Pa valjda ga treba biti briga za Bosnu i sve njene gradjane
Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
- Tanqueray
- Posts: 706
- Joined: 06/08/2020 16:57
- Altsa
- Posts: 9257
- Joined: 19/03/2004 18:31
#2652 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
-
Novak20
- Posts: 15239
- Joined: 11/02/2014 18:55
- Location: Taboo(t) teme i brisani postovi
#2653 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Stvarno čudno da se Schmidt ne oglašava. Izgleda da nije ni zabrinut.
A i što bi bio ?
A i što bi bio ?
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
#2654 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
-
A_A_AKCIJA
- Posts: 7959
- Joined: 16/11/2009 02:54
#2655 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
A jesu vam izaprali mozgove, to je čudo jedno.
A šta znači i kako to izgleda saglasnost konstitutivnih naroda? Izađe Mile i kaže, vako je i svi mu moraju vjerovati? Jel to?
Pa i taj ustav do 1992. je nastao legalno, poštujući konstitutivnost. Srušiš ovo sada, vraćamo se na korak nazad.
Jesi li čuo za ustavno pravni kontinuitet? Spominje se na samom početku Ustava i DMS.
Jebote, konstitutivnost i prava naroda doživljavate ko ultimativna prava kojima možete resetovati sve na planeti i niko ne može da vam to ospori. Ko džoker kartu koja rješava ama svaki problem.
Ne ide to tako. Nigdje na svijetu a ni kod nas.
Primjer je NATO. Nema povratka nazad. Izglasan u Parlamentu put u NATO i ozvaničen u Zakonu o odbrani. sve što treba je da nas pozovu i po tom Zakonu, bilo koji nivo vlasti samo treba da potpiše Gotova priča. Da bi vratio stvari nazad, treba ti saglasnost Bošnjaka i da svu parlamentarnu proceduru uradimo samo unazad.
A tokmaci misle, neće Srbi u NATO, pravo konstitutivnog naroda nam garantuje da radimo šta hoćemo i resetujemo stvari kako nam je ćeif. Mi dali saglasnost, mi ćemo je i vratiti.
Uvijek sam govorio i ovo je najbolji primjer. Srpska politika najviše uništava svoj narod, Srbe. Sa ciljem ostvarivanja nekih suludih ciljeva, toliko lažu vlastiti narod, da će napraviti društvo debila koji ne znaju da logički razmišljaju.
Bukvalno, svaki piše zajedničke institucije, jer im svaki dan lažu da to tako piše. I ostale gluposti kao državna zajednica, BiH nastala 95. bošnjački jezik ... I ne čudi me to, koliko me čudi da nema niko da otvori taj jebeni Daytonski sporazum na OHR stranici i pročita svojim očima šta piše i uvjeri se.
Srpska politika stvara društvo mraka i efekti toga su nesagledivi. Neku noć gledam onog bivšeg Miletovog savjetnika Perišića. Tačno vidiš, školovan lik, pametan, ali mu okrenulo čipove u glavi i samo valja strahobalne gluposti, sije mržnju, tačno ti žao gledati šta uradiše od ljudi.
Prosječan Srbin koji se imalo bakće u politiku, treba da se prvo ovim pozabavi. Jarane, lažu vas ko najveće levate, da je to za nepovjerovati. Lažu vas na vašu štetu i guraju u nazadluk. Da sam na vašem mjestu, prvo bih se pozabavio lažima u koje vjerujem, a i ne znam za njih niti koliko mi škode.
Problem br. 1 u BiH su laži i propaganda koja zasljepljuje normalan svijet da od njih pravi antagoniziranu rulju koja svako jutro prvo sebi puca u koljena, pa tek onda kafu pije.
- Tanqueray
- Posts: 706
- Joined: 06/08/2020 16:57
#2656 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Hajde pusti suplju, nego konkretno kako bi se to vratio ustav od prije 30 godina, koja institucija bi to izvela, kada je jasno da za to ne bi bilo ni Hrvati, ni Srbi, a vjerujem i dobar dio Bosnjaka nije za to, jer je besmisleno vracati tocak istorije unazad.A_A_AKCIJA wrote: ↑12/10/2021 00:04A jesu vam izaprali mozgove, to je čudo jedno.
A šta znači i kako to izgleda saglasnost konstitutivnih naroda? Izađe Mile i kaže, vako je i svi mu moraju vjerovati? Jel to?
Pa i taj ustav do 1992. je nastao legalno, poštujući konstitutivnost. Srušiš ovo sada, vraćamo se na korak nazad.
Takodje sumnjam da bi se i Amerikanci posrali na sporazum koji su oni kreirali, oni to nikada ne rade.
-
dek
- Posts: 861
- Joined: 28/02/2005 23:53
#2657 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Možemo li već sad zaključiti da smo dobili novog zabrinutog spavača. Inzko broj 2.
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
-
A_A_AKCIJA
- Posts: 7959
- Joined: 16/11/2009 02:54
#2659 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Rekoh, knjigu u šake.Tanqueray wrote: ↑12/10/2021 01:11Hajde pusti suplju, nego konkretno kako bi se to vratio ustav od prije 30 godina, koja institucija bi to izvela, kada je jasno da za to ne bi bilo ni Hrvati, ni Srbi, a vjerujem i dobar dio Bosnjaka nije za to, jer je besmisleno vracati tocak istorije unazad.A_A_AKCIJA wrote: ↑12/10/2021 00:04
A jesu vam izaprali mozgove, to je čudo jedno.
A šta znači i kako to izgleda saglasnost konstitutivnih naroda? Izađe Mile i kaže, vako je i svi mu moraju vjerovati? Jel to?
Pa i taj ustav do 1992. je nastao legalno, poštujući konstitutivnost. Srušiš ovo sada, vraćamo se na korak nazad.
Takodje sumnjam da bi se i Amerikanci posrali na sporazum koji su oni kreirali, oni to nikada ne rade.
Pitaj nekog pravnika, ako meni ne vjeruješ.
Ne mogu ti pomoći kada ti krećeš od laži da je BiH nastala 95 i da su Srbi kobiva nešto tu donijeli udružili, pa imaju pravo i odnijeti . Nije, a ti sam se raspitaj šta piše u Ustavu o kontinuitetu postojanja države. I šta se desi kada se jedan sporazum proglasi nevažećim?
Države nisu plemenske zajednice u kojima je samo bitno šta plemena žele u tom momentu. Pored prava postoje i obaveze.
Vi komplet pravo, međunarodne odnose, politiku, sveli na priču, eto neće narod, neće Srbi, gasi internet, motaj kablove..
Eee, moj ti, dugo ćeš izlaziti iz te rupe neznanja i laži... I to ako se odlučiš. A vidim tebi dobro u mraku.
- Tanqueray
- Posts: 706
- Joined: 06/08/2020 16:57
#2660 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ma ti ne rece nista konkretno, samo supljiras, dakle koje institucije i na koji nacin, konkretno, bi vratile stari ustav, i demontirale entitete i kantone.A_A_AKCIJA wrote: ↑12/10/2021 01:22Rekoh, knjigu u šake.Tanqueray wrote: ↑12/10/2021 01:11
Hajde pusti suplju, nego konkretno kako bi se to vratio ustav od prije 30 godina, koja institucija bi to izvela, kada je jasno da za to ne bi bilo ni Hrvati, ni Srbi, a vjerujem i dobar dio Bosnjaka nije za to, jer je besmisleno vracati tocak istorije unazad.
Takodje sumnjam da bi se i Amerikanci posrali na sporazum koji su oni kreirali, oni to nikada ne rade.
Pitaj nekog pravnika, ako meni ne vjeruješ.
Ne mogu ti pomoći kada ti krećeš od laži da je BiH nastala 95 i da su Srbi kobiva nešto tu donijeli udružili, pa imaju pravo i odnijeti . Nije, a ti sam se raspitaj šta piše u Ustavu o kontinuitetu postojanja države. I šta se desi kada se jedan sporazum proglasi nevažećim?
Države nisu plemenske zajednice u kojima je samo bitno šta plemena žele u tom momentu. Pored prava postoje i obaveze.
Vi komplet pravo, međunarodne odnose, politiku, sveli na priču, eto neće narod, neće Srbi, gasi internet, motaj kablove..
Eee, moj ti, dugo ćeš izlaziti iz te rupe neznanja i laži... I to ako se odlučiš. A vidim tebi dobro u mraku.
-
A_A_AKCIJA
- Posts: 7959
- Joined: 16/11/2009 02:54
#2661 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Čest je slučaj da balkanac stvari koje ne razumije naziva šupljom.Tanqueray wrote: ↑12/10/2021 01:38Ma ti ne rece nista konkretno, samo supljiras, dakle koje institucije i na koji nacin, konkretno, bi vratile stari ustav, i demontirale entitete i kantone.A_A_AKCIJA wrote: ↑12/10/2021 01:22
Rekoh, knjigu u šake.
Pitaj nekog pravnika, ako meni ne vjeruješ.
Ne mogu ti pomoći kada ti krećeš od laži da je BiH nastala 95 i da su Srbi kobiva nešto tu donijeli udružili, pa imaju pravo i odnijeti . Nije, a ti sam se raspitaj šta piše u Ustavu o kontinuitetu postojanja države. I šta se desi kada se jedan sporazum proglasi nevažećim?
Države nisu plemenske zajednice u kojima je samo bitno šta plemena žele u tom momentu. Pored prava postoje i obaveze.
Vi komplet pravo, međunarodne odnose, politiku, sveli na priču, eto neće narod, neće Srbi, gasi internet, motaj kablove..
Eee, moj ti, dugo ćeš izlaziti iz te rupe neznanja i laži... I to ako se odlučiš. A vidim tebi dobro u mraku.
One koje bi nastavile funkcionirati. Ako Mile spakuje kofere, onda Željko.
Prisutni članovi Parlamenta konstatuju da sporazum više ne važi i odmah nastave sa konstituirajućom sjednicom po starom sistemu. Sve poluge državne vlasti prelaze na njih. Sve što treba da urade jeste da se ko pijani plota (što Željko priznajem radi jako dobro, valjda zbog viskija) drže mantre da štite ustavni poredak i državu. Ako zabelaji mogu zvati saveznike u pomoć.
Bezbroj je izvora međunarodnog i ustavnog prava koji govore šta i kako. Država uvijek pobjeđuje pobunjenike osim ako je ne unište silom, ili ako imaju alate da je demontiraju, a Srbi sami nemaju.
A ti pretpostavljam vjeruješ u bajku, nema Srba, nema ni države? Mile ugasi prekidač, i niko više nema legitimitet da ga ponovo upali
Jooo, šta su vam uradili, kad ti ovo moram objašnjavati. Sad kada znaš da Deda mraz ne postoji, da pređemo na zubić vilu?
-
DonieBrasco
- Posts: 20092
- Joined: 31/08/2016 16:09
#2662 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Stvarno gdje je covjek ?
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#2663 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ma jebe se Šmitu i EU za Bosnu zato ovo Dodik i radi.
Vrijeme je da se Bosnjaci krenu organizovati. Kakva MZ qrac palac ublehe obične.
Vrijeme je da se Bosnjaci krenu organizovati. Kakva MZ qrac palac ublehe obične.
- p206
- Posts: 8426
- Joined: 23/06/2011 07:23
- Location: Avenija srpskohrvatskih pretenzija na BiH br. 16
#2664 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
u hali garant zaglavio
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#2665 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Obilazi okolne zemlje da vidi sta im treba, pa kad donese novi izborni da im zadovolji apetite.
Sporadicno se sastane sa domacim izdajnicima da ima pokrice za donosenje takvog zakona i tako...
-
emmir1
- Posts: 4940
- Joined: 07/06/2013 15:28
#2666 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Apsolutno je jasno da je jedan čovjek problem.
Ili će njega maknut ili sve ode u provaliju iz koje nema izlaza.
Ko god misli da će Bosnjaci šutit dok neko pokušava da sruši Bosnu i Hercegovinu, taj je mentalno zakinut.
Ili će njega maknut ili sve ode u provaliju iz koje nema izlaza.
Ko god misli da će Bosnjaci šutit dok neko pokušava da sruši Bosnu i Hercegovinu, taj je mentalno zakinut.
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
-
dek
- Posts: 861
- Joined: 28/02/2005 23:53
#2668 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Još jedan europski hohštapler koji će nam prodavati maglu ispraznim pričama o ''vladavini prava'' i kako ''građani imaju bonske ovlasti''.
- fosna2014
- Posts: 7123
- Joined: 28/05/2014 15:17
- Location: ... u Francuskoj revoluciji.
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
- Tanqueray
- Posts: 706
- Joined: 06/08/2020 16:57
#2671 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Slozio bih se sa ovim, Bakir je problem broj jedan u BiH. Predstavlja ili se krije iza najbrojnijeg naroda, koji ima priliku da vodi BiH u dobrom ili losem pravcu.
Sta mogu tu Hrvati da urade sa svojih 15%, pa cak i Srbi sa RS, jer je njih samo 30%, znaci kod Bosnjaka je kljuc za BiH, medjutim u poslijednje 3 decenije, njihova politika je uglavnom okrenuta ka njima samim, a ne ka cjelokupnoj BiH.
- muha_sa
- Posts: 140445
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#2672 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Tanqueray wrote: ↑12/10/2021 20:14Slozio bih se sa ovim, Bakir je problem broj jedan u BiH. Predstavlja ili se krije iza najbrojnijeg naroda, koji ima priliku da vodi BiH u dobrom ili losem pravcu.
Sta mogu tu Hrvati da urade sa svojih 15%, pa cak i Srbi sa RS, jer je njih samo 30%, znaci kod Bosnjaka je kljuc za BiH, medjutim u poslijednje 3 decenije, njihova politika je uglavnom okrenuta ka njima samim, a ne ka cjelokupnoj BiH.
Osvježenje ovog foruma i politickih tema si TI
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#2673 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
joj jarane hajde odvadi ....Tanqueray wrote: ↑12/10/2021 20:14Slozio bih se sa ovim, Bakir je problem broj jedan u BiH. Predstavlja ili se krije iza najbrojnijeg naroda, koji ima priliku da vodi BiH u dobrom ili losem pravcu.
Sta mogu tu Hrvati da urade sa svojih 15%, pa cak i Srbi sa RS, jer je njih samo 30%, znaci kod Bosnjaka je kljuc za BiH, medjutim u poslijednje 3 decenije, njihova politika je uglavnom okrenuta ka njima samim, a ne ka cjelokupnoj BiH.
- Tanqueray
- Posts: 706
- Joined: 06/08/2020 16:57
#2674 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa normalno kada ja ne stojim iza jedne nacije, nego iza cijele BiH.muha_sa wrote: ↑12/10/2021 20:15Tanqueray wrote: ↑12/10/2021 20:14 Slozio bih se sa ovim, Bakir je problem broj jedan u BiH. Predstavlja ili se krije iza najbrojnijeg naroda, koji ima priliku da vodi BiH u dobrom ili losem pravcu.
Sta mogu tu Hrvati da urade sa svojih 15%, pa cak i Srbi sa RS, jer je njih samo 30%, znaci kod Bosnjaka je kljuc za BiH, medjutim u poslijednje 3 decenije, njihova politika je uglavnom okrenuta ka njima samim, a ne ka cjelokupnoj BiH.![]()
Osvježenje ovog foruma i politickih tema si TI![]()
Ko ima imalo logike u rasudjivanju sta se desava vec 30 godina, mu je jasno da insistiranje na svom nacionalnom korpusu je rezanje grane na kojoj pociva BiH.
- muha_sa
- Posts: 140445
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
