Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#26151 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

Ne trebam ti ja govoriti, sama si napisala kakve su tvoje sposobnosti. :lol:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#26152 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by basicm »

Vidis da joj je tPMS upaljen :mrgreen:
User avatar
semirsar
Posts: 9053
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#26153 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by semirsar »

Sunculish wrote: 27/01/2020 20:38 U uslovima kad je magla, ne zbunjuju, već informišu druge učesnike da su tu, da voze sporije, da se nešto dešava. Ja nemam puno godina iskustva ta volanom ali bih u uslovima magle prije vozila iza nekog ko ima uključena sva četiri svjetla nego za nekim ko je brži pa me ostavi i ja ne znam jesam pošla il sam došla. Večeras sam se vraćala auto putem od Vogošće do Stupa. Samo odjednom sam uletjela u gustu maglu, pri brzini preko 120. Da nije bilo takse sa sva četiri, vjerovatno bih stigla do Tarčina.
ma ajd' bona, ne sikiraj se, svi bi se mi zjbli da smo se vracali s tijem... auto putem :thumbup:
nego, nije te takso vid'o, cim ti nije naplatio, oli jes' :mrgreen:
User avatar
nepass1
Posts: 14677
Joined: 06/07/2017 07:35

#26154 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

Bakir1 wrote: 27/01/2020 20:23 Ta sva4 samo zbunjuju druge vozače....
Meni su sva4 asocijacija da auto stoji, udes, neki zastoj, a ne malo malo sva4.
Pa nisu rotacija da se pale svako malo.
Ja se danas umal ne sudarih radi toga sto je hanuma zaboravila ugasiti zmigavac.
Ko god nije sposoban voziti po magli, kisi, snijegu i prilagodjava se tako sto brzinu spusta na pola od ograničenja, ne treba ni voziti.
Neka hekla ali neka ne vozi.
Ja sinoc na ap 80 90, sve preko mi bilo nesigurno. Pokusao 110 bgm prpa. Iz ilijasa jedva potrefio izlaz.
Evo sad vozio kroz aleju bosne srebrne treca i 40. Opet da mi se pjesak pojavio satro bi ga samo tako. Bukvalno se vidi 2m ispred auta.
Ovo sa cetiri zmigavca je smjesno, vide se svjetla na 20 30metara.
Sunculish
Posts: 417
Joined: 22/01/2013 13:27

#26155 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Sunculish »

Aaaaaauu, a frajera a mangupa :lol: :run:
A to što me ovaj specijalac skuži da sam u pms-u... Ma bravo junačino!!!
Sunculish
Posts: 417
Joined: 22/01/2013 13:27

#26156 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Sunculish »

Optimist wrote: 27/01/2020 21:30 Ne trebam ti ja govoriti, sama si napisala kakve su tvoje sposobnosti. :lol:
Napisah da nemam puno iskustva za volanom :lol: :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26157 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Image
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26158 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

ocekujemo prve kuknjave kako je klizavo i kako treba sva Ćetri upalit :D
komsinica_s_drugog
Posts: 885
Joined: 23/12/2018 19:16

#26159 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by komsinica_s_drugog »

Naravno, cim je zensko u pitanaju gadjate PMSom.Bravo :-)
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#26160 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

komsinica_s_drugog wrote: 28/01/2020 08:02 Naravno, cim je zensko u pitanaju gadjate PMSom.Bravo :-)
Možda misle na PrirodnoMatematičke Studije. Ili na Poslovno-Menadžerske Sposobnosti.
komsinica_s_drugog
Posts: 885
Joined: 23/12/2018 19:16

#26161 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by komsinica_s_drugog »

Sunculish wrote: 27/01/2020 22:07
Optimist wrote: 27/01/2020 21:30 Ne trebam ti ja govoriti, sama si napisala kakve su tvoje sposobnosti. :lol:
Napisah da nemam puno iskustva za volanom :lol: :lol:
Vecina ovih s teme su rodjeni s volanom u rukama, polaganje vozackog ispita im bila samo zakonska obaveza da bi mogli uzeti vozacku dozvolu u ruke.To sve savrseni vozaci, nema sanse da pogrijese, da nesto ne znaju,da su ikad napravili prekrsaj, nekog nervirali, nekom smetali.Jadni oni s nama, grijesnim, a posebno pocetnicima, takvi oni nikad bili nisu.
Sunculish
Posts: 417
Joined: 22/01/2013 13:27

#26162 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Sunculish »

Šta reći za mangupe koji pokušavaju ismijati ženu?
Rekli su već sami sasvim dovoljno... :lol:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18286
Joined: 11/02/2013 11:32

#26163 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ramzess Veliki »

Sunculish wrote: 27/01/2020 20:16 Nerviraju me sline na semaforima koje misle da je semafor namijenjen samo za njih pa se vuku, tri auta bi prošla dok se on jedan promakne. Mogu mislit kako se to slini kroz život ksd onako vozi. Zaspo jaran na semaforu, iza njega doslovno 20.automobila čeka- on zna da ce proći, za druge ga boli :fazlija:

zaboravio si sva Ćetri,sinoc ih je bilo ko u prici ,voze 2 km/h :lol:
A što se tiče vožnje sa sva četiri, meni ne smetaju, naprotiv, i ja ih uključim vrlo često, kad vidim da i drugi uključuju. Ne znam što je to toliki bauk? Ne ometaju učesnike u saobraćaju, samo mjera predostrožnosti, možda nepotrebna toliko, ali ne nužno i pogriješna.
[/quote]

Rade to i namjerno, valjda vrhunac mangupluka koji mogu dostici
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#26164 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Mnogo puta sam koristio sva 4 u magli, ali isključivo u magli gdje se bukvalno ne vidi prst pred okom.
Ne zbog sebe nego zbog drugih vozača, koje će me zasigurno lakše uočiti sa sva 4 upaljena nego bez sva 4 i sa onom jednom jadnom maglenkom negdje dole 20 cm od tla.
Ako su sva 4 zbunjujuća pa ljudi pomisle da je udes, bolje da je tako, usporiće.
Dakle, isključivo kada je magluština takva da se skoro ne vidi linija ispred haube.
8-)
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#26165 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

BTW, danas na autoputu nekakav debil uporno u lijevu, vozi on 120-130, vidim ga ja na jedno 500m ispred mene, drži se lijeve.
Nailaze ovi što gare 16-17 banki i više, blicaju mu, on desni žmigavac, prestroji se u desnu, ljudi ga prođu, on lijevi žmigavac i natrag u lijevu traku.
:?
Svakavih retarda na cesti...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26166 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

Plavi megane? :D
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#26167 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

amar1994 wrote: 28/01/2020 09:34 Plavi megane? :D
:lol:
Nije. Nešto malešno, crno. Bio je poprilično udaljen da bih razaznao da li je neki Polo, Punto ili tako nešto.
komsinica_s_drugog
Posts: 885
Joined: 23/12/2018 19:16

#26168 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by komsinica_s_drugog »

Ja sam napatila i nervirala nekog jadnika prije par dana.Mogu mislit radosti kad sam skrenula :lol:
Al' i on je cudno vozio.
Vozim 70 magistralom, hoce da pretice, izbaci zmigavac, ja usporih, daleko kamion u suprotnoj traci, a ovaj se vrati.Opet nije proslo malo, slicna situacija, plasljiv nekakav.Sad smo sami, ja vidim sve cisto, spustim brzinu na 60, malo se pomaknem desno, racunam preteci ce me, a-a uspori i on, i tako smo vozili 4-5 km :lol: Mozda se plasio onog P, pa nije skontao moja usporavanja vec mislio da ne znam drzat brzinu, pa i on usporavao :cry:
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#26169 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

komsinica_s_drugog wrote: 28/01/2020 09:44 Ja sam napatila i nervirala nekog jadnika prije par dana.Mogu mislit radosti kad sam skrenula :lol:
Al' i on je cudno vozio.
Vozim 70 magistralom, hoce da pretice, izbaci zmigavac, ja usporih, daleko kamion u suprotnoj traci, a ovaj se vrati.Opet nije proslo malo, slicna situacija, plasljiv nekakav.Sad smo sami, ja vidim sve cisto, spustim brzinu na 60, malo se pomaknem desno, racunam preteci ce me, a-a uspori i on, i tako smo vozili 4-5 km :lol: Mozda se plasio onog P, pa nije skontao moja usporavanja vec mislio da ne znam drzat brzinu, pa i on usporavao :cry:
Praviš grešku zato što usporavaš ako te namjerava preteći.
Nemoj usporavati, vozi konstantnom brzinom.
komsinica_s_drugog
Posts: 885
Joined: 23/12/2018 19:16

#26170 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by komsinica_s_drugog »

Naslovnica wrote: 28/01/2020 09:49
komsinica_s_drugog wrote: 28/01/2020 09:44 Ja sam napatila i nervirala nekog jadnika prije par dana.Mogu mislit radosti kad sam skrenula :lol:
Al' i on je cudno vozio.
Vozim 70 magistralom, hoce da pretice, izbaci zmigavac, ja usporih, daleko kamion u suprotnoj traci, a ovaj se vrati.Opet nije proslo malo, slicna situacija, plasljiv nekakav.Sad smo sami, ja vidim sve cisto, spustim brzinu na 60, malo se pomaknem desno, racunam preteci ce me, a-a uspori i on, i tako smo vozili 4-5 km :lol: Mozda se plasio onog P, pa nije skontao moja usporavanja vec mislio da ne znam drzat brzinu, pa i on usporavao :cry:
Praviš grešku zato što usporavaš ako te namjerava preteći.
Nemoj usporavati, vozi konstantnom brzinom.
Ja kontala da mu tako olaksavam.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#26171 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Bloo »

Bakir1 wrote: 27/01/2020 20:23 Ta sva4 samo zbunjuju druge vozače....
Meni su sva4 asocijacija da auto stoji, udes, neki zastoj, a ne malo malo sva4.
Pa nisu rotacija da se pale svako malo.
Ja se danas umal ne sudarih radi toga sto je hanuma zaboravila ugasiti zmigavac.
Ko god nije sposoban voziti po magli, kisi, snijegu i prilagodjava se tako sto brzinu spusta na pola od ograničenja, ne treba ni voziti.
Neka hekla ali neka ne vozi.
na autobahnu, ljudi voze sa sva 4 kada je udes...vidis da je saobracaj usporen...i pretpostavis da je udes i sa sva 4 dajes onima iza sebe signal da se nesto desilo...

Da bi odredeni vozaci dosli do tvog nivoa samopouzdanja, znanja i vjestine...daj im malo vremena :) ne?
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#26172 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Bakir1 »

Evo je, hazime imamo bingo....
Voznja u koloni sa sva4 je svrsishodna koliko i tvoje prebacivanje meni uber vjestina :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#26173 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Ti vozi kako voziš i to je to, nemaš šta usporavati.
Jedino usporavanje (ali ne uvijek), može biti ako vidiš da će kod preticanja da uleti u makazice, ali tu je još opasnije usporavati jer moraš dobro ocijeniti da li će ovaj koji te šretiče željeti da se vrati iza tebe ili ispred.
Uglavnom, često se dešavaju situacije gdje likovi započinju preticanje kada ne bi trebali niti mašina koju imaju može da im obezbijedi brzo i sigurno preticanje. Pa se prekontaju u pola radnje kada vide da im u susret ide SCANIA. E, šta sada...on je razmišljanja da li da nastavi da pretiče ili da se vrati iza tebe. A ti treba da pratiš situaciju i, shodno njegovoj odluci, reaguješ ili ne. To su stotinke, većina tih situacija se završi bez posljedica, ali često zna biti i nesreća. :(
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#26174 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

...
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#26175 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Bloo »

Bakir1 wrote: 28/01/2020 09:58 Evo je, hazime imamo bingo....
Voznja u koloni sa sva4 je svrsishodna koliko i tvoje prebacivanje meni uber vjestina :mrgreen:
Pa stekoh dojam da si vrhunski, profesionalni vozac sa godinama iskustva.
Ti si moj uzor.
Imaj milosti prema nama ostalima koji jos nismo dosegli tvoj nivo prosvjetljenja i znanja.
Post Reply