De me uputi što je pogrešno u mom upisu, Ustav i presude US sam pročitao sa razumijevanjem....megaman4 wrote: ↑09/10/2021 23:20Pročitaj prvo Ustav BiH pa ćemo razgovarati. Toliko.Kolinda wrote: ↑09/10/2021 23:18
Trenutno ŽK ruši Ustav tako što uzurpira poziciju koja pripada hrvatskom narodu odnosno volji hrvatskog naroda koji su izrazili na izborima....također ruši Ustav na način da sa pozicije člana predsjedništva priča o neustavnim kategorijama tipa rušenja konstitutivnosti koja je ustavna kategorija....
Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
#2626 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
-
daddy-kool
- Posts: 12709
- Joined: 30/07/2012 12:45
- Location: muslimansko ostrvo
-
saimidin
- Posts: 3254
- Joined: 20/05/2011 17:53
#2628 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Mislim da je ta ideja vracanja na ustav rbih tesko izvodiva u praksi, I da ako stvarno pocne sranje sa ovim ludakom treba zadrzati ovaj okvir radi odnosa prema vani, a rjesenje ce svakako biti nesto novo nakon sto se smiri, tada vidjeti kako se organizovati unutra efikasno

-
megaman4
- Posts: 4956
- Joined: 08/08/2011 23:59
#2629 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Prvo, niti Srbija, niti Hrvatska nisu garant Daytona, nego su supotpisnice istoga, a garant su velike sile na čelu sa SAD.
Drugo, ne kaže se hrvatski član predsjedništva, nego član predsjedništva iz reda Hrvatskog naroda.
Treće, Dayton je proistekao iz ustava RBiH iz 1990. Onaj ko sruši Dayton, vraća ustav RBiH.
Četvrto, žalite se na majorizaciju, a koliko se sjećam, dok je Čović bio u predsjedništvu, ništa nije poduzeo da to riješi, nego sada krivite Komšića za svu nepravdu prema Hrvatskom narodu. Čović Vas je doveo do ovoga a ne Komšić i Bošnjaci.
Peto, zapamtite za sva vremena Bošnjaci su narod koji je najveću nepravdu pretrpio u 20 vijeku, a u današnjoj BiH, opet su najugroženiji, ovaj put kao većinski narod, jer ne mogu učiti svoj jezik u manjem bh.entitetu RS, osporava se ime Bošnjak, osporava se Bosanski jezik, kojeg u RS-u nazivaju Bošnjački jezik itd...
Šesto, licemjerne komšije i dalje gledaju BiH ne kao državu, nego kao svoj eventualni plijen.
Dobro smo ikako normalni.
- Tanqueray
- Posts: 706
- Joined: 06/08/2020 16:57
#2630 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Istorija nikada ne ide unazad.megaman4 wrote: ↑09/10/2021 23:11Da. Itekako je moguće. Taj ustav nikada nije ukinut jer je na osnovu njega, potpisan Dayton, koji predstavlja neku vrstu koncenzusa u BiH.
Ustav bilo koje države jedino parlament može promijeniti a to se kod nas još nije desilo.
Promjena Daytona, automatski znači i promjenu ustava RBiH. Kontaš sada.
Nemojmo biti naivni pa da ne znamo da je Karadžić 9 januara 1992 izvršio državni udar, kada je proglasio srpsku republiku BiH, i time je prekršio važeći ustav RBiH. Od tog dana je započet političko-pravni haos u BiH.
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
#2631 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Što li su potpisivali uopćemegaman4 wrote: ↑09/10/2021 23:38Prvo, niti Srbija, niti Hrvatska nisu garant Daytona, nego su supotpisnice istoga, a garant su velike sile na čelu sa SAD.
Drugo, ne kaže se hrvatski član predsjedništva, nego član predsjedništva iz reda Hrvatskog naroda.
Treće, Dayton je proistekao iz ustava RBiH iz 1990. Onaj ko sruši Dayton, vraća ustav RBiH.
Četvrto, žalite se na majorizaciju, a koliko se sjećam, dok je Čović bio u predsjedništvu, ništa nije poduzeo da to riješi, nego sada krivite Komšića za svu nepravdu prema Hrvatskom narodu. Čović Vas je doveo do ovoga a ne Komšić i Bošnjaci.
Peto, zapamtite za sva vremena Bošnjaci su narod koji je najveću nepravdu pretrpio u 20 vijeku, a u današnjoj BiH, opet su najugroženiji, ovaj put kao većinski narod, jer ne mogu učiti svoj jezik u manjem bh.entitetu RS, osporava se ime Bošnjak, osporava se Bosanski jezik, kojeg u RS-u nazivaju Bošnjački jezik itd...
Šesto, licemjerne komšije i dalje gledaju BiH ne kao državu, nego kao svoj eventualni plijen.
Dobro smo ikako normalni.
Negdje piše iz reda H naroda dok na drugom mjestu piše H član, ako treba dokaz radi postavim, dalje kad bi bilo iz reda H naroda onda bi veto mogao u bilo koji klub poslati a gle čuda može samo u H klub koji po odluci US treba biti popunjen kao izraz H glasačkog tijela.....
Dejton je sporazum tri naroda....
Dok je Čović bio u predsjedništvu US je donio odluku u slučaju Ljubić kojom je potvrđeno ono za što se hrvatski narod zalaže...
Tko uopće spori žrtve bošnjačkog naroda????
To da netko gleda na BiH kao plijen je samo u glavama onih koji ne vide dalje od nosa.....
-
Milenkov buraz
- Posts: 6956
- Joined: 27/11/2018 13:02
#2632 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Dejton nije nikakav sporazum tri naroda već mirovni ugovor koji je postignut prvenstveno zbog pritiska, što vojnog što civilinog na lidere, od strane prvenstveno USA i Zapada.
EDIT: Da je u toku od potpisivanja mirovnog ugovora lideri naroda u BiH dogovorili novi ustav to bi bio dogovor/sporazum tri naroda.
EDIT: Da je u toku od potpisivanja mirovnog ugovora lideri naroda u BiH dogovorili novi ustav to bi bio dogovor/sporazum tri naroda.
-
Seyfo
- Posts: 4540
- Joined: 23/08/2011 14:12
#2633 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Vaskovic kaze da ce ga isukati. Ne bi li vise.
- Altsa
- Posts: 9227
- Joined: 19/03/2004 18:31
#2634 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
U ovu glupost koju si napisao/la ne vjerujes ni ti. Prema tome mani se glupe price. Željko je u predsjednistvu jer mu Ustav pruza tu mogucnost i zbog Yugoslava i hdza. Kad se promijeni Ustav pricaj drugu pricu.Kolinda wrote: ↑09/10/2021 23:18Trenutno ŽK ruši Ustav tako što uzurpira poziciju koja pripada hrvatskom narodu odnosno volji hrvatskog naroda koji su izrazili na izborima....također ruši Ustav na način da sa pozicije člana predsjedništva priča o neustavnim kategorijama tipa rušenja konstitutivnosti koja je ustavna kategorija....
- Truba
- Posts: 93805
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#2635 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Putin lukasenko asad i komsic su izabrani prema zakonu
Ne znam zasto ne vole ova 4 covjeka
Ne znam zasto ne vole ova 4 covjeka
- mayab
- Posts: 30839
- Joined: 06/03/2008 13:00
- Location: SARAJEVO
#2636 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
ne bih ja to baš tako poredio, formalno jeste to ta priča, ali Lukašenko i AsadBlack swan wrote: ↑11/10/2021 06:43 Putin lukasenko asad i komsic su izabrani prema zakonu
Ne znam zasto ne vole ova 4 covjeka
-
daddy-kool
- Posts: 12709
- Joined: 30/07/2012 12:45
- Location: muslimansko ostrvo
#2637 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ko ne voli?Black swan wrote: ↑11/10/2021 06:43 Putin lukasenko asad i komsic su izabrani prema zakonu
Ne znam zasto ne vole ova 4 covjeka
-
DonieBrasco
- Posts: 20076
- Joined: 31/08/2016 16:09
-
Seyfo
- Posts: 4540
- Joined: 23/08/2011 14:12
#2639 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa to i kažem, da će GA isukati.
Šta god da isuče, vakat je.
Ili da se nekom najebe matere ili da glave skida.
Šta god da isuče, vakat je.
Ili da se nekom najebe matere ili da glave skida.
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
#2640 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Kao legalist priznajem izbor ŽK sve do trenutka kad je US BiH (iako je i do tada to bilo klasično korištenje "rupe u zakonu") donio odluku u kojoj piše "na svim administrativnim razinama".....nakon toga je to rušenje Ustava....Altsa wrote: ↑11/10/2021 00:05U ovu glupost koju si napisao/la ne vjerujes ni ti. Prema tome mani se glupe price. Željko je u predsjednistvu jer mu Ustav pruza tu mogucnost i zbog Yugoslava i hdza. Kad se promijeni Ustav pricaj drugu pricu.Kolinda wrote: ↑09/10/2021 23:18
Trenutno ŽK ruši Ustav tako što uzurpira poziciju koja pripada hrvatskom narodu odnosno volji hrvatskog naroda koji su izrazili na izborima....također ruši Ustav na način da sa pozicije člana predsjedništva priča o neustavnim kategorijama tipa rušenja konstitutivnosti koja je ustavna kategorija....
- Tanqueray
- Posts: 706
- Joined: 06/08/2020 16:57
#2641 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa nije, ovo je sibicarska drzavamayab wrote: ↑11/10/2021 06:48ne bih ja to baš tako poredio, formalno jeste to ta priča, ali Lukašenko i AsadBlack swan wrote: ↑11/10/2021 06:43 Putin lukasenko asad i komsic su izabrani prema zakonu
Ne znam zasto ne vole ova 4 covjeka, dvije diktatorske države , ipak nije to to
- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
- Tanqueray
- Posts: 706
- Joined: 06/08/2020 16:57
-
daddy-kool
- Posts: 12709
- Joined: 30/07/2012 12:45
- Location: muslimansko ostrvo
#2644 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Da li miloradi treba saglasnost konstitutivnih naroda za otcjepljenje?
- Tanqueray
- Posts: 706
- Joined: 06/08/2020 16:57
#2645 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa treba, jer kada bi dobio saglasnost, onda nema nikakvih problema, sve uz dogovor i saglasnost je moguce i legalno je i legitimno.daddy-kool wrote: ↑11/10/2021 19:54 Da li miloradi treba saglasnost konstitutivnih naroda za otcjepljenje?
Ista stvar i za ukidanje entiteta i formiranje unitarne BiH, ako se svi sloze, onda je to sasvim ok.
Be obzira sta se desava, ako je postignuta saglasnost, onda je to u redu.
-
DonieBrasco
- Posts: 20076
- Joined: 31/08/2016 16:09
#2646 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Saglasnost ne znaci da sjednu Dodik, Covic, Bakir, a onda dogovore da Dodik uzme kompletnu RS sa Distriktom Brcko, Covic kompletnu FBiH sem Kantona Sarajevo sto je Bakiru dosta.Tanqueray wrote: ↑11/10/2021 21:10Pa treba, jer kada bi dobio saglasnost, onda nema nikakvih problema, sve uz dogovor i saglasnost je moguce i legalno je i legitimno.daddy-kool wrote: ↑11/10/2021 19:54 Da li miloradi treba saglasnost konstitutivnih naroda za otcjepljenje?
Daj referendum na nivou BiH, a onda pitaj narod za odcjepljenje, NATO i EU put, kao i druga moguca pitanja sto se tice drzave i naroda.
- Truba
- Posts: 93805
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#2647 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Neki forumasi kazu putin i asad diktatoridaddy-kool wrote: ↑11/10/2021 11:40Ko ne voli?Black swan wrote: ↑11/10/2021 06:43 Putin lukasenko asad i komsic su izabrani prema zakonu
Ne znam zasto ne vole ova 4 covjeka
Pa sve po zakonu izabrani
- Truba
- Posts: 93805
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#2648 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Da.....odmah ce dodo pristat da srbe preglasvaajuDonieBrasco wrote: ↑11/10/2021 21:14Saglasnost ne znaci da sjednu Dodik, Covic, Bakir, a onda dogovore da Dodik uzme kompletnu RS sa Distriktom Brcko, Covic kompletnu FBiH sem Kantona Sarajevo sto je Bakiru dosta.
Daj referendum na nivou BiH, a onda pitaj narod za odcjepljenje, NATO i EU put, kao i druga moguca pitanja sto se tice drzave i naroda.
- Tanqueray
- Posts: 706
- Joined: 06/08/2020 16:57
#2649 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Imas izbore i onda se to rjesava u medjusobnom dogovoru lidera i onda se sve potvrdi u parlamentu. To je odprilike procedura.DonieBrasco wrote: ↑11/10/2021 21:14Saglasnost ne znaci da sjednu Dodik, Covic, Bakir, a onda dogovore da Dodik uzme kompletnu RS sa Distriktom Brcko, Covic kompletnu FBiH sem Kantona Sarajevo sto je Bakiru dosta.
Daj referendum na nivou BiH, a onda pitaj narod za odcjepljenje, NATO i EU put, kao i druga moguca pitanja sto se tice drzave i naroda.
Referendum bio eventualno mogao da se odrzi u Brckom, ali mogu misliti kakvo bi to bilo sibicarenje u tom slucaju
tako da sam protiv bilo kakvih referenduma.
Generalno sam protiv odcjepljenja RS i zalazem se za gradjansku drzavu, jednog predsjednika, normalnu vladu i slicno, medjutim da bi se doslo do toga svijest naroda se mora promijeniti, na rat staviti tacku i ne vracati se mnogo na to vrijeme u narednih 20 godina, gledati u buducnost, umjesto u proslost.
Poslije 20 godina, podvuci crtu i analizirati stanje u drustvu i odluciti kako dalje. 20 godina je minimum za neku normalizaciju drustva.
- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
#2650 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Cemu prpa ima vas zajedno valjda vise.Black swan wrote: ↑11/10/2021 21:18Da.....odmah ce dodo pristat da srbe preglasvaajuDonieBrasco wrote: ↑11/10/2021 21:14
Saglasnost ne znaci da sjednu Dodik, Covic, Bakir, a onda dogovore da Dodik uzme kompletnu RS sa Distriktom Brcko, Covic kompletnu FBiH sem Kantona Sarajevo sto je Bakiru dosta.
Daj referendum na nivou BiH, a onda pitaj narod za odcjepljenje, NATO i EU put, kao i druga moguca pitanja sto se tice drzave i naroda.
Nego mozes pojasniti sta je preglasavanje?
