Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26476 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

sad se moze do bihaca za 3 h, nema guzve :lol:
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#26477 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Ima kamera :mrgreen: samo nemoj preko Jajca
vindfaker
Posts: 415
Joined: 13/01/2020 20:16

#26478 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vindfaker »

moze moze hahah 😁
sad vidim da sam trebao autom ići a ne autobusom,.. mogu zamjenit ako je ko umoran od vožnje samo da se vratim u SA hahahhahahh

radari: početak autoputa Sarajevo-Zenica, Vitez, Travnik, Jajce, Ključ, B. Petrovac (jeben, na pravcu kod pumpe) i prije Bihaća - Pritoka. Patrola obično bude oko Travnika, Mrkonjić Grada i naselje Vrtoče. Provjereno 😁 možda bude kome od pomoći
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#26479 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Bude pored puta čak i u pola noći na dionici vakuf jajce
Zaboravio si Ripač, i još neke radare u USK :mrgreen:
Mjere i u Čađavici ponekad

Mene je tu 2 puta pjanac sjebo, kontam evo radara ide da me zaustavi
A on pjan iz kafane prelazi na autobusku u 6 ujutro... :lol:
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#26480 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Ovi salju prekoracenje nepokretnom invalidu, za ostale ne znam :mrgreen:
Last edited by iceman ze on 05/04/2020 16:40, edited 1 time in total.
vindfaker
Posts: 415
Joined: 13/01/2020 20:16

#26481 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vindfaker »

jes ima ih par u USK, na ulazu i izlazu iz Ključa mislim.. bude bude, naletih jedne prilike na patrolu na tom potezu Ključ - B. Petrovac, išao 110 a taman znak 50 naletio, sreća blicao mi neko, i patrola tu... ne divljam, jednostavno je to brzina za tu cestu zna svak ko ide često gore..

nisam po noći nikad išao, uglavnom krećem u 4-5 ujutro.
suit_up
Posts: 846
Joined: 31/12/2019 11:25

#26482 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by suit_up »

U i oko Ključa imaju 3, konkretno ima u Velečevu kamera na 60 (prvo naseljeno mjesto na ulazu u USK iz smjera Mrkonjića, tj gdje unazad godinu i po zbog migranata patrolira policija), u Ključu kod Energopetrola na 40 i u Pudinom Hanu na 60 (poslije Ključa kod skretanja za S. Most). Ostale ste uboli :D
Nepisano pravilo je Energopetrol - stacionarni radar, barem su 3 takva u USK :thumbup:
User avatar
okanomalo
Posts: 1446
Joined: 09/01/2015 16:10

#26483 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by okanomalo »

meni vozacka istice za 25 dana. gdje izvrsiti pregled? kako to sad ide?
User avatar
konektovan
Posts: 51440
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26484 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

okanomalo wrote: 05/04/2020 15:27 meni vozacka istice za 25 dana. gdje izvrsiti pregled? kako to sad ide?
Pa sto to pitas mehaničare, ne bave se oni vozackim.. :mrgreen:
vindfaker
Posts: 415
Joined: 13/01/2020 20:16

#26485 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vindfaker »

suit_up wrote: 05/04/2020 15:25 U i oko Ključa imaju 3, konkretno ima u Velečevu kamera na 60 (prvo naseljeno mjesto na ulazu u USK iz smjera Mrkonjića, tj gdje unazad godinu i po zbog migranata patrolira policija), u Ključu kod Energopetrola na 40 i u Pudinom Hanu na 60 (poslije Ključa kod skretanja za S. Most). Ostale ste uboli :D
Nepisano pravilo je Energopetrol - stacionarni radar, barem su 3 takva u USK :thumbup:
eh daa, u pravu si.. fina je cesta baš,.. išao sam sad svojim autom u januaru, zamalo ne naletih na onaj u Jajcu. prije nije bio, pa eto staviše ga
User avatar
Optimist
Posts: 15527
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#26486 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

okanomalo wrote: 05/04/2020 15:27 meni vozacka istice za 25 dana. gdje izvrsiti pregled? kako to sad ide?
U cipsu ko i dosad.
noviclan
Posts: 15011
Joined: 31/10/2013 06:48

#26487 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

A nee ovaj put ima vlakic ispred cipsa
User avatar
vjeshalica
Posts: 20767
Joined: 31/03/2019 14:56

#26488 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Gdje ima staviti povoljno folije za auto al da ne fusere?
Zadnji box da preciziram ali ne pretamno nista
To bi svakako pogledala na licu mjesta koliko su folije tamne
Imam dvije opcije Lumar i neki lik mika folije vidjela sam doduse preko slika radi skuplja auta mislim da je ok
Nije u pitanju kokuzanluk nego da imam dvije opcije ako ne uspijem doci na red... nije hitno al otprilike da znam :)
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#26489 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

vjeshalica wrote: 06/04/2020 12:26 Gdje ima staviti povoljno folije za auto al da ne fusere?
Zadnji box da preciziram ali ne pretamno nista
To bi svakako pogledala na licu mjesta koliko su folije tamne
Imam dvije opcije Lumar i neki lik mika folije vidjela sam doduse preko slika radi skuplja auta mislim da je ok
Nije u pitanju kokuzanluk nego da imam dvije opcije ako ne uspijem doci na red... nije hitno al otprilike da znam :)
Auto folije Emin, ima na fejzbuku. Vidio sam radove, dobri. Ja sam radio neke jeftine na bistriku, dobro uradjeno ali folija ne valja, sve se izgrebalo. Volio bih da nisam bio cicija tad.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20767
Joined: 31/03/2019 14:56

#26490 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

basicm wrote: 06/04/2020 12:35
vjeshalica wrote: 06/04/2020 12:26 Gdje ima staviti povoljno folije za auto al da ne fusere?
Zadnji box da preciziram ali ne pretamno nista
To bi svakako pogledala na licu mjesta koliko su folije tamne
Imam dvije opcije Lumar i neki lik mika folije vidjela sam doduse preko slika radi skuplja auta mislim da je ok
Nije u pitanju kokuzanluk nego da imam dvije opcije ako ne uspijem doci na red... nije hitno al otprilike da znam :)
Auto folije Emin, ima na fejzbuku. Vidio sam radove, dobri. Ja sam radio neke jeftine na bistriku, dobro uradjeno ali folija ne valja, sve se izgrebalo. Volio bih da nisam bio cicija tad.
Vidim da su mijenjali na renou jednom boju komplet
Mozda se neko razumije bolje
Postoji li sansa da se navuce folija koja je tamnije boje od fabricke? Ako je svijetlo siva da bude tamnija siva?
I koliko su te folije otporne na vanjskim uslovima,pranje,sunce itd?
User avatar
hopi
Posts: 7259
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#26491 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hopi »

ja sam radio kod željke i sve preporuke, ima 2 godine za sada je sve ok, isto tako neko slabije zatamnjenje. On je tamo kod almy pumpe prema doglodima, nazovi dogovori termin ili otiđi pa na licu mejsta dogovori.
isto tako sam čuo da su cac folije dobri.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#26492 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tempuser »

vjeshalica wrote: 06/04/2020 12:26 Gdje ima staviti povoljno folije za auto al da ne fusere?
Zadnji box da preciziram ali ne pretamno nista
To bi svakako pogledala na licu mjesta koliko su folije tamne
Imam dvije opcije Lumar i neki lik mika folije vidjela sam doduse preko slika radi skuplja auta mislim da je ok
Nije u pitanju kokuzanluk nego da imam dvije opcije ako ne uspijem doci na red... nije hitno al otprilike da znam :)
Imaju oni neki Black glass u Brijescu sto hina je Dragon reklamiro, valja radi neko ko je kod Harisa u CAC-u radio, ugradjuju Lumar i navodno za sat gotovo da ne moras 2 x dolaziti.
Na viiiideu (kako to izgovara Dragon) imas cjenovnik, koliko vidim zadnji box Comfort serijom je 190, u CAC-u je 230.
Ja licno nisam sklon eksperimentima pa sam radio kod Harisa. Naravno ima xy povoljnihih varijanti, ali nije to samo kakvu foliju lijepe, ima tu i montaze gdje je uskustvo bitno.
User avatar
okanomalo
Posts: 1446
Joined: 09/01/2015 16:10

#26493 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by okanomalo »

konektovan wrote: 05/04/2020 15:37
okanomalo wrote: 05/04/2020 15:27 meni vozacka istice za 25 dana. gdje izvrsiti pregled? kako to sad ide?
Pa sto to pitas mehaničare, ne bave se oni vozackim.. :mrgreen:
:lol: vi ste na izvoru informacija. kako cu na pregled i predati dokumente kad mi je preko 65 kuka? :cry:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#26494 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

okanomalo wrote: 06/04/2020 14:46
konektovan wrote: 05/04/2020 15:37
okanomalo wrote: 05/04/2020 15:27 meni vozacka istice za 25 dana. gdje izvrsiti pregled? kako to sad ide?
Pa sto to pitas mehaničare, ne bave se oni vozackim.. :mrgreen:
:lol: vi ste na izvoru informacija. kako cu na pregled i predati dokumente kad mi je preko 65 kuka? :cry:
Iskreno, i ne treba ti vozacka kad ne mozes nigdje. Cuvaj zdravlje pa onda vozanje akobogda.
Nije problem predati, nego gdje uraditi ljekarski pregled.
User avatar
Optimist
Posts: 15527
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#26495 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

okanomalo wrote: 06/04/2020 14:46 :lol: vi ste na izvoru informacija. kako cu na pregled i predati dokumente kad mi je preko 65 kuka? :cry:
Iskoristis sutrasnji dan za ljekarski, kazes da si krenuo po penziju.
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#26496 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by shandrprcSA »

tempuser wrote: 06/04/2020 14:20
vjeshalica wrote: 06/04/2020 12:26 Gdje ima staviti povoljno folije za auto al da ne fusere?
Zadnji box da preciziram ali ne pretamno nista
To bi svakako pogledala na licu mjesta koliko su folije tamne
Imam dvije opcije Lumar i neki lik mika folije vidjela sam doduse preko slika radi skuplja auta mislim da je ok
Nije u pitanju kokuzanluk nego da imam dvije opcije ako ne uspijem doci na red... nije hitno al otprilike da znam :)
Imaju oni neki Black glass u Brijescu sto hina je Dragon reklamiro, valja radi neko ko je kod Harisa u CAC-u radio, ugradjuju Lumar i navodno za sat gotovo da ne moras 2 x dolaziti.
Na viiiideu (kako to izgovara Dragon) imas cjenovnik, koliko vidim zadnji box Comfort serijom je 190, u CAC-u je 230.
Ja licno nisam sklon eksperimentima pa sam radio kod Harisa. Naravno ima xy povoljnihih varijanti, ali nije to samo kakvu foliju lijepe, ima tu i montaze gdje je uskustvo bitno.
Zeljko i CAC ostalo zaboravi
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#26497 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

Sve preporuke za Black Glass, prijatelj radi tamo, pravo dobro rade i jako su brzi.
User avatar
Optimist
Posts: 15527
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#26498 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

A taj prijatelj je serif? :D
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#26499 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Emin je presao u Blacj Glass i radi tu, ali i za sebe ima garazu. Trenutno nije u BiH
Cac (Haris) je mene kod Emina ubacio kad on nije imao vremena, momak radi za 10 bez greske
User avatar
vjeshalica
Posts: 20767
Joined: 31/03/2019 14:56

#26500 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

liaar wrote: 06/04/2020 16:26 Sve preporuke za Black Glass, prijatelj radi tamo, pravo dobro rade i jako su brzi.
Imaju li web site
Meni samo izbacuje srbijanski
Post Reply