Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Optimist
- Posts: 15523
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#26151 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ne trebam ti ja govoriti, sama si napisala kakve su tvoje sposobnosti. 
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#26152 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Vidis da joj je tPMS upaljen 
- semirsar
- Posts: 9053
- Joined: 24/08/2008 22:53
- Location: raj'voSa
- Contact:
#26153 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
ma ajd' bona, ne sikiraj se, svi bi se mi zjbli da smo se vracali s tijem... auto putemSunculish wrote: ↑27/01/2020 20:38 U uslovima kad je magla, ne zbunjuju, već informišu druge učesnike da su tu, da voze sporije, da se nešto dešava. Ja nemam puno godina iskustva ta volanom ali bih u uslovima magle prije vozila iza nekog ko ima uključena sva četiri svjetla nego za nekim ko je brži pa me ostavi i ja ne znam jesam pošla il sam došla. Večeras sam se vraćala auto putem od Vogošće do Stupa. Samo odjednom sam uletjela u gustu maglu, pri brzini preko 120. Da nije bilo takse sa sva četiri, vjerovatno bih stigla do Tarčina.
nego, nije te takso vid'o, cim ti nije naplatio, oli jes'
- nepass1
- Posts: 14677
- Joined: 06/07/2017 07:35
#26154 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ja sinoc na ap 80 90, sve preko mi bilo nesigurno. Pokusao 110 bgm prpa. Iz ilijasa jedva potrefio izlaz.Bakir1 wrote: ↑27/01/2020 20:23 Ta sva4 samo zbunjuju druge vozače....
Meni su sva4 asocijacija da auto stoji, udes, neki zastoj, a ne malo malo sva4.
Pa nisu rotacija da se pale svako malo.
Ja se danas umal ne sudarih radi toga sto je hanuma zaboravila ugasiti zmigavac.
Ko god nije sposoban voziti po magli, kisi, snijegu i prilagodjava se tako sto brzinu spusta na pola od ograničenja, ne treba ni voziti.
Neka hekla ali neka ne vozi.
Evo sad vozio kroz aleju bosne srebrne treca i 40. Opet da mi se pjesak pojavio satro bi ga samo tako. Bukvalno se vidi 2m ispred auta.
Ovo sa cetiri zmigavca je smjesno, vide se svjetla na 20 30metara.
-
Sunculish
- Posts: 417
- Joined: 22/01/2013 13:27
#26155 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Aaaaaauu, a frajera a mangupa
A to što me ovaj specijalac skuži da sam u pms-u... Ma bravo junačino!!!
A to što me ovaj specijalac skuži da sam u pms-u... Ma bravo junačino!!!
-
Sunculish
- Posts: 417
- Joined: 22/01/2013 13:27
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#26158 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
ocekujemo prve kuknjave kako je klizavo i kako treba sva Ćetri upalit 
-
komsinica_s_drugog
- Posts: 885
- Joined: 23/12/2018 19:16
#26159 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Naravno, cim je zensko u pitanaju gadjate PMSom.Bravo 
- Laplace
- Posts: 14690
- Joined: 19/11/2012 18:37
#26160 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Možda misle na PrirodnoMatematičke Studije. Ili na Poslovno-Menadžerske Sposobnosti.
-
komsinica_s_drugog
- Posts: 885
- Joined: 23/12/2018 19:16
#26161 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Vecina ovih s teme su rodjeni s volanom u rukama, polaganje vozackog ispita im bila samo zakonska obaveza da bi mogli uzeti vozacku dozvolu u ruke.To sve savrseni vozaci, nema sanse da pogrijese, da nesto ne znaju,da su ikad napravili prekrsaj, nekog nervirali, nekom smetali.Jadni oni s nama, grijesnim, a posebno pocetnicima, takvi oni nikad bili nisu.
-
Sunculish
- Posts: 417
- Joined: 22/01/2013 13:27
#26162 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Šta reći za mangupe koji pokušavaju ismijati ženu?
Rekli su već sami sasvim dovoljno...
Rekli su već sami sasvim dovoljno...
- Ramzess Veliki
- Posts: 18286
- Joined: 11/02/2013 11:32
#26163 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
A što se tiče vožnje sa sva četiri, meni ne smetaju, naprotiv, i ja ih uključim vrlo često, kad vidim da i drugi uključuju. Ne znam što je to toliki bauk? Ne ometaju učesnike u saobraćaju, samo mjera predostrožnosti, možda nepotrebna toliko, ali ne nužno i pogriješna.Sunculish wrote: ↑27/01/2020 20:16 Nerviraju me sline na semaforima koje misle da je semafor namijenjen samo za njih pa se vuku, tri auta bi prošla dok se on jedan promakne. Mogu mislit kako se to slini kroz život ksd onako vozi. Zaspo jaran na semaforu, iza njega doslovno 20.automobila čeka- on zna da ce proći, za druge ga boli![]()
zaboravio si sva Ćetri,sinoc ih je bilo ko u prici ,voze 2 km/h![]()
[/quote]
Rade to i namjerno, valjda vrhunac mangupluka koji mogu dostici
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#26164 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Mnogo puta sam koristio sva 4 u magli, ali isključivo u magli gdje se bukvalno ne vidi prst pred okom.
Ne zbog sebe nego zbog drugih vozača, koje će me zasigurno lakše uočiti sa sva 4 upaljena nego bez sva 4 i sa onom jednom jadnom maglenkom negdje dole 20 cm od tla.
Ako su sva 4 zbunjujuća pa ljudi pomisle da je udes, bolje da je tako, usporiće.
Dakle, isključivo kada je magluština takva da se skoro ne vidi linija ispred haube.

Ne zbog sebe nego zbog drugih vozača, koje će me zasigurno lakše uočiti sa sva 4 upaljena nego bez sva 4 i sa onom jednom jadnom maglenkom negdje dole 20 cm od tla.
Ako su sva 4 zbunjujuća pa ljudi pomisle da je udes, bolje da je tako, usporiće.
Dakle, isključivo kada je magluština takva da se skoro ne vidi linija ispred haube.
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#26165 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
BTW, danas na autoputu nekakav debil uporno u lijevu, vozi on 120-130, vidim ga ja na jedno 500m ispred mene, drži se lijeve.
Nailaze ovi što gare 16-17 banki i više, blicaju mu, on desni žmigavac, prestroji se u desnu, ljudi ga prođu, on lijevi žmigavac i natrag u lijevu traku.
Svakavih retarda na cesti...
Nailaze ovi što gare 16-17 banki i više, blicaju mu, on desni žmigavac, prestroji se u desnu, ljudi ga prođu, on lijevi žmigavac i natrag u lijevu traku.
Svakavih retarda na cesti...
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#26166 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Plavi megane? 
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
-
komsinica_s_drugog
- Posts: 885
- Joined: 23/12/2018 19:16
#26168 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ja sam napatila i nervirala nekog jadnika prije par dana.Mogu mislit radosti kad sam skrenula
Al' i on je cudno vozio.
Vozim 70 magistralom, hoce da pretice, izbaci zmigavac, ja usporih, daleko kamion u suprotnoj traci, a ovaj se vrati.Opet nije proslo malo, slicna situacija, plasljiv nekakav.Sad smo sami, ja vidim sve cisto, spustim brzinu na 60, malo se pomaknem desno, racunam preteci ce me, a-a uspori i on, i tako smo vozili 4-5 km
Mozda se plasio onog P, pa nije skontao moja usporavanja vec mislio da ne znam drzat brzinu, pa i on usporavao 
Al' i on je cudno vozio.
Vozim 70 magistralom, hoce da pretice, izbaci zmigavac, ja usporih, daleko kamion u suprotnoj traci, a ovaj se vrati.Opet nije proslo malo, slicna situacija, plasljiv nekakav.Sad smo sami, ja vidim sve cisto, spustim brzinu na 60, malo se pomaknem desno, racunam preteci ce me, a-a uspori i on, i tako smo vozili 4-5 km
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#26169 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Praviš grešku zato što usporavaš ako te namjerava preteći.komsinica_s_drugog wrote: ↑28/01/2020 09:44 Ja sam napatila i nervirala nekog jadnika prije par dana.Mogu mislit radosti kad sam skrenula![]()
Al' i on je cudno vozio.
Vozim 70 magistralom, hoce da pretice, izbaci zmigavac, ja usporih, daleko kamion u suprotnoj traci, a ovaj se vrati.Opet nije proslo malo, slicna situacija, plasljiv nekakav.Sad smo sami, ja vidim sve cisto, spustim brzinu na 60, malo se pomaknem desno, racunam preteci ce me, a-a uspori i on, i tako smo vozili 4-5 kmMozda se plasio onog P, pa nije skontao moja usporavanja vec mislio da ne znam drzat brzinu, pa i on usporavao
![]()
Nemoj usporavati, vozi konstantnom brzinom.
-
komsinica_s_drugog
- Posts: 885
- Joined: 23/12/2018 19:16
#26170 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ja kontala da mu tako olaksavam.Naslovnica wrote: ↑28/01/2020 09:49Praviš grešku zato što usporavaš ako te namjerava preteći.komsinica_s_drugog wrote: ↑28/01/2020 09:44 Ja sam napatila i nervirala nekog jadnika prije par dana.Mogu mislit radosti kad sam skrenula![]()
Al' i on je cudno vozio.
Vozim 70 magistralom, hoce da pretice, izbaci zmigavac, ja usporih, daleko kamion u suprotnoj traci, a ovaj se vrati.Opet nije proslo malo, slicna situacija, plasljiv nekakav.Sad smo sami, ja vidim sve cisto, spustim brzinu na 60, malo se pomaknem desno, racunam preteci ce me, a-a uspori i on, i tako smo vozili 4-5 kmMozda se plasio onog P, pa nije skontao moja usporavanja vec mislio da ne znam drzat brzinu, pa i on usporavao
![]()
Nemoj usporavati, vozi konstantnom brzinom.
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#26171 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
na autobahnu, ljudi voze sa sva 4 kada je udes...vidis da je saobracaj usporen...i pretpostavis da je udes i sa sva 4 dajes onima iza sebe signal da se nesto desilo...Bakir1 wrote: ↑27/01/2020 20:23 Ta sva4 samo zbunjuju druge vozače....
Meni su sva4 asocijacija da auto stoji, udes, neki zastoj, a ne malo malo sva4.
Pa nisu rotacija da se pale svako malo.
Ja se danas umal ne sudarih radi toga sto je hanuma zaboravila ugasiti zmigavac.
Ko god nije sposoban voziti po magli, kisi, snijegu i prilagodjava se tako sto brzinu spusta na pola od ograničenja, ne treba ni voziti.
Neka hekla ali neka ne vozi.
Da bi odredeni vozaci dosli do tvog nivoa samopouzdanja, znanja i vjestine...daj im malo vremena
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#26172 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Evo je, hazime imamo bingo....
Voznja u koloni sa sva4 je svrsishodna koliko i tvoje prebacivanje meni uber vjestina
Voznja u koloni sa sva4 je svrsishodna koliko i tvoje prebacivanje meni uber vjestina
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#26173 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ti vozi kako voziš i to je to, nemaš šta usporavati.
Jedino usporavanje (ali ne uvijek), može biti ako vidiš da će kod preticanja da uleti u makazice, ali tu je još opasnije usporavati jer moraš dobro ocijeniti da li će ovaj koji te šretiče željeti da se vrati iza tebe ili ispred.
Uglavnom, često se dešavaju situacije gdje likovi započinju preticanje kada ne bi trebali niti mašina koju imaju može da im obezbijedi brzo i sigurno preticanje. Pa se prekontaju u pola radnje kada vide da im u susret ide SCANIA. E, šta sada...on je razmišljanja da li da nastavi da pretiče ili da se vrati iza tebe. A ti treba da pratiš situaciju i, shodno njegovoj odluci, reaguješ ili ne. To su stotinke, većina tih situacija se završi bez posljedica, ali često zna biti i nesreća.
Jedino usporavanje (ali ne uvijek), može biti ako vidiš da će kod preticanja da uleti u makazice, ali tu je još opasnije usporavati jer moraš dobro ocijeniti da li će ovaj koji te šretiče željeti da se vrati iza tebe ili ispred.
Uglavnom, često se dešavaju situacije gdje likovi započinju preticanje kada ne bi trebali niti mašina koju imaju može da im obezbijedi brzo i sigurno preticanje. Pa se prekontaju u pola radnje kada vide da im u susret ide SCANIA. E, šta sada...on je razmišljanja da li da nastavi da pretiče ili da se vrati iza tebe. A ti treba da pratiš situaciju i, shodno njegovoj odluci, reaguješ ili ne. To su stotinke, većina tih situacija se završi bez posljedica, ali često zna biti i nesreća.
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#26175 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Pa stekoh dojam da si vrhunski, profesionalni vozac sa godinama iskustva.
Ti si moj uzor.
Imaj milosti prema nama ostalima koji jos nismo dosegli tvoj nivo prosvjetljenja i znanja.

