Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Locked
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#2626 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Kolinda »

megaman4 wrote: 09/10/2021 23:20
Kolinda wrote: 09/10/2021 23:18

Trenutno ŽK ruši Ustav tako što uzurpira poziciju koja pripada hrvatskom narodu odnosno volji hrvatskog naroda koji su izrazili na izborima....također ruši Ustav na način da sa pozicije člana predsjedništva priča o neustavnim kategorijama tipa rušenja konstitutivnosti koja je ustavna kategorija....
Pročitaj prvo Ustav BiH pa ćemo razgovarati. Toliko.
De me uputi što je pogrešno u mom upisu, Ustav i presude US sam pročitao sa razumijevanjem....
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2627 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by daddy-kool »

megaman4 wrote: 09/10/2021 23:00
Onaj ko je taj ustav suspendovao zbog Daytona i mira u kući, ako Dodik i vlasti u RS-u nastave sa prijetnjama o secesiji a to su SAD.
Ma kakvi ameri, kakav ustav rbih. Ici ce se na bolju verziju.
saimidin
Posts: 3254
Joined: 20/05/2011 17:53

#2628 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by saimidin »

Mislim da je ta ideja vracanja na ustav rbih tesko izvodiva u praksi, I da ako stvarno pocne sranje sa ovim ludakom treba zadrzati ovaj okvir radi odnosa prema vani, a rjesenje ce svakako biti nesto novo nakon sto se smiri, tada vidjeti kako se organizovati unutra efikasno

:bih:
megaman4
Posts: 4956
Joined: 08/08/2011 23:59

#2629 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by megaman4 »

Kolinda wrote: 09/10/2021 23:24
megaman4 wrote: 09/10/2021 23:20

Pročitaj prvo Ustav BiH pa ćemo razgovarati. Toliko.
De me uputi što je pogrešno u mom upisu, Ustav i presude US sam pročitao sa razumijevanjem....
Prvo, niti Srbija, niti Hrvatska nisu garant Daytona, nego su supotpisnice istoga, a garant su velike sile na čelu sa SAD.

Drugo, ne kaže se hrvatski član predsjedništva, nego član predsjedništva iz reda Hrvatskog naroda.

Treće, Dayton je proistekao iz ustava RBiH iz 1990. Onaj ko sruši Dayton, vraća ustav RBiH.

Četvrto, žalite se na majorizaciju, a koliko se sjećam, dok je Čović bio u predsjedništvu, ništa nije poduzeo da to riješi, nego sada krivite Komšića za svu nepravdu prema Hrvatskom narodu. Čović Vas je doveo do ovoga a ne Komšić i Bošnjaci.

Peto, zapamtite za sva vremena Bošnjaci su narod koji je najveću nepravdu pretrpio u 20 vijeku, a u današnjoj BiH, opet su najugroženiji, ovaj put kao većinski narod, jer ne mogu učiti svoj jezik u manjem bh.entitetu RS, osporava se ime Bošnjak, osporava se Bosanski jezik, kojeg u RS-u nazivaju Bošnjački jezik itd...

Šesto, licemjerne komšije i dalje gledaju BiH ne kao državu, nego kao svoj eventualni plijen.

Dobro smo ikako normalni.
User avatar
Tanqueray
Posts: 706
Joined: 06/08/2020 16:57

#2630 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Tanqueray »

megaman4 wrote: 09/10/2021 23:11
Tanqueray wrote: 09/10/2021 23:07
BUdimo realni, to nije moguce.
Da. Itekako je moguće. Taj ustav nikada nije ukinut jer je na osnovu njega, potpisan Dayton, koji predstavlja neku vrstu koncenzusa u BiH.

Ustav bilo koje države jedino parlament može promijeniti a to se kod nas još nije desilo.

Promjena Daytona, automatski znači i promjenu ustava RBiH. Kontaš sada.

Nemojmo biti naivni pa da ne znamo da je Karadžić 9 januara 1992 izvršio državni udar, kada je proglasio srpsku republiku BiH, i time je prekršio važeći ustav RBiH. Od tog dana je započet političko-pravni haos u BiH.
Istorija nikada ne ide unazad.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#2631 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Kolinda »

megaman4 wrote: 09/10/2021 23:38
Kolinda wrote: 09/10/2021 23:24
De me uputi što je pogrešno u mom upisu, Ustav i presude US sam pročitao sa razumijevanjem....
Prvo, niti Srbija, niti Hrvatska nisu garant Daytona, nego su supotpisnice istoga, a garant su velike sile na čelu sa SAD.

Drugo, ne kaže se hrvatski član predsjedništva, nego član predsjedništva iz reda Hrvatskog naroda.

Treće, Dayton je proistekao iz ustava RBiH iz 1990. Onaj ko sruši Dayton, vraća ustav RBiH.

Četvrto, žalite se na majorizaciju, a koliko se sjećam, dok je Čović bio u predsjedništvu, ništa nije poduzeo da to riješi, nego sada krivite Komšića za svu nepravdu prema Hrvatskom narodu. Čović Vas je doveo do ovoga a ne Komšić i Bošnjaci.

Peto, zapamtite za sva vremena Bošnjaci su narod koji je najveću nepravdu pretrpio u 20 vijeku, a u današnjoj BiH, opet su najugroženiji, ovaj put kao većinski narod, jer ne mogu učiti svoj jezik u manjem bh.entitetu RS, osporava se ime Bošnjak, osporava se Bosanski jezik, kojeg u RS-u nazivaju Bošnjački jezik itd...

Šesto, licemjerne komšije i dalje gledaju BiH ne kao državu, nego kao svoj eventualni plijen.

Dobro smo ikako normalni.
Što li su potpisivali uopće :lol:

Negdje piše iz reda H naroda dok na drugom mjestu piše H član, ako treba dokaz radi postavim, dalje kad bi bilo iz reda H naroda onda bi veto mogao u bilo koji klub poslati a gle čuda može samo u H klub koji po odluci US treba biti popunjen kao izraz H glasačkog tijela.....

Dejton je sporazum tri naroda....

Dok je Čović bio u predsjedništvu US je donio odluku u slučaju Ljubić kojom je potvrđeno ono za što se hrvatski narod zalaže...

Tko uopće spori žrtve bošnjačkog naroda????

To da netko gleda na BiH kao plijen je samo u glavama onih koji ne vide dalje od nosa.....
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#2632 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Milenkov buraz »

Dejton nije nikakav sporazum tri naroda već mirovni ugovor koji je postignut prvenstveno zbog pritiska, što vojnog što civilinog na lidere, od strane prvenstveno USA i Zapada.

EDIT: Da je u toku od potpisivanja mirovnog ugovora lideri naroda u BiH dogovorili novi ustav to bi bio dogovor/sporazum tri naroda.
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#2633 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Seyfo »

Vaskovic kaze da ce ga isukati. Ne bi li vise.
User avatar
Altsa
Posts: 9226
Joined: 19/03/2004 18:31

#2634 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Altsa »

Kolinda wrote: 09/10/2021 23:18
megaman4 wrote: 09/10/2021 22:53

Trenutno Dodik ruši Ustav BiH koji su Ameri donijeli. Ovo nije ništa drugo nego tihi sukob Rusa i Amera preko Dodika, koji će na kraju platiti najveću cijenu
Trenutno ŽK ruši Ustav tako što uzurpira poziciju koja pripada hrvatskom narodu odnosno volji hrvatskog naroda koji su izrazili na izborima....također ruši Ustav na način da sa pozicije člana predsjedništva priča o neustavnim kategorijama tipa rušenja konstitutivnosti koja je ustavna kategorija....
U ovu glupost koju si napisao/la ne vjerujes ni ti. Prema tome mani se glupe price. Željko je u predsjednistvu jer mu Ustav pruza tu mogucnost i zbog Yugoslava i hdza. Kad se promijeni Ustav pricaj drugu pricu.
User avatar
Truba
Posts: 93801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2635 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

Putin lukasenko asad i komsic su izabrani prema zakonu
Ne znam zasto ne vole ova 4 covjeka
User avatar
mayab
Posts: 30839
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#2636 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by mayab »

Black swan wrote: 11/10/2021 06:43 Putin lukasenko asad i komsic su izabrani prema zakonu
Ne znam zasto ne vole ova 4 covjeka
ne bih ja to baš tako poredio, formalno jeste to ta priča, ali Lukašenko i Asad :lol: , dvije diktatorske države , ipak nije to to
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2637 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by daddy-kool »

Black swan wrote: 11/10/2021 06:43 Putin lukasenko asad i komsic su izabrani prema zakonu
Ne znam zasto ne vole ova 4 covjeka
Ko ne voli?
DonieBrasco
Posts: 20072
Joined: 31/08/2016 16:09

#2638 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by DonieBrasco »

Seyfo wrote: 10/10/2021 23:53 Vaskovic kaze da ce ga isukati. Ne bi li vise.
Slobodan Vaskovic ?

Kad je gostovao kod Senada na Faceu, rece da je Šmit dosao sa jasnim ciljem i da je to mnogo ozbiljno da ce biti sve suprotno od Incka, a zna se ko stoji iza njega.
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#2639 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Seyfo »

Pa to i kažem, da će GA isukati.

Šta god da isuče, vakat je.

Ili da se nekom najebe matere ili da glave skida.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#2640 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Kolinda »

Altsa wrote: 11/10/2021 00:05
Kolinda wrote: 09/10/2021 23:18

Trenutno ŽK ruši Ustav tako što uzurpira poziciju koja pripada hrvatskom narodu odnosno volji hrvatskog naroda koji su izrazili na izborima....također ruši Ustav na način da sa pozicije člana predsjedništva priča o neustavnim kategorijama tipa rušenja konstitutivnosti koja je ustavna kategorija....
U ovu glupost koju si napisao/la ne vjerujes ni ti. Prema tome mani se glupe price. Željko je u predsjednistvu jer mu Ustav pruza tu mogucnost i zbog Yugoslava i hdza. Kad se promijeni Ustav pricaj drugu pricu.
Kao legalist priznajem izbor ŽK sve do trenutka kad je US BiH (iako je i do tada to bilo klasično korištenje "rupe u zakonu") donio odluku u kojoj piše "na svim administrativnim razinama".....nakon toga je to rušenje Ustava....
User avatar
Tanqueray
Posts: 706
Joined: 06/08/2020 16:57

#2641 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Tanqueray »

mayab wrote: 11/10/2021 06:48
Black swan wrote: 11/10/2021 06:43 Putin lukasenko asad i komsic su izabrani prema zakonu
Ne znam zasto ne vole ova 4 covjeka
ne bih ja to baš tako poredio, formalno jeste to ta priča, ali Lukašenko i Asad :lol: , dvije diktatorske države , ipak nije to to
Pa nije, ovo je sibicarska drzava :oops:
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#2642 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Login77777 »

Tanqueray wrote: 11/10/2021 19:44
mayab wrote: 11/10/2021 06:48

ne bih ja to baš tako poredio, formalno jeste to ta priča, ali Lukašenko i Asad :lol: , dvije diktatorske države , ipak nije to to
Pa nije, ovo je sibicarska drzava :oops:
Pa odselis ako ti ne odgovara. Ne brani ti niko. :thumbup:
User avatar
Tanqueray
Posts: 706
Joined: 06/08/2020 16:57

#2643 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Tanqueray »

megaman4 wrote: 09/10/2021 23:38 Treće, Dayton je proistekao iz ustava RBiH iz 1990. Onaj ko sruši Dayton, vraća ustav RBiH.
Gdje to pise i kako se moze izvesti bez saglasnosti konstitituvnih naroda?
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2644 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by daddy-kool »

Da li miloradi treba saglasnost konstitutivnih naroda za otcjepljenje?
User avatar
Tanqueray
Posts: 706
Joined: 06/08/2020 16:57

#2645 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Tanqueray »

daddy-kool wrote: 11/10/2021 19:54 Da li miloradi treba saglasnost konstitutivnih naroda za otcjepljenje?
Pa treba, jer kada bi dobio saglasnost, onda nema nikakvih problema, sve uz dogovor i saglasnost je moguce i legalno je i legitimno.
Ista stvar i za ukidanje entiteta i formiranje unitarne BiH, ako se svi sloze, onda je to sasvim ok.
Be obzira sta se desava, ako je postignuta saglasnost, onda je to u redu.
DonieBrasco
Posts: 20072
Joined: 31/08/2016 16:09

#2646 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by DonieBrasco »

Tanqueray wrote: 11/10/2021 21:10
daddy-kool wrote: 11/10/2021 19:54 Da li miloradi treba saglasnost konstitutivnih naroda za otcjepljenje?
Pa treba, jer kada bi dobio saglasnost, onda nema nikakvih problema, sve uz dogovor i saglasnost je moguce i legalno je i legitimno.
Saglasnost ne znaci da sjednu Dodik, Covic, Bakir, a onda dogovore da Dodik uzme kompletnu RS sa Distriktom Brcko, Covic kompletnu FBiH sem Kantona Sarajevo sto je Bakiru dosta.

Daj referendum na nivou BiH, a onda pitaj narod za odcjepljenje, NATO i EU put, kao i druga moguca pitanja sto se tice drzave i naroda.
User avatar
Truba
Posts: 93801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2647 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

daddy-kool wrote: 11/10/2021 11:40
Black swan wrote: 11/10/2021 06:43 Putin lukasenko asad i komsic su izabrani prema zakonu
Ne znam zasto ne vole ova 4 covjeka
Ko ne voli?
Neki forumasi kazu putin i asad diktatori
Pa sve po zakonu izabrani
User avatar
Truba
Posts: 93801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2648 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

DonieBrasco wrote: 11/10/2021 21:14
Tanqueray wrote: 11/10/2021 21:10

Pa treba, jer kada bi dobio saglasnost, onda nema nikakvih problema, sve uz dogovor i saglasnost je moguce i legalno je i legitimno.
Saglasnost ne znaci da sjednu Dodik, Covic, Bakir, a onda dogovore da Dodik uzme kompletnu RS sa Distriktom Brcko, Covic kompletnu FBiH sem Kantona Sarajevo sto je Bakiru dosta.

Daj referendum na nivou BiH, a onda pitaj narod za odcjepljenje, NATO i EU put, kao i druga moguca pitanja sto se tice drzave i naroda.
Da.....odmah ce dodo pristat da srbe preglasvaaju
User avatar
Tanqueray
Posts: 706
Joined: 06/08/2020 16:57

#2649 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Tanqueray »

DonieBrasco wrote: 11/10/2021 21:14
Tanqueray wrote: 11/10/2021 21:10 Pa treba, jer kada bi dobio saglasnost, onda nema nikakvih problema, sve uz dogovor i saglasnost je moguce i legalno je i legitimno.
Saglasnost ne znaci da sjednu Dodik, Covic, Bakir, a onda dogovore da Dodik uzme kompletnu RS sa Distriktom Brcko, Covic kompletnu FBiH sem Kantona Sarajevo sto je Bakiru dosta.

Daj referendum na nivou BiH, a onda pitaj narod za odcjepljenje, NATO i EU put, kao i druga moguca pitanja sto se tice drzave i naroda.
Imas izbore i onda se to rjesava u medjusobnom dogovoru lidera i onda se sve potvrdi u parlamentu. To je odprilike procedura.
Referendum bio eventualno mogao da se odrzi u Brckom, ali mogu misliti kakvo bi to bilo sibicarenje u tom slucaju :lol:
tako da sam protiv bilo kakvih referenduma. :oops:

Generalno sam protiv odcjepljenja RS i zalazem se za gradjansku drzavu, jednog predsjednika, normalnu vladu i slicno, medjutim da bi se doslo do toga svijest naroda se mora promijeniti, na rat staviti tacku i ne vracati se mnogo na to vrijeme u narednih 20 godina, gledati u buducnost, umjesto u proslost.
Poslije 20 godina, podvuci crtu i analizirati stanje u drustvu i odluciti kako dalje. 20 godina je minimum za neku normalizaciju drustva.
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#2650 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Login77777 »

Black swan wrote: 11/10/2021 21:18
DonieBrasco wrote: 11/10/2021 21:14

Saglasnost ne znaci da sjednu Dodik, Covic, Bakir, a onda dogovore da Dodik uzme kompletnu RS sa Distriktom Brcko, Covic kompletnu FBiH sem Kantona Sarajevo sto je Bakiru dosta.

Daj referendum na nivou BiH, a onda pitaj narod za odcjepljenje, NATO i EU put, kao i druga moguca pitanja sto se tice drzave i naroda.
Da.....odmah ce dodo pristat da srbe preglasvaaju
Cemu prpa ima vas zajedno valjda vise. :mrgreen:

Nego mozes pojasniti sta je preglasavanje?
Locked