Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26301 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

sime_cipol wrote: 23/12/2023 14:28 Onda, Gledajte momci, vidite je :D
Motor uredu, izgled i sasija dzaba ti.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#26302 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Jedan od najboljih motora na svijetu.

Zvuk, izgled, snaga, sve je kao simfonija.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23398
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#26303 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

kravamuzara wrote: 23/12/2023 14:30
sime_cipol wrote: 23/12/2023 14:28 Onda, Gledajte momci, vidite je :D
Motor uredu, izgled i sasija dzaba ti.
Za generacijsku Mazdu i sve prije i poslije izmislila svijet u klasi. Kao auto. U kompletu. Od motora, duplih lafeta, dizajna... Sve. Samo ste coravi :D
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26304 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

EFD22 wrote: 23/12/2023 14:19 I to sedan koji je gabaritima skoro kao šestica GH.
Hatchback se na svjetskom nivou dobro prodaje ali sedan je svugdje kriminalno podcjenjen, briljantno auto koje se sere po sedan koroli uzduz i poprijeko.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26305 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

sime_cipol wrote: 23/12/2023 14:32
kravamuzara wrote: 23/12/2023 14:30
sime_cipol wrote: 23/12/2023 14:28 Onda, Gledajte momci, vidite je :D
Motor uredu, izgled i sasija dzaba ti.
Za generacijsku Mazdu i sve prije i poslije izmislila svijet u klasi. Kao auto. U kompletu. Od motora, duplih lafeta, dizajna... Sve. Samo ste coravi :D
Dzaba ti je.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#26306 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

kravamuzara wrote: 23/12/2023 14:34
EFD22 wrote: 23/12/2023 14:19 I to sedan koji je gabaritima skoro kao šestica GH.
Hatchback se na svjetskom nivou dobro prodaje ali sedan je svugdje kriminalno podcjenjen, briljantno auto koje se sere po sedan koroli uzduz i poprijeko.
Da sebi uzimam kola sad, uzeo bih ga 100%

I to crvenog.

Jer sam imao GH u Velocity Red, i kad vidim dimenzije, kontam jebo majku evo meni moje šestice samo novija :mrgreen:
User avatar
sime_cipol
Posts: 23398
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#26307 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Ne smijem ni pomisliti kakav bi bio svrs da Mazda ima nesto poput 147 GTA :D
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26308 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

sime_cipol wrote: 23/12/2023 14:37 Ne smijem ni pomisliti kakav bi bio svrs da Mazda ima nesto poput 147 GTA :D
https://zeperfs.com/en/duel1035-1388.htm

:(

I jos prezivis kad te udari biciklo.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#26309 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Ima pandan, meni je svrš Mazda 3 iz 2013.

Image

Image

Tvornički LSD, 380 luđačkih Nm na FWD. Šasija čvrstoće kakvu i danas mnogi mogu samo sanjati. Ponašanje na cesti vrijedno divljenja i dan danas.

A i prethodnica joj je ubijala R32 za duplo manje para.

Totalno podcijenjen hot-hatch sa 260 divljih konja i uz to jako praktičan.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26310 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

EFD22 wrote: 23/12/2023 14:47 Tvornički LSD, 380 luđačkih Nm na FWD. Šasija čvrstoće kakvu i danas mnogi mogu samo sanjati. Ponašanje na cesti vrijedno divljenja i dan danas.
Drkali ovdje neki na voznju u Focus-u RS dok nisu skontali da je sasija i motor ko MPS :lol:
User avatar
sime_cipol
Posts: 23398
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#26311 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

kravamuzara wrote: 23/12/2023 14:45
sime_cipol wrote: 23/12/2023 14:37 Ne smijem ni pomisliti kakav bi bio svrs da Mazda ima nesto poput 147 GTA :D
https://zeperfs.com/en/duel1035-1388.htm

:(

I jos prezivis kad te udari biciklo.
Džaba sve kad je ruzna. Na Mazdu mislim. Kad je uporeds sa 147 GTA :D
I motor joj je downsized u odnosu na Alfin :D
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26312 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

sime_cipol wrote: 23/12/2023 14:52
kravamuzara wrote: 23/12/2023 14:45
sime_cipol wrote: 23/12/2023 14:37 Ne smijem ni pomisliti kakav bi bio svrs da Mazda ima nesto poput 147 GTA :D
https://zeperfs.com/en/duel1035-1388.htm

:(

I jos prezivis kad te udari biciklo.
Džaba sve kad je ruzna. Na Mazdu mislim. Kad je uporeds sa 147 GTA :D
I motor joj je downsized u odnosu na Alfin :D
E tu vas cekam, kad je Mazda atmo i veca zapremina ne pase vam, kad je mazda turbo i manja zapremina ne pase vam, ajde prtina :roll:
User avatar
sime_cipol
Posts: 23398
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#26313 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

kravamuzara wrote: 23/12/2023 14:54
sime_cipol wrote: 23/12/2023 14:52
kravamuzara wrote: 23/12/2023 14:45

https://zeperfs.com/en/duel1035-1388.htm

:(

I jos prezivis kad te udari biciklo.
Džaba sve kad je ruzna. Na Mazdu mislim. Kad je uporeds sa 147 GTA :D
I motor joj je downsized u odnosu na Alfin :D
E tu vas cekam, kad je Mazda atmo i veca zapremina ne pase vam, kad je mazda turbo i manja zapremina ne pase vam, ajde prtina :roll:
Pa ti bi trebao reci da Mazdin ne valja jer je downsized :mrgreen:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#26314 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Pa dobro sad 2.3 nije neki downsizing

Većina hot hatcheva tad imala 2.0 neki već sa 2010. prelazili na 1.6.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26315 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

sime_cipol wrote: 23/12/2023 14:56
kravamuzara wrote: 23/12/2023 14:54
sime_cipol wrote: 23/12/2023 14:52
Džaba sve kad je ruzna. Na Mazdu mislim. Kad je uporeds sa 147 GTA :D
I motor joj je downsized u odnosu na Alfin :D
E tu vas cekam, kad je Mazda atmo i veca zapremina ne pase vam, kad je mazda turbo i manja zapremina ne pase vam, ajde prtina :roll:
Pa ti bi trebao reci da Mazdin ne valja jer je downsized :mrgreen:
2.3 je opet vece nego danas AMG :lol:
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26316 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

@EFD22 usrao bih se :cry:

User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#26317 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Ma zvijer ba. Toliki potencijal. Japanac.

Užasno potcijenjena.
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26318 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

A check engine lampica upaljena....a zamisli jos da nije kako bi isao.. :lol:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#26319 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Upaljena jer je AccessPort spojen na nju. Auto izvlači duplo više KS na stock internals i sa stock kvačilom.

Vauwau bi se rasp’o.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#26320 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

EFD22 wrote: 23/12/2023 15:34 Upaljena jer je AccessPort spojen na nju. Auto izvlači duplo više KS na stock internals i sa stock kvačilom.

Vauwau bi se rasp’o.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#26321 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Ulupano duplo više para da izvuče 30 KS manje.

Bravo!

Nisam ja rekao da ne može, ali turbo konverzija uz obavezne kovane klipnjače i klipove te još milijardu drugih troškova.

A kod 3 MPS je to malo jednostavnije, kad zamijeniš unutrašnjost HPFP što je cca 250€ sva su ti vrata otvorena. Sa par bolt-on dijelova i dobrom mapom si brži od tog gore R32 koji je koštao k’o Petra kajgana.
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26322 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

:lol:
User avatar
canvra888
Posts: 9172
Joined: 09/07/2021 15:03

#26323 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

sime_cipol wrote: 23/12/2023 14:22 Govorimo o ljepoti, ono okrenulo pricu na sigurnost. Klasični Mazdasi :D
I usudi se nekog drugog nazivsti gimnastičarom :lol:
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26324 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

canvra888 wrote: 23/12/2023 15:57
sime_cipol wrote: 23/12/2023 14:22 Govorimo o ljepoti, ono okrenulo pricu na sigurnost. Klasični Mazdasi :D
I usudi se nekog drugog nazivsti gimnastičarom :lol:
Tisina gimnasticaru.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#26325 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

kravamuzara wrote: 23/12/2023 14:07
Ovdje joj je dizajn bas poseban:

Image
Nekada djeluješ kao ozbiljan sagovornik i onda izvališ ovakvu glupost. :run:

Dobro bi bilo da se sprdaš jer u suprotnom... :?

Prvo, kakve veze ima dizaj sa kvalitetom?

Drugo, kako onaj mravojed od Mazde 3 može stati u istu rečenicu sa Alfom 147 po pitanju dizajna? Alfa je za ono izmislila riječ dizajn.
Post Reply