postojanja države. I šta se desi kada se jedan sporazum proglasi nevažećim?

Države nisu plemenske zajednice u kojima je samo bitno šta plemena žele u tom momentu. Pored prava postoje i obaveze.

Vi komplet pravo, međunarodne odnose, politiku, sveli na priču, eto neće narod, neće Srbi, gasi internet, motaj kablove..

Eee, moj ti, dugo ćeš izlaziti iz te rupe neznanja i laži... I to ako se odlučiš. A vidim tebi dobro u mraku.
Ma ti ne rece nista konkretno, samo supljiras, dakle koje institucije i na koji nacin, konkretno, bi vratile stari ustav, i demontirale entitete i kantone.
Čest je slučaj da balkanac stvari koje ne razumije naziva šupljom.

One koje bi nastavile funkcionirati. Ako Mile spakuje kofere, onda Željko.

Prisutni članovi Parlamenta konstatuju da sporazum više ne važi i odmah nastave sa konstituirajućom sjednicom po starom sistemu. Sve poluge državne vlasti prelaze na njih. Sve što treba da urade jeste da se ko pijani plota (što Željko priznajem radi jako dobro, valjda zbog viskija) drže mantre da štite ustavni poredak i državu. Ako zabelaji mogu zvati saveznike u pomoć.

Bezbroj je izvora međunarodnog i ustavnog prava koji govore šta i kako. Država uvijek pobjeđuje pobunjenike osim ako je ne unište silom, ili ako imaju alate da je demontiraju, a Srbi sami nemaju.

A ti pretpostavljam vjeruješ u bajku, nema Srba, nema ni države? Mile ugasi prekidač, i niko više nema legitimitet da ga ponovo upali :D. Ko što rekoh, konstitutivnost kao najjača sila na svijetu. Sa njom sve možete. Zapad se pati sa nuklearnom fuzijom, jer su levati i ne znaju da se sve može izglasati ako si konstitutivan.

Jooo, šta su vam uradili, kad ti ovo moram objašnjavati. Sad kada znaš da Deda mraz ne postoji, da pređemo na zubić vilu?
DonieBrasco
Posts: 20107
Joined: 31/08/2016 16:09

#2662 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by DonieBrasco »

General War wrote: 12/10/2021 01:14
dek wrote: 12/10/2021 01:13 Možemo li već sad zaključiti da smo dobili novog zabrinutog spavača. Inzko broj 2.
A gdje je on? Jel otisao sad u Zimbabve na konsultaije?
Stvarno gdje je covjek ?
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#2663 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Nivelacija »

Ma jebe se Šmitu i EU za Bosnu zato ovo Dodik i radi.

Vrijeme je da se Bosnjaci krenu organizovati. Kakva MZ qrac palac ublehe obične.
User avatar
p206
Posts: 8426
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Avenija srpskohrvatskih pretenzija na BiH br. 16

#2664 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by p206 »

DonieBrasco wrote: 12/10/2021 16:41
General War wrote: 12/10/2021 01:14

A gdje je on? Jel otisao sad u Zimbabve na konsultaije?
Stvarno gdje je covjek ?
u hali garant zaglavio
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#2665 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by channel10 »

DonieBrasco wrote: 12/10/2021 16:41
General War wrote: 12/10/2021 01:14

A gdje je on? Jel otisao sad u Zimbabve na konsultaije?
Stvarno gdje je covjek ?
Obilazi okolne zemlje da vidi sta im treba, pa kad donese novi izborni da im zadovolji apetite.

Sporadicno se sastane sa domacim izdajnicima da ima pokrice za donosenje takvog zakona i tako...
emmir1
Posts: 4940
Joined: 07/06/2013 15:28

#2666 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by emmir1 »

Apsolutno je jasno da je jedan čovjek problem.

Ili će njega maknut ili sve ode u provaliju iz koje nema izlaza.

Ko god misli da će Bosnjaci šutit dok neko pokušava da sruši Bosnu i Hercegovinu, taj je mentalno zakinut.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#2667 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by mO k3 »

emmir1 wrote: 12/10/2021 18:37 Apsolutno je jasno da je jedan čovjek problem.

Ili će njega maknut ili sve ode u provaliju iz koje nema izlaza.

Ko god misli da će Bosnjaci šutit dok neko pokušava da sruši Bosnu i Hercegovinu, taj je mentalno zakinut.
:thumbup:
dek
Posts: 861
Joined: 28/02/2005 23:53

#2668 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dek »

Još jedan europski hohštapler koji će nam prodavati maglu ispraznim pričama o ''vladavini prava'' i kako ''građani imaju bonske ovlasti''.
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#2669 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by fosna2014 »

Novak20 wrote: 11/10/2021 23:57 Stvarno čudno da se Schmidt ne oglašava. Izgleda da nije ni zabrinut.

A i što bi bio ?
Ja mislim da će djelovati ubrzo. Ta šutnja je samo znak da se sprema odgovor.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2670 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by General War »

dek wrote: 12/10/2021 19:49 Još jedan europski hohštapler koji će nam prodavati maglu ispraznim pričama o ''vladavini prava'' i kako ''građani imaju bonske ovlasti''.
:lol: :thumbup:
Najveca laz
User avatar
Tanqueray
Posts: 706
Joined: 06/08/2020 16:57

#2671 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Tanqueray »

emmir1 wrote: 12/10/2021 18:37 Apsolutno je jasno da je jedan čovjek problem.

Ili će njega maknut ili sve ode u provaliju iz koje nema izlaza.

Ko god misli da će Bosnjaci šutit dok neko pokušava da sruši Bosnu i Hercegovinu, taj je mentalno zakinut.
Slozio bih se sa ovim, Bakir je problem broj jedan u BiH. Predstavlja ili se krije iza najbrojnijeg naroda, koji ima priliku da vodi BiH u dobrom ili losem pravcu.
Sta mogu tu Hrvati da urade sa svojih 15%, pa cak i Srbi sa RS, jer je njih samo 30%, znaci kod Bosnjaka je kljuc za BiH, medjutim u poslijednje 3 decenije, njihova politika je uglavnom okrenuta ka njima samim, a ne ka cjelokupnoj BiH.
User avatar
muha_sa
Posts: 140446
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2672 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by muha_sa »

Tanqueray wrote: 12/10/2021 20:14
emmir1 wrote: 12/10/2021 18:37 Apsolutno je jasno da je jedan čovjek problem.

Ili će njega maknut ili sve ode u provaliju iz koje nema izlaza.

Ko god misli da će Bosnjaci šutit dok neko pokušava da sruši Bosnu i Hercegovinu, taj je mentalno zakinut.
Slozio bih se sa ovim, Bakir je problem broj jedan u BiH. Predstavlja ili se krije iza najbrojnijeg naroda, koji ima priliku da vodi BiH u dobrom ili losem pravcu.
Sta mogu tu Hrvati da urade sa svojih 15%, pa cak i Srbi sa RS, jer je njih samo 30%, znaci kod Bosnjaka je kljuc za BiH, medjutim u poslijednje 3 decenije, njihova politika je uglavnom okrenuta ka njima samim, a ne ka cjelokupnoj BiH.
:thumbup:

Osvježenje ovog foruma i politickih tema si TI :thumbup:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#2673 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by mO k3 »

Tanqueray wrote: 12/10/2021 20:14
emmir1 wrote: 12/10/2021 18:37 Apsolutno je jasno da je jedan čovjek problem.

Ili će njega maknut ili sve ode u provaliju iz koje nema izlaza.

Ko god misli da će Bosnjaci šutit dok neko pokušava da sruši Bosnu i Hercegovinu, taj je mentalno zakinut.
Slozio bih se sa ovim, Bakir je problem broj jedan u BiH. Predstavlja ili se krije iza najbrojnijeg naroda, koji ima priliku da vodi BiH u dobrom ili losem pravcu.
Sta mogu tu Hrvati da urade sa svojih 15%, pa cak i Srbi sa RS, jer je njih samo 30%, znaci kod Bosnjaka je kljuc za BiH, medjutim u poslijednje 3 decenije, njihova politika je uglavnom okrenuta ka njima samim, a ne ka cjelokupnoj BiH.
joj jarane hajde odvadi .... :lol: bakir pa bakir nisam saam jos skontao jesi li sa kamenjarskog ili cetnickog foruma
User avatar
Tanqueray
Posts: 706
Joined: 06/08/2020 16:57

#2674 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Tanqueray »

muha_sa wrote: 12/10/2021 20:15
Tanqueray wrote: 12/10/2021 20:14 Slozio bih se sa ovim, Bakir je problem broj jedan u BiH. Predstavlja ili se krije iza najbrojnijeg naroda, koji ima priliku da vodi BiH u dobrom ili losem pravcu.
Sta mogu tu Hrvati da urade sa svojih 15%, pa cak i Srbi sa RS, jer je njih samo 30%, znaci kod Bosnjaka je kljuc za BiH, medjutim u poslijednje 3 decenije, njihova politika je uglavnom okrenuta ka njima samim, a ne ka cjelokupnoj BiH.
:thumbup:

Osvježenje ovog foruma i politickih tema si TI :thumbup:
Pa normalno kada ja ne stojim iza jedne nacije, nego iza cijele BiH.
Ko ima imalo logike u rasudjivanju sta se desava vec 30 godina, mu je jasno da insistiranje na svom nacionalnom korpusu je rezanje grane na kojoj pociva BiH.
User avatar
muha_sa
Posts: 140446
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2675 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by muha_sa »

Tanqueray wrote: 12/10/2021 20:17
muha_sa wrote: 12/10/2021 20:15

:thumbup:

Osvježenje ovog foruma i politickih tema si TI :thumbup:
Pa normalno kada ja ne stojim iza jedne nacije, nego iza cijele BiH.
Ko ima imalo logike u rasudjivanju sta se desava vec 30 godina, mu je jasno da insistiranje na svom nacionalnom korpusu je rezanje grane na kojoj pociva BiH.
:thumbup:
Locked