Motor uredu, izgled i sasija dzaba ti.
Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#26301 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#26302 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Jedan od najboljih motora na svijetu.
Zvuk, izgled, snaga, sve je kao simfonija.
Zvuk, izgled, snaga, sve je kao simfonija.
- sime_cipol
- Posts: 23398
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#26303 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Za generacijsku Mazdu i sve prije i poslije izmislila svijet u klasi. Kao auto. U kompletu. Od motora, duplih lafeta, dizajna... Sve. Samo ste coravi
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#26305 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Dzaba ti je.sime_cipol wrote: ↑23/12/2023 14:32Za generacijsku Mazdu i sve prije i poslije izmislila svijet u klasi. Kao auto. U kompletu. Od motora, duplih lafeta, dizajna... Sve. Samo ste coravi![]()
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#26306 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Da sebi uzimam kola sad, uzeo bih ga 100%kravamuzara wrote: ↑23/12/2023 14:34Hatchback se na svjetskom nivou dobro prodaje ali sedan je svugdje kriminalno podcjenjen, briljantno auto koje se sere po sedan koroli uzduz i poprijeko.
I to crvenog.
Jer sam imao GH u Velocity Red, i kad vidim dimenzije, kontam jebo majku evo meni moje šestice samo novija
- sime_cipol
- Posts: 23398
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#26307 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ne smijem ni pomisliti kakav bi bio svrs da Mazda ima nesto poput 147 GTA 
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#26308 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
https://zeperfs.com/en/duel1035-1388.htmsime_cipol wrote: ↑23/12/2023 14:37 Ne smijem ni pomisliti kakav bi bio svrs da Mazda ima nesto poput 147 GTA![]()
I jos prezivis kad te udari biciklo.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#26309 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ima pandan, meni je svrš Mazda 3 iz 2013.


Tvornički LSD, 380 luđačkih Nm na FWD. Šasija čvrstoće kakvu i danas mnogi mogu samo sanjati. Ponašanje na cesti vrijedno divljenja i dan danas.
A i prethodnica joj je ubijala R32 za duplo manje para.
Totalno podcijenjen hot-hatch sa 260 divljih konja i uz to jako praktičan.


Tvornički LSD, 380 luđačkih Nm na FWD. Šasija čvrstoće kakvu i danas mnogi mogu samo sanjati. Ponašanje na cesti vrijedno divljenja i dan danas.
A i prethodnica joj je ubijala R32 za duplo manje para.
Totalno podcijenjen hot-hatch sa 260 divljih konja i uz to jako praktičan.
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
- sime_cipol
- Posts: 23398
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#26311 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Džaba sve kad je ruzna. Na Mazdu mislim. Kad je uporeds sa 147 GTAkravamuzara wrote: ↑23/12/2023 14:45https://zeperfs.com/en/duel1035-1388.htmsime_cipol wrote: ↑23/12/2023 14:37 Ne smijem ni pomisliti kakav bi bio svrs da Mazda ima nesto poput 147 GTA![]()
I jos prezivis kad te udari biciklo.
I motor joj je downsized u odnosu na Alfin
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#26312 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
E tu vas cekam, kad je Mazda atmo i veca zapremina ne pase vam, kad je mazda turbo i manja zapremina ne pase vam, ajde prtinasime_cipol wrote: ↑23/12/2023 14:52Džaba sve kad je ruzna. Na Mazdu mislim. Kad je uporeds sa 147 GTAkravamuzara wrote: ↑23/12/2023 14:45https://zeperfs.com/en/duel1035-1388.htmsime_cipol wrote: ↑23/12/2023 14:37 Ne smijem ni pomisliti kakav bi bio svrs da Mazda ima nesto poput 147 GTA![]()
I jos prezivis kad te udari biciklo.
I motor joj je downsized u odnosu na Alfin![]()
- sime_cipol
- Posts: 23398
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#26313 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa ti bi trebao reci da Mazdin ne valja jer je downsizedkravamuzara wrote: ↑23/12/2023 14:54E tu vas cekam, kad je Mazda atmo i veca zapremina ne pase vam, kad je mazda turbo i manja zapremina ne pase vam, ajde prtinasime_cipol wrote: ↑23/12/2023 14:52Džaba sve kad je ruzna. Na Mazdu mislim. Kad je uporeds sa 147 GTAkravamuzara wrote: ↑23/12/2023 14:45
https://zeperfs.com/en/duel1035-1388.htm
I jos prezivis kad te udari biciklo.
I motor joj je downsized u odnosu na Alfin![]()
![]()
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#26314 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa dobro sad 2.3 nije neki downsizing
Većina hot hatcheva tad imala 2.0 neki već sa 2010. prelazili na 1.6.
Većina hot hatcheva tad imala 2.0 neki već sa 2010. prelazili na 1.6.
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#26315 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
2.3 je opet vece nego danas AMGsime_cipol wrote: ↑23/12/2023 14:56Pa ti bi trebao reci da Mazdin ne valja jer je downsizedkravamuzara wrote: ↑23/12/2023 14:54E tu vas cekam, kad je Mazda atmo i veca zapremina ne pase vam, kad je mazda turbo i manja zapremina ne pase vam, ajde prtinasime_cipol wrote: ↑23/12/2023 14:52
Džaba sve kad je ruzna. Na Mazdu mislim. Kad je uporeds sa 147 GTA
I motor joj je downsized u odnosu na Alfin![]()
![]()
![]()
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#26316 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
@EFD22 usrao bih se
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#26317 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ma zvijer ba. Toliki potencijal. Japanac.
Užasno potcijenjena.
Užasno potcijenjena.
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#26318 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
A check engine lampica upaljena....a zamisli jos da nije kako bi isao.. 
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#26319 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Upaljena jer je AccessPort spojen na nju. Auto izvlači duplo više KS na stock internals i sa stock kvačilom.
Vauwau bi se rasp’o.
Vauwau bi se rasp’o.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#26321 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ulupano duplo više para da izvuče 30 KS manje.
Bravo!
Nisam ja rekao da ne može, ali turbo konverzija uz obavezne kovane klipnjače i klipove te još milijardu drugih troškova.
A kod 3 MPS je to malo jednostavnije, kad zamijeniš unutrašnjost HPFP što je cca 250€ sva su ti vrata otvorena. Sa par bolt-on dijelova i dobrom mapom si brži od tog gore R32 koji je koštao k’o Petra kajgana.
Bravo!
Nisam ja rekao da ne može, ali turbo konverzija uz obavezne kovane klipnjače i klipove te još milijardu drugih troškova.
A kod 3 MPS je to malo jednostavnije, kad zamijeniš unutrašnjost HPFP što je cca 250€ sva su ti vrata otvorena. Sa par bolt-on dijelova i dobrom mapom si brži od tog gore R32 koji je koštao k’o Petra kajgana.
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- canvra888
- Posts: 9172
- Joined: 09/07/2021 15:03
#26323 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
I usudi se nekog drugog nazivsti gimnastičaromsime_cipol wrote: ↑23/12/2023 14:22 Govorimo o ljepoti, ono okrenulo pricu na sigurnost. Klasični Mazdasi![]()
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#26324 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Tisina gimnasticaru.canvra888 wrote: ↑23/12/2023 15:57I usudi se nekog drugog nazivsti gimnastičaromsime_cipol wrote: ↑23/12/2023 14:22 Govorimo o ljepoti, ono okrenulo pricu na sigurnost. Klasični Mazdasi![]()
![]()
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#26325 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nekada djeluješ kao ozbiljan sagovornik i onda izvališ ovakvu glupost.
Dobro bi bilo da se sprdaš jer u suprotnom...
Prvo, kakve veze ima dizaj sa kvalitetom?
Drugo, kako onaj mravojed od Mazde 3 može stati u istu rečenicu sa Alfom 147 po pitanju dizajna? Alfa je za ono izmislila riječ dizajn.
