Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26426 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

zigson wrote: 04/04/2020 07:43

Boze sacuvaj, fasadu covjek uDario :lol: :lol:
fali mu rabic mrezica :D
zigson
Posts: 4818
Joined: 04/04/2015 22:17

#26427 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zigson »

Ko ti je ovo radio jebem ga u usta
Pa ti majstore :lol:
noviclan
Posts: 15011
Joined: 31/10/2013 06:48

#26428 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

Vidis da jeovo neka stara ajkula zastita 100%
User avatar
B6Redhell
Posts: 7816
Joined: 25/12/2010 04:56

#26429 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

Proširivo auto. . Da izgleda močnije...
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#26430 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Kako je ono na zadnjoj sajbi Audi jajeta pisalo 10 jahre garancije na rdjanje :mrgreen:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20767
Joined: 31/03/2019 14:56

#26431 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

iceman ze wrote: 04/04/2020 17:13 Kako je ono na zadnjoj sajbi Audi jajeta pisalo 10 jahre garancije na rdjanje :mrgreen:
Vako

Image
host a pic
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26432 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Ovaj Audi i danas dobro izgleda, pogotovo kad se uzme u obzir kakvi su ostali iz tog doba bili
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#26433 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Uh isti moj 1.8S pocetkom 2tisucitih, al'bordo boje :mrgreen:

Sjecam se bijelog iz "Posljednjeg kruga u Monci", vozio ga Zabac. Pocetkom 90tih je par kom i sup dovezao... :-) mada su tada imali mix bmw kockica, pa cak i Mirafiorija
User avatar
konektovan
Posts: 51439
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26434 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

@Bakir1

Image

Drugu zekija popila ulje, bilo skroz na minimumu. Dosuo oko 3 dl, i ovo je trenutno stanje. Je li ovo optimalno, ili da još dospe????
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#26435 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Pa ako pije neka ima sta popiti :mrgreen:
To the max :evil:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26436 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Pa na sredini je, znaci moze proc :mrgreen:
Ako ima jos ulja nek naspe
User avatar
konektovan
Posts: 51439
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26437 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Bakir1 wrote: 04/04/2020 20:06 Pa ako pije neka ima sta popiti :mrgreen:
To the max :evil:
Kod nje ide 5.3 l, je li tako???? Znaci da dospe još, blize vrhu?? :mrgreen:
14 000 je presao od zadnje izmjene, neko 5w30 od kastrola je sipao......vrijeme za zamjenu tj.mali servis, ali dok ne izmjeni, mora dosuti... :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26438 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

imam ja dva barela starog ulja,pa ako mu treba nek dodje nasucu mu u kanister :D
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#26439 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Neka pogleda kada se dobro ocijedi... Bar je na 1.6 CRDi trebalo po 20 minuta nakon gasenja da pokaze pravi nivo ulja, da ne bi skontao na kraju da ima viska.

Sto se tice ulja, ja bih tu sipao Total Quartz 9000 Energy 5w40 .
Last edited by NediM17 on 04/04/2020 20:26, edited 1 time in total.
User avatar
konektovan
Posts: 51439
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26440 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote: 04/04/2020 20:22 imam ja dva barela starog ulja,pa ako mu treba nek dodje nasucu mu u kanister :D
Kakav je firgo, nasuo bi vjeruj mi.... :mrgreen: Auto mu je na zadnjem mjestu uvijek bilo..... :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51439
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26441 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

NediM17 wrote: 04/04/2020 20:25 Neka pogleda kada se dobro ocijedi... Bar je na 1.6 CRDi trebalo po 20 minuta nakon gasenja da pokaze pravi nivo ulja, da ne bi skontao na kraju da ima viska.
Boga mi, ako ide 5.3 l, a bilo mu na samom minimumu, tesko da ce biti ovdje viska... :mrgreen:
Ove mjerenje je bilo nakon pola sata.
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#26442 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Od min do max. je tacno litar. Ako je bilo nakon pola sata validno je mjerenje i to je stvarni nivo.
User avatar
konektovan
Posts: 51439
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26443 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

NediM17 wrote: 04/04/2020 20:28 Od min do max. je tacno litar. Ako je bilo nakon pola sata validno je mjerenje i to je stvarni nivo.
Ali bi trebao jos dosuti,....
User avatar
konektovan
Posts: 51439
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26444 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

@NediM17

Image

1300 km predjenih, i sa tacno pola, doslo do ovog stanja.....
Poslije je opet palo na minimum, mislim da je puno?! :roll:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26445 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

ja bi to prodao dalje ,pa nek neko drugi dosipa :shock:
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#26446 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Image

Sipka ulja golf 5, po meni najgluplje izvedena ikada, crne boje, vrlo teskocprimjetiti nivo ulja cak i kad se fino ocisti

Ima li neko ideju kako poboljsati mjerenje na ovom tipu, ili odgovara li sa nekog drugog auta, prefarbati ili ja samo ne znam mjeriti na njoj :D
User avatar
konektovan
Posts: 51439
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26447 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote: 04/04/2020 20:47 ja bi to prodao dalje ,pa nek neko drugi dosipa :shock:
Auto radna masina, vrti kilometre, :mrgreen: a donekle mislim da je i ovo tjeranje preko 10 ooo km za zamjenu ulja, previše, bez obzira sto ima otvorene poprilicno...
suit_up
Posts: 846
Joined: 31/12/2019 11:25

#26448 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by suit_up »

JavierBosnia wrote: 04/04/2020 20:50 Image

Sipka ulja golf 5, po meni najgluplje izvedena ikada, crne boje, vrlo teskocprimjetiti nivo ulja cak i kad se fino ocisti

Ima li neko ideju kako poboljsati mjerenje na ovom tipu, ili odgovara li sa nekog drugog auta, prefarbati ili ja samo ne znam mjeriti na njoj :D
Još ako je 2.0 TDI pa moraš češće provjeravati nivo... :roll:
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#26449 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

suit_up wrote: 04/04/2020 21:01

Još ako je 2.0 TDI pa moraš češće provjeravati nivo... :roll:
Rodila te majka sve znas :D
Mada i ne provjeravam 2 puta u toku intervala, pred more ili neki duzi put. Cekam da se lampica upali, a u gepeku litar vazda spreman :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26450 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

e ako cekas da se laNpica upali :run:
Post Reply