Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#25976 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by So What! »

Spoiler
Show
Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#25977 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by So What! »

Spoiler
Show
Image

Image

Image

Image

Image

Image
tportal / Cropix
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#25978 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by So What! »

Izgradnja autoputa Banja Luka - Prijedor [Petlja Prijedor] - 05. 01. 2023.

Image

User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#25979 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by So What! »

Izgradnja dionice Poslovna zona Vitez - Nević Polje [4,8 km] [E661] - 16. 01. 2023.
Spoiler
Show
Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#25980 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by So What! »

Spoiler
Show
Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#25981 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by So What! »

Spoiler
Show
Image

Image

Image

Image

Image

Image
Dr Arsla
Posts: 2076
Joined: 05/01/2013 16:16

#25982 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Dr Arsla »

So What! wrote: 17/01/2023 15:05
Spoiler
Show
Image

Image

Image

Image

Image

Image
Kakve veze ima brza cesta sa temom Koridor 5C ?
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#25983 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by So What! »

Spoiler
Show
Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#25984 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by So What! »

Dr Arsla wrote: 17/01/2023 15:10Kakve veze ima brza cesta sa temom Koridor 5C ?
Citaj naslov, tema je Autoputevi u BiH, ranije u dodatku stojalo i 'pregled izgradnje', administrator je zamijeni taj pojam sa 'Koridor Vc' u naslov prije godinu dana. S obzirom da je ovo sve od brzih cesta sto ikako imamo u izgradnji, ovo je najsrodnija tema za taj sadrzaj.
User avatar
fortaleza
Posts: 6182
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#25985 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by fortaleza »

Nigdje mehanizacije, sve stoji.
Dr Arsla
Posts: 2076
Joined: 05/01/2013 16:16

#25986 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Dr Arsla »

fortaleza wrote: 17/01/2023 19:12 Nigdje mehanizacije, sve stoji.
Ko veliki im lotovi od 30 km pa ne mogu se viditi radnici ni mehanizacija :mrgreen:
RJ57
Posts: 5118
Joined: 10/04/2017 15:12

#25987 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by RJ57 »

ima li igdje tačna trasa poprikuše-ozimica?
Dr Arsla
Posts: 2076
Joined: 05/01/2013 16:16

#25988 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Dr Arsla »

RJ57 wrote: 19/01/2023 20:10 ima li igdje tačna trasa poprikuše-ozimica?
I kad počinje izgradnja iste i koji je rok završetka ?
Dzontra_Volta
Posts: 8005
Joined: 20/01/2011 11:10

#25989 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Dzontra_Volta »

Dr Arsla wrote: 19/01/2023 21:11
RJ57 wrote: 19/01/2023 20:10 ima li igdje tačna trasa poprikuše-ozimica?
I kad počinje izgradnja iste i koji je rok završetka ?
Ta dionica još nema ni urbanističku saglasnost. Ide zadnja od ovih na dijelu sjeverno od Zenice.
RJ57
Posts: 5118
Joined: 10/04/2017 15:12

#25990 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by RJ57 »

sa saglasnosti ili bez nje, mislio sam da je barem trasa definisana

a što se tiče građenja jasno je meni da sve to neće tako skoro. da hoće barem u dogledno vrijeme završiti ovo što grade i to bi bilo nešto, ali sve što je imalo upitno nisu još ni dotakli tako da ako bude i do kraja 2025 biće dobro
User avatar
spree
Posts: 8674
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#25993 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by spree »

Sta je sljedece sto bi se trebalo otvoriti i kada?
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#25994 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by So What! »

spree wrote: 21/01/2023 00:30 Sta je sljedece sto bi se trebalo otvoriti i kada?
Po trenutnom stanju Zvirovici - Pocitelj (trebam li napominjati da su trebali biti zavrseni do sada), nema nekog opravdanja da se ne otvori ove godine, ali kod nas se rijetko sta otvori, a da nije u izbornoj godini tako da me ne cudi da otvore sljedece godine.

Sljedece godine se po planu trebalo otvoriti ovo od Zenice do Zepca (Donja Gracanica - Poprikuse - 21 km), ali i to tesko, izgledno je 2025. godine ili 2026. izborne.

A 2026. izborne bi trebalo od Rudanke do Medakova vjerovatno ici u komadu, taj dio izmedju entiteta. Za ostala gradilista je stvarno tesko ikakvu procjenu davati. Od Bijeljine do Race, mozda bude kroz par godina, od Banja Luke do Prijedora kroz 3-4 godine, ova dionice brze ceste kroz Lasvu mozda bude i nagodinu, jer nije neka mudrolija za napraviti.

Osmorka se ocigledno dobro za sada slaze s koalicinim partnerima, predsjednistvo je dalo finalno odobrenje za tramvaj do Hrasnice, tako da vjerovatno nisu upitni ostali krediti, imaju dobar teren sto se tice finansija za izgradnju, preostali im je samo da dovrse tender i potpisu ugovore i u ovom mandatu mogu briljirati na tom polju.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#25995 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by anex »

User avatar
spree
Posts: 8674
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#25996 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by spree »

So What! wrote: 21/01/2023 14:32
spree wrote: 21/01/2023 00:30 Sta je sljedece sto bi se trebalo otvoriti i kada?
Po trenutnom stanju Zvirovici - Pocitelj (trebam li napominjati da su trebali biti zavrseni do sada), nema nekog opravdanja da se ne otvori ove godine, ali kod nas se rijetko sta otvori, a da nije u izbornoj godini tako da me ne cudi da otvore sljedece godine.

Sljedece godine se po planu trebalo otvoriti ovo od Zenice do Zepca (Donja Gracanica - Poprikuse - 21 km), ali i to tesko, izgledno je 2025. godine ili 2026. izborne.

A 2026. izborne bi trebalo od Rudanke do Medakova vjerovatno ici u komadu, taj dio izmedju entiteta. Za ostala gradilista je stvarno tesko ikakvu procjenu davati. Od Bijeljine do Race, mozda bude kroz par godina, od Banja Luke do Prijedora kroz 3-4 godine, ova dionice brze ceste kroz Lasvu mozda bude i nagodinu, jer nije neka mudrolija za napraviti.

Osmorka se ocigledno dobro za sada slaze s koalicinim partnerima, predsjednistvo je dalo finalno odobrenje za tramvaj do Hrasnice, tako da vjerovatno nisu upitni ostali krediti, imaju dobar teren sto se tice finansija za izgradnju, preostali im je samo da dovrse tender i potpisu ugovore i u ovom mandatu mogu briljirati na tom polju.
Hvala za odgovor. Uglavnom mrka kapa, a toliko price o ogromnom broju gradilišta vec par godina :(
User avatar
drug_profi
Posts: 65436
Joined: 16/07/2012 16:00

#25997 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by drug_profi »

Nadati se da ce se promijeniti federalna Vlada i da ce SDP dobiti JPAC.
A onda da započnemo sve dionice koje su ostale da se urade.
__Phoenix__
Posts: 2758
Joined: 25/10/2013 20:44

#25998 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by __Phoenix__ »

Rjesenje je vrlo jednostavno, krupnije dionice od 5km i vise i naplata penala. A autoput moze praviti svako, nije bitno
akcija007
Posts: 4318
Joined: 17/05/2008 23:50

#25999 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by akcija007 »

Otvara li se ista ove godine novih dionica za saobracaj ?
User avatar
drug_profi
Posts: 65436
Joined: 16/07/2012 16:00

#26000 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by drug_profi »

akcija007 wrote: 22/01/2023 00:20 Otvara li se ista ove godine novih dionica za saobracaj ?
Eno 3-4 posta iznad odgovor na isto pitanje.
Post Reply